Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 129

Temat: Primer

  1. #51
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Primer

    Moooja ma hmm 10ml i zauwazyłam date ważności albo grudzień 2008 albo 2009 ha ha więc dobrze jest

  2. #52
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Primer

    co do primera mam pytanko czy akryl nakladacie na "suchy" primer czy jeszcze mokry... pytam sie bo zaczelam prace w salonie gdzie dziewczyna pracowala 10 lat i ze wzgledow zdrowotnych zrezygnowala i ona nakladala akryl na mokry primer i pracowala na naico gdy ja przyszlam wszyscy byli zdziwienie ze ja nakladam akryl (ale LF bo nie mam przekonania do naico) na suchy primer... wiec sie pytam jak wy to robicie bo niby klientki jak dzwonia mowia ze cos jest nie tak z paznokciami....

  3. #53
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Primer

    Cytat Napisał Czarnulka1523 Zobacz post
    co do primera mam pytanko czy akryl nakladacie na "suchy" primer czy jeszcze mokry... pytam sie bo zaczelam prace w salonie gdzie dziewczyna pracowala 10 lat i ze wzgledow zdrowotnych zrezygnowala i ona nakladala akryl na mokry primer i pracowala na naico gdy ja przyszlam wszyscy byli zdziwienie ze ja nakladam akryl (ale LF bo nie mam przekonania do naico) na suchy primer... wiec sie pytam jak wy to robicie bo niby klientki jak dzwonia mowia ze cos jest nie tak z paznokciami....
    ja zawsze słyszałam, że nie można nakładać akrylu na mokry primer... Jak czytałam to wszędzie mnie "ostrzegano" żeby najpierw poczekała aż primer wyschnie i dopiero wtedy nakładała akryl


  4. #54
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Primer

    Cytat Napisał szpila59 Zobacz post
    ja zawsze słyszałam, że nie można nakładać akrylu na mokry primer... Jak czytałam to wszędzie mnie "ostrzegano" żeby najpierw poczekała aż primer wyschnie i dopiero wtedy nakładała akryl
    tak ,tak, beż względu czy się pracuje na żelu czy akrylu, to daje się na suchy... a ja dziś byłam w sklepie w czestochowie ARSTYLE (nareszcie zapoamietałam nazwę) Sklep i tam mi pani pokazała jakiś taki preparat na ok30zł podobno lepszy niż primer... jak go znajde to link podam

    i właśnie w tym sklepie kupiłam ten złoty pyłek

    weszłam na ich stronę Sklep i chociaż jakies ładniejsze pazury by dali bo troche obciach

  5. #55
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Primer

    dzieki dziewczynki dlatego sie pytam bo ja tez na suchy daje... moje klientki sa zadowolone a teraz to ja sie sama zastanawialam po telefonach ale juz jestem pewna

  6. #56
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Primer

    woszczur jakie produkty takie pazury

    preparaty do stylizacji zawsze i bez wyjatkow nakladamy na odparowany primer

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #57
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Primer

    jak miałam szkolenie, na cm, to do tej firmy dawało się na mokry. smarowałyśmy po 2 paznokcie. przysięgam.
    ale teraz też daję na suchy (ra)

  8. #58
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Primer

    charakterystyka primerów kwasowych.

    Czym są primery kwasowe?
    Primery kwasowe, to preparaty na bazie kwasu metakrylowego. Kwas metakrylowy może stanowić od 50% do 83% składu danego primera kwasowego, w zależności od producenta.

    Skoro primery kwasowe zawierają kwas metakrylowy, to czy preparaty te są toksyczne?
    Kwas metakrylowy ma działanie drażniące na górne drogi oddechowe, może powodować łzawienie oczu, nieżyt nosa, kaszel i inne dolegliwości. Kwas metakrylowy nie działa jednak chronicznie w sposób toksyczny na organizm człowieka. Primery powinny być zatem stosowane wyłącznie w przystosowanych do tego pomieszczeniach (wentylacja).
    UWAGA! Primery to preparaty przeznaczone wyłącznie dla osób profesjonalnie zajmujących się przedłużaniem i stylizacją paznokci. Osoby bez odpowiedniego szkolenia z tego zakresu mogą stosować primery oraz inne profesjonalne produkty wyłącznie na własne ryzyko.

    Jak stosuje się primer kwasowy?
    Primery kwasowe nakłada się tylko i wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, po jej uprzednim przygotowaniu, odtłuszczeniu. Primer aplikuje się pędzelkiem na środek płytki (nakładając na pędzelek niewielką jego ilość), a następnie należy czeka się aż produkt rozłoży się równomiernie po całej powierzchni paznokcia. Primery kwasowe zostawiają na płytce charakterystyczny biały ślad – jest to zjawisko jak najbardziej normalne i stylistka paznokci nie powinna się przejmować jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce.
    UWAGA! W przypadku stosowania konkretnego primera należy zapoznać się ze wskazówkami producenta i postępować zgodnie z nimi.

    Czego unikać stosując primer kwasowy?
    Zdecydowanie należy unikać kontaktu primera ze skórą – kontakt taki może powodować uczulenie, podrażnienie skóry. Primerów kwasowych nie można stosować na tipsy, ponieważ nałożenie preparatu na tipsa powoduje jego pękanie.





    charakterystyka primerów bezkwasowych

    Głównym zadaniem primera bezkwasowego, tak jak i kwasowego, jest przygotowanie płytki paznokcia do nałożenia żelu lub akrylu – dzięki zastosowaniu primera wzrasta przyczepność masy do naturalnej płytki paznokcia. Primer odtłuszcza i odkwasza płytkę, wyrównuje jej PH.

    Czym są primery bezkwasowe?
    Primery bezkwasowe (non-acid primer) są łagodniejsze od kwasowych, ich skład chemiczny jest bowiem zupełnie inny. Głównym składnikiem primerów bezkwasowych jest octan etylu (ester etylowy kwasu octowego), a nie kwas metakrylowy.

    Jak stosuje się primer bezkwasowy? Jakie są różnice w porównaniu do primera kwasowego?
    Należy pamiętać, że primery można stosować tylko i wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, nigdy na tipsy. Wskazane jest unikanie kontaktu ze skórą, ponieważ każdy primer może uczulać. W przypadku primerów bezkwasowych, zapach który czujemy podczas jego aplikacji nie jest tak drażniący jak w przypadku stosowania primerów kwasowych. Primer bezkwasowy z reguły wysycha wolniej niż kwasowy.

    Czym jest primer UV?
    Primer UV stosuje się tylko i wyłącznie w technice żelowej i najczęściej stosowany jest jako warstwa bazowa żelu – wymaga utwardzenia w lampie UV.

    W przypadku zastosowania każdego z primerów, należy jednak pamiętać że najważniejsze są wskazówki producenta, ponieważ ogólne zasady stosowania które przedstawiamy, mogą wyglądać odmiennie dla różnych marek w branży paznokciowej.

  9. #59
    Kosmetyczka Avatar Nessa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    śląsk
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Primer

    hej miałam raz primer bezkwasowy (nie pamiętam firmy...) który zostawiał "świecącą" warstewkę na płytce więc moze tamta kobita miała jakiś bezkwasowy?

  10. #60
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Primer

    używałam silcare ale był kiepski (jak dla mnie), teraz używam z EF i nie zamienię go na żaden inny Mi zdaża się położyć na wilgotny primer ale nic z pazurkami się nie dzieje-trzymają się świetnie.

  11. #61
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Primer

    asiu bo wymogiem niektorych firm jest wlasnie stosowanie zelu na mokry primer dlatego zawsze trzeba przeczytac zalecenia daneo producenta

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  12. #62
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Unhappy Primer silcare

    juz sie wszystiego dowiedziałam, dzięki laseczki tylko jeszcze nie wiem czy ktoś może używal primera silcare albo margoo? bo mam takie i nie wiem czy uzywac czy nie

  13. #63
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie Odp: czemu się tak dzieje - wszystkie problemy których nie ma w tematach :)

    ja mialam silcare ,ale nie bylam z niego zadowolona,lezy w szufladzie

  14. #64
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: czemu się tak dzieje - wszystkie problemy których nie ma w tematach :)

    mój tez, silcare odradzam

  15. #65
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: czemu się tak dzieje - wszystkie problemy których nie ma w tematach :)

    Mój silcare też leży


  16. #66
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: czemu się tak dzieje - wszystkie problemy których nie ma w tematach :)

    ja mam kwasowy silcare i jest ok

  17. #67
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: czemu się tak dzieje - wszystkie problemy których nie ma w tematach :)

    primer silcare jest do niczego, lezy w szufladzie bo tez mam

  18. #68
    No to..wpadłam Avatar goska197512
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: czemu się tak dzieje - wszystkie problemy których nie ma w tematach :)

    ja tez mam ale też nie uzywam

  19. #69
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Primer

    ja mam bezkwsowy z alle i mi bardzo odpowiada

  20. #70
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Primer

    też mam z alle od samaron jest super
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  21. #71
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Primer

    Ja mam baaaardzo długą listę primerów które wyprubowałam i powiem że ważne jest odtłuszczenie pazurka a nie ile i jakiego primera się da.
    Czasami w ogóle nie trzeba

  22. #72
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Primer

    zgadzam się, faktycznie ja rzadko używam primera





  23. #73
    Totalna maniaczka Avatar pogodka20
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sławków
    Postów
    778

    Domyślnie Odp: Primer

    Ja primera przestałam używać, bo zauważyłam, że przez niego podpowietrza mi się żel i paznokcie się krótko trzymają. Teraz nie używam w ogóle i wszystko jest ok, klientki równiez mówia, że wszystko jest super.

  24. #74
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Primer

    a ja używam primera, bo działa odtłuszczająco, antybakteryjnie, wytrawia płytkę i przygotowuję ją do nałożenia masy używam kwasowego i jestem zadowolona i bardziej pewna swojej pracy


  25. #75
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Primer

    mój silcare te z juz lezy w koszu od kiedy mam kwasówke z GN, jest naprawde rewelacyjna pazury tzrymaja sie jak nigdy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •