Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 35 z 35

Temat: wspolpraca....

  1. #26
    No to..wpadłam Avatar mariet86
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Opatów
    Postów
    285

    Domyślnie

    Basiu powiem Ci że wydaje mi się że dałoby to rade bo mam koleżankę która otworzyła własną działalność a jest kosmetyczka teraz rehabilitacje i masaże robi i jeszcze pazurki i nie ma lokalu tylko jeżdzi do klientek albo do niej przychodza wiec wydaje mi się ze ma tylko gdzieś to ma wpisane ze bez lokalu. mam nadzięję ze chociaż trochę pomogłam

  2. #27
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Smile Salon Paznokci w Domu

    Basiu trochę już było o tym na forum, seqoya i annamon wklejały całe rozporządzenia ale przytoczę ci mniej więcej jeszcze raz

    Najważniejsze to mieć osobne wejście, najlepiej od ulicy aby częste wizyty klientek nie przeszkadzały domownikom. Kolejną ważną sprawą jest osobna toaleta i umywalka dla klientów oraz KRATKA ŚCIEKOWA.
    chociaż:
    "§ 5. Państwowy powiatowy inspektor sanitarny może, w przypadku zakładu stanowiącego wyodrębnioną część budynku lub lokalu, wyrazić zgodę na korzystanie z ustępu znajdującego się w innej części budynku lub lokalu, w odległości nie większej niż 75 m od zakładu, jeżeli dojście do tego ustępu odbywa się drogami komunikacji wewnętrznej."

    Najlepiej skontaktować się z sanepidem i samemu dowiedzieć się czego będą wymagać w konkretnym przypadku

    Poczytaj Rozporzązenie Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej,
    znajdziesz tam informacje i wymagania określone przez Ministra Zdrowia, na podstawie których Sanepid dopuszcza lokal do użytku.

    Dziennik Ustaw poz. 273 nr 31 z 2004 roku - Wersja pierwotna - INFOR.pl - prawo, biznes i finanse, giełda, ustawa

  3. #28
    No to..wpadłam Avatar mariet86
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Opatów
    Postów
    285

    Domyślnie

    Tonija widzisz to różnie bywa bo moja koleżanka mieszka w bloku wiec innego wejścia nie zrobi i toalety tym bardziej a o kratce ściekowej to juz nie wspomne a działalność ma i dobrze jej idzie. także Basiu kombinuj dziewczyno

  4. #29

    Domyślnie

    Dokładnie Basieńko dla chcącego nic trudnego, te przepisy tyczą się bardziej salonów kosmetycznych, więc w twoim przypadku sanepid pewnie ci pójdzie na rękę i nie będzie stawiał aż takich wymagań, najlepiej uderzyć do źródła

  5. #30
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie

    basieńko kochana jak masz tylko taką możliwość to na nic nie czekaj. tylko spisz sobie umowe ze szwagierką co i jak. bo wiesz zawsze lepiej na zimne dmuchać.trzymam za ciebie kciuki

  6. #31
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Domyślnie

    Basia Jakubik zdaje się że chciała własne studio paznokci założyć samodzielnie z tego co zrozumiałam ?

  7. #32
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    no juz szwagierka odpada ... za malo miejsca ... u mnie z osobnym wejsciem ciezko bo mam w bloku mieszkanko .... a pokoik jeden moglabym sobie zrobic pod taka mala strefe_paznokci

  8. #33
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp:

    w praktyce..

    jeżeli robisz w domu, to nie wiem czy jest sens się rejestrować.
    zus na początku (2 lata) to ok 320zł , w skarbówce bierzesz rozliczenie z karty podatkowej, paznokcie to 85 (w tym roku 88zł) i nie musisz tego płacić bo składka jest mniejsza niż ta w zusie. potem tylko składasz pit A16 do 31 stycznia (nie końca kwietnia)

    moim zdaniem więcej babraniny niż jest tego warte..

    jeżeli chodzi o kontrole to były tylko sanepidy (książeczka + wymogi dot. dezynfekcji narzędzi itp obowiązkowe) książeczkę wyrabiasz w swoim regionie, ok 120zł na 1 rok, a potem przedłużasz. kara w sanepidzie to minimum 100zł i napewno zrobią ponowną kontrolę. nie wydaje mi się żeby sanepid sprawdził w domu, ale wiadomo, że przydałby się oddzielny pokój jakkoś fajnie wystylizowany, żeby zachęcał do korzystania z usługi.

    miałam działalność przez ponad rok, wynajmowałam pokój w salonie fryzjerskim i w końcu zacżęłam mieć zatargi z właścicielką, która chciała abym siedziała 12 godzin dziennie -chodzi o to że wtedy gdy nie ma pracy, a w niedziele, kiedy moje klientki chciały, ona nie pozwalała mi siedzieć samej - w niedziele fryzjer był nieczynny .

    chyba najlepiej tak się dogadać, że właściciel rejestruje cię na jakiś minimalny etet, a ty płacisz wynajem. wtedy prawnie jest ok, a ty wynajmujesz czyli możesz manewrować czasem, cenami, produktami itp


    teraz jestem w trakcie rewolucyjnych zmian, chcę pracować albo na zapisy (najlepiej ), albo 2 dni pracy na 2 wolnego (włączając soboty i niedziele) i baaardzo trudno jest mi coś znależć. wynajęcie kosztuje ok 800-1200 i moim zdaniem to paranoja, robiłabym w domu gdyby nie to że nie mam gdzie). póki co czegoś szukam, tak przy okazji jakby któraś z was wiedziała o czymś (warszawa - bródno) to możecie dać znać

    Basiu, jeżeli masz miejsce w domu, to to jest wydaje mi się najlepszy patent, albo na początek na procent u kogoś, aby jak najbardziej obyć się z klientami, różnymi produktami i ludzkimi charakterami trzymam kciuki

  9. #34
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp:

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    w praktyce..

    jeżeli robisz w domu, to nie wiem czy jest sens się rejestrować.
    zus na początku (2 lata) to ok 320zł , w skarbówce bierzesz rozliczenie z karty podatkowej, paznokcie to 85 (w tym roku 88zł) i nie musisz tego płacić bo składka jest mniejsza niż ta w zusie. potem tylko składasz pit A16 do 31 stycznia (nie końca kwietnia)

    moim zdaniem więcej babraniny niż jest tego warte..

    jeżeli chodzi o kontrole to były tylko sanepidy (książeczka + wymogi dot. dezynfekcji narzędzi itp obowiązkowe) książeczkę wyrabiasz w swoim regionie, ok 120zł na 1 rok, a potem przedłużasz. kara w sanepidzie to minimum 100zł i napewno zrobią ponowną kontrolę. nie wydaje mi się żeby sanepid sprawdził w domu, ale wiadomo, że przydałby się oddzielny pokój jakkoś fajnie wystylizowany, żeby zachęcał do korzystania z usługi.

    miałam działalność przez ponad rok, wynajmowałam pokój w salonie fryzjerskim i w końcu zacżęłam mieć zatargi z właścicielką, która chciała abym siedziała 12 godzin dziennie -chodzi o to że wtedy gdy nie ma pracy, a w niedziele, kiedy moje klientki chciały, ona nie pozwalała mi siedzieć samej - w niedziele fryzjer był nieczynny .

    chyba najlepiej tak się dogadać, że właściciel rejestruje cię na jakiś minimalny etet, a ty płacisz wynajem. wtedy prawnie jest ok, a ty wynajmujesz czyli możesz manewrować czasem, cenami, produktami itp


    teraz jestem w trakcie rewolucyjnych zmian, chcę pracować albo na zapisy (najlepiej ), albo 2 dni pracy na 2 wolnego (włączając soboty i niedziele) i baaardzo trudno jest mi coś znależć. wynajęcie kosztuje ok 800-1200 i moim zdaniem to paranoja, robiłabym w domu gdyby nie to że nie mam gdzie). póki co czegoś szukam, tak przy okazji jakby któraś z was wiedziała o czymś (warszawa - bródno) to możecie dać znać

    Basiu, jeżeli masz miejsce w domu, to to jest wydaje mi się najlepszy patent, albo na początek na procent u kogoś, aby jak najbardziej obyć się z klientami, różnymi produktami i ludzkimi charakterami trzymam kciuki



    dziwne podejscie masz... rejestrowac swoja dzialalnosc powinno sie zawsze ... masz zusy i inne pierdoly ...nigdy w zyciu nie zgodze sie na prace w niedziele ... trzeba znac pewne granice . obyta z klientami jestem ... z charakterami , produktami tez ...wiem ile kosztuje wynajecie oplaty i tak dalej wiec nie wiem o co ci chodzi z tymi radami ... chyba takie podstawy to kazdy zna... a przede wszystkim to ja nie chce tak jak ty pracowac dla kogos .. ja bede pracowac dla siebie i na siebie ...

  10. #35
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp:

    trochę źle mnie chyba zrozumiałaś, z tymi ludźmi chodziło mi po prostu o to że zdarzają się naprawdę różni współpracownicy, a produkty często są chociażby po części w takim wypadku narzucane i może to byłyby inne firmy niż ty lubisz. A pracując w domu jesteś sama, zwyczajnie całkiem inne doświadczenie.

    nie napisałam przecież że chcę pracować na kogoś. jeżeli chodzi o 'niedziele', to u mnie w domu weekend mamy akurat w inne dni tygodnia niż sobota i niedziela, pracoholikiem raczej nie jestem, po prostu mam inny tryb życia niż większość ludzi i dlatego ciężko jest to dostosować do salonu otwartego pon-pt, 8-20 i soboty i niedziele z chęcią bym popracowała kosztem pon i wt przykładowo.

    zus i us - pisałam jakie są moje doświadczenia i tyle, zanim nie zacznę zatrudniać pracowników raczej działalności odwieszać nie będę.

    tak jak napisałam, jeżeli masz możliwość założenia saloniku u siebie, to tylko pozazdrościć trzymam mocno kciuki, też bym tak chciała

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •