Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 101

Temat: PODOLOGIA zawód

  1. #76
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    jak się trafi fetyszysta odcisków, popękanych pięt i stanów ropnych to zapewne jest w raju.
    podolog zazwyczaj dostaje rarytaski

  2. #77
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Hehe - dokładnie. Momentami to zawód dla osób o mocnych nerwach, ale jeśli faktycznie jesteście w tym dobre to można bardzo fajnie zarobić. Klientów głównie zdobywamy z polecenia - ta branża działa na nieco specyficznych zasadach.

  3. #78
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    A ja pozytywnie oceniam ten krok - mam mnóstwo klientek, moja kolezanka również uczyłam się w Beauty Lux. Ma podobnie zdanie. Studia robi się dla papierów, bo na pewnie nie dla kwalifikacji. Tylko czy warto poświęcić na to tyle lat?

  4. #79
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    to i tak zawód typowo praktyczny.
    a jak bardzo szeroko chcę się podchodzić do pacjentów i mieć wiedzę to kwestia własnych chęci.

    ja z perspektywy czasu jestem zadowolona coraz bardziej ze swojego wyboru.
    gdzie się nie pójdzie i tak nie nauczą wszystkiego.
    ja jestem akurat po rocznych studiach podyplomowych. wiedza owszem fajna dość obszerna i dla mnie ciekawa, spora powtórka ze studiów fizjoterapii i wyskubanie tylko tego co w kończynie dolnej wolnej ważne.
    pod względem praktycznym wykonywania zabiegów średnio ale to akurat i tak z czasem przychodzi bo przypadek przypadkowi nie równy, a ja i tak nadrobiłam.

    teraz najbardziej doceniam to że mogę podejść do pacjenta szerzej.
    na kursie nie uczą najak się robi wkładki, ortezy sylikonowe albo jak się bada na platformach diagnostycznych, albo jaką dietę można zbilansować cukrzykom.

    pytanie też czy chce się tylko i wyłączenie działać zabiegowo czy ugryźć pacjenta po całości i rozwijać ta nasza raczkującą podologie.

    już nei mówię jak nieporównywalne są studia w niemczech, francji i hiszpani do tego co w PL nazywamy studiami. top już inny temat
    ale właśnie może powinnyśmy dążyć żeby było warto iść na te parę lat studiów

  5. #80
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    dokładnie.

    mnie osobiście dla samego papierka było by szkoda czasu i kasy.

    chociaż trzeba też wspomnieć o regulacjach dotyczących zawodu podologa które są tworzone

  6. #81
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Wiadomo - wszystkiego nie nauczą. To jest zawód dla ludzi ambitnych. Niektóre przypadki widzi się raz na rok, a inne kilka razy dziennie i na każdy przypadek trzeba umieć należycie zareagować.

  7. #82
    Rozkręcanko Avatar Luthvian
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Ja najpierw skonczyłam studium z tytułem kosmetyczki, nastepnie studia po nich tytuł kosmetologa. Jeśli chodzi o ten temat to polecam szkolenia z tego powodu,że najlepiej uczy się na stopie z danym problemem chorobowym, a nie tak jak na zajęciach sucha teoria i nauka na zdrowej skórze.
    Nie pozwól, aby Twoje marzenia zarosły chwastami...

  8. #83
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Podpisuję się pod słowami przedmówczyni - zdecydowanie tak to wygląda, ale temat dotyczy nie tylko podologii, ale również wielu innych prac. Po prostu dopiero na szkoleniach jest więcej praktyki - a teoria... same wiecie.

  9. #84
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Witam
    Jaką szkołe byście polecily na początek drogi z PODOLOGIĄ? jestem osobą początkującą i zastanawiam się nad tym zawodem...z wykształcenia jestem plg. dłuższy czas pracującą w tym zawodzie i na codzień stykającą się z problemami stóp...
    Dziękuje za informacje
    Pozdrawiam z Podlasia!

    ---------- Dodano o godzinie 20:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:10 ----------

    witam
    Czy udało się Pani założyć gabinet podologiczny? ja jestem raczkująca w tym temacie...moze jakies wskazówki na początek "biznesu" ?
    Z gory dziękuje...Ula z Podlasia

  10. #85
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Musisz budować sobie bazę klientek, bo jeśli zawód już masz, masz doświadczenie, to musisz się przygotować do własnej dzialalności. Będą oszczędności i klientki, to możesz na dobrą sprawę zaczynać.

  11. #86
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    A kwalifikacje to przez beauty lux - mnie to wystarczyło. Wiadomo, ze musisz jeszcze zbudować doświadczenie, ale wcale nie potrzebujesz do sukcesu studiów - musisz po prostu się rozwijać i aktualizować wiedzę.

  12. #87
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Ogólnie szkolenia zawodowe są zdecydowanie najłatwiejszym kierunkiem do zdobycia pracy. Wiem ile można w taki sposób osiągnąć, a dojście do odpowiedniego poziomu wcale nie musi się okazać naprawdę strasznie trudne. Trzeba tylko chcieć.

  13. #88
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Zawód jak każdy inny ale istotne jest to, że jak coś robimy to daje efekty. Klient przychodzi z problemem i my staramy się mu pomóc. Ale jak się pracuje na dobrych kosmetykach to praca łatwijesza. My w salonie pracujemy na produktach Podoceutic, sa bardzo profesjonalne, mają wysoką jakość. Dzięki temu zabiegi są przyjemniejsze dla klientów.

  14. #89
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Wiesz co? Ludzi interesuje przede wszystkim skuteczność. Przychodzą do salonu po założone zmiany, a nie po to, żeby dać im cudowny kosmetyk. Nie masz takiego wrażenia?

  15. #90

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Mnie to trochę obrzydza, chyba nie mogłabym się tym zajmować

  16. #91
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Nie ma się absolutnie czym obrzydzać, to tylko stopy, są gorsze części ciała
    A tak poważnie - trudna dziedzina wiedzy, wymagająca mnóstwa nauki i ogromu pracy, ale dzięki zdrowemu podejściu wszystko jest do ogarnięcia. Trzeba się solidnie zaangażować.

  17. #92
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Witajcie
    Marzy mi się podologi od jakiegoś czasu i zastanawiam się od czego tak naprawdę zacząć żeby miało to ręce i nogi i być dobrze przygotowana do zawodu. Musze się całkowicie przebranzowic. Kilkanaście lat temu skończyłam administrację, wiec zupełnie inna bajka.
    Czy będąc kiepska z chemii dam sobie radę?

  18. #93
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Podologię robisz przez Beauty lux, poważnie, wystarczy. Nie potrzebujesz do tego zawodu niczego więcej. Sama wiem jak mocno się temu poświęciłam. Najważniejsze, że w tym momencie pod względem zawodowym naprawdę doskonale sobie radzę. Można?

  19. #94
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Cytat Napisał Asikowa Zobacz post
    Witajcie
    Marzy mi się podologi od jakiegoś czasu i zastanawiam się od czego tak naprawdę zacząć żeby miało to ręce i nogi i być dobrze przygotowana do zawodu. Musze się całkowicie przebranzowic. Kilkanaście lat temu skończyłam administrację, wiec zupełnie inna bajka.
    Czy będąc kiepska z chemii dam sobie radę?
    Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie i jesteś już po innych studiach to na pewno najlepszą opcją są studia podyplomowe. Bardzo polecam ten zawód, bo sama w nim pracuję i mimo, że mam otwarte od 8 do 20stej to i tak musimy odsyłać pacjentów, bo nie wszystkich zdążamy przyjąć. Jest ogromne zapotrzebowanie na dobrych podologów. I to nie tylko w Polsce. Mam klientów z Anglii, Portugalii, Belgii a nawet z USA się zdarzają. Ktoś tym ludziom musi pomóc. Są przypadki, że nawet nie mogą chodzić. Ja robiłam podyplomówkę z podologii w NWSM we Wrocławiu i zawsze będą polecać tą szkołę, bo tam nauczyli mnie wszystkiego - od diagnostyki, przez klamry, po odlewy. To zawód związany ściśle z medycyną i najlepiej wybierać szkoły medyczne, bo wiele przypadków trzeba konsultować z lekarzami. Wiadomo, najlepiej byłoby skończyć szkołę w Niemczech, bo tam nauka trwa kilka lat, ale jak będziesz wybierała studia w Polsce patrz na ilość godzin i na to czy zajęcia prowadzą lekarze.

  20. #95
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Jest bardzo wiele róznych kursów. I szkoleń. Chociaż sama również polecam studia podyplomowe bo jednak jest to o wiele więcej czasu na przekazanie wiedzy. NO i egzaminy, które praktycznie każdy musi zdać egzamin pod koniec.

    Proponuję zajrzeć sobie jeszcze na ten serwis:
    https://podolodzy.pl/zabiegi-leczeni...y-stop-30.html

    Możesz poczytać sobie ogólnei o tym czym zajmuje się podologia oraz jakie zabiegi się tam wykonuje.

  21. #96
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Beauty lux, tam się nauczycie tematu, ale prawda jest taka, że podolog na dojście do perfekcji potrzebuje po prostu miesięcy. Nie da się tego zrobić szybciej czy łatwiej. Owszem, na szkoleniach wszystkiego się nauczycie, ale działania te muszą być przećwiczone. Przecież nie możecie testować jakości swoich usług na klientach, prawda?

  22. #97
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    No zdecydowanie, takie testowanie na pewno byłoby niemile widziane.

  23. #98
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Czy testowanie... w Beauty lux masz te szkolenia raczej dopieszczone pod każdym względem, wszystko jest dopracowane, tak więc raczej nie nastawiajcie się, że będzie cokolwiek nie tak. Prowadzące to tak konkretne babki, że wszystkiego pilnują, a przede wszystkim pilnują tego, żebyście wszystko robili jak należy. Zwłaszcza super jest prowadząca Kasia - chodziła po sali i zwracała uwagi. To naprawdę istotne. Szkolenie nie jest proste, ale też nie ma łatwiejszej drogi do tego zawodu.

  24. #99
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    Ja dopiero nie dawno się dowiedziałam że taki zawód istnieje jak poszłam do gabinetu Zdrowe stopy w Warszawie. Miałam problem z modzelami i Pani Joanna mi bardzo pomogła ja uwazam że tacy specjalisci to cudowna sprawa!

  25. #100
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    May 2018
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: PODOLOGIA zawód

    rodzice ucza

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Wolny zawód?
    By nadya188 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 14:08

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •