Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 35

Temat: szpilki="śmierć" naszych paluchów- HALUKSY

  1. #1
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie szpilki="śmierć" naszych paluchów- HALUKSY

    witam dziewczyny na 3cim roku fizyki medycznej (z przedmiotu konstrukcja sprzętu rehabilitacyjnego) moja koleżanka wygłosiła referat na temat haluksów. chciałam wam przybliżyć ten problem
    piszę to z bólem serca, bo kto mnie zna ten wie, że kocham szpilki i nie umiem chodzić na płaskim...

    oto wybrane fragmenty tego referatu:
    "Buty na wysokim obcasie, kolorowa sukienka, piękny makijaż, wymalowane paznokcie, która z nas nie lubi czuć się piękna?

    Niestety często zdarza się, że bardzo cierpią na tym nasze stopy. Z natury, kobiety mają słabszą konstrukcją mięśniową stop, co bardzo przyspiesza deformacją stawów.

    Jedną z takich deformacji jest haluks czyli tzw. koślawy paluch.
    Haluksem nazywamy zniekształcenie, występujące w okolicach stawu dużego palucha stopy, mające postać narośli, którą tworzą złogi o typie chrząstki
    W swojej budowie haluks rozrasta się na dwie strony - na zewnątrz i do środka, po pewnym czasie proces deformacji zaczyna obejmować sąsiednie stawy. Pozostałe palce przyjmują pod wpływem odcisku nieprawidłowe ułożenie. Ucisną te i zdeformowane stawy powodują powstawanie stanów zapalnych wywołujących ból i kłopoty z chodzeniem.
    Powodem powstawania schorzenia oprócz skłonności genetycznych jest noszenie ciasnego obuwia - szczególnie na wysokim obcasie (np. szpilki) i z wąskimi noskami. Schorzenie ujawnia się również przy nadwadze i płaskostopiu.
    Aby zmniejszyć dolegliwość podczas chodzenia, a zwłaszcza uniknąć odcisków i otarć, należy nosie na paluchach specjalne ochraniacze wypełnione żelem polimerowym, tzw. ortezy. Natomiast w czasie odpoczynku i na noc można zakładać aparaty utrzymujące paluch we właściwej pozycji, tzw. marciny lub kliny międzypalcowe (dostępne w aptekach).

    Haluks można również leczyć za pomocą moksy. To metoda leczenia pochodząca z Chin. Polega na przypalaniu zdeformowanej części stopy specjalną mieszanką ziołową. Zabieg ten nie usunie jednak haluksa i nie pomoże, gdy doszło już do zniekształcenia kości. Może natomiast złagodzić stan zapalny, uśmierzyć ból oraz zmniejszyć obrzęk stopy. Należy liczyć się z tym, iż po kuracji, kt6ra trwa zazwyczaj około trzech miesięcy, deformacja często się odnawia i moksowanie trzeba powtórzyć.

    Kiedy wymienione wyżej metody zapobiegawczo-lecznicze nie przyniosą rezultatu należy zgłosić się do chirurga ortopedy. Lekarz zleci odpowiednie badania, które pozwolą ocenić stan stopy i ogólną kondycją pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, a noga po nim zostanie zabandażowana i usztywniona na 6 tygodni

    Na koniec parę rad jak uniknąć haluksów

    1. przede wszystkim należy nosie wygodne obuwie, nie za ciasne i nie za luźne, należy unikać pantofli z wąskimi czubkami i na bardzo wysokich obcasach;

    2. jak najwięcej spacerować boso po miękkim podłożu np. po puszystym dywanie a latem po trawie i piasku;

    3. systematycznie gimnastykować stopy - stawać i przechadzać się na ich krawędziach, a także na palcach i piętach."

  2. #2
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie

    ja mam płaskostopie.... a uwieeelbiam chodzić w butach na wysokim obcasie, szczególnie na koturnach...

  3. #3
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpila59 Zobacz post
    ja mam płaskostopie.... a uwieeelbiam chodzić w butach na wysokim obcasie, szczególnie na koturnach...

    ja teeeeeeeż... i oprócz płaskostopia mam jeszcze szpotawość stóp... ale po prostu nie potrafie chodzić w innych butach... tylko na szpilkach

  4. #4
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Moja mama nigdy nie chodziła w szpilkach i będąc w moim wieku już je miała od kilku lat, a ja ciągle w szpilkach chodzę i raczej nie zapowiada się, abym nabawiła się tego schorzenia. Widać są wyjątki od reguły.

  5. #5
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie

    moja babcia ma duze haluksy, ale ona zawsze chodziła na wysokim obcasie. Dzisiaj ma ponad 75 lat a i tak na obcasie chodzi

  6. #6
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Ja tez zawsze chodzilam na szpilkach ale odkad wyjechalam do Anglii tylko buty na plaskim,a szpilki i tak kupujejak mi jakies wpadna w oko

  7. #7
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie

    ja też nie zrezygnuje że szpillek... no chyba że mi nogi urwie

  8. #8
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie

    Dziewczyny widzicie jak to z nami jest. Wiemy czym to grozi ale pewnie nikt z nas nie zrezygnuje z obcasow. Obcasy Gora

  9. #9
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    u niektorych osob haluksy sa dziedziczne , (wada budowy stopy) a niestety co niektorzy maja ten problem przez "wlasnie" obcasy, ciasne butki, noszenie ciezarow itp...
    ja rowniez bylam i jestem zwolenniczka butkow na obcasie ale od kiedy zostalam mama przyznam sie ze czesciej mam adidaski jak szpileczki, jednak zgadzam sie z wami nozka w szpileczce ma niesamowity wyglad! kobiecosc przede wszystkim !

  10. #10
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Ja jakoś wolę adidaski. Koreczki to tylko od święta
    "Milczenie jest krzykiem uradowanych motyli"

  11. #11
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    a ja kocham wysokie szpilki i życia bez nich nie widzę
    SZCZĘŚLIWA

  12. #12
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chanti25 Zobacz post
    a ja kocham wysokie szpilki i życia bez nich nie widzę
    ja też

  13. #13
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie

    Cytat Napisał miminka Zobacz post
    ja też
    ja już to pisłam ale jak zwykle lubię się powtarzać... też kocham szpile... ha ha... ale wyszło... co szpila

    to se popłaczemyyyyyyyy

  14. #14
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    SZCZĘŚLIWA

  15. #15
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    ja przez szpile ostatnio mialam paluch u stopy skrecony ... i 3 tyg. w szynie ... ale i tak jak mi stopa dojdzie do siebie to bede w szpilach smigac kochammm

  16. #16
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    a u mnie w rodzince nikt nie miał problemów ze stopkami
    wiec śmigam w szpilkach bez obaw..
    zaraz założymy fan klub szpilek
    I forum
    miłośniczka akrylu

  17. #17
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbara_jakubik Zobacz post
    ja przez szpile ostatnio mialam paluch u stopy skrecony ...
    haha, a ja myślalam że to przeze mnie

  18. #18
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie

    ja uwielbiam chodzić na szpilkach ale nie mogę

  19. #19
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie

    A ja nigdy nie chodziłam na szpilkach, a halluksy mam od dzieciństwa,
    te protezy (marciny i inne) to można sobie ... wyrzucić, została tylko operacja,
    ale chyba nie warto (dłutko młotek i ciężka ręka chirurga) poza tym i tak wada powraca w ponad 90% przypadków.
    Noszę koturny nie za wysokie i klapeczki do 7cm - też jest fajnie.

  20. #20
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    samaron 7 cm to nie jest zle, ale jednak uwazaj a co do operacji mam znajoma ktora miala wlasnie operacje i guzik, dalej bol i nic...

  21. #21
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie

    Cytat Napisał stella Zobacz post
    samaron 7 cm to nie jest zle, ale jednak uwazaj a co do operacji mam znajoma ktora miala wlasnie operacje i guzik, dalej bol i nic...

    Moja koleżanka z pracy też miała, nosiła gips 6 tygodni (mąż ją do kibelka nosił...) i cieszyła się stopami przez dwa lata. Potem już było tylko gorzej, teraz ma jeszcze większe niż przed operacją i ból też silniejszy...

  22. #22
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    Cytat Napisał daruniunia Zobacz post
    Ja jakoś wolę adidaski. Koreczki to tylko od święta

    Ja tak samo

    ________________________________________


  23. #23
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie

    z tego co mialam na kosmetologi to haluks robi sie od butów z wążanym przodem w czub i nie tylko a obcasy bardziej dzialaja na uklad krwionosni naszych nog...

    ---------- Dodano o godzinie 09:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:39 ----------

    moja mama od mlodosci nosi obcasy i nic z nogami nie ma ani zadnych zylakow ani haluksow nic a mojego chlopaka mama nosi bardzo niskie obcasiki i ma haluksy....

  24. #24
    No to..wpadłam Avatar madzivlek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    200

    Domyślnie Odp: szpilki="śmierć" naszych paluchów- HALUKSY

    oj ciezko bedzie zrezygnowac ze szpili kazdej nas
    lub wysokich obcaskow ja np. gdy chodze plaskich butach to noogi bola

  25. #25
    Nałogowiec Avatar total
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    542

    Domyślnie Odp: szpilki="śmierć" naszych paluchów- HALUKSY

    No rozumiem jak na co dzień leci się biegiem wszędzie ,to płaskie mogą być wygodniejsze,ale wyobrażacie sobie sylwestrową kreację i kapcie To nie dla mnie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Zdjęcia naszych gabinetów, salonów i kącików - my w pracy
    By Kamis in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 1640
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 11:35
  2. Wrastające paznokcie
    By Marzena in forum Pedicure
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 22-12-2021, 02:10
  3. ceny naszych uslug
    By Kamis in forum Stylistki, klientki itp
    Odpowiedzi: 1373
    Ostatni post / autor: 29-12-2017, 15:35
  4. panowie korzystajacy z naszych uslug
    By mala in forum Pedicure
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 15:11

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •