Pokaż wyniki 1 do 25 z 47

Temat: Cera tłusta, mieszana

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    dawniej sylwiakolodziej1985 Avatar Euphoria
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    katowice
    Postów
    701

    Domyślnie Cera tłusta, mieszana

    Kochane mam okropną cerę. Wiem, że polecicie dermatologa, bylam u paru i jeden mnie zbył, mówiąc że nie jest źle, drugi coś tam wymyślił.
    Myślę sobie, że może teraz latem dałoby się coś z tym zrobić. Na co dzień używam podkładu- jak jest źle ;p to Excipialu a jak jest lepiej to lżejszego. Ale po paru chiwlach się święcę, głownie strefa T buuuu. Mam też rozszerzone pory. Swego czasu stosowałam maseczki z glinki i inne niby do takiej skóry oprzeznaczone ale nic. Kremy tak samo. Po kilku się zmęczyłam ciagłym wydawaniem kasy i nic nie pomaga. Mialam kiedyś maseczkę od koleżanki-resztkę do wypróbowania-taką maziatą niebieskawą, zastygającą, ale nie wiem jaka to firma...koarzycie może?
    Podzielcie się radami jak sobie radzicie, bo mam nadzieję, że nie jestem jedyna z takim problemem?
    Chciałabym sobie kupić jakiś zestaw kosmetyków-tonik, żel krem czy co tam jeszcze trzeba. Nie wiem jakiej formy. Chcicalabym też teraz latem zamienić podkłąd na coś, ale nie wiem na co, bez za bardzo nie mogę wyjść z domu bo będę straszyć.
    Pomózcie dziewczynki i Kamisku też jak wiesz

  2. #2
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    po opisie mi wyglada ze masz cere mieszana.swiecaca sie strefa T na to wskazuje wiec tak:
    <źródlo-wyciąg z wykładów-standardowo >

    Zalecenia
    w pielegnacji tej cery nalezy podchodzic indywidualnie do kazdego z obszarow.

    1.pielegnacja strefy T

    zabiegi:
    galwanizacja,peeling kawitacyjny za pomoca ultradzwiekow,mikrodermabrazja(scieranie powierzchownych warstw naskorka poprzez wysysanie),peelingi chemiczne z uzyciem kwasow owocowych.
    Zalecenia:
    w pielegnacji tego typu cery wazne jest ograniczenie łojotoku, regulacja rogowacenia naskorka i zmniejszanie stanu zapalnego
    preparaty do pielegnacji tej cery zawieraja substancje sobostatyczne:
    wit. A i jej pochodne,cynk,krzem,siarka, wit. Z grupy B.
    o dzialaniu regulujacym rogowacenie naskorka:
    enzymy pochodzenia roslinnego, mocznik (10-30%), kwas salicylowy,alfahydroksykwasy
    o dzialniu przeciwzapalnym
    garbniki, azuleny(z rumianka)
    o dzialaniu bakteriostatycznym
    wit.C,skwalen,triclosan,kwas linoenowy

    2.pielęgnacja partii bocznych:

    Zabiegi:
    tonizowanie skory preparatami bez alkoholu
    wykonanie peelingu (enzymatyczny, gomasz)

    Zalecenia:
    konieczne jest intensywne nawilzanie, stosowanie preparatow zatrzymujacych wode w naskorku oraz uzupelnianie plaszcza lipidowego.
    w preparatach do tego typu cery znajduja sie nastepujac substancje:
    o dzialaniu nawilzajacym:
    kwas hialuronowy, skladniki NMF,kolagen,wit. E, wit. Z grupy B, mocznik(do10%),wyciagi roslinne,pektyny
    o dzialaniu natluszczajacym
    niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe,skwalen,ceramidy,wit.A
    o dzialaniu lagodzacym
    alantoina,depantenol,substancje pochodzenia roslinnego,azuleiny,bisabolol
    kremy do pielegnacji stosowane na dzien piwinny zawierac filtry przeciwsloneczne.

  3. #3

    Domyślnie

    nie jesteś sama też mam z tym problem ,ale powiem szczerze jeśli chodzi o podkład i puder polecam Maybelline Mineral ,ja mam to i to ale możesz sobie zakupic sam puder sypki , po nim to nawet na imprezie się nie świece jak psu jajca , a ostatnio każdy mi mówił że mam śliczną cerę, no a ja sobie tylko myślałam -dobrze że mnie nie widzisz bez makijażu
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  4. #4
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    hahahahha i dobrze !


    PS Sylwia też mam ten problem są dni lepsze i są dni gorsze.
    Ostatnio edytowane przez natalia268 ; 23-05-2009 o 22:08

    ________________________________________


  5. #5
    dawniej sylwiakolodziej1985 Avatar Euphoria
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    katowice
    Postów
    701

    Domyślnie

    hehehhehe.mnie też czasem się troszkę poprawia i to zazwyczaj jak mam nowy puder a potem jakby się skóra przyzwyczajała i jest znowu źle ;/
    ale pomyslę nad tym pudrem.
    Patunia a możesz polecic jakieś gotowe produkty?bo ja tą ściąge z wykłądów czytałam już w jednym poście (heheh żeby nie bylo że nie przejrzałam tematów) tylko nic mi to nie mówi

  6. #6
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    hi hi hi a ja nie używam ani podkładu , ani pudru-kocham swoje pieguski Chyba ,że idę do kosmetyczki na makijaż przed jakimś ważnym wyjściem Tylko dobrego kremiku używam i nie mam na szczęście żadnych problemów...acha no i tabletki nawilżające skórę biorę
    SZCZĘŚLIWA

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chanti25 Zobacz post
    hi hi hi a ja nie używam ani podkładu , ani pudru-kocham swoje pieguski Chyba ,że idę do kosmetyczki na makijaż przed jakimś ważnym wyjściem Tylko dobrego kremiku używam i nie mam na szczęście żadnych problemów...acha no i tabletki nawilżające skórę biorę

    kochanie powiedz i jakie tabletki łykasz , bo mi kumpela ostatni mówiła żebym sobie zakupiła i oczywiście zapomniałam nazwy, a nie chce mi się w aptece tłumaczyc o co mi chodzi
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  8. #8
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    gotowe produkty? hm...to wszystko zalezy od tego jak Twoja skora przyswaja kosmetyki danych firm bo ja Ci moge polecic na przyklad tonik Dr. Ireny Eris ktory jest dobry a na przyklad Tobie moze nie pomoc bo sie okaze ze to jednak nie ten. postaram sie nastepnym razem bardziej sprecyzowac moje wygiagi z wykladow zeby byly dla wszystkich zrozumiale

  9. #9
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Spróbuj podkłady Melkiora, powinny dobrze zadziałać.

  10. #10
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja od kilku lat mam spore problemy z alergią na większość kosmetyków. Nawet na te niby nieuczulające. Ciekawe czy znajdę kiedys jakis zestaw dla siebie

  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja aktualnie mam z Sylveco jest całkiem niezły

  12. #12
    Debiutantka Avatar kinga1976
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Cera mieszana jest strasznie problemowa, sama mam z tym problem i słabo sobie z tym radzę. Kiedy już nawilżę suche partie to czoło zaczyna sie świecić i wydzielać tyle sebum, że co chwila musze je wycierać chusteczkami matującymi. Stosowałam już kilka rodzajów kremów, i wysuszające i nawilżające i nadal mam problem z czołem. Nic nie pomaga.

  13. #13

    Thumbs up Odp: Cera tłusta, mieszana

    Problem z cerą mieszaną i tłustą jest taki, że chcemy ją wysuszyć, co powoduje wzmożoną produkcję sebum, i znowu mamy problem, i znowu ją chcemy wysuszyć i takie błędne koło. Na skórę mieszaną z własnych doświadczeń polecam dobre dokładne oczyszczanie twarzy i stosowanie kremu specjalnie przeznaczonego do cery mieszanej. Jestem fanką kosmetyków naturalnych - sama stosuję krem Matmatique Anna Pikura. Ma dosyć lekką konsystencję, dobrze się wchłania i nie pozostawia na twarzy tłustego filmu. Fajnie nawilża jednak też ściąga, skórę co przeciwdziała produkcji nadmiaru sebum. Mam najgorszą z możliwych cer czyli tłustą na nosku i czole a suchą wszędzie indziej. Regularne oczyszczanie, stosowanie masek ściągających i kremów nawilżających (jak opisany wyżej) to najlepszy sposób na radzenie sobie z tym typem cery. Są jeszcze zabiegi oczyszczające, ale wolałam się skupić na tym, co można zrobić w domu.

  14. #14
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Ja mam trudną skórę, bo suchą i dodatkowo alergiczną. Pomaga mi żel z aloesem od Floslek, naprawdę fajne nawilżenie.

  15. #15
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Może spróbuj maski metalicznej bielendy która ma w składzie nano srebro, węgiel, aktywny cynk. Silver detoks jest właśnie przeznaczona dla cery tłustej i mieszanej

  16. #16
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Poznań
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Cera tłusta, mieszana

    Popieram kolezanke wyzej, ja uzywam ta metaliczna maske i jestem zachwycona jak swietnie oczyszcza i matuje, a zarazem dodaje blasku cerze. Moja siostra uzywa niebieskiej do wrazliwej cery i tez bardzo sobie chwali. Na promocji rosmannowskiej niezle sie okupilysmy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •