Zobacz wyniki ankiety: jaki sposób wymiany frezów w frezarce preferujesz?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • na kluczyk

    18 7.79%
  • twist lock

    213 92.21%
Strona 5 z 51 PierwszyPierwszy 12345678915 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 101 do 125 z 1253

Temat: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

  1. #101

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    aniu nie w ta strone jedzies po prostu... ja jak dostalam frezarke tez nie wiedzialam o co chodzi.. wystarczy tylko obroty frezarki w druga strone zrobic albo zmienic kiedunek "pilowania"
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  2. #102
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał dzoana9999 Zobacz post
    hmm, dziewczyny jak dokładnie ściągacie masę z paznokcia? tak żeby nie piekło.. wiem,że obroty średnie, ale tak żeby szybciej schodziło to mocniej przyciskacie i np od wału do wolnego brzegu i potem znów od wału itd? Czy cały czas trzymacie na paznokciu i przesuwacie z góry w dół? Mam nadzieję,że rozumiecie o co pytam..
    mase sciaga sie zawsze pracujac w jedna strone od walu do wolnego brzegu, nie wolno jezdzic po paznokciu w te i spowrotem! zeby uniknac przegrzania masy powinno sie uzywac frezu z karbidu, nakladki papierowe na mandrel sa do pediksana szkoleniu pracowalam na 3/4 obrotow lekko dociskasz frez i bardzo szybkim zdecydowanym ruchem ciagniesz ku wolnemu brzegowi odrywasz frez i powtarzasz znowu obok od walu do wolnego brzegu i tak miejsce przy miejscu

    podejzewam ze na wszystkich szkoleniach tak ucza mam nadzieje ze sie przyda moj post do czegos

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  3. #103
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Niestety nie miałam nic w tym temacie na zajęciach ale metodą prób i błędów doszłam do tego co opisała agulusia na najwyższych obrotach nie pracuję tylko właśnie tak na 3/4 a później na mniejszych. Kapturkiem ściernym faktycznie parzyło mnie czasami a karbitem nic, no i oczywiście wychodzi to taniej ponieważ te frezy mają bardzo długą żywotność i co najważniejsze łatwo można je dezynfekować.

  4. #104
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    mase sciaga sie zawsze pracujac w jedna strone od walu do wolnego brzegu, nie wolno jezdzic po paznokciu w te i spowrotem! zeby uniknac przegrzania masy powinno sie uzywac frezu z karbidu, nakladki papierowe na mandrel sa do pediksana szkoleniu pracowalam na 3/4 obrotow lekko dociskasz frez i bardzo szybkim zdecydowanym ruchem ciagniesz ku wolnemu brzegowi odrywasz frez i powtarzasz znowu obok od walu do wolnego brzegu i tak miejsce przy miejscu

    podejzewam ze na wszystkich szkoleniach tak ucza mam nadzieje ze sie przyda moj post do czegos
    A czy możesz mi podać jakieś namiary gdzie taki frez z karbidu mogę kupić?

  5. #105
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    bardzo dobre frezy karbidowe kupisz prawie we wszystkich sklepach medycznych i sa duzo tansze
    najlepiej sie pracuje na duzm stozku

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  6. #106
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    ja podobnie, tylko że na you tube obejrzałam filmik a potem spróbowałam że faktycznie od wału dovrze idzie, a w drugą to już gorzej.
    z moich dotychczasowych testów:
    te papierowe kaprutki - pedi, a potem wygładzam piaskowcem
    piaskowiec-dobrze się nim matowi tipsa, ale noby jest dobra do pazurków i skórek, więc jeszcze będę testować
    walec metalowy (nie wiem czy to karbid, ale karbid będę teraz kupować) - ściąganie masy

    powiedzcie mi, jak opracowujecie, ja to mam tak, że muszę poczuć swoimi opuszkami czy wszystko jest ok, to chyba przyzwyczajenie od pilnika jeszcze, wy czym wykańczacie?

    a manicure? proszę o wskazówki

  7. #107
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    powiedzcie mi, jak opracowujecie, ja to mam tak, że muszę poczuć swoimi opuszkami czy wszystko jest ok, to chyba przyzwyczajenie od pilnika jeszcze, wy czym wykańczacie?

    a manicure? proszę o wskazówki
    skorki malutkim frezikiem traktuje,duze nierownosci opracowuje duzym stozkiem z zaokraglonym koncem(takim o mniejszej gradacji) i wykanczam pilnikiem.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  8. #108
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    bardzo dobre frezy karbidowe kupisz prawie we wszystkich sklepach medycznych i sa duzo tansze
    najlepiej sie pracuje na duzm stozku
    A to mnie zaskoczyłaś będę musiała spróbować w tym sklepie
    A jeśli nie będzie to masz może jakiś namiar- allegro lub inna stronka?

  9. #109
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    cos takiego jak jest tu all4nails.com.pl
    stez stozek do sciagania masy

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  10. #110
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał dzoana9999 Zobacz post
    A to mnie zaskoczyłaś będę musiała spróbować w tym sklepie
    A jeśli nie będzie to masz może jakiś namiar- allegro lub inna stronka?
    w częstochowie powinny byc takie w MARKUsie... to jest sklep medyczny z zaopatrzeniem typowym dla dentystów i protetyków, ja tam chciałam kupić zaciskarke, ale w koncu zapomniałam...

    Specjalistyczne Zaopatrzenie Stomatologiczne - SKLEP INTERNETOWY - MARKU

  11. #111
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    kupiłam dziś frezarkę JD700 u mnie w sklepie dałam 300zł tylko teraz ją porozkładałam i tak się zastanawiam bo skoro jest głowica z mechanizmem TWIST LOCK to po co kluczyk i poza tym nie wiem jak wymienić frez a frezarka wygląda dokładnie tak jak ta, łącznie z tymi frezami i kluczykiem takim samym jak na pierwszym zdjęciu.

    (400) FREZARKA JD700 25000obr/min + 24 FREZY ! (786772417) - Aukcje internetowe Allegro
    z forum można się wiele nauczyć

  12. #112
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    może nie jest na twist look, jak ja to mówie na klik tylko na kluczyk jesli na raczce na tej czeci fioletowej masz "wygrawerowana" strzałke i literki R i S to nazcy że na klik, a jak nie to na kllucz...

    spróbuj przytrzymać raczkę zaraz za fioletową częscią, ale przed kablem i mocno przekręc w jedna lub druga strone (nidgy nie pamietam tylch literek która w krótą strone, tylko juz z przyzwyczajenia obracam) i powinno sie otworzyc

    na poczatku moze być ciężko bo jest "nierozruchana" więc tzreba siły użyć, potem bedzie lpiej... n io chybaze na na klucz jest...
    \
    \uff

  13. #113
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    nie chce się kręcić a facet mówił że twist lock i w instrukcji (nie jest po polsku) narysowane jest R i S i strzałki a na rączce nic nie ma... zaraz mąż przyjedzie to niech dochodzi do tego jak wymienić bo i miejsca gdzie by kluczyk wcisnąć też nie widzę... ale ze mnie gapa cza mi było dokładnie facetowi kazać pokazywać co i jak...

    ---------- Dodano o godzinie 22:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:37 ----------

    NO UDAŁO SIĘ wystarczyło że facet wziął ją w swoje ręce i od razu uległa...
    z forum można się wiele nauczyć

  14. #114
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    dziewczynki wypróbowałam moją frezareczkę i jestem bardzo zadowolona
    z forum można się wiele nauczyć

  15. #115
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Ja mam Jd 700 ostanio zakupiłam,ale moje wrażenia są mieszana nadal...wydaje mi się,że coś z nia nie tak bo za wolno chodzi na najmniejszych obrotach albo to ja mam do du** frezy....robiłam wczoaraj skórki koleżance i jest oki...ale jeśli chodzi czy Jd 500 czy Jd 700 to zdecydowanie ta drugą min dlatego,że nowszy model od 500 i dziewczynki bardzo polecają.

  16. #116
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał sylwia-p_86 Zobacz post
    Ja mam Jd 700 ostanio zakupiłam,ale moje wrażenia są mieszana nadal...wydaje mi się,że coś z nia nie tak bo za wolno chodzi na najmniejszych obrotach albo to ja mam do du** frezy....robiłam wczoaraj skórki koleżance i jest oki...ale jeśli chodzi czy Jd 500 czy Jd 700 to zdecydowanie ta drugą min dlatego,że nowszy model od 500 i dziewczynki bardzo polecają.
    mnie sie wydaje ze to dobrze ze na nimimum masz słabe obroty bo o to w tym chodzi, od najmnieszych do nawiększych,a co do frezów to nie napisałaś na jakiech pracujesz:

    jesli masz kapturki ścirne to może masz za bardzo delikatne, sprobuj założyć mocniejsze

    jeśli pracujesz na diamentówkach (takich szaryych jakby posypanych brokatem) to moze przerzuć sie na karbidówki FREZ FREZY PROFESJONALNE -KARBIDOWE BARDZO TRWAŁE (797409150) - Aukcje internetowe Allegro

  17. #117
    Rozkręcanko Avatar daisy77
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Irlandia
    Postów
    93

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    zapytam jeszcze raz odnosnie mojejgo pytania, czy moge tym pierwszym z kapturkiem mase sciagac
    Bo w linku napisane jest ze to frez do pediciura...

  18. #118
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    jak ci pasuje to możesz, najlepiej popróbować co ci podchodzi, po prostu kapturek przy masie szybko się zedrze, bardziej opłacalny jest karbidowy albo z innego metalu

  19. #119
    Rozkręcanko Avatar daisy77
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Irlandia
    Postów
    93

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    wlasnie sie zastanawiam nad tym karbidiowym ,ale nie wiem czy to nie za mocne dla mnie bedzie bo dopiero zaczynam na frezarce a obroty zaczynaja mi sie od 5000tys, to nie byl by za mozny ten frez karbidiowy
    a czym sie roznia diamentowe frezy od szafirowych
    czy ktorys jest lepszy

  20. #120
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    ja tez dopiero zaczynam to ci w tym nie pomogę, ale na pewno warto zainwestować w coś mocnego. ja tez jeszcze nie dokupiłam swoich, dopiero się uczę, na sobie i koleżankach

  21. #121
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    mnie sie wydaje ze to dobrze ze na nimimum masz słabe obroty bo o to w tym chodzi, od najmnieszych do nawiększych,a co do frezów to nie napisałaś na jakiech pracujesz:

    jesli masz kapturki ścirne to może masz za bardzo delikatne, sprobuj założyć mocniejsze

    jeśli pracujesz na diamentówkach (takich szaryych jakby posypanych brokatem) to moze przerzuć sie na karbidówki FREZ FREZY PROFESJONALNE -KARBIDOWE BARDZO TRWAŁE (797409150) - Aukcje internetowe Allegro
    W tym sęk,że mi ZA słabo a frezy ma od zestawu wiec nie wiem jakie są ,ale kupela mi u siebie jutro kupuje i se zobacze jak tym pojdzie bo jesli o frez do ściagnia to z tym kapturkiem nalozonym to nawet daje rade (chyba)

  22. #122
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    no ciekawe, najlepiej jakbyś miała porównanie z inną jd700. może coś jest nie tak dociśnięte?

  23. #123
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    ja pewnie tez bede miala podobne problemy z nauczeniem sie jak frezarka sie poslugiwac, w tym tygodniu powinna do mnie przesylka dotrzec

  24. #124
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    mi to mój mężczyzna obsługiwał, żeby mi pokazać co z czym i do czego teraz to już lepiej

  25. #125
    Totalna maniaczka Avatar luska102
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    1 255

    Domyślnie Odp: Frezarka- nie taki diabeł straszny...

    Cytat Napisał daisy77 Zobacz post
    wlasnie sie zastanawiam nad tym karbidiowym ,ale nie wiem czy to nie za mocne dla mnie bedzie bo dopiero zaczynam na frezarce a obroty zaczynaja mi sie od 5000tys, to nie byl by za mozny ten frez karbidiowy
    a czym sie roznia diamentowe frezy od szafirowych
    czy ktorys jest lepszy

    Ja od poczatku zaczelam na karbidowym i jestem super zadowolona.
    Warto zainwestowac w lepsze frezy.

    ---------- Dodano o godzinie 08:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:27 ----------

    Cytat Napisał sylwia-p_86 Zobacz post
    W tym sęk,że mi ZA słabo a frezy ma od zestawu wiec nie wiem jakie są ,ale kupela mi u siebie jutro kupuje i se zobacze jak tym pojdzie bo jesli o frez do ściagnia to z tym kapturkiem nalozonym to nawet daje rade (chyba)


    Ja sie zawsze spotykalam z tym ze frezy dodawane w zestawie sa raczej do niczego.
    Lepiej zainwestowac w frezy karbidowe.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •