Pokaż wyniki 1 do 25 z 64

Temat: grilowe i ogniskowe smakołyki

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie grilowe i ogniskowe smakołyki

    podzielcie się waszymi smakołykami robionymi na grillu lub z ogniska ato mój przepis na karczek w zalewie. zalewa: puszka piwa, oliwa, pół szklanki wody, wymieszać razem. nastepnie dodać przyprawy. jakie bądz. dotego wrzucić pare ząbków czosnkui pare plastrów cebuli. wymieszać żeby z przypraw nie było grudek. następnie pokrojony w plastry karczek wsadzić do zalewy i zostawić na dwie trzy godzinki. podczas grilowania polewać karczek zalewą. naj lepiej przygotować karczek w zalewie dzień wcześniej. wtedy jest kruchutki i się nie spieka.


    ---------- Dodano o godzinie 18:16 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:05 ----------

    a drugi przepis to czosnek z grilla.pychotka. główki czosnku obrać z łupek. owinąć sreberkiem. posypać vegetą szczelnie zacisnąć i położyć na grillu. można dodać odrobinkę masła.podczas grillowania.
    Ostatnio edytowane przez zizia ; 26-05-2009 o 18:12

  2. #2
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie

    Mniam Karczek to u nas standard ale ja nie robie nadzwyczajnej zalewy tylko często posypuje czosnkiem, wegetą do mięs z knorra i olej, troszkę polezy w tym i na grilu ważne na duzym żarze szybko upiec wtedy się nie wysuszy a jest pyszny!
    Oprócz karczku ziemniaczki w folii tak jak do ogniska do tego masełko...
    Skrzydełka tak samo przyprawione jak karczek, kaszanka, czasami wędzony kurczaczek... w sobote mieliśmy karczek ale pokrojony w kostkę przełożony boczkiem i cebulą, szaszłyki poprostu....REWELKA wyszła! lepiej niz plasty
    Kiełbaska też standard...czasami rybka w folii z masełkiem i cebulą...
    Aż zgłodniałam od pisania...
    aaa i czosnek robiliśmy tak że cały z łupkami siup na grila a jak zmięknąć to obrać i rozsmarować na grzanki z chlebka z grila...
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  3. #3

    Domyślnie

    ludzie ja mam okres a Wy tu takie rzeczy piszecie że zaraz mi język do du... ucieknie
    ja nie jestem wybredna wystarczy że mam chlebek z czosnkiem tzn. masełko rozrabiamy z czosnkiem granulowanym a najlepiej z kostką z knorra , smarujemy z jednej strony chlebek i na grila , jak się masełko stopi zdejmujemy i jemy mmmmmm
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  4. #4
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzidzia19841210 Zobacz post
    ludzie ja mam okres a Wy tu takie rzeczy piszecie że zaraz mi język do du... ucieknie
    ja nie jestem wybredna wystarczy że mam chlebek z czosnkiem tzn. masełko rozrabiamy z czosnkiem granulowanym a najlepiej z kostką z knorra , smarujemy z jednej strony chlebek i na grila , jak się masełko stopi zdejmujemy i jemy mmmmmm
    też tak robię. a tu kolejny pychotka. ziemniaczki z grilla. ziemniaczki obieramy i kroimy w plasterki troszkę grubsze. zrobimy ze sreberka takie łódeczki.wkładamy w nie na przemian ziemniaczki z boczkiem serkiem cebulką. można dodać pieczarki. a w sezonie grzybowym grzybki. doprawiamy przyprawami i pieczemy na grillu. aż ziemniaczki będą miękkie. polecam. pychotka. palce lizać

  5. #5
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    ja z grilla albo ogniska mogłabym jeść,jeść i jeść ziemniaki <3.... ajjjj..kocham

    ________________________________________


  6. #6
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie

    ooo ja takie sosy to mamusie zawsze prosze żeby mi przywiozła jak do polski jedzie, są pyszne a u nas niema takich rodzajów albo tam są wogóle lepsze hehe
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  7. #7
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    Zaziki po grecku:

    serek bialy najlepiej ten w kubeczkach bo jest dobrze juz zmielony
    smietanka zeby nie byl za gesty pozniej.
    czosnek swiezy roztarty albo przez praske do czosnku puszczony,pieprz,sol ale szczypte tylko,troszke cukru,piertucha,szczypior i starte swierze ogorki salatkowe.
    wszystko zmieszac i zostawic w lodowce na 2-3 godzinki zeby dobrze przeciagnal.

    z bialym chlebkiem albo Bagietka super!

    albo samemu zrobic Maselko do grila.po prostu maselko zostawic zeby zmiekklo i wymieszac z ta przyprawa do salatek z Knora.patrz zdjecie--najlepiej sie nadaje ten z papryczka,niesamowity smak

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: grilowe i ogniskowe smakołyki

    Karkóweczka mmmm

    aaa.... no i jeszcze kaszanka, mocno przypieczona, żeby skórka była chrupiąca

  9. #9
    Rozkręcanko Avatar patisia
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: grilowe i ogniskowe smakołyki

    Polski kawior inaczej
    potrzebne:
    kaszanka
    dymka
    jabłko kwaśne
    papryka słodka, pieprz, cynamon
    tacka grillowa, ale taka bez dziurek

    Na zwykłej tacce vel na ruszcie podpiekamy kaszankę. W międzyczasie jabłko kroimy w drobną kosteczkę a cebulkę w piórka.
    Na całej tacce grillowej układamy kaszankę, wyjmujemy z flaka, dodajemy jabłko, cebulkę i przyprawy. smażymy ok 10 min na dobrze rozgrzanym grillu.
    Kiedy się urodziłam diabeł rzekł:
    O kurde! Konkurencja!


  10. #10
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: grilowe i ogniskowe smakołyki

    o jejciu aż zgłodniałam ;D na pewno pycha

  11. #11
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: grilowe i ogniskowe smakołyki

    u mnie sezon grillowania już rozpoczęty

  12. #12
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: grilowe i ogniskowe smakołyki

    u mnie tez grill na tarasie w menu skrzydełka, kiełbasa, sałatka grecka i pieczywo czosnkowe.........no i dzięki grilowaniu znalazłam swoją przesyłke kurierska schowaną przez kuriera w piatek za moimi meblami ogrodowymi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. ulubione SMAKOŁYKI
    By DymciA in forum Jedzonko
    Odpowiedzi: 161
    Ostatni post / autor: 18-08-2023, 09:29

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •