Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 129

Temat: Primer

  1. #1
    Wczytuje się Avatar mysz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    14

    Question Co to jest Primer

    a możecie mi napisać co to jest PRIMER i do czego się go stosuje?
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 11-04-2009 o 01:26
    MYSZ

  2. #2
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    warszawa
    Postów
    147

    Domyślnie

    primer stosuje sie by zel czy akryl mial lepsza przyczepnosc ,a takze zapobiega grzybom

  3. #3
    Rozkręcanko Avatar agusiaani
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    79

    Domyślnie

    podpisuje się pod Marzenką

  4. #4
    Wczytuje się Avatar westa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    26

    Domyślnie

    primery dzielimy na kwasowe i bezkwasowe, te pierwsze częściej używamy pod akryl i są bardziej inwazyjne;
    używamy go po przyklejeniu tipsa, opracowaniu progu, odpyleniu i odtłuszczeniu paznokcia lub po przyklejeniu formy;
    stosując primer należy pamiętać o trzech zasadach:
    1) nie smarujemy nim paznokcia, a tylko delitatnie dotykamy pozwalając mokrym plamom na rozlanie się po naturalnej płytce
    2) staramy się, aby tips nie został zwilżony primerem, gdyż może to doprowadzić do zmiękczenia tipsa i zmniejszenia trwałości sztucznych pazurków
    3) przed nałożeniem żelu lub akrylu czekamy aż primer dobrze wyschnie, nie dmuchamy aby przyspieszyc ten proces, musi on nastąpić samoistnie
    przy zachowaniu tych zasad możemy być pewni że masa będzie się dobrze trzymać na pazurku, primery już to do siebie mają

  5. #5
    Rozkręcanko Avatar agata19_11
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Świdnik
    Postów
    56

    Unhappy Primer

    hej dziewczyny ;* mam taki problem, bo chcę kupić nowy wyrawiacz z Perfect Lady, ale nie wiem który ?! Bezkwasowy premium advanced czy bezkwasowy extreme Pytam, bo poszerza mi się grono klientek, a nie chce żeby zdarzało mi sie liftowanie materiału ;/ Muszę się zaopatrzyć szybko w nowy primer, bo ten co mam (z Silcare) podjezdza mi... ZMYWACZEM!
    Proszę Was o jak najszybszą odpowiedź

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie

    Ja mam primer z Entity i naprawdę nie narzekam na efekt. No i nie pachnie żadnym zmywaczem, tylko jak... primer
    Podaję Ci link do strony z primerem, jaki mam :
    Problem z połączeniem do bazy

  7. #7
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie

    cóż ja generalnie nie używam primera, tylko dobrych odtłuszczaczy a primer mam z pl extreme, z nsi , i silcare, używam tylko na życzenie klientki

  8. #8
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    z tego co sie orientuje to bezkwasowka pachnie jak zmywacz a przynajmniej podobnie

  9. #9
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    tak mala to prawda,ten z Nfu jest wlasnie o takim zapachu.a kwasowe czasami na ocet podjezdzaja.

  10. #10
    Rozkręcanko Avatar agata19_11
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Świdnik
    Postów
    56

    Domyślnie

    dzięki Wam dziewczynki Jak dobrze, że w końcu znalazłam forum, gdzie dziewczyny na prawde doradzają i pomagają, a nie tak jak na innych tylko wyśmiewają te bez certyfikatów ;p

  11. #11
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie

    Wiecie ja też nie wiem co zrobie i jaki kupie jak mi się skończy...na początku nie używałam chociaż w zestawie startowym był..stał sobie aż w końcu użyłam..jaki to jest niemam pojęcia bo nie był wogóle opisany i pachnie tak dziwnie ale nie jak zmywacz heh i powiem, że lepiej się masa trzyma jak go używam...Zestaw startowy był z Neonail, musze looknąć na allegro czy to wogóle jeszcze istnieje hehe
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  12. #12
    Nałogowiec Avatar afterglow
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Holandia
    Postów
    409

    Domyślnie

    rewelacyjna odpowiedź! Do niedawna tez nie za bardzo wiedzialam do czego sluzy primer. Wiem jednak, ze nie nalezy smarowac paznokcia, tylko lekko dotknąć jego srodka a primer sam sie rozleje. lepiej zeby nie zetknal sie ze skórą.

    zabezpiecza on naturalny paznokiec przed chemicznymi wlasciwosciami zelu

  13. #13
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    a jakich primerów używacie?
    czy bardziej wolicie bonder nakładany na całego tipsa?

  14. #14
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie

    Primer ma na za zadanie zwiększyć przyczepność ,,masy". Sa firmy które mają swojej ofercie primery kwasowe( szczególnie polecane do problematycznych płytek, wytrawia pytke), bezkwasowe ( delikatniejszy primer zalecany do płytek kruchych, podniszczonych), i primer UV typowy do metody zelowej trojfazowej.

  15. #15
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Głównym zadaniem primera bezkwasowego, tak jak i kwasowego, jest przygotowanie płytki paznokcia do nałożenia żelu lub akrylu – dzięki zastosowaniu primera wzrasta przyczepność masy do naturalnej płytki paznokcia. Primer odtłuszcza i odkwasza płytkę, wyrównuje jej PH.

    Czym są primery bezkwasowe?
    Primery bezkwasowe (non-acid primer) są łagodniejsze od kwasowych, ich skład chemiczny jest bowiem zupełnie inny. Głównym składnikiem primerów bezkwasowych jest octan etylu (ester etylowy kwasu octowego), a nie kwas metakrylowy.

    Jak stosuje się primer bezkwasowy? Jakie są różnice w porównaniu do primera kwasowego?
    Należy pamiętać, że primery można stosować tylko i wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, nigdy na tipsy. Wskazane jest unikanie kontaktu ze skórą, ponieważ każdy primer może uczulać. W przypadku primerów bezkwasowych, zapach który czujemy podczas jego aplikacji nie jest tak drażniący jak w przypadku stosowania primerów kwasowych. Primer bezkwasowy z reguły wysycha wolniej niż kwasowy.

    Czym jest primer UV?
    Primer UV stosuje się tylko i wyłącznie w technice żelowej i najczęściej stosowany jest jako warstwa bazowa żelu – wymaga utwardzenia w lampie UV.

    W przypadku zastosowania każdego z primerów, należy jednak pamiętać że najważniejsze są wskazówki producenta, ponieważ ogólne zasady stosowania które przedstawiamy, mogą wyglądać odmiennie dla różnych marek
    w branży paznokciowej.


    Zrodlo Kosmetomania

  16. #16
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    59

    Domyślnie

    Jest też żelik UV - tzw. Bonder. On też zwiększa rpzyczepność masy. Jest baardzo wydajny Spotkałam się też z nazwą skoncentrowany primer w zelu.

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie

    Z tego co pamietam to extreme jest do plytek problematycznych i jest silniejszy a ten drugi slabszy.

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar kmmp
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Mszczonów
    Postów
    127

    Domyślnie Primer

    Cześć dziewczyny
    Mam do was pytanie.... dostałam paczke z zestawem do robienia paznokci żelowych jednak brakuje mi podkładu primer. Powiedzcie mi czy cos sie stanie jezeli go nie nałoże... bo takto szybko sobie go zamówie... Prosze o szybką odpowiedz... z góry dziękuje i pozdrawiam

  19. #19
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    zalezy jakie masz zele
    bo sa zele pod ktore nie potrzebujesz priemera i sie swietnie trzymaja
    ale skoro piszesz ze paczka byla zestawem to napewno nie sa teo zele jakiejsc znanej firmy
    dlatego polecalabyym kupic

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar kmmp
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Mszczonów
    Postów
    127

    Domyślnie ...

    zestaw kupiłam na nailDesign. wiec nie wiem czy zamawiac czy jednak nie.

  21. #21
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    do zelu az tak bardzo nie potrzebujesz primera tylko porzadnie musisz je odtluscic,nawet z dwa razy i co najwazniejsze bardzo dobrze zmatowic przy skorkach i nie wydaje mi sie by pojawil sie problem ja kiedys wogole nie uzywalam primera i bylo wszystko ok...

  22. #22

    Domyślnie

    no ja właśnie tak samo jak Annamon nie używałam primera i powiem szczerze że zaczełam dopiero uzywac gdzieś od miesiąca , tak czy siak bez primera też sie ładnie trzymały
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  23. #23
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Ja takze nie uzywam,ale uzywam dehydratora.

  24. #24
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmmp Zobacz post
    zestaw kupiłam na nailDesign. wiec nie wiem czy zamawiac czy jednak nie.
    ja pracowalam na zelach naildesign i nie stosowalam primera zmatowilam paznokiec odtluscilam i nalozylam bonder trzymalo sie wszystko ladnie

  25. #25
    No to..wpadłam Avatar kmmp
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Mszczonów
    Postów
    127

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny... pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •