Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 47 z 47

Temat: Cera tłusta, mieszana

  1. #26
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Niestety ja również mam ten sam problem a teraz jak jestem w ciąży to już w ogóle ale coż taka nasza natura

  2. #27
    Rozkręcanko Avatar karnityna
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja też polecam peelingi enzymatyczne. Aktualnie mam taki z Dax Cosmetics z serii Yoskine i bardzo go lubię. Nakłada się go na noc zamiast kremu i zmywa rano. Skóra jest po nim rozpromieniona i przyjemnie gładka.

  3. #28
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Spróbuj podkłady Melkiora, powinny dobrze zadziałać.

  4. #29
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja od kilku lat mam spore problemy z alergią na większość kosmetyków. Nawet na te niby nieuczulające. Ciekawe czy znajdę kiedys jakis zestaw dla siebie

  5. #30
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja aktualnie mam z Sylveco jest całkiem niezły

  6. #31
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Hej dziewczyny, ja mam straszny problem ze swoją cerą mieszaną, mam już ponad 30 lat i dopiero teraz udało mi się znaleźć odpowiedni kosmetyk pod podkład po którym się w ogóle nie błyszczę. Powiem wam, że najlepsze są jednak kosmetyki naturalne, dopiero teraz to odkryłam. Mam nawet ochotę sama je robić, bo to nic trudnego, ale jeszcze muszę poszukać laboratorium, które będzie mi badać i sprawdzać ocenę bezpieczeństwa mojego produktu, czytałam dużo na temat tego laboratorium http://ekolabos.pl/

  7. #32
    Debiutantka Avatar kinga1976
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Cera mieszana jest strasznie problemowa, sama mam z tym problem i słabo sobie z tym radzę. Kiedy już nawilżę suche partie to czoło zaczyna sie świecić i wydzielać tyle sebum, że co chwila musze je wycierać chusteczkami matującymi. Stosowałam już kilka rodzajów kremów, i wysuszające i nawilżające i nadal mam problem z czołem. Nic nie pomaga.

  8. #33

    Thumbs up Odp: Cera tłusta, mieszana

    Problem z cerą mieszaną i tłustą jest taki, że chcemy ją wysuszyć, co powoduje wzmożoną produkcję sebum, i znowu mamy problem, i znowu ją chcemy wysuszyć i takie błędne koło. Na skórę mieszaną z własnych doświadczeń polecam dobre dokładne oczyszczanie twarzy i stosowanie kremu specjalnie przeznaczonego do cery mieszanej. Jestem fanką kosmetyków naturalnych - sama stosuję krem Matmatique Anna Pikura. Ma dosyć lekką konsystencję, dobrze się wchłania i nie pozostawia na twarzy tłustego filmu. Fajnie nawilża jednak też ściąga, skórę co przeciwdziała produkcji nadmiaru sebum. Mam najgorszą z możliwych cer czyli tłustą na nosku i czole a suchą wszędzie indziej. Regularne oczyszczanie, stosowanie masek ściągających i kremów nawilżających (jak opisany wyżej) to najlepszy sposób na radzenie sobie z tym typem cery. Są jeszcze zabiegi oczyszczające, ale wolałam się skupić na tym, co można zrobić w domu.

  9. #34
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja mam trudną skórę, bo suchą i dodatkowo alergiczną. Pomaga mi żel z aloesem od Floslek, naprawdę fajne nawilżenie.

  10. #35
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Może spróbuj maski metalicznej bielendy która ma w składzie nano srebro, węgiel, aktywny cynk. Silver detoks jest właśnie przeznaczona dla cery tłustej i mieszanej

  11. #36
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Poznań
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Popieram kolezanke wyzej, ja uzywam ta metaliczna maske i jestem zachwycona jak swietnie oczyszcza i matuje, a zarazem dodaje blasku cerze. Moja siostra uzywa niebieskiej do wrazliwej cery i tez bardzo sobie chwali. Na promocji rosmannowskiej niezle sie okupilysmy

  12. #37
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja staram się jak mogę i oczyszczam skórę, bo inaczej nie dałabym rady. sama używam żeli do mycia oraz peelingów i płynu micelarnego

  13. #38
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Leszno
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Do cery tlustej i mieszanej bardzo fajnie sie sprawdzaja produkty na bazie zielonej herbaty z bielendy. Kremy matujace na dzien oraz regulujacy na noc u mnie sprawdzily sie rewelacyjnie. Do tego mam tez plyn micelarny ktory swietnie oczyszcza cere, nawilza i doskonale reguluje wydzielne sebum.

  14. #39
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Taka cerę także należy nawilżać, bo mieszana i tłusta lubią być wbrew pozorom przesuszone.

  15. #40
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Jasne, że tak.Skóra tłusta może mieć duże przetłuszczenie, ale z kolei niewielkie nawilżenie. Taka skóra pomimo tego,że błyszczy się jest narażona na powstawanie zmarszczek.

    Kosmetyki powinny zostać dopasowane do typu skóry. Do cery tłustej polecam:

    naturalne peelingi enzymatyczne
    hydrolat z oczaru
    kremy z witaminą A E i C
    olejki ( na przykład z maliny czy ze sliwki)

    No i koniecznie dwa razy dziennie trzeba dobrze oczyszczać cerę. Dzięki temu pory nie będa się zapychały
    https://rodzinazdrowia.pl/rodzaje-ce...o-kazda-z-nich
    Ostatnio edytowane przez cass ; 03-10-2017 o 10:52

  16. #41
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    zgadzam się w 100% podstawa to dobór odpowiednich kosmetyków, a tak naprawde dookreslenie typu skóry. A to moze byc mylące i w sumie najlepiej zdac sie na specjaliste, bo nieodpowiednie kosmetyki moga nam "troszeczkę" zaszkodzić. ja ostatnio właśnie dowiedziałam sie ze w ogole isteniej cos takiego jak etapy codziennej pielegnacji, a do tej pory moja kosmetyczka byla dosyc uboga bo stawialam raczej na makijaz niz na wieczorna pielegnacje przez co strasznie sie swiecilam zwlaszcza latem ;/ tutaj mam bardzo fajną ściągawek rzeczy które są niezbędne do codziennego użytku Co koniecznie powinno się znaleźć w Twoim kuferku kosmetycznym? Musiałam troszeczke dokupic ;p ale jak mus to mus wiec i facet nie mial zbyt wiele do gadania

  17. #42
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    A tą nową esencję w perłach bielendy używałyście? Ona nadaje się do cery tłustej i mieszanej i ogranicza powstawanie zmian trądzikowych oraz widoczność porów

  18. #43
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    A na Whamisa patrzyłaś? Mam kilka kremów tej firmy i są świetne właśnie do różnych typów skóry. Ogólnie jest to dobra marka, która słynie z bardzo dobrej jakości kosmetyków

  19. #44
    Wczytuje się Avatar moira
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Cera mieszana to najbardziej problematyczna, ale najczęściej spotykana wśród ludzi w każdym wieku. Jednak dopiero w ostatnich latach widzę prawdziwy wysyp kosmetyków przeznaczonych do niej, a wiem, że swego czasu miałam problemy ze znalezieniem idealnego kremu. U mnie jest o tyle łatwiej, że się nie maluję, więc nie muszę się przejmować wyborem podkładu czy czegoś innego matującego. Też już dużo rzeczy próbowałam, ale nic tak nie pomaga jak regularne oczyszczanie twarzy - na co dzień używam do tego kosmetyków Vichy: https://www.apteka-melissa.pl/producent/vichy.html, raz na jakiś czas nałożę też peeling enzymatyczny (najlepszy!). Osoby z cerą mieszaną powinny oczyszczać twarz częściej niż standardowe 2-3 razy w tygodniu. Kiedy będziemy się częściej pozbywać zanieczyszczeń, skóra przestanie z czasem wydzielać tyle sebum. Btw. w okresie letnim często przemywam twarz w środku dnia wodą termalną albo chusteczkami do demakijażu i przez to nie mam na twarzy tyle sebum.

  20. #45
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Dla takiej cery przeznaczone są podkłady i pudry mineralne, one ograniczają przetłuszczanie, a poza tym ładnie wyglądają.

  21. #46
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Floslek ma kremy dla każdej cery.

  22. #47

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    ja odkąd pamiętam mam skórę skłonną do alergii i wyprysków, czegokolwiek bym nie użyła...to zaraz mam potworne i brzydkie krostki. od niedawna jednak znalazłam na to patent i bardzo pielęgnuję skórę do mycia stosuję cetaphil em jest to bardzo delikatna emulsja do ciała i twarzy, nie używam zadnych mydeł ani innych żeli i naprawdę widzę ogromną różnice

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •