Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 101 do 125 z 152

Temat: Stylizacja paznokci a ciąża

  1. #101
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    oj, nie tak miał on zabrzmieć. Jeśli Cię uraziłam to przepraszam, nie taka była moja intencja, zresztą ja też nie pisałam wyłącznie do twojego postu.
    Ale co prawda to prawda. Niektóre piją palą nie dbają nic o siebie i jest ok, a znam osobiscie dwie dziewczyny, które dbały o siebie niesamowicie w ciaży i przygotowywały sie przed ciążą a tu jedna poroniła a druga chore dziecko.
    Ja zrezygnowałam z robienia w ciąży bo mąż mi awantury straszne o to robił

  2. #102
    No to..wpadłam Avatar Anna Gorońska
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mrowino k.Poznania
    Postów
    162

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja nosilam przez cala ciaze paznokcie.. zdjelam jak juz bylo blisko porodu..jednak uwazam , ze wszystko to sprawa kazdego indywidualnie...jezeli mamy pozniej sobie co zarzucac badz ma to nas dreczyc to lepiej sciagnac... taka moja opinia....

  3. #103
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    ja np. dla zasady nie pilam kawy z kofeina tylko tą bezkofeinową... ponoć nie szkodzi jak sie pije jedna dziennie z mlekiem ale mimo wszystko nie chcialam bo jesli ktoś 'żlopie' nadmiernie kawe dzieci rodza sie z niedowagą (a moze trzeba bylo pic to Adek urodzilby sie jakieś 3500 a nie 4880? ) ale jestem zdania ze kto co lubi i my nie jestesmy fachowcami w dziwdzinie wchlanialnosci substancji szkodliwych...

    i kiedy czytam artykul w którym wypowaida sie specjalista że nie ma zagrozenia to dla mnie znak ze mozna

    murbania wybaczone poprostu poczulam jakbys postawila mnie razem z tymi które nie potrafią sobie odmówic 'chlapnięcia' w ciazy

  4. #104
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    heh, zyza uf no to mi sie upiekło Ja to taka, że co mi slina na jezyk przyniesie..

  5. #105
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja w ciązy na razie nie bylam, ale niedlugo może... Ale nie o tym...
    Murbania moja mamcia paliła w ciązy Paliła? Ćmiła jak lokomotywa podobno
    A ja zdrowa Ani alergii żadnych, ani astmy ani nic Jedynie mam tarczyce, ale tarczyca po rodzinie od strony taty, tam wszyscy mają...
    Nie licząc palenia dbała o siebie To że ktoś pali (nie mowie o alkoholu, bo jednak alkohol przenika w większym stopniu do krwiobiegu niż nikotyna) nie znaczy że nie dba o siebie i nie urodzi zdrowego dzieciątka

    Ja palę, wstyd mi to przyznać, ale nauuczyłam się i trudno, od 14roku życia. Obecnie mam 19lat, żałuję że zaczęłam tak wcześnie ale stało się.
    Jak zajdę w ciąże na pewno będzie mi ciężko rzucić palenie... Możecie mnie zlinczować za to co napisałam, bo będę się starała rzucić, ale czy mi wyjdzie. Na razie rzucałam 3 razy, i najdłuzej wytrzymałam 2 miesiące. Potem przyszedł stres i... no.. znów palę...

    Sorry za off topa.

    BTW, miałam 2 klientki w ciąży (ale na żel, bo ja żelowa jestem ) i nic im się nie stało, nic się nie działo wszystko okej, dzieciątka zdrowe i wgl wszystko git majonez
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  6. #106
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    pati ja cie nie zlinczuje, co do reszty się okaże heh tez pale niestety, dwa razy w ciąży i nie rzuciłam, z mega wyrzutami sumienia popalałam w tajemnicy przed wszystkimi. I dzieci zdrowe i z normalną wagą urodzeniową. No mąż o paleniu nie wiedział ale jak wyczytał o tym akrylu to wydał ZAKAZ

    ---------- Dodano o godzinie 10:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:06 ----------

    no to teraz i ja do LINCZU :0

  7. #107
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja przyznam, że jestem nieco zszokowana , to, że dziecko urodziło się z prawidłową wagą, nie znaczy, że jest zdrowe i palenie nie miało na niego wpływu, dziewczyny !
    Dziecko może mieć mikrouszkodzenia mózgu, wynikające z zatrucia w stadium rozwoju, co potem może objawiać się chociażby trudnościami w koncentracji, gorszym uczeniem się, czy gorszą sprawnością fizyczną, ogólnymi zaburzeniami rozwoju.
    Papieros to nie tylko nikotyna, ale wszelakie substancje, których wpływ jest znacznie bardziej groźny, a i tak nie wszystko zbadane.
    Oficjalnie uznajcie to za lincz.


  8. #108
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ała.. wiem wiem, jednak jedno dziecko moje chodzi już do 4 klasy, w szkole same wyróżnienia i prawie nigdy nie choruje. Drugie skończyło roczek i już widać że rośnie niezly gagatek.

    Czyli tak jak pisałam wczesniej- niektóre piją, palą i dzieci zdrowe mają, a inne chuchają dmuchają i buch trafi sie chore :-/

    Ok nie pisze już nic na ten temat, bo ta moja wypowiedz nie miała być wcale zachętą do palenia. Ogólnie też jestem zagorzałym przeciwnikiem, pamiętam jak wielkie miałam wyrzuty sumienia, ale jednak to było silniejsze ode mnie. mam słabą silną osobowość. po dziś dzień Bogu dziękuję że moje dzieci są zdrowe.

  9. #109
    No to..wpadłam Avatar lukasiatko
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    granica ...
    Postów
    169

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Hmmm palenie w ciazy jak dla mnie cos okropnego ,ale to kazdego idywidualna sprawa .Tak czy inaczej ja pale juz kupe lat ,ale na czas ciazy rzucilam ,bo uwazam ,ze to jest dla dobra dziecka i to nieprawda ,ze dziecko sie rodzi zdrowe calkiem zdrowe jak kopci sie jeden za drugim .W ogole jak mozna tak krzywdzic mala istotke .

  10. #110
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    ja tez jestem przeciwna paleniu w ciazy... ale to chyba temat stylizacja a ciąza? inaczej prosze zmienic temat na czynniki szkodliwe w ciazy

  11. #111
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Zyza ma rację, zboczyłyśmy nieco z tematu, więc powracamy, powracamy


  12. #112
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    święta racja..

  13. #113
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Witam, jestem nowa na forum, ale paznokcie robię od 10 lat - fakt głównie żelki, ale czasem z akrylowymi dodatkami kwiatkowymi - "przeszło" przez moje ręce już mnóstwo Pań w ciąży. Nigdy nie miałam wątpliwości, że nie robię krzywdy dzidziusiowi w brzuchu, bo miałam mądrego instruktora, który mi wytłumaczył, że zagrożenia nie ma. Poczytałam również o tym sporo artykułów, zarówno w polskiej jak i zagranicznej prasie. Oprócz tego używam sprawdzonych produktów z atestami, dobrych firm (wcale nie najdroższych, ale nie firm krzaków), dbam o dezynfekcję narzędzi i miejsca pracy. Wszystkie dzidziusie zdrowe, piękne, a niektóre już nawet do szkoły chodzą (upppsss po dzieciach widać upływający czas). Teraz sama jestem w 3 miesiącu ciąży i zamierzam pracować i nosić paznokcie tak długo jak się da.

    Co do lekarzy - zgadzam się ich wieloletnie doświadczenie jest nie do przecenienia, ale... czy jesteście pewne, że Pan/Pani doktor mówiąc "akryl, żel szkodzi" - zapoznali się głębiej z tematem, sprawdzili skład i temat?

    Ciąża to nie choroba - nie róbmy rzeczy ZABRONIONYCH o naukowo potwierdzonej szkodliwości - czyli picia, palenia (i nie chcę nikogo tym obrazić, wiem że nałóg jest straszny i nie każdy potrafi zerwać z nim), brania narkotyków. Nie wymyślajmy mitów.

    Ja mimo, że "żelowa" przez cały okres pracy walczę z mitem, że "akryl jest rakotwórczy" itd. Kto jak kto, ale my jako profesjonalistki musimy dbać o prawdziwość przekazywanych informacji. Bo to od nas zależy jaka informacja pójdzie w świat.

    Pozdrawiam

  14. #114
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Karusia super napisane Zgadzam się w 100% No i gratuluję maleństwa w brzusiu - zapraszam również do przezywania tych 9 miesięcy razem z innymi ciężarnymi http://forum.wzorki.info/zdrowie/214...iazowy-73.html



  15. #115
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Karusia, świetnie powiedziane. Ja sama pewnie nałożę sobie pewne ograniczenia kiedy będę w ciąży, ale racją jest,że każdy sam o sobie decyduje, my możemy jedynie uświadamiać.
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  16. #116
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja to pewnie będę musiała zrezygnować z pazurków, bo jadę na lekach przeciwalergicznych i do tego przewlekłe zapalenie zatok, więc będę musiała na ten czas zrezygnować. bardzo bym chciała być mamą, ale przeważa fakt, że moje obecne dziecko, czyli moja firma i pazurki są jak na razie wyżej w randze. Pocieszam się faktem, ze mam parkę chrześniaków i mąż jedną chrześnicę Ale zdrowie najważniejsze, a pył z którym w pracy mamy do czynienia, grzybki na stópkach itd. nie jest miłe dla naszego maleństwa, także trzeba by było rozważyć w sumieniu.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  17. #117
    No to..wpadłam Avatar Alexandraa
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    239

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    A ja nadal nie mam zdania na ten temat, czytam sporo opinie na nie i na tak i jestem gdzieś w tym wszystkim pośrodku...

    Królowa Aleksandra

  18. #118

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja cala ciaze robilam paznokcie i sobie i klientkom, wachałam akryl, siedziałam w pyle bez maseczki, piłam kawe litrami, bo jestem uzależniona, coca-cola szla hektolitrami i nic mi nie było. Urodziłam 3 dni przed terminem 3650g 57cm i 10pkt Synka zdrowego, silnego, ma pol roczku i ekstra sie rozwija, ja wyniki miałam swietne do przeddnia porodu nie wiedzialam co to sa skurcze, wiec mysle, ze nie ma co sie przewrazliwiac, bo mnie sie wydaje, ze wszystko zalezy od organizmu. Wiadomo, ze bez przesadyzmu, bo alkohol czy papierochy aut ale ja tam sie jakos nadmiar nie pilnowałam. Jedno tlyko mnie zastanawia...nie cierpie mleka i wszystkich jego przetworów jogurty, maslanki, smietanki, a w ciazy mialam na to taka chcice, ze wypijalam po litrze maslanki dziennie, zarlam jogurty na sniadanie, obiad i kolacje no i moje dziecko ma skaze bialkowa, wiec wydaje mi sie, ze to chyba z naglego nadmiaru...nie wiem czy to moze meic wplyw ale tak sobie mysle...
    Wiec reasumujac i wracajac do tematu paznokci w ciazy mysle, ze jesli nic nam nie dolega, nie szkodzi to chyba nie ma przeciwwskazan, no chyba, ze komus przeszkadza won akrylu...dlatego ja pracuje na zelach a z akrylu tylko kwiatki, bo ciezarnych klientek mam sporo, szczegolnie panny mlode

  19. #119
    Rozkręcanko Avatar nails-make-up gosjes
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bytow
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    hej... ja w sumie jestem od niedawna na forum
    po przeczytaniu postow musze troszke dodac ze swojego doswiadczenia

    ja w ciazy nie robilam paz. ani sobie ani klientkom iz mnie sie nie trzymaly a niebylam w stanie usiedziec na dupie tyle czasu strasznie sie meczylam
    ale po 3 dniach powrotu do domu zrobilam sobie paz. O RANY JAKA BYLAM SZCZESLIWA

    kiedys przyszly do mnie dwie mamuski

    pierwsza mamuska (1) miala 3 miesiczna dziewczynke przy robieniu akrylu mialysmy 10 minutowa przerwe by nakarmic mala, gdy usiadlysmy spowrotem do roboty to miala pecherze na kazdym palcu

    druga mamuska (2) miala 5 miesiecznego chlopca i bez problemu paz. zrobilam i sie dlugo trzymalay

    POPROSTU HORMONY JESZCZE SIE NIEUSPOKOILY

    CO DO UZYWEK W CIAZY moim zdaniem wszystko mozna tylko w ograniczonych ilosciach
    ja mialam problem od 6 miesiaca z wydalaniem i sam lekarz mi zaproponowal szklanke piwa i na kibel a ja zeby bylo szybciej dokoptowalam papierosa! a ze robilam raz w tygodniu to ta ilosc mi niezaszkodzila ani dziecku. do tego mialam wysoka cukrzyce ciazawa i problemy z cisnieniem
    ALE SNIKERS PRZY LOZKU MUSIAL BYC BO GDY BUDZILAM SIE TO MUSIALAM PRZEGRYSC COS SLODKIEGO BO SPAC NIEMOGLAM , A KAWE DZIENNIE MUSIALAM WYPIC BO Z BOLEM GLOWY JAK MIGRENA NIEDA SIE ZYC A NIGDY PREDZEJ KAWY NIEPIJALAM I TAK SIE NAUCZYLAM NASTEPNEGO UZALEZNIENIA

    MALY PRZEZ CUKRZYCE (PRAWDOPODOBNIE) MA PROBLEM ZE SLUCHEM ALE ,LEKARZ MOWI ZE CO DRUGIE DZIECKO PO LATACH OKAZUJE SIE ZE MA PROBLEM ZE SLUCHEM I MIGDALEM A ZWLASZCZA CHLOPCY .

  20. #120
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    słuchajcie tego: moja znajoma Kasia jest w ciąży, za kilka dni termin, a ona... wczoraj fryzjerka, dzisiaj rano brewki, potem ja pazury... i Kasia mówi: No teraz mogę iść rodzić Bo wiesz nie pójdę taka zaniedbana! hehehe świetna jest!
    do tego dodała mi anegdotę o swojej koleżance, którą już skurcze wzięły... obudziła męża, zbiegł do garażu po auto, wraca po nią... a ona... a ona GŁOWĘ MYJE! bo przecież z taką brudną głową nie pojedzie!

    pękałam ze śmiechu jak tego słuchałam! dobre laski
    Ostatnio edytowane przez ewelinka:* ; 15-03-2012 o 22:27

  21. #121
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Co do ciąży to akurat u mnie aktualny temat
    Jestem w siódmym miesiącu. Przez cały ten czas chodzę w pazurkach( nie licząc okresu gdy mnie męczyły mdłości i nie miałam weny do robienia pazurków). Nie zauważyłam by coś się zmieniło. By były mniej wytrzymałe czy coś... Tak , że wszystko jest dla ludzi.

    Co do dziewczyny która myła głowę z bólami porodowymi...
    Miała racje, jak to z nie umytą głową między ludzi
    Chciałabym tylko widzieć minę jej męża jak to zobaczył. Pewnie taki biedny , spanikowany... a tu proszę żona zachowuje zimną krew

  22. #122
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Gosjes prosze nie szerz takich informacji... cukrzyca w ciazy nie szkodzi dziecku... szkodzi tylko i wyłacznie tobie i twoim narządom... dziecko jest bezpieczne jedyne niebezpieczenstwo ze jest duze i trzeba wyciagac szybciej z brzuszka....
    sorki za offtop

  23. #123
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    sylla to widzę, że jesteś kolejną zadbaną kobietką w stanie błogosławionym...
    Nie zauważyłam by coś się zmieniło. By były mniej wytrzymałe czy coś... Tak , że wszystko jest dla ludzi.
    dzięki za w Twoją opinię! moje ciężarne koleżanki, a mam ich 4 robią pazury... chyba do końca będą robić! a jedna, która w tamtym roku rodziła i ściągnęła pazurki przed porodem, potem zrobiłyśmy za 2 miesiące, bo po prostu nie było czasu oderwać się od malucha, ale stwierdziła potem, że niepotrzebnie je ściągała...
    bała się, że będą przeszkadzały przy pielęgnacji malucha, ale jednak nie... jak są króciutkie nie przeszkadzają
    Ostatnio edytowane przez ewelinka:* ; 15-03-2012 o 22:28

  24. #124
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja nie mam zamiaru rezygnować z pazurków jak urodzę. Oczywiście dostosuję długość do reali i potrzeb. Żeby maluszka szpicami nie podziergać...
    Mam nadzieję, że będę miała czas na zrobienie sobie pazurków

  25. #125
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Stylizacja paznokci a ciąża

    Ja też nie zrezygnowałam z robienia pazurów w czasie ciąży. Tzn ograniczyłam sie jedynie do żeli, akryl poszedł precz (przez zapach.)
    A co do papierosów paliłam tylko na początku ciąży. Tzn jakoś do 5 tygodnia tylko - bo nie wiedziałam w tedy jeszcze, że jestem w ciąży. A tak to poszło wszystko w odstawkę.
    No i biegam ciągle na jakieś szkolenia/pokazy/warsztaty. Nie wiem, czy przy dzidzi będę miała na to czas.
    A pazurki się trzymają dobrze. Tylko będę musiała zrezygnować z nich później. Żeby Szkraba nie podrapać, czy coś.



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [Darmowe szkolenie] Stylizacja Paznokci
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 05-08-2019, 09:23
  2. Pokaz Częstochowa- stylizacja paznokci i makijaże:D:D
    By AtelierStylizacji Carolla in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 10:27
  3. Mistrzostwa w zdobieniu paznokci - ślubna stylizacja paznokci ....
    By barbara_kawka in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 14:42

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •