Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 152

Temat: Stylizacja paznokci a ciąża

  1. #1
    Nałogowiec Avatar jolanta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    387

    Exclamation Stylizacja paznokci a ciąża

    Dziewczyny mialam w pracy taki przypadek, ze mi juz zaczelo sil brakowac. Przyszla do mnie klientka na utwardzenie naturalnej plytki. Wiec wzielam sie do pracy. Dlonie miala ogolnie b. zadbane i powiedzila mi ze ma bardzo miekkie paznokcie. Nadalam inm odpowiedni ksztalt na zyczenie, usunelam skorki i wzielam sie do nakladania zelu. Nalozylam preimer i zaczelam nakladac zel frenchowy a ona mi mowi ze ja palce zaczynaja piec wrecz palic- wystraszylam sie nie na zarty(piekly ja nie na plytce paznokcia tylko na samych czubkach).Po chwili zmylam wszystko cleanerem a ona ze bardziej piecze>kurde<. Przynioslam miseczke z zimna woda zeby troche sobie ulzyla i pomoczyla te palce. Po chwili powiedziala ze ok i zebym robila dalej. Ale musialam wytrawic paznokcie preimerem lecz mialam cykora. Po krotkiej rozmowie podczas tego Horroru dowiedzialam sie ze ona jest w ciazy ale nigdy nie miala takiej sytuacji drastycznej. Zaczelam jej znow robic te paznokcie juz uzywajac preimera bez kwasowego czyli bardziej delikaty, nakladam zel ( i juz ze srachu zaczynam sie ja pytac po kazdym pociagnieciu pedzla czy piecze) ale bylo ok. Utwardala w lampie z moja uwaga ze jak bedzie pieklo to ma wyciagac reke z lampy. Potem juz cala praca leciala bez zaklocen, az do momentu nalozenia nablyszczacza i utrwalenia go w lampie( znow pieklo). Ale ogolnie klientka byla bardzo zadowolona. Naprawde nie wiem co bylo powodem tych wszystkich problemow; plytka nie przepilowana, palce nie skaleczone tylko wielka nadwrazliwosc na te wszystkie produkty(bez ktorych nie moglam wykonac tego utwardzenia).
    Prosze dziewczyny jezeli ktoras miala tez taka sytuacje to podajcie jakies rady ktore wam pomogly.

  2. #2

    Domyślnie

    no ja mam nadzieję że mi się nigdy taka sytuacja nie zdarzy ... a może powodem była jej ciąża Ja ogólnie nie robię kobietom w ciąży pazurów, za bardzo mnie na kursach nastraszyli , wiem że teraz prawie wszystkie żele są bez kwasowe ale i tak się boję, u nas w mieścinie jedna laska robiła dziewczynie w pierwszym miesiącu ciąży tipsy , i w dodatku przepiłowała płytkę, dziewczyna poroniła i pytając się lekarza czy to mogło byc przez tipsy odpowiedział jej że tak...
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  3. #3
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Jeszcze nie spotkałam się z czymś takim. Jest nas sporo na forum i może ktoś miał podobny przypadek. Są też dziewczyny z dużym doświadczeniem i może znajdą odpowiedź.

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie

    nie wolno robic paznokci w ciąży . i to nie chodzi o nadwrażliwośc płytki ale o dziecko w lampie są przeciez promienie UV co powoduje mutacje genotypu dziecka . Nasza Stylistka w szkole nas przed tym przestrzegała i to bardzo . Zresztą jej koleżanka robiła paznokcie w ciąży ( stylistka) i dziecko urodziło jej się z rozczepem kregosłupa :/ Także takiej Pani w ciąży lepiej powiedziec ,żeby dała sobie spokój dla jej komfortu psychicznego i zdrowia maleńswa

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    dziewczyny moje drogie,ciaza nie jest zadna przeszkoda do zakladania zeli gorzej z akrylem lub dziewczyna chorowala wczesniej a dziewczyna musiala sklamac ze doktor jej powiedzial ze to moglo byc powodem poronienia,lub doktor do dupy ktory nie ma pojecia na temat paznokci,nie wierze w cos takiego bo z lekarzami rowniez dociekalam informacji co tu ma do rzeczy zakladanie na wierzchnia czesc naszego paznokcia jezeli nie ma stycznosci z wewnetrzna powloka naszego ciala aczkowiek przy zranionych skorkach jakby sie krew strumieniami lala to ok,to mogloby cos zaszkodzic,miala jak pisalas swoje cieniutkie paznokcie i organizm jest wrazliwzy u niektorych kobiet przy ciazy,robilam kilkunastu kobietom w ciazy pazurki i nigdy nie bylo problemu poza pieczeniem a nawet wampowiem ze wtedy paznokcie jeszcze dluzej utrzymuja sie na plytce jedna moja znajoma miala przez prawie trzy miesiace zelki i bylo dobrze..poniektore kobiety w ciazy moga byc uczulone na poniektore skladniki w zelu,na primer lub dehydrator. a nawet promienie w lampie,..i akryl rowniez nie jest przeszkoda ale gorzej z zapachem liquidu dla kobiety w ciazy ,choc lekarz mi powiedzial..ciaza to nie choroba i trzeba zycprzez te miesiace i nie jednio czasami sie robi co nie szkodzi a czasamio byle co moze zaszkodzic...

  6. #6
    Nałogowiec Avatar jolanta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    387

    Domyślnie

    dzieki dziewczyny. Nie chodzilo mi o straszenie takimi sprawami jak "zabronione w ciazy", bo ona przeciez cala do tej lampy nie wchodzila tylko dlon wkladala. Plytki (jak juz wczesniej pisalam) nie przepilowalam, bo tylko ja zmatowilam. A jezeli chodzi o ciaze to ona byla w tzw.bezpiecznych juz miesiach, bo jest w szostym miesiacu. Sama urodzilam dwie corki wiec wiem o czym mowie. Tez nie slyszalam zeby w ciazy to szkodzilo, ale jeszcze raz dziekuje wam i prosze o jeszcze rad.

  7. #7
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    mowi sie wsrod wlasnie profesjonalitow ze w pierwszym trymestrze ciazy nie zaleca sie robienie pazurkow tak jak wiele innych rzeczy w tym wlasnie czasie...

  8. #8
    Rozkręcanko Avatar sylwias
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łaski-Jasło
    Postów
    48

    Domyślnie

    Ja byłam w ciąży i robiłam raz tipsy na wesele. Nic mnie ani nie piekło ani nic się innego nie działo, urodziłam zdrowego synka.

  9. #9

    Domyślnie

    to chyba jakieś bajki z tą wrażliwością podczas ciąży

  10. #10
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Ogólnie to kobitki w ciąży są bardziej wrażliwe, bo hormony nam szaleją i np coś co nam wcześniej odpowiadało nagle zaczyna drażnić. Ze szkodliwością akrylu to też jest tak, że ponieważ węch jest bardziej wyczulony, może przeszkadzać zapach liquidu i prowadzić do mdłości.

  11. #11
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fusil Zobacz post
    nie wolno robic paznokci w ciąży . i to nie chodzi o nadwrażliwośc płytki ale o dziecko w lampie są przeciez promienie UV co powoduje mutacje genotypu dziecka . Nasza Stylistka w szkole nas przed tym przestrzegała i to bardzo . Zresztą jej koleżanka robiła paznokcie w ciąży ( stylistka) i dziecko urodziło jej się z rozczepem kregosłupa :/ Także takiej Pani w ciąży lepiej powiedziec ,żeby dała sobie spokój dla jej komfortu psychicznego i zdrowia maleńswa
    e

    NIEPRAWDA
    ja cala ciaze robilam sobie jak i klientkom paznokcie.oczywiscie za porozumieniem lekaza
    a to ze dziecko si eurodzilo chore to najlepiej jes tpowiedziec ze przez paznokcie
    moj pierwszy synek urodzil sie chory a wtedy z paznociami nie mialam nic do czynienia
    w drugiej ciazy smigalam codzien i jakos jest dziecko zdrowe
    to ze twojej kolezance dziecko urodzilo sie chore nie znaczy ze przez paznokcie
    znam wiele kobiet ktore w ciazy robia paznokcie i dzieci sa zdrowe

    ---------- Dodano o godzinie 12:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:37 ----------

    Cytat Napisał jolanta Zobacz post
    dzieki dziewczyny. Nie chodzilo mi o straszenie takimi sprawami jak "zabronione w ciazy", bo ona przeciez cala do tej lampy nie wchodzila tylko dlon wkladala. Plytki (jak juz wczesniej pisalam) nie przepilowalam, bo tylko ja zmatowilam. A jezeli chodzi o ciaze to ona byla w tzw.bezpiecznych juz miesiach, bo jest w szostym miesiacu. Sama urodzilam dwie corki wiec wiem o czym mowie. Tez nie slyszalam zeby w ciazy to szkodzilo, ale jeszcze raz dziekuje wam i prosze o jeszcze rad.

    jolu a moze byla uczulona na te produkty
    tez to mozliwe i dlatego odczuwala pieczenie

  12. #12
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Znalazlam to na kosmetyczki.net

    Jako lekarz ginekolog – poloznik czesto
    musze odpowiadac na pytania pacjentek
    – ciezarnych lub planujacych ciaze
    – na temat, co tak naprawde szkodzi
    ciazy, a co nie. Jakich substancji i narazen
    powinny unikac, by ciaza prawidlowo
    sie rozwijala, co zas jest w pelni
    bezpieczne.
    Padaja pytania o korzystanie z solarium,
    farbowanie wlosów, trwala ondulacje,
    takze o pielegnacje paznokci – Zele,tipsy,akryle.
    Jest wiele znanych substancji o udowodnionym
    szkodliwym wplywie na
    rozwój ciazy i plodu. Sa to: alkohol, narkotyki,
    palenie papierosów, promieniowanie
    jonizujace w tym promienie Roentgena,
    czy znany z lat szescdziesiatych
    XXego wieku lek talidomid – tych substancji
    ciezarne powinny unikac.
    Srodki zawarte w produktach do pielegnacji
    wlosów – farbach, zelach, plynach
    do trwalej ondulacji sa calkowicie
    bezpieczne, poniewaz stezenia substancji
    o ewentualnej toksycznosci sa bardzo
    male i w znikomej ilosci przechodza do
    krwi.
    Substancje zawarte w produktach do
    pielegnacji i stylizacji paznokci to zwiazki
    chemiczne takie jak: aceton, izopropanol,
    octan etylu, polimetakrylan metylu.
    Jesli chodzi o ewentualna szkodliwosc
    tych substancji, nalezy problem rozpatrzyc
    z dwóch stron:
    1) Kobieta ciezarna, która chce wykonac
    sobie tipsy, akryl lub paznokcie zelowe
    i
    2) Kosmetyczka- manicurzystka, bedaca
    w ciazy, która swiadczy w/w uslugi
    i pracuje wsród tych wyzej wspomnianych
    substancji.
    Ad. 1) Ciezarna – klientka moze podczas
    ciazy wykonywac sobie wszelkie
    zabiegi upiekszajace paznokcie, gdyz
    nie udowodniono zadnej szkodliwosci
    tych zabiegów dla ciazy lub plodu.
    Pewnym problemem jest okres okoloporodowy.
    Przy porodzie drogami natury
    paznokcie zelowe, akrylowe czy
    tipsy nie stanowia zadnej przeszkody
    pod warunkiem, ze sa dostatecznie
    krótkie. Inaczej sprawa wyglada, gdy
    zachodzi koniecznosc wykonania cesarskiego
    ciecia.
    Podczas tego zabiegu, by dokladnie
    monitorowac stan pacjentki, zakladany
    jest na palec tzw. pulsoksymetr. Aby
    podawal on prawdziwe dane, plytka
    paznokciowa musi byc naturalna i czysta
    tzn. niepokryta zadnymi chemikaliami.
    A wiec zdrowa zasada – zdejmij jeden
    tips lub akrylowy paznokiec przed porodem
    – reszta moze zostac.
    Ad. 2) Kosmetyczka – manicurzystka
    bedaca w ciazy, która zajmuje sie stylizacja
    i upiekszaniem paznokci, jest narazona
    podczas swojej pracy na wdychanie
    substancji potencjalnie szkodliwych.
    Jednak stezenia tych substancji,
    zawartych w produktach do nakladania
    zelu, akrylu czy tipsów sa bardzo male.
    Aceton i izopropanol zawarte sa w preparatach
    do dezynfekcji, przemywania
    i odtluszczania. Opary acetonu tylko
    w bardzo wysokich stezeniach sa szkodliwe
    dla zdrowia i wchlaniaja sie przez
    pluca do krwi. Jednak nawet dosc wysokie
    dawki sa skutecznie metabolizowane
    i usuwane przez watrobe. Przeprowadzone
    badania na zwierzetach,
    nie wykazaly toksycznosci acetonu i izopropanolu
    dla zwierzat doswiadczalnych,
    zarówno droga oddechowa, jak
    i pokarmowa. Akrylany stosowane powszechnie
    do formowania „nowej” plytki
    paznokciowej, moga miec dzialanie
    drazniace na blony sluzowe oczu i dróg
    oddechowych, ale ulegaja szybkiemu
    wydaleniu z organizmu.
    Nie wiadomo, czy maja dzialania ukladowe
    i czy przy wieloletniej pracy w ich
    oparach nie dochodzi do kumulacji
    w organizmie. Ten wplyw akrylanów na
    organizm czlowieka jest obecnie przedmiotem
    badan przeprowadzanych m.in.
    w Polsce – w Zakladzie Toksykologii
    Akademii Medycznej w Lodzi. Na dzien
    dzisiejszy nie udowodniono szkodliwego
    dzialania akrylu lub jego opilków na
    organizm czlowieka. Wydaje sie, ze skuteczna
    metoda unikania ewentualnych
    dzialan niepozadanych, jest czeste wietrzenie
    pomieszczen, w których wykonuje
    sie manicure lub przy opilowywaniu
    i szlifowaniu akrylu – zakladanie
    maseczki na twarz.
    Podsumowujac: nie ma w tej chwili
    zadnych aktualnych i wiarygodnych badan,
    które udowodnilyby jakakolwiek
    szkodliwosc w/w zwiazków dla matki
    lub plodu. Nie stwierdzono wiekszej
    ilosci niepowodzen polozniczych w grupie
    manicurzystek lub kosmetyczek,
    korzystajacych w swojej pracy z omawianych
    substancji.
    SYLWIA GULKOWSKA, GINEKOLOG-POLOZNIK

  13. #13
    Nałogowiec Avatar jolanta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    387

    Domyślnie

    Dzieki "Jade" za tak wyczerpujaca odpowiedz, utwierdzilam sie w tym ze nie ja zaszkodzilam tylko hormony ciezarnej. Ale sprawa sie juz wyjasnila, bo ta klienka przyszla do mnie wczoraj zebym jej sciagnela to co zostalo czyli niewiele tzn. cztery niecale paznokcie. Jak sie pytalam kiedy jej zaczely odpadac to ona powiedziala, ze w niedziele wieczorem zauwazyla braku juz dwoch calych paznokci tzn. zeli. Nawet nie zauwazyla kiedy zaczely odpadac czyli jak czytalam to tzw.standartowe dwa dni. Wiec nie moja wina tylko hormonow.

  14. #14
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    bardzo trafne uwagi Jade...dobry lekarz...

  15. #15
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny Jola o tym pisala wiec pogrzebalam troche na necie Ciesze sie ze sprawa sie wyjasnila z ta klientka

  16. #16
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    no wlasnie hormonki roznie na pazury dzialaja

  17. #17
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fusil Zobacz post
    nie wolno robic paznokci w ciąży . i to nie chodzi o nadwrażliwośc płytki ale o dziecko w lampie są przeciez promienie UV co powoduje mutacje genotypu dziecka . Nasza Stylistka w szkole nas przed tym przestrzegała i to bardzo . Zresztą jej koleżanka robiła paznokcie w ciąży ( stylistka) i dziecko urodziło jej się z rozczepem kregosłupa :/ Także takiej Pani w ciąży lepiej powiedziec ,żeby dała sobie spokój dla jej komfortu psychicznego i zdrowia maleńswa
    promieniowanie UV nie ma wplywu na to ze dziecko urodzi sie z rozszczepem kregoslupa! ta przypadlosc jest tylko i wylacznie spowodowana brakiem odpowiedniej zawartosci kwasu foliowego w organizmie.sama mam siostre ktora jest w ostatnim miesiacu ciazy jednak musialam jej odmowic przedluzania paznokci ale to juz sie wiazalo z zupelnie innym problemem. promieniowanie owszem mutuje genotyp ale nie taka ilosc jaka posiada lampa.
    Ostatnio edytowane przez Pati88 ; 23-04-2009 o 14:30

  18. #18
    Gość
    niezalogowany

    Exclamation Stylizacja paznokci a ciąża

    Artykuł z akademii paznokcia nr7 (3/2006)

  19. #19
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    super artykul Woszczurek

    jedyne co moze sie przyszlym mamusiom zdazyc to fakt ze przy zmianach hormonalnych modelaze moga sie nie trzymac lub trzymac sie krocej.

  20. #20
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    super artykul bo wlasnie mnie to meczylo... wychodze za maz a potem planujemy dziecko.. no ale bez robienia pazurkow to bym zyc nie mogla

  21. #21
    Gość
    niezalogowany

    Smile

    spoko loko dziwczęta moje kochane mam jeszcze kilka artykułów w rękawie i właśnie je skanuje więc dziś bedzie duuuuuuuuużo do czytania

  22. #22
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    jak wy to czytacie bo ja nie moge nic przeczytac

  23. #23
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie

    zgadza się pazurki mogą się nie trzymać ale niestety niektórym panią się tego nie wytłumaczy, tak samo jak sobie wkręca ze to szkodliwe dla dziecka, itp, to mnie normalnie krew zalewa

  24. #24
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    nie tylko ciebie,ta sama sytuacja jest z akrylem,bo np. u mnie w rejonie jest tylko jedna co robi akryl,no i oczywiscie aziatyckie studia ktore do bolu piluja.
    zanim zacznie sie dyskusja ze mna wyciagne im ulotke i sobie czytaja,po 10 min pytam i co? dalej sa szkodliwe?
    i juz wtedy nic nie maja do zarzucenia a wszystkie mity i bajki ktore uslyszaly od zazdrosnych kolezanek sa przeszloscia.
    jest tam wszystko od a do z czyli jak akryl pojawil sie na rynkuu,skad ,testy osrodka zdrowia zanim sie cos wypusci na rynek itd.
    wiec cala prawda o akrylu,i spoko!

  25. #25
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał donna69 Zobacz post
    nie tylko ciebie,ta sama sytuacja jest z akrylem,bo np. u mnie w rejonie jest tylko jedna co robi akryl,no i oczywiscie aziatyckie studia ktore do bolu piluja.
    zanim zacznie sie dyskusja ze mna wyciagne im ulotke i sobie czytaja,po 10 min pytam i co? dalej sa szkodliwe?
    i juz wtedy nic nie maja do zarzucenia a wszystkie mity i bajki ktore uslyszaly od zazdrosnych kolezanek sa przeszloscia.
    jest tam wszystko od a do z czyli jak akryl pojawil sie na rynkuu,skad ,testy osrodka zdrowia zanim sie cos wypusci na rynek itd.
    wiec cala prawda o akrylu,i spoko!
    Woszczurek, super nam sie tu poświęca z tymi artykułami
    ja tylko jak mam kobietkę w ciązy albo miałam to lampe kieruje tak, żeby na brzuszek nie swieciła

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [Darmowe szkolenie] Stylizacja Paznokci
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 05-08-2019, 10:23
  2. Pokaz Częstochowa- stylizacja paznokci i makijaże:D:D
    By AtelierStylizacji Carolla in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 11:27
  3. Mistrzostwa w zdobieniu paznokci - ślubna stylizacja paznokci ....
    By barbara_kawka in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 15:42

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •