Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 129

Temat: Primer

  1. #76
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: dlaczego tak się stało -pomocy

    Dziewczyny a ja mam stronkę brytyjską z filmikami i tam nakłądają primer na cały pazur razem z tipsem widziałyście takie cuda?

  2. #77
    No to..wpadłam Avatar justi9
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    leszno
    Postów
    147

    Domyślnie Odp: Primer

    to pewnie dlatego kiepskie sa ich pazurki kumpela tam mieszka niedawno u mnie byla na odwiedzinkach 2 dniowe pazurki popekane tips od spodu rowniez i pewnie to wina wlasnie takiej pracy

  3. #78
    Rozkręcanko Avatar kotek2121
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Primer

    Czytałam gdzieś na forum, że niektóre dziewczyny podwójnie nanoszą primer hmm jak to może wpłynąć na przyczepność? Chyba nie jest to zbyt zdrowe?

  4. #79
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Primer

    Cytat Napisał kotek2121 Zobacz post
    Chyba nie jest to zbyt zdrowe?
    a dlaczego tak uważasz
    primer jesli jest dobrze nalozony nie szkodzi paznokciom
    dziewczyny nanoszą primer 2 razy dla pewności, ze płytka jest dobrze wytrawiona a dobrze przygotowana płytka zwiększa przyczepność
    robi sie tak zazwyczaj podczas pracy na formie gdzie przez chwilke nieuwagi mozesz dotknac naturalnej plytki i ja natluscic naklada sie primer przed podlozeniem formy i po, tuz przed nalozeniem masy


  5. #80
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Primer

    Cytat Napisał kotek2121 Zobacz post
    Czytałam gdzieś na forum, że niektóre dziewczyny podwójnie nanoszą primer hmm jak to może wpłynąć na przyczepność? Chyba nie jest to zbyt zdrowe?
    Ja tak robię A odgapiłam od innych dziewczyn z innego forum i same mi to doradziły.

    Ja najpierw daję dehydrator - odtłuszczacz (I-nails), potem primer kwasowy max (I-nails) a na to primer bezkwasowy (Pefect Beauty). Ta bezkwasówka zostawia lekko błyszczącą powierzchnię i działa jak bonder, zwiększając przyczepność żelu do płytki.
    Oczywiście pomiędzy warstwami należy chwilkę odczekać, aż poszczególne odparują - ok. 2-3 minuty, czyli nakładamy na dwie łapki po kolei i czekam jeszcze ok. minutę.
    Zamiast dehydratora można odtłuścić płytkę czystym acetonem - wysusza i odtłuszcza.

    Primery należy nakładać baaardzo oszczędnie, ocierając dokładnie pędzelek o szyjkę butelki. Kwasowy nakładamy punktowo dotykając płytki (z daleka od skórek i tipsa) a bezkwas można już delikatnie wmasować w płytkę paznokcia (trzeba uważać, aby nie dotknąć skórek lub tipsa).

  6. #81
    Totalna maniaczka Avatar luska102
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    1 255

    Domyślnie Odp: Primer

    ja powiem szczerze ze tu juz niewiele osob uzywa primer.

    I w niektorych sklepach juz sa wycofane ze sprzezazy. nie wiem wlasciwie czemu.

    Ja zawsze uzywalam ale po kursie jak zmienilam baze to juz nie uzywam bo tak mnie rosjanka przeszkolila.

  7. #82
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Primer

    Ja primer mam z alle kwasówke, fakt faktem mam go troszkę długo i trzeba będzie go wymienić ale jak użyje 2 razy zapowietrzeń brak także dla mnie ok









  8. #83
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Primer

    ja teraz uzywam primera z Mistero Milano MisteroMilano - Primer DELICATE (9 ml) i uwielbiam go
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

  9. #84
    Rozkręcanko Avatar riczka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Primer

    Co z tym primerem to można nim dotknąć skórek czy nie?
    Bo gdzieś słyszałam,ze jak on dotrze do skórek to powstaną zapowietrzenie... To prawda czy nie?

  10. #85
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Primer

    nie prawda primer wytrawia nam płytkę-jakbyśmy go nie dali to wtedy by były zapowietrzenia a tak to nie ma sie co martwić jak troszke po skórce maźniesz to się nic nie stanie



  11. #86

    Domyślnie Odp: Primer

    ja tam zawsze wyjezdzam ciupinke na skorki dla pewnosci

  12. #87
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Primer

    Przecież jak się pojedzie po skórach takim kwasowym np to sie poparzymy.. dziewczyny co wy..

  13. #88
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Primer

    nie zdarzyło mi się- to są małe ilości, jak byśmy wylały na ręce to tak. Ale delikatnie przeciągnięte pędzelkiem nie ma obaw. Chyba że ktoś uczuleniowiec lub bardzo ma wrażliwą skórę.
    A poza tym często dobre preparaty do skórek też są na bazie kwasu



  14. #89
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Primer

    Ale w praparatach do skórek są kwasy owocowe, a to inna bajka.. Poza tym poparzenie nie zawsze odznacza się jakimiś skórnymi przebarwieniami czy mocnym pieczeniem.. Przecież nawet lekkie swędzenie może oznaczać poparzenie właśnie taką nawet małą ilością primera kwasowego..

    Zresztą róbcie co chcecie, tylko zeby potem płaczu nie było

  15. #90
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Primer

    moja droga ale jeśli mówisz o kwasach owocowych to są one tez np. w kremach i preparatach do usuwania skórek gdzie też go kładziesz na skórki ,ja takiego preparatu uzywam wlasnie z kwasami owocowymi . A co do kwasu w primerze to nie jest to kwas owocowy tylko w kwasowym -kwas metakrylowy a w bezkwasowym główny składnik to octan metylu nie wszyscy na wszystko są uczuleni

  16. #91
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: Primer

    Cytat Napisał paznokietek1000 Zobacz post
    cóż ja generalnie nie używam primera, tylko dobrych odtłuszczaczy a primer mam z pl extreme, z nsi , i silcare, używam tylko na życzenie klientki
    ja również tak jak paznokietek nie używam primera i wszytko dobrze się trzyma, trzeba dobrze zmatowić płytkę i potrzebny dobry odtłuszczacz i nic mi sie z pazurkami nie dzieje ...

  17. #92
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Primer

    ja tam z primera nie zrezygnuję, bo odkąd używam paznokcie trzymają się świetnie i rzadko pojawiają się zapowietrzenia. Tylko przy frenchach i się zastanawiałam czy to nie przez cover (mam Basica). No i u siebie używam na ogół primera 2 razy, bo wtedy mam pewność, że będzie ok, gdyż jakoś specjalnie nie uważam na swoje pazurki
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  18. #93
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: Primer

    być może się myle... ale primer dla pazurka tez nie jest zdrowy ... bo strasznie go wysusza... jak sie najedzie na skórki to tez bardzo osłabia.... ja uzywam sun flower a cover z dobrej rady i jest super... ale nie jest powiedziane.. może mi odbije i kupie wkońcu primer ale jak narazie jest mi nie porzebny.... chyba ze trafią mi sie klientki z bardzo tlustymi płytkami )

  19. #94
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Primer

    Cytat Napisał elaxx76 Zobacz post
    moja droga ale jeśli mówisz o kwasach owocowych to są one tez np. w kremach i preparatach do usuwania skórek gdzie też go kładziesz na skórki ,ja takiego preparatu uzywam wlasnie z kwasami owocowymi . A co do kwasu w primerze to nie jest to kwas owocowy tylko w kwasowym -kwas metakrylowy a w bezkwasowym główny składnik to octan metylu nie wszyscy na wszystko są uczuleni

    No i wlasnie o to mi chodzilo.. zeby nie porownywac kwasow owocowych z preparatow do skórek do kwasow w primerach! I czy poparzyć możemy się tylko tym, na co jesteśmy uczuleni? Nie

  20. #95
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Primer

    ok z kwasami owocowymi macie racje - na tym się akurat nie znam... tu się przyznaje
    ale pytanie: ilu dziewczynom, które używają primera kwasowego zdarzyło się poparzyć klientce skórki? Mi osobiście nigdy się to nie przytrafiło choć zawsze daje 2 warstwy.
    A co do szkodliwości primera-co teraz nie jest szkodliwe...od słońca też się można poparzyć (zwykłe swędzenie) a jednak się opalamy...co do wysuszania- a zmywacz czy odtłuszczacz nie wysusza? a zmywanie naczyń? a sama stylizacja paznokci też do końca nie jest taka obojętna dla pazurków, można by tak w nieskończoność nie róbmy widły z igły jak by tak człowiek się zastanowił to by zarósł jak małpa i nic ze sobą nie robił żarcik taki żeby zaraz nie było
    Ja koleżance robiłam ostatnio akryle- jedną rękę z primerem, drugą bez..minął tydzień i na jednej już jednego nie miała i 2 się zapowietrzyły a na drugiej wszystko idealnie. Ja jestem mu wierna i póki czegoś innego nie wymyślą nie zrezygnuje z używania go



  21. #96
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Primer

    ja też najeżdzam na skorki primerem nie wiem dla czego Lidzia próbuje zrobić z igły widły jak ktoś ma dostać uczulenia to dostanie uzywałam trzech rodzai primerów nakładałam go przy samych skórkach i nic sie nie działo

  22. #97
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Primer

    ja tam uzywałam juz kilka rodzajów primerów i zaden mi skórek nie poparzył, kwachem z Golden Nails usta sobie podpiekłam (nie pytajcie jakim cudem) ale skórkom nic nigdy sie nie działo

  23. #98
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Primer

    Jak się używa z "głową" to primer nie zaszkodzi, a zwiększając przyczepność zmniejsza ryzyko zapowietrzeń. A wiadomo, ze takie zapowietrzenia, z którymi chodzimy kilka tygodni są idealnym siedliskiem bakterii i grzybów
    Ja używam odtłuszczacza, primera kwas i bezkwas - po koleji i nic niepokojącego nie zauważyłam.

  24. #99
    Totalna maniaczka Avatar luska102
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    1 255

    Domyślnie Odp: Primer

    I znow zaczelam uzywac primera bo jakos czesciej mialam zapowietrzenie.

    I teraz odrazu widac zmiane.Lepiej sie zelik trzyma.

    Obczytalal temat jeszcze raz i szybciutko do sklepu po primer.

    Dzieki za dobre rady!

  25. #100
    Szkoleniowiec Avatar mini89
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    458

    Domyślnie Odp: Primer

    ja używam kwasówki z alle i polecam, chociaż czasem jak się skaleczę i przez przypadek dostaie się na skórkę, to boli jak diabli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •