Pokaż wyniki 1 do 20 z 20

Temat: Alergie

  1. #1
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Alergie

    Na co jestescie uczulone, jak walczyc z alergiami?
    Ja mam niesamowity problem i wlasnie sie z nim borykam. Uczulenie na czarna farbe do wlosow. Wyskoczyly mi po farbowaniu wlosow pecherze na uszach, ktore sa bardzo swedzace. Saczy sie z nich cos co wyglada jak woda. Juz paprze mi sie to od prawie 3 tygodni. Co robic, moze ktoras z Was przechodzila juz to

  2. #2
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Alergie

    Ja mam straszny problem z katarem siennym Okres wiosenny dla mojego nosa to horror...Kwitnace drzewa, szczegolnie brzoza ( mam je z kazdej strony bloku ) i trawa to porazka
    Przez bite dwa miesiace walczylam z nim i nic mi nie pomagalo...Zazywalam polskie tabletki jakies na A...( w zielonym opakowaniu ), jadalam po jednej przez 2 miechy i jak mialam smarki i swedzenie w srodku nosa tak mialam...Drapalam nawet tak mocno w nosie, ze krew mi leciala jak woda
    Strasznie...Najsmieszniejsze jest to, ze mieszkajac w Polsce nie mialam problemu z niczym. Jak przyjechalam 3 lata temu do Niemiec i mieszkalam przez pierwszy rok na wsi, to nie wiadomo skad wzial mi sie katar sienny
    Kupilam tabsy tutaj z firmy Lorano, jem juz je przez ok 15 dni i na razie nie swedzi...Pewnie jak mi sie organizm przyzwyczai to bede miala na nowo
    Agnieszka

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Alergie

    Ja tez mam alergie na pylki, ale w tym roku mi nie dokucza katar. Podobno alergie moga nieoczekiwanie przysc ale tez odejsc wiec mam nadzieje, ze to nie wroci. Na katar sienny mam lekarstwa jakby co. Ale co mam zrobic z tymi uszami? Wlosy mi sie do tego przyklejaja, nieciekawie to wyglada. Mialam nadzieje, ze moze ktoras z Was mi podpowie .....

  4. #4
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Alergie

    To raczej nie od czarnej farby a od skladnika w niej zawartego...
    Widocznie masz uczulenie na ktorys z nich i dlatego Tobie tak wyskoczyly pecherze...
    Ale nie koniecznie to od farby moze byc, moze odzywka dolaczona do niej albo szampon, ktorym mylas wlosy, pozniej weszlo w jakas reakcje chemiczna...
    Nie pomoge bo mi sie takie cos jeszcze nie zdarzylo
    Agnieszka

  5. #5
    No to..wpadłam Avatar Aliz
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    266

    Domyślnie Odp: Alergie

    dlatego na każdej ulotce dołączonej do farby pisze, żeby najpierw zrobić test na pojedyńczym pasemku i odczekać 48h aby sprawdzić czy nie wystąpi jakaś reakcja alergiczna..

    a teraz to proponuję hydrocortyzonem smarować póki co albo jakąś maścią na alegię (flucinar albo elocom są dobre ale na receptę niestety..) w aptece na pewno coś podpowiedzą.
    no i pić wapno 2 x dzień przez kilka dni - to pomoże
    'Whenever the end is.. Do U think U can see it?
    Well, until U get there..
    Go on, go ahead and scream it,
    Just say it."
    [1R- Say(All I Need)]

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Alergie

    Aliz, robilam wlosy nie po raz pierwszy na czarno (znaczy czarne pod spodem i blond pasemka na gorze) i u tego samego fryzjera. Dlatego tez nawet mi przez mysl nie przeszlo, ze moge dostac alergii.
    Dzieki, popatrze na te masci, moze mam jakas w apteczce

  7. #7
    No to..wpadłam Avatar Aliz
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    266

    Domyślnie Odp: Alergie

    zależy jeszcze czy w salonie nie zmienili producenta farb, wtedy fryzjerka powinna zachowywać większą ostrożność a jak pracowała na tych samych to może Ty miałaś skórę podrażnioną i chwyciło.. albo problemem jest brak bądź źle przeprowadzona dezynfekcja narzędzi w salonie.
    'Whenever the end is.. Do U think U can see it?
    Well, until U get there..
    Go on, go ahead and scream it,
    Just say it."
    [1R- Say(All I Need)]

  8. #8
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Alergie

    Alergia może wystąpić w każdym momencie, niezależnie od tego czy mieliśmy już kontakt wcześniej czy nie. W zasadzie zależy to od "dawki" danego alergenu mającej wpływ na nasz ustrój. Dla niektórych wystarczy odrobinka, a u innych musi się trochę skumulować. Do tego dochodzą np osłabienia, zanieczyszczenia, czyli warunki bardzo zmienne i trudne do określenia.
    A z tymi testami, to też nie jest tak do końca, bo np przy pierwszym (takim naprawdę pierwszym) kontakcie organizm dopiero rozpoznaje substancję i "uczy się" jak ma na nią reagować, dopiero drugi kontakt wywołuje właściwą reakcję alergiczną, jeśli organizm wcześniej tak właśnie się sklasyfikował.

    Na uszy maści steroidowe - na receptę. Bez recepty tylko łagodzące objawy, np fenistil (jest też w kroplach doustnych)

    Oraz czemu Ci uszy pomalowała?


  9. #9
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Alergie

    Samaron nie trzeba uszu malować, jeśli farba ma alergen w dużym stężeniu to przedostaje się on nawet w oparach.
    Ja mam alergię na pył z żelu i to taką masakryczną. Mimo używania rękawic, fartucha i maseczki zawsze mam zatkany nos, wodnisty katar i łzawiące oczy. Według Pani doktor powinnam zrezygnować z pracy, ale co się okazało w miarę upływu czasu dostałam inne alergie, na nikiel, na filtr zawarty w żelach i kosmetykach, tzw. benzophenone. Na inne rzeczy tez mam alergię, ale testy mi nie wychodzą. Teraz będę miała za miesiąc 3 podejście. Na stałe jestem na Xyzalu doustnie, na wapnie przy swędzącej pokrzywce i emolienty do kąpieli.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  10. #10
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Alergie

    Cytat Napisał sztynka Zobacz post
    Samaron nie trzeba uszu malować, jeśli farba ma alergen w dużym stężeniu to przedostaje się on nawet w oparach.
    (...)
    No tak, masz rację, bo ja sobie od razu wyobraziłam jak Iza siedzi z uszami wywecowanymi czarną mazią ...


  11. #11
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Alergie

    He he Sami, nie nie farbowalam uszu sobie Jestem na jutro umowiona z lekarzem, jak bede miala chwilke (chociaz jutro chyba nie dam rady juz) to zdam relacje co mi przepisal.

  12. #12
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Alergie

    a ja jestem uczulona na pierze, musze spac na poduszkach z gąbki bo inaczej jestem zapuchnieta i w krostkach:d
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  13. #13
    Rozkręcanko Avatar urbanka1
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Alergie

    wiem, że to nie to samo co alergia, ale zimą pękło mi ucho i smarowałam tribiotic'iem- Pani w aptece mi poleciła tak na szybko.

    Naprawdę szybko mi pomogło.

    A co do alergii- dziewczyny, ja mam pokrzywkę cholinergiczną- w łatwym tłumaczeniu- uczulenie na własny pot wysiłkowy...
    To jest masakra

  14. #14
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Alergie

    Najlepiej jest na początek przeprowadzić testy alergiczne, które wskażą przyczynę naszego uczulenia. A potem to chyba najlepiej zgłosić się do lekarza.

  15. #15
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Alergie

    hej, dziewczyny! Nie mam żadnej alergii, ale mój facet ma. Przynajmniej tak nam się zdaje. Ostatnio staram się gotować zdrowo i jemy m.in. kaszę gryczaną, po której zjedzeniu (jak twierdzi) puchnie mu podniebienie. Na razie zapisał się tylko do internisty dr Kempisty w Warszawie. Czy któraś z Was słyszała o pani doktor? Podobno specjalizuje się też w alergiach, dlatego bardzo zależy mi o poznaniu opinii.

  16. #16
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Postów
    52

    Domyślnie Odp: Alergie

    Nie znam ale na alergię chyba najlepsze są leki przeciwhistaminowe.

  17. #17
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Alergie

    Alergia to dla mnie kompletna udręka. Jestem uczulona na pyłki traw. Najbardziej dokucza mi wtedy katar i łzawienie oczu
    Faktycznie jedynym ratunkiem są leki przeciwhistaminowe nowej generacji, które nie wywołują znanych wcześniej skutków ubocznych – senności czy trudności z koncentracją. Na szczęście można kupić bez recepty. Ulga!

  18. #18
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Alergie

    ja mam uczulenie na jakieś substancje chemiczne często - najczęściej na kleje, też objawia się to pecherzami

  19. #19
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: Alergie

    U mnie niedawno wykryto alergię pokarmową, a wszystko dzięki badaniom, które wykonałam w tej lecznicy: https://www.citomed.pl/poradnie/alergologia/o-poradni Jestem bardzo zadowolona z ich usług. Już teraz wiem, że będę wykonywać u nich wszelkie badania profilaktyczne. Mają świetnych specjalistów, którzy służą pomocą w każdej kwestii. Jestem przekonana, że i Wy będziecie zadowoleni z tej poradni.

  20. #20
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    179

    Domyślnie Odp: Alergie

    A wiecie jak rozpoznać, czy wysypka jest wywołana alergią? Tutaj znajdziecie na ten temat informacje http://www.provimi.pl/jak-wyglada-wy...ka-alergiczna/ . Alergie są coraz częstsze, dlatego warto o nich wiedzieć jak najwięcej.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •