Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 126 do 150 z 152

Temat: Stylizacja paznokci a ciąża

  1. #126
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    ja tez pazurki nosilam ale miesiac przed terminem sciagnelam bo mi mowila mama zeby lepiej nie miec jak czasami komplikacje by byly czy cos ... now alsnie nie wiem dlaczego tak ale po porodzie nie wyttrzymalam jak przyjechalam do domu od razu paznokcie malowalam a po kilku dniach jak juz bylam na silach zrobilam sobie zelowe krótkie czyściochy

  2. #127
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    diamond w przypadku operacji np cesarka, powikłania po porodzie nie wolno miec nawet pol paznokcia pomalowanego bo wszystko na nich widac jak sie cos zle dzieje w organizmie...

  3. #128
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    to chyba dobrze ze ja zdjelam te paznokcie bo mialam cesarke

  4. #129
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Mi koleżanka mówiła, że u nas w szpitalu położne się strasznie czepiają, jak ktoś ma chociażby nawet troszkę paznokcie pomalowane. Przynoszą zmywacz i do widzenia. Także jeszcze troszkę i trzeba będzie zdejmować. Będę się czuła, jak bez palców. ;d



  5. #130
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    ja odradzam typową stylizację ciężarnym- proponuję typowy manicure, pedicure, hybrydy i easy off-french.
    Przynajmniej sumienie mam czyste
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  6. #131
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Cytat Napisał izu91 Zobacz post
    Mi koleżanka mówiła, że u nas w szpitalu położne się strasznie czepiają, jak ktoś ma chociażby nawet troszkę paznokcie pomalowane. Przynoszą zmywacz i do widzenia. Także jeszcze troszkę i trzeba będzie zdejmować. Będę się czuła, jak bez palców. ;d
    Izu bo na pazurach musi byc widąc co sie z toba dzieje... jak one zobacza poprzez krwista czerwień ze akurat sinieje ci paznokciec? to sie cos złego dzieje z tobą
    no ratunku baby przy porodzie nie mysli sie wyglądzie paznokci... macie w nosie wszystko! czy jesteście gołe, ubrane, umalowane, czy włosy wam stercza czy depilacja zrobiona, ile osob ogląda wasze rozłozone nogi itd.... przy porodzie chcecie zeby przestało bolec i zeby młodziez na świat wyszła! a nie podziwiacie pieknie zrobione pazury

  7. #132
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    a Zyza tu się zdziwisz bo znam całą masę babek które przed porodem (czy naturalnym czy cesarką) muszą byc 'zrobione' bo jak one będą wyglądać na zdjeciach i jak to znajomi i rodzizna je zobaczą takie zaniedbane. Moze w czasie porodu o tym nie myslą ale przed to i owszem chcą ze spokojem pojechać do szpitala dobrze przy tym wyglądając

    Ja sama robiłam 2 dni przed cesarką rzęsy znajomej - uparła sie ze musi i koniec. I wyleżała bez zadnego jęknięcia a jaka była szczęśliwa ze pójdzie rodzić jak człowiek i będzie przy tym jak człowiek również wyglądać.

    Paznokcie bym akurat zostawiła w spokoju i zostawiła naturalne, wlasnie po to zeby kontrolować co sie dzieje z organizmem ale też dlatego że jednak nie ma się takiego 'czucia' i o zadrapanie maluszka nietrudno. tak myslę.

  8. #133
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja rozumiem, moje drogie, że nie wolno, bo po płytce wszystko widać itp. Tylko no szkoda, szkoda. Dziwne uczucie będzie, jak się non stop praktycznie nosi pazury, a później nie wolno... No i przy dzidzi też nie, bo to moje pierwsze i bez wprawy z pazurami, to jeszcze sobie dzidziochę uszkodzę..
    A pomarudzic też sobie muszę, a co! ;-)



  9. #134
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    a ja w sumie siedze i zastanawiam sie dlaczego akurat na plytce widac jak cos sie dzieje i np. co ma sie dziac zeby bylo widachm

  10. #135
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Izu ja Ci powiem ze sie opiekuje dzieckiem i kiedys ja podrapalam naturalsami a zelami jej nigdy nic nie zrobilam. A nosze na prawde dlugie kwestia przyzywczajenia.
    Teraz dzidzia jest wieksza bo ma 2,5 roku wiec nawet mniejsze prawdopodobienstwo zrobienia krzywdy
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  11. #136
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Cytat Napisał DiamondShine Zobacz post
    a ja w sumie siedze i zastanawiam sie dlaczego akurat na plytce widac jak cos sie dzieje i np. co ma sie dziac zeby bylo widachm
    w razie niedotlenienia sinieją paznokcie - to pierwszy znak dla lekarzy...
    można zobaczyć czy krew dobrze przepływa

    ale...
    Muszą mieć inne sposoby niż sprawdzanie po paznokciach (choć zdaję sobie sprawę, że pewnie to jest najprostsze) .. ale jak ktoś trafia nagle do szpitala to przedłużonych paznokci sobie nie ściągnie, a jak leci od razu na sale operacyjną to w locie nie będzie czasu na zmywanie...

    wiem, że są takie 'czujniki' na palec (nie wiem jak to się fachowo nazywa) ... i przy tym (niby) nie można mieć pomalowanych paznokci na ciemne kolory no i raczej żadnej masy na nich też nie powinno być, ale tak czy siak wyłapuje to co powinno, jak nie na jednym palcu to na drugim, a jak nie na drugim to na trzecim (oczywiście jeśli jest czas na takie próbowanie)
    Ostatnio edytowane przez natalia268 ; 27-04-2012 o 15:31

    ________________________________________


  12. #137
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Cytat Napisał DiamondShine Zobacz post
    a ja w sumie siedze i zastanawiam sie dlaczego akurat na plytce widac jak cos sie dzieje i np. co ma sie dziac zeby bylo widachm
    Lekarz patrzy na płytke i po kolorze wie, czy wszystko ok, czy nie. Jak coś się dzieje złego, to płytka sinieje, czy coś takiego..


    Cytat Napisał nanami7 Zobacz post
    Izu ja Ci powiem ze sie opiekuje dzieckiem i kiedys ja podrapalam naturalsami a zelami jej nigdy nic nie zrobilam. A nosze na prawde dlugie kwestia przyzywczajenia.
    Teraz dzidzia jest wieksza bo ma 2,5 roku wiec nawet mniejsze prawdopodobienstwo zrobienia krzywdy
    Będę myśleć o pazurach jak już nabiorę troszkę wprawy w opiece nad dzieckiem. bo tak to nie ma co. A tyle mogę sobie odmówić na chwilę. Będę próbowała zapuścić swoje, ale ciężko to widzę. Więc może chociaż żel na naturalną płytkę.



    A wiecie może jak to jest z metodą akrylową przy karmieniu piersią? Bo teraz to akrylem nie robię ze względu przez zapach, a nie chcę 'gazować' maleństwa. A czy później nie odbija się to jakoś na mleku matki? Bo się tak właśnie zastanawiam, czy po porodzie będę mogła wrócić do akryli, czy dalej żele, dopóki nie przejdziemy na butelkę..?



  13. #138
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Zen nie zdziwie sie bo ja jestem juz po i wiem ze teraz sie takimczyms bym nie przejeła a przed panikowałam bo nie miałam stóp zrobionych

    Izu ja nadal mam mlokosa w pampersach i am robione pazurki... ważne zeby prawa dlon była funkcjonalna (u mnie migdałek)
    a na lewej robie co mi sie zywnie podoba co do karyli przeczytaj temat od początku tam jest ze opary nie wchłaniaj sie do organizmu

    Natalia przy mojej cesrce i znieczuleniu ogolnym mialam taki czujnik i tez mowili o pazurach to zawsze jest w razie komplikacji albo cesarki... lepiej dmchać na zimne nawet na talicy wywiesozne było ze kobieta ktora przyjdzie rodzic nie powinna miec zamalowanych pazurów

  14. #139
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    no ja jak mialam cesarke to wiem ze mialam taką "nakładke" na palcu ale tez nie wiem jak to sie nazywa

  15. #140
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    zyza no jasne że tak.. ale tak jak pisałam, jak trafi się nagle do szpitala to co ? muszą miec inne sposoby

    ________________________________________


  16. #141
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Pytałam ostatnio moją panią ginekolog o to. Zaleciła by przynajmniej dwa palce zwolnić ( by były wolne od żelu , lakieru i takich tam...)
    Stwierdziła , że teraz to nic nie robią na oko i jak będzie potrzeba założenia właśnie tej "nakładki" (zapomniałam jak to się nazywa) to czujnik się nie przebije przez warstwę żelu.
    Tak więc u mnie chyba dwa palce tylko "zwolnię" Ale jeszcze zobaczę bo może wszystkie....
    Przecież potem i tak nie będę miała czasu , żeby się zajmować uzupełnieniami .

  17. #142
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Cytat Napisał natalia268 Zobacz post
    zyza no jasne że tak.. ale tak jak pisałam, jak trafi się nagle do szpitala to co ? muszą miec inne sposoby

    To wtedy zrywają na żywca

    ---------- Dodano o godzinie 14:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:03 ----------

    A swoją drogą jeśli można ułatwić lekarzom pracę to czemu tego nie robić? Oczywiście w przypadku kiedy wiemy, że idziemy na operację czy będziemy rodzić.

    Królowa Aleksandra

  18. #143
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    ten klips na palec to pulsoksymetr
    ciężarne klientki powinny być przez nas poinformowane
    o obowiązkowym ściągnięciu masy z paznokci przed porodem
    to samo tyczy się wszelkich operacji czy zabiegów chirurgicznych

    to nie przelewki - tu chodzi o życie nasze i małej istotki
    pierwsze objawy nieprawidłowości w trakcie porodu widać na płytce paznokcia poprzez zmianę zabarwienia
    wówczas lekarz może natychmiast reagować ...
    nie widzę żadnego rozsądnego powodu aby narażać siebie, klientkę i dziecko na takie ryzyko

    pewnie, są przecież jeszcze paznokcie u stóp - często bez żadnej stylizacji
    tylko że anestezjolog przeważnie jest w okolicach głowy pacjenta
    więc logiczne że będzie mu "po drodze" obserwować paznokcie u dłoni

    moim zdaniem w gabinecie powinna wisieć informacja
    iż przed zabiegiem chirurgicznym bądź porodem
    stylizacja paznokci powinna być ściągnięta

    a te dziewczyny, które nie mają gabinetów ...
    generalnie każda profesjonalna stylistka
    powinna informować swoją ciężarną klientkę
    o fakcie usunięcia stylizacji przed porodem - i kropka

    a to czy ona ściągnie czy nie - to już jej ryzyko i sumienie..

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

  19. #144
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    A jak jest w przypadku ciąży zagrożonej? Moja koleżanka jest chyba w 4-5 miesiącu ciąży i uparła się na paznokcie żelowe. W dodatku przed chwila mi powiedziała, że ta ciąża jest zagrożona i bierze leki na "donoszenie". Powiedziałam jej moje przeciwne zdanie na ten temat ale zaczyna się wykłócać... Żeby dała mi spokój powiedziałam, że będzie musiała podpisać mi papier, że robię to na jej odpowiedzialność i, że nie poniosę żadnych konsekwencji. A ona, że nie ma problemu, że podpisze i że lekarz nie widzi przeciwwskazań. Co o tym myślicie?

  20. #145
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Myślę, że to już zalezy od Ciebie..

    __
    Ostatnio byłam na jednym z pokazów (nie dotyczących paznokci) ale facet prowadzący pokaz powiedział, że nie przyjmują klientek w ciąży, chyba że są to ich klientki od wielu wielu lat, które zajdą w ciąże, to robią nawet paznokcie do porodu (bo znają te klientki, wiedzą czego mogą sie po nich spodziewać, do czego są zdolne w razie co). Nie przyjmują nowych ze względu na to, że gdyby się coś stało z płodem to pierwsze co, to klientka miałaby pretensje do nich, nawet podpisując papiery, że na własną odpowiedzialność itd. Gdyby się coś stało tfu tfu to później człowiek by się źle czuł z tą świadomością, nawet wiedząc, że nic złego nie zrobił...
    Jakoś bardzo do mnie przemówiło to co powiedział...

    Niby powszechnie wiadomo, że przeciwwskazań nie ma, ale ja teraz do tego tematu podchodzę sceptycznie. Znaczy w sumie myślę, że facet prowadzący gadał dobrze..

    ________________________________________


  21. #146
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jelenia Góra
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Kilka lat temu "czyste" paznokcie uratowały moją siostrę po cesarce - miała zapaść. Zrobiły się przed tą zapaścią strasznie sine. Nasz Tato, który to zauważył i uratował jej życie, bo uparty był jak osioł i nie dał się wyprosić z oddziału, do rana siedział i wpatrywał się w nie ze strachu, żeby znów nie ściemniały...

  22. #147
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Konin
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Jeżeli ma ciążę zagrożoną i leki na podtrzymanie, to raczej powinna jak najwięcej leżeć, dbać o siebie i dziecko, a nie o paznokcie, na to przyjdzie jeszcze czas. Ja sama miałam ciążę zagrożoną, w 24tc zrobiło mi się rozwarcie i wtedy zrezygnowałam z paznokci. Ja bym odradzała w takiej sytuacji, nawet jakby podpisała, że robi na swoją odpowiedzialność.

  23. #148
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    mówiłam jej o tym, że paznokcie od razu dają znak przy niedotlenieniu ale nie dociera...mówiłam też inne rzeczy próbując ją odwieść od tego pomysłu szczególnie, że to ciąża zagrożona ale ona dalej swoje, że lekarz pozwolił. W dodatku pod koniec miesiąca ma swój ślub i to na tą okazję mają być... A mam złe doświadczenia jeśli chodzi o wesela kobiet w ciąży- moja ciotka po własnym weselu poroniła.
    Nie wiem jak podejść do tego tematu... robić... nie robić... niby kobiecie w ciąży się nie odmawia, niby to tylko żel french... miałam jej zrobić z kamuflażem ale chyba się zgodzę na clearu, żeby było widać co się dzieje z płytka...

  24. #149
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja nosilam pazurki cala ciaze tylko ze przezroczyste i lekarz nie zabronil,do porodu tez mialam i nikt mi nic nie powiedzial.dwa dni temu moja klientka miala zabieg i tez nie pozwolila mi zdjac pazurkow tulko zrobilam jej clear i wszystko bylo ok.zreszta mam klientke pania doktor ktora sprawdzala jak to dziala i faktycznie przez kolor nie przeda te promienie a bez juz nie ma problemu.

  25. #150
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Konin
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Trochę nieodpowiedzialna ta babka, ciąża zagrożona, leki na podtrzymanie, a ona teraz ślub bierze. Nie sądzę, żeby lekarz się na to zgadzał przy ciąży zagrożonej, chyba że jakiś lekcewicz. Sama miałam ciążę zagrożoną i jak lekarz kazał leżeć, to leżałam, bez dyskusji i do głowy by mi nie przyszło, żeby wesela urządzać czy paznokcie sobie robić. No, ale każdy robi jak uważa. Jeżeli te paznokcie na ślub i tak bardzo się upiera, to jak chcesz, to jej zrób właśnie bez covera i po ślubie niech już nie robi, albo nawet zdejmie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [Darmowe szkolenie] Stylizacja Paznokci
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 05-08-2019, 09:23
  2. Pokaz Częstochowa- stylizacja paznokci i makijaże:D:D
    By AtelierStylizacji Carolla in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 10:27
  3. Mistrzostwa w zdobieniu paznokci - ślubna stylizacja paznokci ....
    By barbara_kawka in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 14:42

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •