Pokaż wyniki 1 do 19 z 19

Temat: Zęby - i wszystko co z nimi związane

  1. #1
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Przepraszam, ale już musze to komuś napisać. Mam nadzieję, że może ktoś spotkał się z takim problemem jak zaraz opisze i doda mi trochę otuchy, ponieważ jestem w nie zbyt dobrej formie

    zatem...

    Wszystko zaczęło się w tamten weekend, lekki ból zęba, ale jeden ibuprom w sobotę, jeden w niedzielę i byłam jak nowo narodzona. Bolała mnie wyżynająca się ósemka - ząb mądrości. W poniedziałek nie pomógł i, buprom i inne proszki..przespałam około 2 godz. a później zaczęła się masakr.a.Siedziałam w kuchni i ryczałam z bólu... Cały policzek mi spuchł, przez co ucho i lewa strona głowy dawały po popalić. Moja mama jak wstała to złapała się za głowę. Że jakiś czas temu ona miała opuchnięty policzek, po wyrwaniu zęba dała mi antybiotyk na stany zapalne i opuchlizne. Usnęłam jakoś po 4. Rano musiałam iść na wykłady..myślałam że umrę, ale 'dało sie wytrzymac'... później poszłam do dentystki, powiedziała ze niestety nic mi nie może zrobić bo nic nie widzi. Nie widziała bo buzię mogę otworzyć na około 1 cm. Niestety nawet nie mogla mnie wysłać na przeswietlenie, bo przecież nie dała bym rady włożyć sobie tego 'zdjęcia' do buzi, tym bardziej dotrzec na koniec szczeki. Przepisała mi ten antybiotyk, który mama dała + Aleve i coś osłonowego. Niestety i antybiotyk i aleve nie działają przeciwboloo tylko przeciw zapalnie, wiec znowu umierałam. Powiedziała żebym przyszła w czwartek. Po tym wszystkim musialam isc do pracy, myślalam ze zejde z tego swiata. Później nie przespana noc.. rano nie dalam rady iść na zajcia. Płakałam z bólu w domu i jak bym nie usiadła, nie połozyła sie, to bolało. Byłam już w tak złym stanie, że nie mogłam patrzeć w lustro na swoją twarz. Jestem okropna Zadzwonilam do mamy i wyłam jej do słuchawki. Mama zadzwonila do dentyski i powiedziała co się dzieje. Musiałam wziąć Ketonal, ktory zadziałał błyskawicznie i działał przez jakieś 8 godzin. Kolejna noc nie przespana. Później cały dzien się musiałam przemęczyć by wziąć Ketanol na noc i odespac te noce, poniewaz i byłam śpiąca i wykonczona od płaczu. Bylam tez u dentystki i powiedziała, że w tym wypadku trzeba cierpliwośći, ząb musi sie wybic, a ona nic nie zrobi póki nie zejdzie opuchlizna. Mowila ze jeszcze z 3-4 dni. (Dodam że moja dentystka jest bardzo dobra i w ogole) Wypadało by że dziś lub jutro nie bedzie opuchnięcia... ale owszem będzie i jest bo nawet sie nie zmniejsza, a ja dalej się męcze. Wczoraj bolało, ale taki ból to żaden ból i moglam 'normalnie' funkcjonowac..Niestety przyszedł wieczór, dopadła gorączka i dziś spałam tylko godzine. Resztę spędziłam na kręceniu sie w łożku. Nie chcialam brac kolejnego ketonalu, bo przeraza mnie to że jest tak silny i że później żaden lek na mnie nie zadziała.

    Schudłam przez ten tydzien prawie 3 kg. Nie mogę nic jesc, zreszta nawet mi sie nie chce. Zupki mam miksowane i wszystko łykam.

    Nie wiem czy komuś będzie chciało się czytac..
    Ale musialam to napisac, bo juz trace nadzieje. Do pracy nie chodze, na zajęcia tez nie, mam już sporo zaległości, a co dopiero będzie dalej. Bo jak tak mnie boli to ja nie dam rady tam wysiedziec. Nie mam nawet ochoty by moj chlopak mnie odziwedzał. Wszystko z tego bolu.. Jak byl w czwartek to tylko plakałam i się kiwałam w przód i w tył. Z tego wszystkieo nie docenialam ze jest przy mnie. Nie moglam go przytulic bo jak nie poruszę głową, tak boli.

    Płukałam sodą i nic, robilam okłądy z sody i nic, kładłam żel zimny i nic... Nic nie pomaga... ile jeszcze będę się męczyć ?

    ________________________________________


  2. #2
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Wiem co czujesz, bo sama miałam taką opuchliznę od zęba. Nawet oka nie mogłam otworzyć, a ból i tak nie do wytrzymania Ale ja miałam nacięte dziąsło i po jakimś czasie brania antybiotyku opuchlizna mi zeszła. I spróbuj płukać szałwią mi pomogło i nawet trochę przestawało boleć. Trzeba zalać połowę szklanki i płukać takim letnim naparem tak długo aż poczujesz, że zrobił się zimny.

  3. #3
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    ja mialam przy 8mce stan zapalny , antybiotyk itp ... bolal mnie caaaaly dziob ... dentystka wyslala na rentgena ( nic do buzi nie musialam wkladac ) i wyszedl wlasnie stan zapalny . moze idz sobie prywatnie zrob takie foto . ja placilam cos kolo 45 zl. zanies jej to i niech ci da jakis lepszy antybiotyk albo niech ci to natnie ... b0o gadanie ze teraz nic nie moze to mnie zbytnio nie przekonuje :/

  4. #4
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    trafilam do szpitala.. jestem po jednym zabiegu i jednej operacji... Ropniak się zrobił...i juz zadne antybiotyki by mi nie pomogly. Mialam miec cięcie na szyi i stamtad mieli sie przedostac do zęba, ale na zdjęciu wszystkich zębów okazało się że mam jakąs pustą kość przy szczece..i nie mogli mi ciac bo złamali by szczekę.. dobrze ze to teraz wykryli bo wystarczy bym dostała piłką lub bym źle ugryzła coś twardego i bym miala zlamana szczeke... musza mi ta kosc czyms wypelnic, ale to później... na razie oczyscili mi z ropy i wyrwali 8... i jeszcze cos tam... umieram tu

    a narkoza to jest najgorsze co mnie w życiu spotkalo... a raczej strach przed i po...

    ________________________________________


  5. #5
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Bidulkatrzymaj sie bedzie dobrzeOd samego czytania mnie az zabolalo...

  6. #6
    Nałogowiec Avatar trendy77
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    okolice krakowa
    Postów
    662

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    oj biedaczysko ale hisotria cie spotkała zdrowiej szybciutko teraz juz bedzie tylko lepiej


    ‎"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
    Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie''

  7. #7
    No to..wpadłam Avatar olao
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GBY
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Ło Matka! Aleś się nacierpiała! Bardzo Ci współczuję! Teraz zdrowiej!

  8. #8
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Mi ósemka wyżyna się już jakiś rok, może dłużej..i co jakiś czas atakuje mnie ból, puchnie..masakra, i mam coś do smarowania tego, ale kiedyś przez tego zęba miałam zapalenia ucha.

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    I ja współczuje.
    U mnie brak już dwóch ósemek jestem z tego ogromnie dumna - bo obie górne miałam wycinane chirurgicznie. Jeszcze tylko dwie dolne..

  10. #10
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    odkopałaś więc napiszę co się ze mną dalej działo iż.. okazało się że to nie przez zęby..

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Zastanawiałam się czy to opisać, ale uznałam że może się komuś przyda.. Oczywiście Wam tego nie życzę, ale gdybyście mieli jakieś takie objawy jak ja na początku, to nie czekać tylko iść do dentysty a najlepiej do chirurga szczekowego !

    ________________________________________


  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    a ja mam pytanko w sprawie ząbów u maluszka... mojemu juz 5miesiecy temu wyszły dwa ząbki na dole i są duże teraz wychodza u góry i czy wy dzieciaczkom takim czyscilyscie ząbki? moj ma 9 miesiecy

  12. #12
    Totalna maniaczka Avatar malinowa
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    895

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    jest taka silikonowa szczoteczka nakładana na palec i tym możesz czyścić dziecku ząbki, bez żadnej pasty oczywiście, ja mojej małej czyszczę tylko samą szczoteczką bez pasty chociaż skończyła 2 latka, pasta chyba jakaś specjalna dla dzieci to dopiero od roku, ale wiadomo, że dziecko będzie to połykać więc ja jeszcze z pastą poczekam trochę

  13. #13
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    54

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Znalazłam ostatnio ciekawy artykuł w internecie na temat domowych sposobów na ból zęba. Dokładnie to na Domowe sposoby na ból zęba. Co na bolący ząb? - Zdrowie, uroda, dobre samopoczucie - Tips.com.pl. Niektóre z tych sposobów są mi dobrze znane, ale muszę przyznac, że o niektórych słyszałam pierwszy raz w życiu, np o surowym ziemniaku Podsyłam, może komuś z Was się przyda

  14. #14
    Wczytuje się Avatar moira
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    O matko i córko, dlaczego to przeczytałam?! Teraz ja nie będę mogła zasnąć, a to dlatego, że w niektórych miejscach moja historia pokrywa się z Twoją, i też jestem przed decyzją, co zrobić z jedną 8-mką - już miałam powiedziane, że będę mieć wyrywaną chirurgicznie. Teraz jestem przerażona, bo co, jak odkryją mi coś podobnego? Chociaż zalecenie wyrwania zęba mam z innej przyczyny, ale często takie diagnozy są źle stawiane, a mnie się zawsze wydaje, że coś się dzieje w środku i nikt tego nie wykrywa. Obym tylko niepotrzebnie panikowała. Mam nadzieję, że u Ciebie lepiej i że nie jest tak źle, jak brzmi, bo czytałam z zapartym tchem na to, co to było.

  15. #15
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Hej,
    no tak - usuwac osemke to juz raczej musi chirurg stomatolog a nie zwykly stomatolog. Nie martw sie - nie jest tak zle - ja usuwalam moja gorna lewa hmm jakies pol roku temu. Najpierw zdjecie RTG, potem jego ocena i niestety - usuwanie chirurgiczne. Ja bylam u Beaty Świątkowskiej - mieszkam w Krakowie - bezbolesnie - calosc trwala hmm jakies 15 minut. Juz na drugi dzien moglam normalnie funkcjonowac (a bylam u niej jakos popoludniu). Nie martw sie - wiecej jest strachu niz to warte. No ale oczywiscie - wybierz najpierw dobrego dentyste, aby potem wlasnie nie bylo problemow.

  16. #16

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Dokładnie! Ja też z silnym bólem zęba i opuchlizną od razu udałam się do stomatologa ze specjalizacją chirurgia twarzowo-szczękowa (dla zainteresowanych to jest gabinet w Poznaniu - Allecoudent). Na szczęście zdjęcie RTG robią na miejscu i jest wliczone w cenę zabiegu, to przyspiesza cały proces leczenia.

  17. #17
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Ale czasem zwykły rentgen nie wystarcza. Przykładowo ja musiałam przed założeniem implantów musiałam zrobić bardziej szczegółowe prześwietlenie. Robiłam pantomogram w pracowni radiologii stomatologicznej Diagdent w Warszawie. Bardzo dobrze wyposażona pracownia. Jeżeli ktoś potrzebuje zrobić dokładne prześwietlenie to warto tam się udać.

  18. #18
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Zdecydowanie powinno się regularnie chodzić na wizyty do dentysty, profilkatyka jest najważniejsza.

  19. #19
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane

    Od zawsze zdrowe zęby były dla mnie ważne. To dlatego zawsze starałam się regularnie chodzić do stomatologa, myć zęby tak często, jak to możliwe, nitkować zęby i jeść zdrowo. Mimo tego moje zęby i dziąsła potrafiły być w kiepskiej kondycji przez źle dobrane kosmetyki. Na stronie: https://www.sunstargum.com/pl/blog/p...najlepsza.html udało mi się znaleźć bardzo fajne kosmetyki do nadwrażliwych zębów. Przy okazji można się tutaj dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat zębów.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. nasze zwierzaczki :)
    By DymciA in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 1723
    Ostatni post / autor: 12-03-2024, 12:34
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 17:15
  3. Airbrush wszystko związane z tą metodą
    By Anna Kosińska in forum Ogólnie o paznokciach
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 20:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 09:12

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •