Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 2345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 126 do 150 z 284

Temat: Książki :)

  1. #126
    No to..wpadłam Avatar diablica91
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Sercem zawsze Toruń
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał honeypuff Zobacz post
    widzialam film hehe
    Ja też,ale tylko kawałkami,bo było późno i przysypiałam

  2. #127
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał diablica91 Zobacz post
    Ja się teraz "zabieram" za "Pachnidło"
    Ja zaczęłam oglądać film ale jakiś był dziwny więc nie obejrzałam do końca. Ale książka bardziej mnie kusi niż film.

    Królowa Aleksandra

  3. #128
    No to..wpadłam Avatar diablica91
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Sercem zawsze Toruń
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Teraz zaczynam "Serce w ogniu"

  4. #129
    No to..wpadłam Avatar byli
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Klanat masz rację, My dzieci z dworca Zoo nie można nazwać "dobrą" książką. Ja po jej przeczytaniu kilka lat temu nie mogłam długo spać, było mi przez kilka dni jakoś nie swojo, dobiłam się oglądając film o tym samym tytule. Po nim miałam kilka dni mdłości i nie mogłam nic jeść. Było mi strasznie źle z tym że to nie jest fikcja. Ale odkąd zaczęłam zaczytywać się w literaturze Holocaustu głównie literaturze obozowej, to nagle My dzieci z dworca Zoo stały się jedynie mało ważną i mało dotykającą mnie książką wśród okropieństw które czytam w relacjach ocalałych z Oświęcimia i innych obozów.

  5. #130
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Byli... no co Ty...? Aż tak?

    Królowa Aleksandra

  6. #131
    Kosmetyczka Avatar lirene21
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Książki :)

    ja uwielbiam książki pochłaniam je masowo. polecam Paulo Coelho Dan Brown. ostatnio przeczytałam "Dobranockę" Agnieszki Niezgody- główna bohaterka Maja ma cięty język i wydawałoby się wspaniałe życie. książka pełna jest pikantnego słownictwa jak dla mnie książka była ok

  7. #132
    No to..wpadłam Avatar diablica91
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Sercem zawsze Toruń
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Właśnie skończyłam "Zaćmienie" i zaczynam "Kod Leonarda da Vinci"-wersja ilustrowana-bardzo ciekawa

  8. #133
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Wersja ilustrowana? Hmmm... ciekawe.

    Królowa Aleksandra

  9. #134
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Książki :)

    jak tylko poloze synka spac od razu biore sie za czytanie! chlone wszystko! od `pamietnika narkomanki`, po` kwiat pustyni``, ostatnio czytalam `mialam 12 lat...` mocna ksiazka polecam!
    no i rzecz jasna multum ksiazek o tematyce dawnych obozow koncentracyjnych...
    Ostatnio edytowane przez rudzielec ; 10-10-2010 o 00:13
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  10. #135
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Książki :)

    A ja zaczęłam "Pamiętniki Wampirów". Powiem szczerze, że serial nieco przekłamany, ale bardziej mi się podoba od książki zobaczymy jak dalej się potoczą losy bohaterów, pierwsza część czyli "Przebudzenie" <chyba> nie wciągnęła mnie za bardzo.

  11. #136
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Ja przejrzałam temat od początku do końca i wyszperałam parę kąsków dla siebie.

    Przede wszystkim sięgnęłam po Spaloną żywcem - tytuł pojawiał się kilkakrotnie. Polecam mimo tego, że nie jest to książka łatwa, lekka i przyjemna. Wręcz przeciwnie - budzi skrajne emocje i zmusza do refleksji.
    Nie chce pisać za wiele na temat treści, żeby dać możliwość osobom zainteresowanym przeczytania w całości. Jednak pewne kwestie sprawiły, że wpisuję te książkę na listę tych, które człowiek powinnien przeczytać. Przede wszystkim są to wyznania kobiety - obcokrajowca. Nie znającej dobrze języka i właśnie doskonale oddaje to styl i sposób w jaki książka jest napisana. Nie ma tu zbędnej literackości. masy epitetów i wyszukanych metafor. Od razu widać, że zasób słów tej osoby jest ograniczony. Niektóre fragmenty bardziej przypominają język mówiony niż pisany - to wszystko sprawia, że "czujemy" autentyczność tej książki, tego wyznania. Poza tym wspomnienia nie są pisane z perspektywy kobiety wyzwolonej, nowoczesnej, negującej wszystko to, co związane z przeszłością. Po latach w dalszym ciągu widać wpływ wychowania na życie i sposób myślenia "bohaterki". Naprawdę polecam

    Chciałam jeszcze wspomnieć o takim autorze jak Simon Beckett, twórcy:

    - Chemia śmierci
    - Zapisane w kościach
    - Szepty zmarłych


    Jestem wielką fanką Christie i wszystkie kryminały oceniam z tej perspektywy. Wprawdzie wyżej wymieniony nie pisze kryminałów a thrillery medyczne ale strasznie mi się spodobały. A tak jak piszę jestem wybredna w tym temacie Na pewno moją opinie podzielą osoby, które lubią np serial Kości. Książki na prawdę wciągające i zaskakujące, czyta się je jednym tchem. Szkoda, że tak mało w tym roku ukazała się jeszcze jedna ale chyba nie została jeszcze przetłumaczona na polski.


    Jeżeli interesujecie się również literaturą tego typu to bardzo proszę o podrzucenie jakiś tytułów.
    Jeszcze chciałam was zapytać, czy czytałyście coś Johna Grishama, warto?
    Ostatnio edytowane przez dudejla ; 10-10-2010 o 19:32


  12. #137
    Rozkręcanko Avatar luna07
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Postów
    87

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał nieszkam78 Zobacz post
    Z Margit Sandemo polecam jeszcze :
    "Sagę o Czarnoksiężniku"
    "Sagę o Królestwie Światła"

    ostro fantastyczno - demoniczne - radzę podchodzić do lektóry z "przymróżeniam oka"
    dokładnie! dla mnie są rewelacyjne jak mam gorsze dni to zawsze wracam do sagi a raz w roku wertuje całość

  13. #138
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Dziewczyny, a zamierzacie przeczytać książę Weroniki Marczuk?
    10 listopada ma się ukazać w księgarniach.

    Królowa Aleksandra

  14. #139
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał dudejla Zobacz post
    Jeżeli interesujecie się również literaturą tego typu to bardzo proszę o podrzucenie jakiś tytułów.
    Jeszcze chciałam was zapytać, czy czytałyście coś Johna Grishama, warto?
    Ja to tylko "Ominąć Święta"

    Ja bardzo lubię też czasem sięgnąć po Segala np. "Love Story", "Absolwenci", "Doktorzy, "Nagrody" etc. Ciekawy, lekki język, fabuła zawsze wciąga i pobudza do głębokich refleksji. Takie życiowe historie.

    Tak sobie myślę, że chyba Wam nigdy nie poleciłam kilku pozycji, które bardzo mocno zapadły mi w pamięć:
    -"Księga cmentarna" Neila Geimana
    Bohaterami są mieszkańcy cmentarza, w tym jeden żywy chłopiec Pełna humoru, napięcia i zgrabnie wplątanego motywu danse macabre opowieść.
    -"I odpuść nam nasze winy" Romain Sardou
    Ciężko mi określić gatunek, takie połączenie literatury pięknej z thrillerem i kryminałem. Czyta się jednym tchem, motyw zbrodni, ciekawe tło historyczne, tajemniczy bohater, religia...Wciąga-więcej nie zdradzam
    -"Złodziejka Książek" Markus Zusak
    Pozycja zdecydowanie warta polecenia, akcja dzieje się w nazistowskiej III Rzeszy. Historia opowiadana jest przez małą dziewczynkę i....Śmierć. Ale uprzedzam, przygotujcie sobie chusteczki, bo nie da się pokonać emocji. Oczywiście oprócz płaczu ze smutku, będziecie płakać ze śmiechu. Książka naprawde porusza do granic.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  15. #140
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał dudejla Zobacz post
    Ja przejrzałam temat od początku do końca i wyszperałam parę kąsków dla siebie.

    Przede wszystkim sięgnęłam po Spaloną żywcem - tytuł pojawiał się kilkakrotnie. Polecam mimo tego, że nie jest to książka łatwa, lekka i przyjemna. Wręcz przeciwnie - budzi skrajne emocje i zmusza do refleksji.
    Nie chce pisać za wiele na temat treści, żeby dać możliwość osobom zainteresowanym przeczytania w całości. Jednak pewne kwestie sprawiły, że wpisuję te książkę na listę tych, które człowiek powinnien przeczytać. Przede wszystkim są to wyznania kobiety - obcokrajowca. Nie znającej dobrze języka i właśnie doskonale oddaje to styl i sposób w jaki książka jest napisana. Nie ma tu zbędnej literackości. masy epitetów i wyszukanych metafor. Od razu widać, że zasób słów tej osoby jest ograniczony. Niektóre fragmenty bardziej przypominają język mówiony niż pisany - to wszystko sprawia, że "czujemy" autentyczność tej książki, tego wyznania. Poza tym wspomnienia nie są pisane z perspektywy kobiety wyzwolonej, nowoczesnej, negującej wszystko to, co związane z przeszłością. Po latach w dalszym ciągu widać wpływ wychowania na życie i sposób myślenia "bohaterki". Naprawdę polecam

    Chciałam jeszcze wspomnieć o takim autorze jak Simon Beckett, twórcy:

    - Chemia śmierci
    - Zapisane w kościach
    - Szepty zmarłych

    Jestem wielką fanką Christie i wszystkie kryminały oceniam z tej perspektywy. Wprawdzie wyżej wymieniony nie pisze kryminałów a thrillery medyczne ale strasznie mi się spodobały. A tak jak piszę jestem wybredna w tym temacie Na pewno moją opinie podzielą osoby, które lubią np serial Kości. Książki na prawdę wciągające i zaskakujące, czyta się je jednym tchem. Szkoda, że tak mało w tym roku ukazała się jeszcze jedna ale chyba nie została jeszcze przetłumaczona na polski.


    Jeżeli interesujecie się również literaturą tego typu to bardzo proszę o podrzucenie jakiś tytułów.
    Jeszcze chciałam was zapytać, czy czytałyście coś Johna Grishama, warto?
    jesli chodzi o ksiazke - `souad spalona zywcem` to zgadzam sie rowniez ja czytalam i naprawde warto...moge ja polecic z czystym sumieniem, chociaz tak jak piszesz nie jest ona latwa... polecam jeszcze ksiazke `dawca` nie bede pisac tresci, ale rowniez dosc bulwersujacy temat opisuje...czyta sie ja z wielka ciekawoscia...polecam!
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  16. #141
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Książki :)

    AKtualnie jestem ta etapie thrillerów medycznych. Przeczytałam ostatnio kilka książek Tess Gerritsen i również są godne polecenia, wciągające, zaskakujące i ciekawe. Także jak ktoś miałby ochotę na coś z tego gatunku to polecam jej książki np "Chirurg".

    Jeszcze chciałam wam pokazać fajną stronkę dla osób lubiących czytać:

    Lubimy Czytać - Twoja Internetowa Biblioteczka

    "Stwórz własną internetową biblioteczkę, pokaż co czytasz i dowiedz się co czytają Twoi znajomi!
    Tworzymy unikalny serwis społecznościowy dla miłośników książek."


    Jest to strona na której tworzymy swoją internetową biblioteczkę na półki, której wsadzamy książki które przeczytaliśmy, kupiliśmy czy chcemy przeczytać. Książki można oceniać w określonej skali, pisać o nich opinie. Istnieje możliwość zaglądania do biblioteczek znajomych, w ten sposób widzimy ich przeczytane książki, co może nam potem ułatwić wybór w bibliotece czy księgarni.


  17. #142
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał dudejla Zobacz post
    Przeczytałam ostatnio kilka książek Tess Gerritsen i również są godne polecenia, wciągające, zaskakujące i ciekawe. Także jak ktoś miałby ochotę na coś z tego gatunku to polecam jej książki np "Chirurg".

    .
    wlasnie jej autorstwa ksiazka `dawca`...ssuper mnie wciagnela
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  18. #143
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Książki :)

    ja polecę portal podobny do tego co Dudejla: BiblioNETka ? książki - recenzje, opisy, oceny, opinie, dyskusje
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  19. #144
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    ja polecę portal podobny do tego co Dudejla: BiblioNETka ? książki - recenzje, opisy, oceny, opinie, dyskusje

    Już go polecałam parę postów temu.

    Królowa Aleksandra

  20. #145
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Książki :)

    aaa nie zauwazyłam kiedyś pisałam tam recenzje
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  21. #146
    Szkoleniowiec Avatar Kamilia B.S.
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Książki :)

    ja z kolei jestem miłośniczką książek z nutą surrealizmu
    kocham literaturę iberoamerykańską -absolutnie wszystko Marqueza i Cortazara; tego ostatniego zwłaszcza opowiadania i zawsze przy nich beczę jak głupia
    a teraz kończę "kocią kołyskę" Kurta Vonneguta i już wiem, że przeczytam wszystko tego autora -uwielbiam ten rodzaj dowcipu i prowadzenia narracji; samo się czyta
    Instruktor i Dystrybutor GNC tel.: 603-843-209
    "Kami-Art studio" pełna stylizacja dłoni i paznokci
    Kraków CHT ul. krzywda 1/302

  22. #147
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Cytat Napisał Kamilia B.S. Zobacz post
    ja z kolei jestem miłośniczką książek z nutą surrealizmu
    kocham literaturę iberoamerykańską -absolutnie wszystko Marqueza i Cortazara; tego ostatniego zwłaszcza opowiadania i zawsze przy nich beczę jak głupia
    a teraz kończę "kocią kołyskę" Kurta Vonneguta i już wiem, że przeczytam wszystko tego autora -uwielbiam ten rodzaj dowcipu i prowadzenia narracji; samo się czyta

    Muszę ich "spróbować".

    Królowa Aleksandra

  23. #148
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Kamila, ja przeczytałam tylko jedną książkę Marqueza - Sto lat samotności. Polecam ją i na pewno wolnej chwili wrócę do twórczości tego autora.

    Aktualnie dalej wałkuje thrillery medyczne, teraz czytam książkę Palmera Siostrzyczki i Cooka Kryzys. Jestem w trakcie, ale jak na razie bardziej podoba mi się twórczość Gerittsen. Zobaczymy, co będzie jak skończę czytać


  24. #149
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Książki :)

    a czytałyście chmielewską? uwielbiam, szczególnie jej starsze książki

  25. #150
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Książki :)

    Powieści Jane Austen Duma i uprzedzenie, Emma itp

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •