Pokaż wyniki 1 do 25 z 113

Temat: Trądzik... problem wielu nastolatków.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Exclamation Trądzik... problem wielu nastolatków.

    Co to jest trądzik?
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Przyczyny powstania trądziku!

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść


    Jak rozwija się trądzik?

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść


    Blizny po trądziku.
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    Leczenie.
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    Mycie i pielęgnacja!
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    Źródło: trądzik, pielęgnacja, leczenie, opinie specjalistów, pryszcz
    "Milczenie jest krzykiem uradowanych motyli"

  2. #2
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    Ja rowniez dodam cos od siebie.
    żrodło:wyciąg z wykładów z kosmetologii,dermatologii i chemi kosmetycznej

    Pielęgnacja skóry ze zmianami trądzikowymi:

    substancje sobostatyczne:
    wit. A i jej pochodne,cynk,krzem,siarka, wit. Z grupy B.
    o dzialaniu regulujacym rogowacenie naskorka:
    enzymy pochodzenia roslinnego, mocznik (10-30%), kwas salicylowy,alfahydroksykwasy
    o dzialniu przeciwzapalnym
    garbniki, azuleny(z rumianka)
    o dzialaniu bakteriostatycznym
    wit.C,skwalen,triclosan,kwas linoenowy

    W leczeniu ogólnym podaje się antybiotyki. Najskuteczniejsza jest zwykle tetracyklina, którą obecnie swykorzystuje się praktycznie tylko w leczeniu trądziku. Z innych antybiotyków zaleca się Davercin (erytromycynę), Dalacin C (klindamycynę), minocyklinę. Antybiotyki stosuje się według określonych schematów, w dawkach nieco innych niż w zakażeniach bakteryjnych, zwykle przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Dodatkowo należy podawać witaminy działające przeciwłojotokowo: PP, B2, C. W przypadku przyjmowania gotowych zestawów wielowitaminowych należy unikać tych, które zawierają witaminę B12, gdyż ona sama może wywoływać objawy trądzikowe.

    Korzystne działanie w leczeniu trądziku mają także sole cynku (Zincteral).
    W leczeniu miejscowym używa się do oczyszczania skóry roztworów spirytusowych zawierających tymol, mentol, kwas salicylowy. Z innych robionych w aptece preparatów należy wymienić od lat stosowaną papkę ichtiolową i papkę panny Kummerfield w której skład wchodzi m.in. siarka

    W leczeniu domowym można wykorzystać znane preparaty z serii Oxy (krem, żel, płatki kosmetyczne, emulsja), Effaclar i Effalpha (żel do mycia twarzy i emulsja) czy też zwykłe Benzacne. O stosowaniu tego typu preparatów należy zawsze informować dermatologa, gdyż w połączeniu z niektórymi lekami mogą one powodować podrażnienie skóry. Wskazane jest także okresowe oczyszczanie skóry (zwłaszcza z dużą ilością zaskórników) w gabinecie kosmetycznym.

    Kamisku przepraszam ze nasmiecilam ale nie wiem jak sie ukrywa tresc.

  3. #3
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie

    niezłe to i napewno się przyda, ale sądzę, że jednak niezbyt mnie wogule nie mam trądziku jak narazie i maximum 1 pryszcz co2-3 miechy się pojawia a znika po kilku dniach

  4. #4
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    ja tez nie mialam i nie mam problemu z tradzikiem raz w miesiacu wyskocza mi gora 3 male krostki na czole ale znam wiele osob ktorych dotyczy ten uciazliwy problem i to jest strasznie meczace...

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Ja miałam i nadal mam, ale nie jest tak źle. Nie mam takich strasznie ropnych. Mam piegi więc prawie nic nie widać.
    Wiecie że przez nieodpowiednią chigienę oraz "wyduszanie" można dostać gronkowca albo gronkowca złocistego... trzeba wtedy brć specjalne zastrzyki.
    "Milczenie jest krzykiem uradowanych motyli"

  6. #6
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    tak dokladnie naleza one do bakteryjnych zapalen skory.wlasnie te choroby i wiele innych probuje opanowac od kilku dni bo egzamin bede miala i normalnie juz mi lep peka 80 chorob-masakra totalna :/

  7. #7
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Trądzik... problem wielu nastolatków.

    Na trądzik tylko Anti Acne Floslek, nie ma po prostu nic lepszego.

  8. #8
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Trądzik... problem wielu nastolatków.

    Chciałabym, żeby trądzik był problemem tylko nastolatków U mnie 30 prawie na karku i nadal muszę się z tym użerać, chociaż jest już znacznie lepiej. Jakiś czas temu ograniczyłam ilość kosmetyków, których używam i postawiłam na proste, naturalne składy. Na twarzy stosuję OCM z olejkami, ale w sumie problemy z trądzikiem mam głównie na plecach. Tutaj zauważyłam, że jest poprawa od czasu kiedy wyrzuciłam żele pod prysznic i zaczęłam używać soli algowo-termalnej do kąpieli i w formie peelingu. Wyczytałam, że jest bakteriobójcza i odkażająca. Myslę, że mydło mnie drażniło i przesuszało stąd problemy.

  9. #9
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Trądzik... problem wielu nastolatków.

    Anti Acne Floslek, nic nie działa lepiej.

  10. #10
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Trądzik... problem wielu nastolatków.

    .................................................. ......
    Ostatnio edytowane przez Janka102 ; 05-12-2020 o 18:59 Powód: pomyłka

  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Trądzik... problem wielu nastolatków.

    Mnie tak samo tabletki antykoncepcyjne zlikwidowały problem z trądzikiem i przy okazji bolesnymi miesiączkami. Teraz to po prostu proszę lekarza na lekarzonline.eu o wypisanie recepty i mam ją w ciągu max godziny.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •