Zobacz wyniki ankiety: jaki sposób wymiany frezów w frezarce preferujesz?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • na kluczyk

    18 7.79%
  • twist lock

    213 92.21%
Strona 10 z 51 PierwszyPierwszy ... 6789101112131420 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 226 do 250 z 1253

Temat: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

  1. #226
    Nałogowiec Avatar Cukierek
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    508

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...


    mam taką


    wiem że jest kiepska bo teraz w tej cenie są lepsze , ale cóż nie znałam się i przepłaciłam

  2. #227
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    a to tam z boku jest pokretlo, tak ? no to jak nim docisniesz i sie nadal odkrecaja chyba trzeba reklamowac. Zadzwon moze do sprzedawcy i spytaj , bo tu za bardzo sie nic nie da zrobic. A moze masz frezy za male?

  3. #228
    Nałogowiec Avatar Cukierek
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    508

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    nie ma zadnego pokrętła raczka jest okrągła a frezy wkładałam poprzez wciśnięcie i teraz też ładnie wchodzą a podczas pracy frez się wysuwa co jest przyczyną dyskomfortu i braku precyzji

  4. #229
    Rozkręcanko Avatar silverghost
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Witam serdecznie.
    Jestem początkująca w temacie pazurków: dopiero zrobiłam sobie dwa razy
    Chciałabym kupić sobie frezarkę, bo piłuję wiecznie
    Zaznaczam, że tylko do użytku domowego, do robienia sobie, ewentualnie kilku koleżankom.
    Przejrzałam forum i nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam: ma mieć co najmniej 35 wat, obroty od 0 do 35 tys?
    Jaką firmę polecacie? Nie chcę z allegro.
    I głupie pytanie: to JD 500, 700 itd. to nazwa firmy? modelu?

  5. #230
    Debiutantka Avatar Anshe
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    ja tez mam różne szerokości, wszystkie frezy mi wejdą. a wolę ściągac stożkiem, ale jeszcze nei mam karbidowych
    czyli jakim ściągasz? diamentowym?
    przepraszam za te pytania ale dopiero się uczę frezarki i frezów(który do czego)
    wczoraj testowałam na sobie i użyłam nakładek ściernych i jestem zadowolonao wiele szybciej mi poszło, na niektórych forach trochę straszono że do frezarki potrzebny jest kurs,inaczej można zrobić krzywdę, ja na szczęście przeżyłam a krzywdę większą zdarzało mi się robić pilnikiem i przepiłowywać płytkę

  6. #231
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    a wiesz ze nie wiem z czego to jest, taki co był w zestawie. dziewczyny na pewno zaraz powiedzą. a lubię tez zwykłym walcem ściernym tym mniejszym, ale one szybko się ścierają

  7. #232
    Rozkręcanko Avatar silverghost
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    20 minut Rewelwacja Mi spiłowanie zelu pilnikiem zajmowało kilka godzin - serio. No, ale dopiero robiłam sobie pazurki drugi raz.
    Wreszcie zamówiłam frezarkę - JD500. Tylko te frezy...
    Mógłby ktoś napisać, który do czego służy?
    Takie będę miała:
    Załącznik 18210

  8. #233
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    kobiety znalazłam taki opis poszczególnych frezów:



    1-2-3 - Frez walcowaty jest pomocny przy skracaniu, nadawaniu kształtu i tworzeniu idealnej krzywej C.

    4-5-8 - Zwężany frez walcowaty jest pomocny przy usuwaniu nierówności, czyszczeniu paznokcia pod spodem wolnego brzegu oraz do pracy w okolicach skórek.

    6-7--9-10 - Frez stożkowaty-precyzyjny punkt na szczycie frezu jest idealny do delikatnego nadawania kształtu paznokciom do pożądanego wyglądu.
    Użyteczny przy usuwaniu błonki z płytki paznokcia, nadawania kształtu i czyszczenia spodniej części wolnego brzegu paznokcia

    11- Frez kulka

    12 - Frez ten jest wykorzystywany do żłobienia nowej linii uśmiechu w paznokciu.

    Tylko nie wiem czy wszystko się zgadza


    ja do ściągania masy polecam frezy karbidowe:

    Golden-Nails :: Frezarki i frezy

    wczoraj byłam na szkoleniu w GN i jak zobaczyłam, ze Jola - stylistka, zdjęła mase z pazurków w ciągu 5-7 min to mi kopara opadła od razu wzięłam sobie frez nr 1 i na miejscu go testowałam: szybciutko ściąga masę (nawet akrylową!), jest mega wytrzymały, nie piecze jak piłujesz za długo w jednym miejscu, no i bardziej się opłaca niż kapturki, które trzeba wymieniać, bo się ścierają już jest moim nowym pomocnikiem polecam tym bardziej dla początkujących


  9. #234
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    Cytat Napisał KaMiLaC. Zobacz post


    wczoraj byłam na szkoleniu w GN i jak zobaczyłam, ze Jola - stylistka, zdjęła mase z pazurków w ciągu 5-7 min to mi kopara opadła(...) jest mega wytrzymały, nie piecze jak piłujesz za długo w jednym miejscu, no i bardziej się opłaca niż kapturki, które trzeba wymieniać, bo się ścierają już jest moim nowym pomocnikiem polecam tym bardziej dla początkujących
    dokładnie tak, ja posiadam frez 2 delikatny (odpowiednik 180-kapturka) i 2szt 10tek-jedna delikatna (odpowiednik 180kapt.) a druga mocna (odp. 80tki kapturka)
    ściągam mase ciut dłużej, i gdzies o tym juz pisałam: frezem grubym tą 10tką- 8 minut i poprawki deikatnym ok2minuty

    Cytat Napisał dzikakura Zobacz post
    Tak jak mowi agulusia-mnie tez zajmuje 20 minut. Ja uzywam do tego celu kapturków sciernych nasadzanych na mandrel. Najpierw 80 do warstwy wierzchniej, a potem 120 tki
    długo coś... kapturkami schodziło mi tyle samo co karbodówkami z ta róznicą że przy kapturkach piekło a przy karbidach ni chu chu... nic nie czuć

  10. #235
    Rozkręcanko Avatar silverghost
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    dzięki Poradźcie proszę, czy do ściągania żelu nadaje się któryś z tych, które zamówiłam, czy muszę dokupić ten, o którym pisała Woszczurek?
    Załącznik 18248

  11. #236
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    do ściągania służą te kapturki co masz u góry nakładasz ja na mandrel czyli w zastawie to ten pierwszy z prawej


  12. #237
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    moim zdaniem możesz ściągać kapturkami i przedostatnim frezem. Kapturki na początek (do spiłowania większej ilości masy) a potem przedostatni walec. Na koniec delikatnie pilniczkiem



  13. #238
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    do sciągania najpeszy bedzie mendrel czyli ten nawiększy walec z "kołnierzem" na to nakładasz te brązowe nakładki, ale muszisz mnimi ostroznie bo bedzie piekło jak przycisniesz za mocno lub bedziesz w jednym miejscu trzymac. na razie te ci starcza jesli bedziesz odczuwała taka potzrebe to kupisz sobie karbida

    tez złoty, karbidowy jest naprawde lepszy, bo po 1sze-nie jest jednorazowy-tylko trzeba dezynfekowazc po kazdej klientce i nie parzy tak jak kapturki, poza tym jest to bardziej opłacalne bo za karbid dasz 25-30zł i starczy ci na tyle osób że, za tyle samo roboty na kapaturki wydasz ok 100 a nawet 150zł

  14. #239
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    ja paznokietki żelowe na formie ściągam za pomocą frezarki na początku "kapturkiem" o gradacji 80 następnie 120 i takim bardzo delikatnym diamentowym następnie poleruje trzy ustronną polerką i jeżeli klientka chce to jeszcze usuwam skórki no i maluje lub tylko utwardzam wedle uznania... jeżeli paznokcie są przedłożone na tipsie to jedyną różnicą jest to że: ... gdy "dostne się" frezarką do tipsa to odmaczam go w acetonie z tym że na palce klientki nakładam albo oliwkę albo krem żeby aceton nie wysuszył skóry dalsza część przebiega zgodnie z tym co napisałam wyżej ... .... paznokietki ściągałam w piątek i zajęło mi to 50 minut razem z namalowaniem frencha i delikatnych wzorków linerkami ... pozdrawiam

    ---------- Dodano o godzinie 10:35 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:26 ----------

    silverghost - ja też na początku posiadałam te frezy i sądzę że jak na początek są ok ... tak jak dziewczyny pisały najpierw kapturkiem następnie frezem delikatnym i ewentualnie drobnoziarnistym bloczkiem tak jak pisała Woszczurek trzeba uważać by za długo w jednym miejscu nie trzymać frezu gdyż wytwarza się ciepło i można się po prostu "oparzyć" ...

  15. #240
    Rozkręcanko Avatar Kaja21
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Postów
    79

    Domyślnie problem z frezarką

    witam
    mam problem z rączką od frezarki gdy wkładam kabel od rączki do frezarki i właczam frezarke i zaczynam prace to automatycznie ona się zatrzymuje i nie działa dopiero jak poruszam kablem to coś się załącza ale to i tak tylko na chwile. Mam ją dopiero od maja i gwarancja już mineła i nie wiem gdzie mogłabym zanieść ją do naprawy albo co zrobić zeby dzaiłala.
    Jeśli ktoś wie co zrobić to proszę o pomoc!
    dołączam zdjęcia frezarki

  16. #241
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: problem z frezarką

    jeżeli zakupiłaś ją w sklepie to powinnaś się do niej udać i tam podpytać gdzie mają serwis ... gorzej jak została kupiona na allegro ... chociaż jeżeli pamiętasz nazwę użytkownika to napisz do niego wiadomość i zapytaj co zrobić z zepsutą frezarką gdzie jest serwis itp ...

  17. #242
    Rozkręcanko Avatar Kaja21
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Postów
    79

    Domyślnie Odp: problem z frezarką

    no własnie kupiłam ja na allegro

  18. #243
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: problem z frezarką

    a mi sie wydaje ze jesli to kabel to pewnie gdzies przerwany jest albo zlamamny drucik w kablu... u mnie w domu to mi meżczyzni takie rzeczy naprawiają ale jak wolisz poszukaj serwisu

  19. #244
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    Cytat Napisał Olciiia Zobacz post
    ja zdejmuje paznokcie tylko i wyłącznie pilujac,
    nie lubie frezarki, za duzo naogladalam sie poniszczonych od niej paznokci, zjechanych prawie do zywego miesa... okropnosc
    jakis taki uraz mam, byc moze troszke przesadzam, ale wole tradycyjny sposob

    Kochana teraz każda profesjonalna firma oferująca szkolenia z zakresu stylizacji ma w programie obsługę frezarki, więc nie ma mowy o poniszczonych czy przepiłowanych płytkach! co więcej nawet dziewczyny, które takiego kursu nie miały są w stanie świetnie poradzić sobie z obsługą frezarki i każda stylistka posiadająca frezarkę nie dopuści do tego, zeby zrobić nią krzywdę no i myślę, że żadna nie wyobraża sobie zdejmowania masy pilnikiem jeśli ma pod ręką ten cudowny sprzęt


  20. #245
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: problem z frezarką

    też mi się wydaje że to kwestia kabla - coś musi nie stykać... Może daj gdzieś gdzie naprawiają sprzęt elektryczny...albo koledze, który lubuje się w majsterkowaniu
    PS. Mam taka samą
    A u Ciebie też niektóre frezy są za luźne i można je wyjąć pomimo,że jest włączona blokada



  21. #246
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: problem z frezarką

    jeszcze zobacz same wejścia (końcówki kabli). jak nie silniczek w rączce, to musi to być w kablu, jak zyza mówi jakieś przerwanie czy coś

  22. #247
    Rozkręcanko Avatar silverghost
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    To przede wszystkim chodzi o czas i wygodę: po co piłować pilnikiem, skoro można łatwiej i szybciej frezarką. A pilnikiem też można płytkę przepiłować. No, mam nadzieję, że w moim przypadku frezarką też będzie szybciej i łatwiej. I że się obędzie bez ofiar w ludziach

  23. #248
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    Silver na początku próbuj na sobie na niskich obrotach potem się wyrobisz - zobaczysz

    ja sobie nie wyobrażam sytuacji, że przychodzi klientka na uzupełnienie z pełna zmiana wzoru i wszystko pilnikiem jadę zwłaszcza pazurki akrylowe bym sie zajechała hahaahah i pewnie samo ściąganie masy by trwało z 1,5 godz haahhah potem od nowa zdobienie, budowa i kolejne 2 godz i pewno juz by do mnie nie przyszła he sama bym do siebie nie przyszła więcej


  24. #249
    Rozkręcanko Avatar silverghost
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Zdejmowanie tipsow

    Przyszła frezarka! Na razie wypróbowałam przy skórkach i trochę przy wolnym brzegu. W weekend próba generalna: ściąganie masy

  25. #250
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał silverghost Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Jestem początkująca w temacie pazurków: dopiero zrobiłam sobie dwa razy
    Chciałabym kupić sobie frezarkę, bo piłuję wiecznie
    Zaznaczam, że tylko do użytku domowego, do robienia sobie, ewentualnie kilku koleżankom.
    Przejrzałam forum i nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam: ma mieć co najmniej 35 wat, obroty od 0 do 35 tys?
    Jaką firmę polecacie? Nie chcę z allegro.
    I głupie pytanie: to JD 500, 700 itd. to nazwa firmy? modelu?

    Kupujac frezarke trzeba wziasc pod uwage pare szczegolow:
    1.moc frezarki-najlepsze sa te 35W lub wiecej-slabsze moga sie podczas naszej pracy spalic np.przy scieraniu masy z paznokcia lub przegrzac,przez co i my i klientka odczuwamy dyskomfort w postaci parzenia,pieczenia,a nawet odmowic posluszenstwa w czasie pracy
    2.regulacja obrotow-prawo/lewo(bardzo pomocne przy robieniu pedicure)oraz u osob leworecznych
    3.szybkosc obrotow-od 3000do 30000tys.i wiecej-Obroty mówią o prędkości powierzchni freza,nalezy pamietac o tym ,ze uzywajac wiekszych frezow ustawiamy mniejsze obroty,zas przy drobniejszych frezach mozemy nastawic szybsze obroty
    Ja frezarka sciagam wieksza czesc masy,im blizej paznokcia tym trzeba ostrozniej,przechodze wtedy na pilnikDobra frezarka to taka,ktorej uzywajac nie czujemy wibracji w dloni
    4.waga raczki-za ciezka bedzie meczyc nasze dlonie i jest niewygodna,wiec szukamy takiej z lekka raczka.
    Wiekszosc frezarek wypuszczanych obecnie na rynek ma rekojescie wyprofilowane do kobiecej dloni,przez co praca z frezarka jest przyjemniejsza.Najlepsze frezarki to te,w ktorych nie ma silniczka w raczce,tylko naped jest przenoszony do freza za pomoca gietkiego ciegna.
    Pracujac frezarka musimy pamietac,ze uzywamy jej punktowo!.Nie trzymamy pracujacego frezu w tym samym miejscu ,bo raz ,ze grozi to prawie natychmiastowym wytworzeniem ciepla i klientka po prostu bedzie mowic ,ze ja parzy i boli,a dwa ze mozemy przepilowac paznokiecPrzesuwamy rekojescia i frezem po plytce paznokciowej bardzo delikatnie,nie zatrzymujac sie w jednym miejscu.
    Jak szukalam frezarki to grzebalam nieco w necie i znalazlam cos takiegocytuje)
    Zastosowanie frezow:
    - srednioziarniste, owalne frezy najczęściej używane są w okolicach wału paznokciowego do odsuwania skórek.
    - walce (do skracania i nadawania ksztaltu paznokci)
    - stozki (do nadawania ksztaltu oraz do opracowywania okolicy skorek).

    ja mam taka

    jd-500 700 itp to model frezarki


    Cytat Napisał Kaja21 Zobacz post
    witam
    mam problem z rączką od frezarki gdy wkładam kabel od rączki do frezarki i właczam frezarke i zaczynam prace to automatycznie ona się zatrzymuje i nie działa dopiero jak poruszam kablem to coś się załącza ale to i tak tylko na chwile. Mam ją dopiero od maja i gwarancja już mineła i nie wiem gdzie mogłabym zanieść ją do naprawy albo co zrobić zeby dzaiłala.
    Jeśli ktoś wie co zrobić to proszę o pomoc!
    dołączam zdjęcia frezarki
    po pierwsze -jesli frezarke kupilas nowa i na gwarancji-powinnas miec minimum rok gwarancji-czyli do maja tego roku,niektore firmy daja nawet 2 lata gwarancji na taki sprzet,wiec cos tu jest nie tak

    po drugie-jesli masz taki problem po wlozeniu i uruchomieniu jej -obejrzyj wtyczke-przy tych typach frezarek czesto psuja sie wtyki

    po trzecie -jesli wtyczka jest dobra-to moze byc wina silniczka-czy jak przesuniesz suwak zmienia sie moc*(wchodza wieksze obroty,czy zamula)minusem tych frezarek jest to,ze maja silniczek w raczce,dosyc czesto sie przegrzewa,jesli w czasie pracy czujesz ,ze nagrzewa ci sie raczka musisz zrobic przerwe i dac jej ostygnac inaczej spalisz silniczek
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 13-11-2010 o 15:31 Powód: 3 posty tego samego użytkownika pod sobą

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •