Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 78

Temat: Ból głowy.

  1. #1
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Unhappy Ból głowy.

    Od tygodnia mam niesamowity ból głowy, wystarczy, że zrobię krok do przodu, za szybko uniosę głowę, za szybko wstanę, biegnę ... itd. Myślałam, że to zatoki, bo właśnie w taki sposób się objawia ból zatok, ale nie, bo wzięłam Ibuprom Zatoki, a boli bardziej czy to może być migrena?

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    moze byc migrena albo ciśnienie

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Coś z ciśnieniem, ja tak czasem mam, ale na zatoki też to wygląda, jeśli Ci nie przejdzie za jakiś czas to może lepiej podpytać lekarza bo niedobrze że boli bardziej, mimo że wzięłaś Ibuprom

  4. #4
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    a anemia? ja tak mam czasami od anemii i jeszcze ciemno przed oczami sie robi na jakis czas.
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  5. #5
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Ja mam bardzo niskie ciśnienie, więc nie wiem, ale żeby cały tydzień tak bolało? W poniedziałek idę do lekarza, nawet jak chodzę to mnie boli.. bleee
    A co do anemii to raczej nie mam zawrotów głowy ani ciemno przed oczami się nie robi...

  6. #6
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    asiek szoruj do lekarza

  7. #7
    No to..wpadłam Avatar justyna nail
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Jędrzejów
    Postów
    214

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Cytat Napisał asiek Zobacz post
    Od tygodnia mam niesamowity ból głowy, wystarczy, że zrobię krok do przodu, za szybko uniosę głowę, za szybko wstanę, biegnę ... itd. Myślałam, że to zatoki, bo właśnie w taki sposób się objawia ból zatok, ale nie, bo wzięłam Ibuprom Zatoki, a boli bardziej czy to może być migrena?
    Asiek migrena to raczej nie jest, ja mam więc wiem co mówię mogą być to zatoki, branie ibupromu zatoki to głupota wszystkie te leki przeciwbólowe działają tak samo, tylko dodają im nazwy żeby ludzi naciągać, idź do lekarza, jeśli to zatoki da Ci odpowiedni antybiotyk albo jakiś spray do nosa, mogą to też być bóle spowodowane naszą pracą, ciągłe garbienie się, naciąganie karku itp. to bardzo częste objawy u stylistek,pogoda również może wpłynąć, ale nie ma co się rozwodzić, idź do lekarza!

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar Edyta 1064
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Lich-Germany dawniej Nowa Sól:(
    Postów
    1 154

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Asiek ja choruję na zatoki i ból jest taki własnie jak opisujesz.Jeżeli to zatoki to nić Ci nie pomoże-musisz dostać antybiotyk.Tak jak poprzedniczka pisze-ibuprom zatoki nie wyleczy choroby.Pomaga tylko przez pierwszych kilka dni a potem tylko antybiotyk.Współczuję Ci tego bólu.Mnie łapią zatoki tak raz do roku i to najczęściej latem

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar wys.margo
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Asiek zgadzam się z poprzedniczkami. Pracuję na co dzień w aptece i po prostu widzę, że nadawanie ciągle innych nazw tej samej substancji w tej samej dawce to po prostu nabijanie ludzi w butelkę! Ibuprom zatoki ma niemal taki sam skład jak najzwyklejszy Ibuprom, a np. Ibuprom Max ma dokładnie taki sam skład jak Ibuprom Duo, który powinien być dobry na nasze sprawy kobiece...
    W takiej sytuacji Ibuprom zatoki ani dobrze nie złagodzi ani nie wyleczy Twoich dolegliwości. Tak jak radziły dziewczyny musisz się wybrać do lekarza, który przepisze antybiotyk + ewentualnie jakiś specyfik w aerozolu do psikania do nosa.
    Ewentualnie na złagodzenie tego bólu do poniedziałku doraźnie możesz sobie wziąć Etopirynę, bo tak naprawdę ibuprom to najsłabszy lek przeciwbólowy jaki można kupić w aptece... Dobra jest też rozpuszczalna Solpadeina bo bardzo szybko działa. Ale tak jak napisałam wcześniej to jest tylko doraźnie, bo nie zastąpi to antybiotyku, który najprawdopodobniej przepisze Ci lekarz.

  10. #10
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Dziękuję dziewczynki
    Eh, czyli trzeba będzie wydać kasę -.- ale jak mam się męczyć ..

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar truskaweczka99
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    śląsk :)
    Postów
    149

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    mnie jak bolała głowa to się okazało ,że mam problemy z oczami i wyszedł mi w badaniu okulistycznym astygmatyzm.

  12. #12
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    kiedyś tez mialam duze problemy z bólem głowy. deptalam od lekarza do lekarza i w koncu jeden mądry powiedział: Pani kochana jest 100 przyczyn różnych bólów głowy. U mnie wyszło że to przez stresujacy tryb zycia - zmienilam tryb, mniej pracy, wiecej wypoczynku i problem sie rozwiazal.

  13. #13
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    ja mialam bole glowy okazalo sie ze cisnienie mi skakalo a mialam podobne objawy do twoich.Jezeli po 10 dniach nie przejdzie to koniecznie udaj sie do lekarza,

  14. #14
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    I mnie często łapią okropne bóle migrenowe - ale zazwyczaj po wypiciu kawy przechodziły. Tym gorzej teraz, że mam dietę zdrowotną i kawy mi pic nie wolno - co polecacie innego?

  15. #15
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Ja ostatnio stosuję Solpadeine - tabletki musujące z paracetamolem, kofeiną i kodeiną - na mnie działa, dodam, że pochodne ibuprofenu (w tym ketonal) mnie nie biorą.


  16. #16
    Debiutantka ban
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Witam, przeczytałam ten wątek bo bardzo mnie zainteresowały Wasze wypowiedzi. Od lat cierpię na migrenę i mogę conieco o niej powiedzieć. Sama z lekami nie kombinuj-to musi przepisać lekarz. Jest wiele metod naturalnych. Kawa pomaga osobom u których wpływ na ból glowy ma ciśnienie. Jednak żeby wykluczyć inne schorzenia konieczna jest wizyta u neurologa.

  17. #17
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Ja też jakiś czas temu miałam przewlekłe bóle głowy i mój lekarz rodzinny stwierdził, że to zatoki i kazał brać ibuprom zatoki, ale ból nie przechodził. To wysłał mnie do szpitala, zrobili mi tomografię i okazało się, że mam czyste zatoki. Później ktoś mi powiedział ,że może mam chore oczy to poszłam do okulisty oczywiście oczy były jak najbardziej zdrowe. a po jakimś czasie ból sam przeszedł, a ja modle się żeby tylko nie powrócił.

  18. #18
    Debiutantka ban Avatar Wandzicz
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    U mnie występowały bóle głowy ale akurat w moim wypadku było to spowodowane wczedsnym wstawaniem rano do pracy. Chodziłam po lekarzach i nic nie pomagało.Ostatecznie zmieniłam pracę i od razu były efekty.

  19. #19
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    dobre pomysły...

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Mam ostatnio dziwne bóle, owszem głowa mnie bolała już nie raz ale teraz potrafi mnie kłuć za uchem przez 3 dni, albo w skroni , co to może być? Miałyście coś takiego?

  21. #21
    No to..wpadłam Avatar Nilvena
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Może przewiało Ci głowę lub ucho? Może np nie załozyłaś czapki a wialo mocno lub było zimno.

    Inna opcja jaka mi przychodzi do głowy to ... rosnące ósemki. Wtedy potrafi bolec głowa w różnych dziwnych miejscach, skronie itp.

  22. #22
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Ja juz od kilku dobrych lat mam bóle głowy.Chodziłam od lekarzy do lekarzy, nawet okulista, byly różne opinie, dostałam nawet skierowanie na tomograf, co w moich okolicach było prawie niemożliwe. Niestety przez samą głupotę na tomograf nie poszłam,w tym dniu miałam egzamin z technika usług kosmetycznych, termin przepadł a ja zlałam sprawe, teraz bardzo żałuje.Miałam prawie stwierdzoną migrenę.
    Ból głowy jest straszny, nasila sie gdy spuszczam głowę,źle reaguję na swiatło czy hałas.Często tez towarzyszy dziwny ból oczu, podczas bólu muszę sie połózyc i wyciszyć. Najgorsze jest to, że kładę sie z bólem i wstaję rano dalej z nim. Potrafi boleć kilka dni. Nie raz mam odczucie jakby chciało mi sie wymiotować. Zaobserwowałam, że czesto ból przychodzi kiedy mało piłam, wczesniej tylko soki albo napoje kolrowe, teraz tylko woda, zmuszam sie do picia, bo może to dziwne ale ja nie czuję potrzeby pic.Bywało, że przez caly dzien wypijalam szkl.do 2.Teraz sie pilnuje, mój mąz też mnie nie raz sprawdza ile wypiłam i zmusza do tego.
    Jak tylko zaczyna mnie boleć, umiem odróżnić czy to będzie zwykły ból głowy czy migrenowy, wiem czy powinnam poprostu przeczekać czy od razu wziąść tabletke.
    Ibupromy czy apapy wogóle nie pomagają, pomaga Etopiryna czy pochodne, wazne żeby miały w składzie kwas acetylosalicylowy, potem już tylko ketonal.
    Musze sie wkoncu do tego lekarza wybrac...
    Słyszałam też, że mozna miec bóle główy jeśli masz chore zęby...

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar Nilvena
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    tak to prawda, od zepsutych/chorych zębów często boli głowa albo są inne dolegliwości. Moja mama pracuje w szpitalu i mówi że w zawsze pytają się o to czy pacjent ma chore zęby , jest w trakcie leczenia itp. Bo wiele chorób jest od nich nawet takich których czlowiek by sie nie spodziewał - ból żołądka, migreny własnie itd.

  24. #24
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Cytat Napisał dzidzia1987 Zobacz post
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Dokładnie mam to samo kładę sie z bólem i wstaje z bólem głowy . Miałam robiony rezonans i kilka razy EEG w tym wyszły zmiany , lecze sie u neurologa juz ponad 10 lat i rezultatu żadnego, pozostało mi sie nauczyć żyć z tym bólem Pod kontem migren też brałam leki ponad pól roku efekt żaden . Mi nawet ketonal nie pomaga dla tego juz go od dawna nie biore ,

  25. #25
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból głowy.

    Więc jakie bierzesz teraz leki, domyslam sie, że tylko na recepte i od specjalisty. Ja tez wkońcu muszę iść, za długo już te bóle trwają.... Ale chyba sie poprostu boję, że moze wyjść coś złego i to tak odwlekam...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Choroby skóry głowy...
    By barbara_kawka in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 16:27
  2. Rodzaje wlosow
    By Jade in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:35
  3. Wysuszona skóra głowy!!
    By Sylwunia83 in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 30-06-2021, 01:44
  4. Domowe sposoby na...
    By bera0 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 09-11-2017, 23:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •