Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 211

Temat: Mobilny salon kosmetyczny

  1. #51
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    Co do omegi to bardzo rzadko zdarza mi się z niej korzystać, teraz właściwie w większości pzypadków frezarka jest wystarczająca a kapturki...wiadomo lecą do kosza. Zyletki w przypadku omegi też. Myślę że jutro uda mi się znaleźć czas to przedzwonie do tego sanepidu i z ciekawości zapytam czy mają jakieś wymagania co do wanienki. Ciekawe co wymyslą bo jak wiadomo mają czasem bujną wyobraźnie. Kiedyś jak odbierali mi solarium pani wymyśliła żebym na wiatraczek wentylacyjny ( miał być zamontowany w oknie) zdobyła papiery od kogoś kto się specjalizuje klimatyzacją. No masakra jakaś, ale jakoś na szczęście popuściła, przecież w sumie każdy taki produkt jeśli jest dopuszczony do sklepu ma atest więc po co...ale oni juz tacy są

  2. #52
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    dzisiaj bylam w sanepidzie bo zalatwialam z nowym lokalem i przy okazji zapytalam jak to u nas wyglada z salonem mobilnym i bardzo sie zdziwilam wg pan z sanepidu nie ma czegos takiego jak salon kosmetyczny mobilny a wszystkie dziewczyny ktore dojezdzaja do klientek pomimo ze maja dg,placa zus i podatki sa karane mandatem w wysokosci 5tysiecy zl
    pani poinformowala mnie ze po to sa dane przepisy zeby sie do nich dostosowac
    szczerze to w szoku jestem

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  3. #53
    Rozkręcanko Avatar agatulka88
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    32

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ja tez jestem w szoku Prowadzę działalność mobilna mobilna kosmetyka i stylizacja paznokci "DAFNE" i byłam w sanepidzie zapytać jak to wygląda. Pani powiedziała że nie ma na to procedur i to jest w moim zakresie dezynfekcja itd. a jeżeli bym kogoś czyms zaraziła to już bedą kłopoty. Ja ogólnie przestrzegam zasad dezynfekcji i sterylizacji ale strach zawsze jest. Mi taka forma działalności odpowiada i nie narzekam na to bo jesli komus zależy na pracy to nic mu nieprzeszkadza

  4. #54
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Agulusia coś mi się te Panie u Ciebie nie podobają, podobnie jednak jest u mnie w Lubartowie. Niestety tutaj procedury są nie do przejścia.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  5. #55
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Cytat Napisał ewelinka:* Zobacz post
    ale ja też się nie ogłaszam nigdzie! a mam pracę na stałą umowę, szkoda mi by było z niej tak całkiem zrezygnować, bo wiadomo jak jest z pracą... a paznokcie to takie dodatkowe zajęcie , jak na razie, ale intensywnie myślę nad taką działalnością... do tego dziennie studiuję i teraz jest tak, że jak mam czas to się ty zajmuję, jak nie mam to nie... a ZUS zapłacić by było na czas trzeba... czy ja tak napisałam, że mam tych klientek tuziny? bo jakoś tak to dziwnie odbieram... nie wiem czy bym się utrzymała.
    Jeśli otworzysz działalność będąc zatrudnioną, to masz lepiej, bo ZUS płacisz mniejszy. Ale nie ma wtedy dotacji.
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  6. #56
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    A ja dzwoniłam do swojego sanepidu i pani powiedziała że w przypadku działalności mobilnej nie ma odbioru saneidu bo niby co by mieli odbierać. Jeśli prowdzi sie działalność stacjonarną to co inego, jak wiadomo mają tych przepisó trochę. Nie zapomnę jak miałam odbiór lokalu jak jeszcze prowadziłam stacjonarny i pani mierzyła mi na jakiej wys jest zlew do mopa. Miazga. A teraz powiedzieli że oni nic nie mają do mobilnej działalności. Dziwne, czyżby nie mieli jednych przepisów. Zawsze miałam wrażenie że każdy pracownik sanepidu interpretuje przepisy po swojemu. Ja mam zgłoszoną działaność i pracuję teraz tylko mobilnie.

  7. #57
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Żukowo
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Dziewczyny pomóżcie! Czy ma może któraś przykładowy biznes plan do UP na założenie mobilnego salou kosmetycznego. Bardzo proszę o pomoc i wysłanie na maila jak to jest możliwe Majka1011@op.pl

  8. #58
    Wczytuje się Avatar kobieta i uroda
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    wystarczy się zalogować na moim blogu, zostac jego członkiem a wyslę biznes plan.
    pozdrawiam
    http://kobietaiuroda.blogspot.com/20...ja-ugryzc.html

  9. #59
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    kobieta i uroda zostawiłam post na twoim blogu z prosba o taki wzór jesli mozesz to bardzo prosze o przesłanie na mojego maila

  10. #60
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ja też jestem z Sosnowca i starałam się o dotację, moim zdaniem jest ogólni łatwo ją dostać, gdyby nie to, że trzeba mieć dwóch poręczycieli a ja takowych nie miałam i moje marzenia prysnęły

  11. #61
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Cytat Napisał anka85 Zobacz post
    tez o tym myslalam. na dzien dzisiejszy przyjmuje klientki w salonie ,ale zastanawiam sie zeby przeniesc sie do domu z mozliwoscia dojazdu do klientki jakby jakas chciala.
    Co rozumiesz przez -,,przenieść się do domu,,
    Tz przekwalifikowanie mieszkania lub jego części na salon?
    Zgoda sąsiadów i odbiór tego przez sanepid
    Czy świadczenie usług w domku -,,na czarno,, aż jakaś życzliwa duszyczka powiadomi sanepid i urząd skarbowy?
    Ja bym bardzo chciała mieć punkt kosmetyczny,bo salon przy moim metrażu brzmiało by śmiesznie u siebie w domu,ale nie mam pojęcia,, z której strony to ugryźć ,,
    Na jakich zasadach Wy to robicie u siebie w domku No bo jak u klientki można to dlaczego nie u mnie? A z drugiej strony,żeby jakiś kłopotów z tego nie było.

  12. #62
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Danutka bo jak masz działalnosć w domu to musisz spełnić wszystkie wymogi sanepidu. Czyli osobne wejście , poczekalnia, umywalki , dezynfekcja itp. Jesteś zarejestrowana , wtedy kontroluje Cie sanepid , US . Z dojazdem do klienta jest o tyle "dobrze" że teoretycznie sanepid nie może Cie skontrolować. Bo niby gdzie u klientki w domu? Długo by rozpisywać na ten temat...

  13. #63
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    witam
    tez zastanawiam sie nad mobilnym salonem glownie pazury i pedicure i rzesy moze osoby ktore maja zarejestrowana dzialalnosc i byly dowiedziec sie w sanepidzie moga opisac jakie wymogi musza spelniac?
    oraz co maja na wyposazeniu gdy jadea do klientki
    myslalam o skladanym lozku do masazu(rzeski) dobra lamkpe ale co jeszcze aby bylo wygodnie?
    pozdrawoim

  14. #64
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    dziewczyny może mi ktoś wyjasnic jakie składki trzeba opłacić prowadząc działalność i będąc zatrudnionym na pełen etat?
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  15. #65
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    zdrowotne

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  16. #66
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ja płacę 254,55 składka do ZUS zdrowotna

  17. #67
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ja też tak samo jak ania.

  18. #68
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    dziękuję za szybką odpowiedź, a jakie formalności trzeba załatwić, gdzie najpierw powinnam się wybrać. przepraszam za głupie pytania, ale totalnie ciemna jestem w takich papierkowych sprawach a chciałam zarejestrować działalność jako wizażystka/stylistka ubioru
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  19. #69
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    w urzedzie miasta zakladasz dg, pozniej udajesz sie do zusu i pobierasz odpowiednie druczki , wypelniasz, i jeszcze spacer do skarbowki jak bedziesz miec ksiegowego to on wszystkim sie zajmie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  20. #70
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    [quote=dzikakura;260797]Wszystkie te zabiegi, henna, makijaz, paznokcie i przedłuzanie rzęs jak najbardziej mozna robic mobilnie.

    Jesli chodzi o sanepid to po prostu nie robimy niektórych rzeczy np: nie wycinamy skórek, a jedynie uzywamy jednorazowych patyczkow z drzewa rozanego, jednorazowych pilników, etc

    Słyszałam,że od wycinania skórek się już odchodzi ale z Twojej wypowiedzi wynika jeśli dobrze rozumiem,że nie wycinamy skórek u klientki w domu a w salonie możemy Konkretnie chodzi mi o to czego nie możemy robić u klientki A zgłaszałaś w sanepidzie,że dojeżdżasz do klientek
    Dziewczyny piszą,że nie trzeba.

  21. #71
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ja też dowiadywałam się wielokrotnie w sanepidzie i okazało się że oni nic nie maja do mobilnej działalności. Bo fizycznie nie mają jak skontrolować. Ale najbezpieczniej jak każdy dowie się indywidualnie jak to jest u niego w sanepidzie...

  22. #72
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    moze ktos bedzie umial mi odpowiedziec na to pytanie
    zabiegi wykonujemy tam gdzie klientka chce tak?
    a jezeli siedzi u fryzjera z farma na glowie ma godzinke czekania w salonie fryzjerskim nie ma mainkiurzystki dzwoni do mnie czy moge jej wykonac manicure w tym salonie fryzj? przeciez nie jest chyba napisane ze w koniecznie w domu w miejscu zameldowania klientki wazne zeby nie u siebie tak?

  23. #73
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Wydaje mi się , ze to już nie przejdzie. Bo która właścicielka salonu fryzjerskiego wpuści Cie do siebie? Raz , że będziesz potrzebować stanowiska pracy a dwa to w razie kontroli np.sanepidu to fryzjerka odpowiada za "to" co się u niej dzieje . Czyli np higienę pracy , sterylizację itp.

  24. #74
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    nie koniecznie sylla ,każdy odpowiada za siebie,przeciez nie maja podpisanej umowy
    klient nasz pan ,żeby fryzjer nie stracił pani która pójdzie do takiego lokalu gdzie jest też kosmetyczka czy stylistka paznokci to pewnie się zgodzi i jakiś kącik się znajdzie tj stolik i 2 krzesła ,bo reszta przecież Twoja
    Ty dojeżdżasz i robisz to i owo.....

  25. #75
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ania wlasnie nie wiem jak to jest od stron formalnej
    ofizjalnie to klientka idzie do fryzjera i zamawia mobilna kosmetyczke zeby przyjechala do niej . a ze mobilna kosmetyczka jest na wszystko przygotowana to zabiera sie do roboty .oficjalnie mobilna kosmetyczka przyjezdza do klienta a nie do fryzjera. cz jest gdzies opisane gdzie moze znajdowac sie klient podzas swiadczenia uslugi przez mobilna kosmetyczke?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak założyć własny salon?
    By Chanti25 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 588
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:07
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44
  3. [19-20.02.11 Warszawa] 30.Targi Kosmetyczne SALON WIOSNA 2011!
    By edusia777 in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 16:58
  4. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  5. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •