Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 68

Temat: Jak dbać o pędzle do akrylu?

  1. #1

    Domyślnie Jak dbać o pędzle do akrylu?

    Do przedłużania i zdobienia paznokci metodą akrylową najczęściej używamy pędzelków okrągłych lub owalnych w różnych rozmiarach. Niezależnie od wielkości powinniśmy dbać o nie tak samo. Podstawą dobrej, przyjemnej pracy z akrylem, jest przede wszystkim pędzel dobrej jakości oraz zadbany, niezniszczony.

    Kilka zasad, którymi należy się kierować, by z pięknie uformowanego pędzla nie powstała miotła.
    1. Nowy pędzel należy przed rozpoczęciem pracy, zamoczyć na chwilę w czystym liquidzie aby rozpuścić klej jakim zabezpieczone jest włosie naszego narzędzia pracy, a następnie wytrzeć o ręcznik papierowy. Płyn, który używaliśmy do tej czynności należy wylać, gdyż po czyszczeniu pędzla zawiera pozostałości impregnatu i tym samym staje się już bezużyteczny.
    2. Podczas pracy również należy stale wycierać pędzelek o papierowy ręcznik, po to, by nie dopuścić do zaschnięcia masy na włosiu i zabrudzenia liquidu.
    3. Kiedy jednak zdarzy się, że na pędzelku zostanie akryl NIE WOLNO czyścic go w acetonie – wysuszy to jego włosie, po czym pędzelek będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia. Pędzel należy dokładnie wymoczyć w czystym liquidzie lub w płynie przeznaczonym do czyszczenia pędzli i delikatnie ściągnąć kleistą masę. Następnie zamoczyć w liquidzie i wytrzeć o papierowy ręcznik.
    4. Po skończonej pracy pędzelek również „kąpiemy” w liquidzie, delikatnie wycieramy.
    5. Owalne pędzle należy wycierać tylko tymi dwoma stronami, na których pędzelek jest lekko spłaszczony.
    6. Nie wolno dotykać włosia pędzelka „gołymi rękami”.
    7. Podczas piłowania, odpylania paznokci należy trzymać pędzel z dala od pyłu.
    8. Po skończonej pracy pędzel kładziemy poziomo, lub wieszamy włosiem do dołu, by resztki płynu które mogły pozostać na pędzelku nie spłynęły tam gdzie jest on sklejony a tym samym by nie spowodowały wypadania włosia.
    Jeśli niestety, zdarzy się tak, że mimo naszych starań pędzel nie będzie w idealnym stanie, możemy spróbować zregenerować włosie w odżywce do włosów lub „wykąpać” w białku (Kurze białko wlewamy do szklanki. Następnie zamaczamy w nim pędzelek, delikatnie wycieramy w ręcznik papierowy bądź w wacik bezpyłowy, wyjmujemy, formujemy czubek, odstawiamy go na kilka godz. (najlepiej na całą noc), na koniec płuczemy go w liquidzie.


    Kosmetomania
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  2. #2
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie

    noooooooooooo... ja to najmądrzejsza w świecie jestem... już chyba ze 4 pedzle utwardziłam, bo zapomniałam po nałożeniu akrylu (przenosząc sie na zel jak robiłam combo) wytrzec i mi sie utwardził i do kosza

  3. #3
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Nie tylko ty jestes taka madra,teraz wiem dlaczego moje sie tak porozkraczaly,dotyklalam lapami..

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar czarus
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Ustroń koło Cieszyna
    Postów
    159

    Domyślnie

    ja już 6 szt zamrnowałam na akryli i czas kupić znowu nowy może tym razem go nie zniszczę

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    najlepszym srodkiem rowniez do czyszczenia pedzli jest profesjonalny srodek CLEANER BRUSH ,warto raz na jakis czas wymoczyc go porzadnie bo sam liquid dobrze tego nie zrobi...

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar czarus
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Ustroń koło Cieszyna
    Postów
    159

    Domyślnie

    moim 6 szt to i cleaner nie pomoże wprawdzie stoją w kieliszku ale myslę że już ich nie wyczyszczę nigdy, ja tak myślę że to tylko ze mnie taka fajtłapa z tymi pedzlami

  7. #7
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    wierz mi ze pomoze ja kiedys tez mialam problemy z pedzelkami i cleaner pomogl ale nie wszystkie sa dobre...ja wyprobowalam wiele i tylko jeden sie sprawdzil z new-nailsa,jest rewelacyjny...w momencie jak moczysz i mieknie bierzemy patyczek z drzewa pomaranczowego i powoli,delikatnie sciagamy nie za mocno by wlosia nie powyrywac i dziala bezblednie..

  8. #8
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie

    Specjalne lyny do czyszczenia pędzelków są dobre ale raz na jakiś czas bo często stosowane mogą wysuszać włos. Jeśli pędzelek chcemy podratować a jest z naturalnego włosia możemy wymoczyć go w bialku, lub w wodzie z dużą iloscią cukru, albo w odżywce do włosow. Zostawiamy ladnie ułożony włos pedzelka do rana i możemy pracowac po wcześniejszym wymoczeniu w liquidzie ( liquid wylewamy bo jest zanieczyszczony), jeśli jest żelowy mozemy wymoczyć go w wodzie( żelowy pedzelek czyscimy wczesniej przed moczeniem cleanerem).

  9. #9
    Rozkręcanko Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    100-lica
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    Dobrze, że i tu zajrzałam... Bo z mojego nowego pędzla niewiele by było pożytku...

  10. #10
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    Przydatne rady, akurat kupiłam nowy pędzel bo z poprzedniego zrobiła się miotła hehe

  11. #11
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    No ja swój też ostatnio załatwiłam, coś tam się przykleiło, odmoczyłam, wydłubałam delikatnie, ale z włosków na samym czubeczku zrobiły się jakby takie haczyki i teraz z każdej kulki w tym właśnie miejscu zawsze przyklei się jakaś cząstka...

  12. #12
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    najlepszym srodkiem rowniez do czyszczenia pedzli jest profesjonalny srodek CLEANER BRUSH ,warto raz na jakis czas wymoczyc go porzadnie bo sam liquid dobrze tego nie zrobi...

    Mam ten plyn,tylko mam pytanie czy po zelu tez moge wyczyscic w tym pedzelek czy nie?

  13. #13
    No to..wpadłam Avatar kalaga4
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Cork
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    Gdzieś czytałam, że po skończonej pracy należy wymoczyć pędzle w środku "czyścik pędzla" (Sf ma takie) potem umyć pędzelki szamponem, nałożyć odżywkę do włosów i na koniec włożyć do liquidu.
    u mnie działa i nawet te bardzo poniszczone i pozasychane udało się uratować

  14. #14
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    No to wiem co dzisiaj bede robicmoczyc pedzelki w bialku tylko najpierw musze isc do sklepuzobaczymy co z tego wyjdzie.

  15. #15
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    oo przydatne informacje

  16. #16
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    ja do czyszczenia pędzli uzywam odpowiednio:


    • żel-----> spirytus
    • akryl---> liquid
    • farbki--> gorąca woda

    mam płyn do czyszcenia pędzli ale go nie używam bo to co napisałm wyżej w zupełniości mi wystarcza a pędzle maja sie wyśmienicie

  17. #17
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    sposób z odżywką do włosów świetnie działa na pędzle z naturalnym włosiem
    do pozostałych pędzli zastosuje receptę woszczura

  18. #18
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    aha, zapominałam dopisac ze pędzli do żelu nigdy nie cvzyszcze do sucha, przecieram tylko nadmiar żelu formuje na gładko żeby włosie nie odstawało i zatykam tą taką rurka plastikową

    pędzli do akrylu nigdy nie wycieram ściskając go palcami tylko mocno "dociskam " do ścianek i dna naczynka z liquidem, wycieram w ręcznik papierowy jabaky malowac ławke, raz lub 2 razy wymieniam liquod (ale nie trzeba go wile wystarczy na dnie) i na na koniec na waciku delikatnie formuje w czubek, a pędzel jest czysty wtedy kiedy liquid jest czysty(tzn takiego samego koloru jak przed czyszczeniem)

    pędzle do farbek myje dokładnie w gorącej wodzie, potem wkładam do żelu i formuje w całośc żeby sie nie roztopierzał a jak mam użyć pon ownie to namiar żelu ściągam wacikiem że spirytem

    ufff ależ sie napsałam

  19. #19
    Wczytuje się Avatar mm831
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łomianki
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    ja też miałam kilka popsutych pędzelków i już miałam je wyrzucić
    ale gdzieś na forum przeczytałam o odżywce do włosów
    ja osobiście używam tylko "jedwabiu "
    i po wymoczeniu w płynie do czyszczenia pędzli namoczyłam je w jedwabiu
    nie spodziewałam się takiego efektu
    nawet bardzo poniszczone wyglądają dużo lepiej

  20. #20
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    no to ja teraz tak miałam ze pedzelek wyladował w smieciach ale dzis kupilam rewelacyjny i kwiatki od razu zaczely wychodzic ;D ale musze uwazac aby znowu go nie utwardzic :}

  21. #21
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    Kochane Wasze rady są baaaardzo przydatne
    Kobieto z pazurem a można zapytać gdzie kupiłaś pędzelek? bo akurat jestem na etapie poszukiwań hehe kupiłam już kolorowy akryl, ale nie mam jeszcze pędzelka

  22. #22
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    Super temat

  23. #23
    Nałogowiec Avatar Kasiaczek
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Z-ne/Krk
    Postów
    645

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    nom, bardzo cenne rady dzieki kobitki

  24. #24
    Nałogowiec Avatar korcia225
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    sokola
    Postów
    485

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    dzięki za rady już wiem jak czyścić pędzelki muszę z tą odrzywką do włosów spróbowac i ztym pędzlem do farbek co to iza wymodziła hehe

  25. #25
    No to..wpadłam Avatar nadya188
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kamienna góra
    Postów
    220

    Domyślnie Odp: Jak dbać o pędzle do akrylu?

    już kiedyś gdzieś czytałam o kąpieli w liquidzie i teraz zawsze przed i po akrylowym szaleństwie mój pędzel ląduje w kieliszku Super info

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. zapowietrzenia akrylu
    By NiCoLa in forum Metoda akrylowa
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 00:18
  2. DUAL SYSTEM - Formy silikonowe do zelu i akrylu
    By barbara_kawka in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 504
    Ostatni post / autor: 02-01-2014, 15:28
  3. Mieszanie Akrylu różnych firm
    By stella in forum Metoda akrylowa
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 07:50
  4. Jak odróżnić żel od akrylu na paznokciu ?
    By mgilka25 in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 11:12

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •