Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 211

Temat: Mobilny salon kosmetyczny

  1. #26

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    A propos formy opodatkowania.
    Ja zwykle doradzam, żeby na początku działalności wybrać zasady ogólne wg skali podatkowej (czyli książkę przychodów i rozchodów).
    Dlaczego? Bo na początku są zazwyczaj większe wydatki/inwestycje, które warto rozliczyć - odpisać od podatku dochodowego.
    Zawsze później można przejść na ryczałt, czy kartę podatkową. Trzeba tylko pamiętać, że taka zmiana jest możliwa tylko na początku roku.

  2. #27
    Wczytuje się Avatar kobieta i uroda
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    witam
    dziewczyny ja dostałam dotację z Pup równe 20000 zł na mobilna kosmetykę, szczerze wam powiem nie było trudno, kwestia tylko udowodnic , że sie chce to robic ma się i doświadczenie- nie musi być duże, i mieć jakiś kurs, lub szkołę ukończoną-to są duże plusy przy ocenie naszego wniosku ,
    ktoś pyta czy dużo można zarobić , , no wiecie z tym jest różnie, ja np.jeszcze sprzedaję kosmetyki , i takie tam na allegro , oczywiście jako firma, i nie jest źle , na razie dziecko mam przy sobie więc ni jest łatwo....ale od września idzie do przedszkola..........
    ja obecnie poszerzam ofertę , tj. na razie się dokształcam , robię kurs masażu I stopnia i bardzo mi się podoba, mam podobno ręce stworzone do masazu -ciepłe i zwinne heheh, jakbyście miały pytanie piszcie w wątku lub na priva-chętnie odpowiem na pytania.......
    a i tekst o dotacji u mnie na blogu

    kobieta i uroda: Dotacja z Urzędu Pracy -Jak ją ugryźć, przechytrzyć urzędników , aby nam ją przyznali.

    polecam
    Lejdi Aga

  3. #28
    Wczytuje się Avatar kobieta i uroda
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    dziękuję za wszystkie pytania, staram się w miarę możliwości szybko odpowiadać, zainteresowanym po zostaniu członkiem na moim blogu wysyłam mój biznes plan na który to dostałam dotację

    pozdrawiam
    i zapraszam
    kobieta i uroda: Dotacja z Urzędu Pracy -Jak ją ugryźć, przechytrzyć urzędników , aby nam ją przyznali.

    ps. w moim mieście są środki na dotacje , jeśli ktoś jest z Sosnowca(tak z tego Sosnowca)

  4. #29
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Kobieta i Uroda...super ze udalo sie z dotacja... a kase nasze miasto ma... tylko nie ma chetnych na te dotacje cosik...

  5. #30
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ja jak dojeżdżam do klientek i o ile są to w miarę bliskie odległości umawiam się co 2,5 godziny, ale wiecie, jem w biegu, pawie nie chodzę do toalety... wiele poświęceń!
    Ostatnio edytowane przez ewelinka:* ; 15-03-2012 o 18:55

  6. #31
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ... nie masz ale i nie masz wyobraźni pisząc na forum o czymś takim.



    Pozdrawiam
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    tak więc syrena mój post dotyczy tych pytań...

    widzę, że chyba uraziłam cię obecnością tutaj... a pierwszy raz spotkałam się z taką NIEMIŁĄ wypowiedzią, ale cóż zawsze jest jakiś pierwszy raz... Ty masz lepszą wyobraźnię, więc dopisz sobie resztę...
    Ostatnio edytowane przez ewelinka:* ; 03-08-2013 o 14:16

  8. #33
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ewelinka myślę że syrenę nie kłuje w oczy to że zarabiasz bez zarejestrowanej działalności... Lecz o to że wystawiasz się US pisząc ile Pań przyjmujesz, ile za to kasujesz i zaznaczając że robisz to na czarno No ale każdy jest kowalem swojego losu więc robisz co chcesz

  9. #34
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    a ja teraz zapytam: czy każda z Was od razu miała działalność? połowa dziewczyn tutaj nie ma kursu, działalności i też o tym pisze, tyle że w innych wątkach... napisałam, co uważałam, a nikt nie powinien mi dogryzać o wyobraźni...

    ale dobrze... bo może jednak ktoś stąd to wykorzysta przeciw mnie:/

    a o takiej działalności myślę na poważnie, ale jak to wygląda, kiedy ma się umowę o pracę na pół etatu? jak zrezygnowałabym z tamtej pracy czy też dostałabym dotację?
    Ostatnio edytowane przez ewelinka:* ; 15-03-2012 o 22:58

  10. #35
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ewelinka, syrena zwróciła jedynie uwagę na to, ze pewnymi informacjami nie warto się dzielić na forum publicznym, chociażby z tego względu, że różni ludzie tutaj zaglądają, niekoniecznie z dobrymi zamiarami.


  11. #36
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Sami , Ladyss dziękuję serdecznie dziewczyny za pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Post koleżanki czytałam, ale sądziłam że zrozumie moją lekką sugestie i nie dosyć, że wycofasz(usuniesz ) swój post to i odrobinkę się wycofasz z tego tematu.
    Ja nie kwestionuję tego co robisz, ani tego co Tobą powoduje. Twoja praca, zarobki etc to Twoja sprawa. Nikt nie da Ci również nagrody za to, że wrzucasz takie wyznania na forum.
    NAWET JESLI ( DUŻA LITERA WYPOWIEDZI TO TYLKO PODKREŚLENIE MOJEJ MYŚLI) ŻYCIE ZMUSIŁO CIĘ DO TAKICH WYBORÓW TO MĄDRA OSOBA NIE NARAŻA SWOJEGO ŻYCIA I BEZPIECZEŃSTWA FINANSOWEGO W TAK BANALNY SPOSÓB!

    Nie wiem czy wiesz, ale prowadzenie firmy w RP bez wymaganych dokumentów, jak również nie rozliczanie się z podatków i nie odprowadzanie składek z tyt ZUS ( nie daj boże będąc zarejestrowanym w WUP)
    jest przestępstwem. I jeśli ktoś tak jak Nasze koleżanki napisały zgłosi w nie dobrej intencji ta sprawę to znalezienie Cię Kochana to tylko kwestia Twojego IP.


    Pozdrawiam
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  12. #37
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    doskonale wszystko rozumiem... dziękuję za uświadomienie mnie... w tej chwili chyba powinnam wykasować najlepiej swoje konto, usunąć posty etc., ale tak jak myślę połowa dziewczyn tutaj nie ma działalności... ale nie jestem MĄDRA po prostu wybaczcie a syrena jest bojowo nastawiona, więc narażać się nie będę... a wypowiadać się można delikatniej nie sugerując mi, że nie mam wyobraźni, czy nie jestem mądra... nie znasz mnie, więc proszę nie pisz takich rzeczy!

  13. #38
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ... mówisz i masz
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  14. #39
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    powielam pytanie

    Cytat Napisał ewelinka:* Zobacz post
    a jak to wygląda, kiedy ma się umowę o pracę na pół etatu? jak zrezygnowałabym z tamtej pracy czy też dostałabym dotację?

  15. #40
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Z tego co wiem aby ubiegać sie o dotację trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny i z tego co kojarzę to nie możesz się z obecnej pracy zwolnić sama tylko musiałby zwolnic Cię szef na podstawie np redukcji etatów czy cos w tym stylu. Rejestrujesz się jako bezrobotna i wten sam dzień możesz złozyć wniosek. Jak się mylę to niech mnie ktos poprawi

  16. #41
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    trzeba byc zarejestrowanym miesiac tak jest u nas

    ewelina moze i sa dziewczyny ktore dzialalnosci nie maja ale nie chwala sie tym jawnie na forum,dajac powod "zyczliwym" na donosik

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  17. #42
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    No nie wolno się chwalić ile się ma klientek i ile się zarabia, bo ktoś życzliwy się znajdzie., Ja miałam salon na czarno i dawałam radę, ale się nie ogłaszałam więc nie miałam problemów. Nie wyrabiałam po prostu na zus 3-4 klientki na miesiąc to za mało. Jednak jeśli się zarabia to dlaczego nie zarejestrować firmy? Nie rozumiem?
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  18. #43
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ale ja też się nie ogłaszam nigdzie! a mam pracę na stałą umowę, szkoda mi by było z niej tak całkiem zrezygnować, bo wiadomo jak jest z pracą... a paznokcie to takie dodatkowe zajęcie , jak na razie, ale intensywnie myślę nad taką działalnością... do tego dziennie studiuję i teraz jest tak, że jak mam czas to się ty zajmuję, jak nie mam to nie... a ZUS zapłacić by było na czas trzeba... czy ja tak napisałam, że mam tych klientek tuziny? bo jakoś tak to dziwnie odbieram... nie wiem czy bym się utrzymała.

  19. #44
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Tak zrozumiałam z Twojej wypowiedzi, bo ja nawet w salonie nie miałam więcej niż 10/mieś. Pracując u kogoś na umowę on Ci odprowadza część składek, a Tobie zostaje jakaś niewielka część ok 200 zł chyba, ale musiałabyś zapytać w Zusie. Mnie zatrudniał ktoś kto pracował u kogoś na etacie Oczywiście wiadomo robimy to na własne ryzyko, ja nie neguję pracy na czarno, bo sama tak robię , tyle, że niezarobkowo raczej. Byle byś dbała o sterylizację i jest git
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  20. #45
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    hej! a ja mam pytanie, jaką częsc z dotacji przeznaczyłyście na reklamę? dokładniej... ile kaski wyszło na ten dział?

  21. #46
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    10

    Arrow pedicure mobilny

    Witam. Jakiś czas temu zrezygnowałam z wynajmu lokalu prowadzę mobilny gabinet, do tej pory nie robiłam stóp w domach klientek ale zamierzam zacząć. Orientuje się ktoś może jak to wygląda od strony sanepidu. Bo jak miałam lokal to były tam jakieś cuda z brodzikami itp.Czy są jakieś przepisy kóre to regulują?

  22. #47
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    Magnolia nie ma takich przepisów. Pedicure wprowadzasz jak każdy inny mobilny zabieg. Tyle, że musisz zapytać w sanepidzie jaka miska ma być i czy worki jednorazowe, wkłady czy jak. Ja stosowałam zwykłą ozdobna miskę za 15 zł i worki jednorazowe na miskę i dopiero woda. wodę wylewałam , a worek wyrzucałam . Zabieg wykonujesz u klientki, więc na jej odpowiedzialność jest miejsce jego wykonania.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  23. #48
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    a co z narzędziami? oddawać do sterylizacji np w szpitalu ?

  24. #49
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    w takim razie muszę przedzonić do sanepidu. Jak tylko się coś dowiem to napisze. A co do narzędzi to ja zawsze dezynfekuję spreyem przy klientce i zawsze w przypadku manicure pomiędzy klientkami w wanience dezynfekcyjnej.

  25. #50
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    oczywiście bardzo dobrze robisz, że w wanience, tak jest prawidłowo. Do pedicure polecam mieć, np. omegę lub skalpel i jednorazowe żyletki/nożyki po użyciu siup do kosza. Pilniki w hurcie po 80 groszy też nie majątek, kapturek ścierny ok 2 zł i patyczek drewniany 0,30 gr. Koszt materiałów ok. 10-20 zł, więc cena za zabieg to pewnie min. 40-50 zł pedi kosmetyczny, jakiś leczniczy czy z maską już drożej. Ale odliczasz wodę, prąd- za to doliczasz dojazd.
    Narzędzia można w szpitalu, albo w jakimś zaprzyjaźnionym gabinecie dentystycznym, jest dużo taniej.
    Ale to zależy od sanepidu niestety.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak założyć własny salon?
    By Chanti25 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 588
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:07
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44
  3. [19-20.02.11 Warszawa] 30.Targi Kosmetyczne SALON WIOSNA 2011!
    By edusia777 in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 16:58
  4. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  5. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •