Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 35

Temat: wspolpraca....

  1. #1
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie wspolpraca....

    moje kochane powiem tak... kocham pazurki i chce dalej w to brnac... moja szwagierka ma gabinet... ona tipsow nie robi bo nie lubi i nie umie... wiec czasem jak robia sie to ja je robie ogolnie chce z nia pogadac zeby mi umowe zlecenie dala... ja jej bede na oplaty za mnie kase dawac... i chodzi mi o to ze wtedy jak by nie bylo moge swoje pazury wszedzie reklamowac... mozemy na pol w wieksza reklame zainwestowac bo uwazam ze trzeba .... wizytowki , reklama na mojego garbusa... takie bajery ...
    moj kat sama bym sobie urzadzila... no wszystko tak jakbym firme miala tyle zeby ona mi zlecenie dala...bo firma to juz wieksze wydatki... a na poczatek aby klientki zachecic moglabym tak... tym bardziej ze ja ustalam cene i jak to z rodzina ... oplaty na pol i ona nawet wiecej by ode mnie nie brala... no wiadomo na te oplaty bym jej dala... przez poczatek moj kamil powiedzial ze nawet jakbym na te oplaty i na reklame nie zarobila ( wiadomo poczatki trudne ) to on mi kase da... tyle zebym sie w to zaangazowala... co wy na to ... doradzcie mi cosik
    Ostatnio edytowane przez barbara_kawka ; 25-05-2009 o 00:00

  2. #2
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    Pewnie ze warto jesli masz taka szanse to nie czekaj na nic tylko dzialaj...jesli wiazesz z ta branza swoja przyszlosc to taki start na pewno Ci pomoze...a ze zdolna i otwarta jestes wiec na nic nie czekaj tylko bierz sie do roboty...i na pewno sie uda...zawsze jak cosik nie tak to przeciez masz Nas...

  3. #3
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    no wy jestescie dla mnie naprawde wsparciem no musze sprobowac... tym bardziej ze dogaduje sie ze szwagierka... najpierw roznoszenie ulotek planuje... oczywiscie ich zamowienie now iadomo ta umowa... potem kursy jakies fajne... potem reklamy takie wieksze moze gdzies napewno inwestycje na poczatku... moja szwagierka jest swietna pania kosmetolog ale samej to zawsze ciezko w taka wieksza reklame zainwestowac... a we dwie to jkos pojdzie

  4. #4

    Domyślnie

    Działaj Basieńko to jest bardzo dobry pomysł, z pewnością obie na tym skorzystacie, ona będzie miała bardziej kompleksową ofertę a ty będziesz mogła robić na pełen gwizdek to co kochasz, tym bardziej skoro się dogadujecie to nie ma co się zastanawiać

  5. #5
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    tylko ja sie chyba troszke boje... nie wiem jak sie za to zabrac

  6. #6
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    prawdę mówiąc taki układ to są obopólne korzyści dla ciebie i szwagierki Basiu działaj -ja trzymam za Ciebie kciuki i zycze powodzenia
    SZCZĘŚLIWA

  7. #7
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    jak co dziecko do tesciowej ( ona bedzie happy ) a ja heja do pracy ( jak juz dzidzie zmontujemy )... aaaa niech mi ktos pomoze od czego zaczac

  8. #8
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    od ulozenia dobrej reklamy,co mialoby na niej zaistniec..rozejrzyj sie tam u siebie jak cenowo wszystko wyglada by twoja oferta na poczatku byla bardzo przyjemna dla klijentek i zachecajaca..szwagierka pewne predyspozycje w tym kierunku juz posiada to pewnie sobie poradzicie..

  9. #9
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    Basiu dasz radę! My tez planujemy dziecko, a i tak otwieram salon Więc Ty tez dasz redę
    SZCZĘŚLIWA

  10. #10
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    no wlasnie ona co do reklamy to ... hmmm zero pomyslow... juz bardziej ja... firmy mam dwie na oku...dobre moim zdaniem ...a cenowo co do pazurkow... hmm oplaca mi sie jak na takie warunki robic tipsy z pelnym zdobieniem za 90 zl ... wiadomo czasem jakas maaala promocja masaz dloni itp u nas laseczki biora duuuuuzo drozej za sam french... wiec cenowo mysle ze ok .. stale klientki moge przyjmowac tam za dawna cene nawet taki program lojalnosciowy hhe

  11. #11
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    super pomysły Basiu gratulacje i powodzenia! bedziemy trzymać mocno kciuki
    I forum
    miłośniczka akrylu

  12. #12
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    Basiu, ja rowniez uwazam ze jest to dobra propozycja, przede wszystkim nie musisz sie martwic o lokal, oplaty pol na pol normalna sprawa ale kiedy sa klientki to i pieniazki na oplaty. Mowisz ze uwielbiasz pazorki i chcesz dzielac w tym kierunku wobec tego smialo, masz pole do popisu! powodzenia!

  13. #13
    Rozkręcanko Avatar beniulek
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    56

    Domyślnie

    Basiu do dzieła trzymam kciuki Dasz rade przeciez taka zdolniacha z Ciebie

  14. #14
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    Cytat Napisał beniulek Zobacz post
    Basiu do dzieła trzymam kciuki Dasz rade przeciez taka zdolniacha z Ciebie

    ehehe ze mnie zdolniacha.. no co ty gdzie ... hehe nie no...jeszcze nie bardzo

  15. #15

    Domyślnie

    ty nam tu opowiadaj jakie postępy robisz w niniejszej sprawie nie odpuszczaj sobie trzeba kuć żelazo puki gorące

  16. #16
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie

    barbara_jakubik znalazłam taki artykulik i od razu pomyślałam o tobie na dobry początek własnego biznesu i życzę powodzenia




    Jak zdobyć zaufanie klientek?



    Obojętnie czy Twój salon mieści się w domu czy w ekskluzywnych pasażach, powinnaś poznać podstawowe zasady zdobywania zaufania klientów. Owocuje to niezwykłą lojalnością i zaufaniem klientek. To one dają Ci możliwości utrzymania salonu, rodziny, ale przede wszystkim dają Ci satysfakcję z wykonywanej pracy. Trudno być doskonałym, jednak do doskonałości trzeba dążyć.

    Oto kilka wskazówek jak zdobyć zaufanie klienta:

    W swoim salonie dbaj o czystość.
    Klientka kiedy przekracza pierwszy próg Twojego salonu powinna zobaczyć ładne i czyste pomieszczenie. Dbaj o to by narzędzia pracy i kosmetyki, których używasz były zawsze na swoim miejscu. Na pozytywny wizerunek wpływa też dużo dziennego światła i rośliny. Miej kącik na garderobę, kilka aktualnych gazet lub pism, zaproponuj kawę lub herbatę. Wyeksponuj certyfikaty zaświadczające o Twoim doświadczeniu zawodowym.

    Dotrzymuj terminów.
    Jeżeli umówiłaś się z klientką na konkretną godzinę, to staraj się by wchodząc do Twojego salonu nie musiała czekać aż skończysz poprzednią wizytę. Staraj się sama oczekiwać na klientkę, przywitaj ją i zaproponuj krótką rozmową przy filiżance herbaty. W tym czasie przeprowadź z nią krótki wywiad na temat kondycji zrobionych ostatnio paznokci, a z nową klientką porozmawiaj o jej oczekiwaniach i doświadczeniach jakie ją do tej pory spotkały.

    Dbaj o swój wizerunek.
    To Ty jesteś pierwszą i najważniejszą reklamą swojego salonu. Dbaj aby Twoje dłonie, fartuch i otoczenie pracy odpowiednio się prezentowały. Swoim wyglądem zachęcasz klientkę do zabiegów, których sama używasz.

    Zaproponuj swoją wiedzę.
    Wiedza i doświadczenie zdobyte na szkoleniach i w praktyce powinny być umiejętnie wykorzystane, lecz jednocześnie nie narzucaj niczego na siłę lecz proponuj. Jeżeli coś zaproponujesz to wytłumacz dlaczego a klientka na pewno to doceni.

    Higiena w Twoim salonie.
    Przed wykonaniem zabiegu zaproponuj klientce jej osobisty kącik z narzędziami, które będą używane tylko dla niej. Są to np. pilniki, patyczki, frez, ręcznik itp. Szanująca klientka na pewno doceni ten gest.

    Zaprowadź kartę klienta.
    Wszystkie wskazówki, uwagi, spostrzeżenia i wykonane usługi zanotuj w karcie klienta. To pomoże Ci w przyszłości zaoszczędzić czas a klientka ucieszy się, że jest profesjonalnie i kompleksowo obsłużona.

    Słuchaj i rozmawiaj.
    Podczas pracy możesz spotkać się z różnymi typami klientek. Jedne lubią dużo rozmawiać o sobie i innych, a inne są spokojne i żywo zainteresowane Twoją pracą. Tak jak różne są kobiety, tak i każda Twoja klientka jest wyjątkowa. Staraj się jednak nie ingerować w Jej prywatne życie. Wysłuchaj, ale nie bądź ciekawska, nie doradzaj w sprawach osobistych i nie wypytuj o nie.

    Mimo tego, że bliski kontakt jest bardzo istotny, to jednak staraj się nawiązywać rozmowę na tematy neutralne, takie jak moda, kino, zwierzęta, itp.

    Jak ognia unikaj wulgaryzmów. Nawet jeśli czujesz się bardzo swobodnie przy klientce, to pamiętaj, że tworzysz wizerunek swojego salonu urody a wulgarność zdecydowanie nie jest urodziwa.

    Staraj się nie mówić o Twojej konkurencji nawet jeżeli klientka sama rozpocznie ten temat. To jest nieetyczne.

    Nie rozmawiaj o swoich klientkach, gdyż rodzi to przeświadczenie, że za jakiś czas opowiesz komuś o swojej słuchaczce.

    Postaraj się również nie milczeć w czasie pracy, nawet jeśli cała poświęcasz się tylko pracy którą wykonujesz.

    Zaproponuj interesującą, relaksującą muzykę ale też nie puszczaj jej zbyt głośno.

    Jeżeli klientka zapyta Cię jak działa dany produkt, to możesz śmiało to wyjaśnić. Dzięki temu, Twoja klientka będzie pewna, że trafiła do kompetentnej i profesjonalnej kosmetyczki a przy okazji z zainteresowaniem Cię wysłucha.

    Zaproponuj dodatkowe usługi.
    Przed zabiegiem zaproponuj np. suchy manicure albo pedicure. Możesz zaproponować kąpiel w parafinie albo masaż dłoni po zabiegu czy też nałożenie na dłonie balsamu do rąk.

    Zaproponuj produkty do codziennej pielęgnacji.
    Możesz zareklamować produkt, który zastosujesz a jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji jak np. oliwka czy krem albo balsam. Zadowolona i otoczona fachową opieką klientka chętnie go od Ciebie kupi i przy okazji da Ci dodatkowy dochód.

    Stosuj rabaty.
    Warto pomyśleć np. o sezonowych rabatach. Szczególnie gdy zbliża się czas spokojniejszy a ruch w interesie maleje.

    Pamiętaj o swoich klientkach.
    Dobrym zwyczajem jest umawianie się z klientką na następne spotkanie. Umów się, że to Ty zadzwonisz parę dni wcześniej i przypomnisz o wizycie. W zgiełku pośpiesznej codzienności klientka nie zawsze ma czas, a zdarza się, że zapomina o terminie następnego spotkania.
    Jeżeli szczególnie zależy Ci na dobrych stosunkach z niektórymi klientkami to dobrym pomysłem jest wysłanie kartki z okazji urodzin albo imienin. Zaskoczy Cię pozytywny odbiór tego gestu.
    z forum można się wiele nauczyć

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar mariet86
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Opatów
    Postów
    285

    Domyślnie

    Basiu nie myśl tylko działaj to bardzo dobry pomysł ja czekam na odpowiedź od fryzjerki z mojego miasteczka bo jej swoje cv zaniosłam jako stylistka paznokci a chętnie sama bym coś otworzyła bo tytuł fryzjerki już mam ale w mojej mieścinie salonów jest wiecej niż ludzi i nie wiem czy by mi się udało a z kimś kto ma salon to już łatwiej by było jakbym miała takie możliwości jak Ty to bym sie nie zastanawiała Pozdrawiam i życze powodzenia

  18. #18
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    jutro bede powaznie rozmawiac ze szwagierka....akurat mam u niej klientke ( jest juz u mnie czwarty raz ) wiec bedzie okazja .

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar mariet86
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Opatów
    Postów
    285

    Domyślnie

    no to żeby wszystko dobrze poszło

  20. #20
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    a jednak lipa dziewczynki ... ogolnie tak raz na jakis czas to ok ... ale jakbym miala na stale z nia wspolpracowac to po pierwsze : jeden kibel ... a co za tym idzie sanepid .... 2. malo miejsca ( nie moge sobie wstawic stolika jaki bym chciala , witryny , polek i wygodniejszych foteli )... a wiec szukam dalej zobaczymy

  21. #21
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    dasz rade może z jakaś znajomą uda Ci sie coś założyć albo.. ze szwagierką ale zmienić pomieszczenie
    powodzenia trzymam kciuki!
    I forum
    miłośniczka akrylu

  22. #22
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie

    szkoda że nie da rady,ale próbuj dalej
    z forum można się wiele nauczyć

  23. #23
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    a powiedzcie mi ... czy ktoras z was wie jakby to wygladalo jesli np.zarejestrowalabym firme ... i siedzibe mialabym w domku ... miejsce przeznaczone do tego itp ? jest to mozliwe ?

  24. #24
    Wczytuje się Avatar Danuta Choma
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    11

    Domyślnie

    powodzenia ci życzę

  25. #25
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    oj i nikt mi nie odpowie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •