Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 27 z 27

Temat: Zespół Policystycznych Jajników

  1. #26
    Wczytuje się Avatar chwilka1979
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Zespół Policystycznych Jajników

    Cytat Napisał nanami7 Zobacz post
    Chwilka, kurcze jakos tak nie do konca rozumiem o co chodzi ... czyli co, jestes w ciazy? Sami wiecie gdzie byl blad? Ja mysle ze po latach moze sie wszystko zmienic i wierze w to ze diagnozy nie zawsze sa 100 procentowe. Trzeba walczyc i sie nie poddawac.
    Nie jestem w ciąży jeszcze ,ostatni raz byłam w grudniu w biochemicznej , mam niewydolność ciałka żółtego .
    Czy sami wiemy gdzie jest błąd ogólnie tak . Sprawy techniczne to raz . (chodzi mi o bara- bara). Dwa zawsze gdy robiliśmy to w te dni to mieliśmy potem jazdę typu :2 a nawet trzy tygodnie spózniająca się @ . Potem krawiłam tyle samo po podaniu luteiny . I to nam się zdarzyło chyba cztery razy w ciągu 12 lat . A jak nie pracowaliśmy w te dni @ co do dnia . @ trwa mi około 4 dni max . a po tych incydentach trawa przez najbliższe trzy miechy około 9 dni . Dużo plamień i brudzeń . dlatego podejrzewaliśmy gdzie problem . a ostanio to naturalna owulacja i rach ciach w te dni a po dwóch tygodniach pęchrzyk na USG . A po kolejnych dwóch tygodniach się wchłonął . Jednym słowem zarodek się nie rozwinął, ciąża biochemiczna.rok temu pwoiedfział stop . i zaczełam przeszukiwac net i literaturę fachową . Między czasie zrobiłam sobie trzy cykle . i Już w drugim cyklu widziałam zę jest bład . Niby jest druga faza , ale za krótka bo trwa 9 dni a normalna 14. PO konsultacji z ginem stwierdziliśmy ,że już wiadomo gdzie jest problem . Zrobiłam na własną odpowiedzialność w 3 dniu cyklu badania co wszystko wyjaśniło.Już prędzej słyszałam , ze prawdopodbnie zachodze w ciąże ,ale nie utrzymuję . a najważniejsze są pierwsze 8 tygodni . u mnie nigdy do tego tygodnia nie doszło . Bo ciałko żółte jest potrzebne a u mnie jego jest zbyt małe lub brak.
    zacytuje coś co może się wam przydać . POchodzi z innego forum . wystrczy trzy miechy solidnej pracy i samozaparcia .
    Co zrobiłam :
    1 cykl.
    Mierzyłam PTC
    Co to jest PTC?
    PTC jest to podstawowa temperatura ciała która zależna od przemiany materii w okresie maksymalnego spokoju, dlatego nazywana jest też "temperaturą spoczynkową".


    Przebieg zmian temperatury w czasie cyklu miesiączkowego: (źródło 28.dni.pl)


    * Temperatura reaguje bardzo szybko na zmiany hormonalne w organizmie. Do szczególnie ważnych dla nas należy reakcja na wydzielanie progesteronu, rozpoczynające się często wraz ze szczytem LH poprzedzającym owulację o 9-36 godzin.
    Może czasem już przed owulacją doprowadzić do pierwszego wzrostu ptc.
    Ze wzrostu temperatury nie można jednak wnioskować o poziomie stężenia progesteronu.
    Uwaga! badania pokazują, że pierwszy znamienny wzrost poziomu progesteronu może nastąpić w okresie od trzeciego dnia przed do trzeciego dnia po owulacji.

    * Wykres temperatury w typowym cyklu wykazuje dwie zasadnicze części odpowiadające fazie niższej temperatury i fazie wyższej temperatury.
    Z kolei w fazie wyższej temperatury wyróżnia się trzy elementy wykresu: tzw. skok temperatury (pomiędzy fazą niższej a fazą wyższej temperatury), ustaloną fazę wyższej temperatury oraz tzw. spadek przedmiesiączkowy obserwowany przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego.

    * Przejście temperatury z niższego poziomu na wyższy nazywany skokiem temperatury.

    * Skok (wzrost) temperatury jest rozpoznawany, gdy występuje określona (różna w różnych metodach!) różnica pomiędzy najwyższą z sześciu ostatnich temperatur fazy niższych temperaturą, a jedną z trzech następujących po sobie niezakłóconych wyższych temperatur.

    * Dla celów interpretacji wykresów temperatury stosuje się, niestety, różne definicje określające "dzień skoku".
    Według Światowej Organizacji Zdrowia za "dzień skoku" uważa się pierwszy z trzech kolejnych dni, w których temperatura jest wyższa o co najmniej 0,2 stopnia C od temperatury w sześciu poprzedzających je dniach (w fazie niższej temperatury).

    * Ta zmiana temperatury zachodzić może w czasie kilku dni.
    Ze względu na charakter zmian temperatury dzielimy skok temperatury na:

    1. stromy (ostry, znamienny) - gdy przejście dokonuje się w ciągu 1-2 dni
    2. gdy zmiana trwa kilka dni:
    * łagodny (stopniowy),
    * schodkowy,
    * zębaty.
    "Dzień skoku" nie musi oznaczać dnia owulacji (i najczęściej nie oznacza!).
    oto wykres tego cykl . Był bez owulacyjny .
    TwojeDni.pl - Twój Cykl
    W drugim cyklu już trochę się zmądrzyłam i poszłam już do ginekologa.
    mierzyłam dalej PTC i dołożyłam śluz . Zaczęłam obserwować się bardziej i zrobiłam pierwsze wyniki .
    oto wykres . była owulacja 16 dnia cyklu .
    TwojeDni.pl - Twój Cykl
    W trzecim już nie robiłam badań . Próba upolowania jajeczka się powiodła .Tutaj widac wszystko był cykl z ciążą biochemiczną .
    TwojeDni.pl - Twój Cykl
    owulacja potwierdzona 15 dnia cyklu .22 dc implantacja zarodka. 31 dnia cyklu pęcherzyk na endometrium wielkości około 3-4 mm . pomimo dupka nie utrzymałam tego było za pózno i juz za dwa tygodnie brak pęcherzyka.jak widać wnikliwa obserwacja
    Czwarty cykl .
    TwojeDni.pl - Twój Cykl
    stres i czyszczenie się organizmu .
    Na dzień dzisiejszy mam plan z ginem i za soba konsultacje z moim endokrynologiem i profesorem . Wszyscy potwierdzili nie wydolność ciałka żółtego .
    a jak sprawdzić . Wystarczy iść 3 dnia cyklu . Na dwa badania . Ja robiłam FSH i LH [należy wykonać w 1-5 dniu cyklu]
    NORMA!
    FSH 3- 12 mlU/ml FSH - hormon folikulostymulina lub inaczej hormon folikulotropowy
    LH 2-13 mlU/ml LH - luteotropina albo inaczej hormon luteinizujący.
    Dokładniej:
    - Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki.
    - Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową.
    - Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja owulacji przy takim FSH jest trudna.

    Przy FSH > 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.
    Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania. Dodatkowe badanie stwierdzające wyczerpującą się rezerwę jajnikową: Inhibinę B i AMH (antymulerianhormon).
    Badanie to stosuje sie w sytuacji braku odpowiedzi na stymulację, lub w sytuacji wysokiego FSH. Powinno się ją przeprowadzić przed stymulacją nie tylko w przygotowaniach do IVF ale również do inseminacji. Niska wartość Inhibiny B zwiększa ryzyko samoistnych poronień.
    Ja miałam ostatnio 0,33. czyli niewydolność przysadki mózgowej . w moim przypadku dodatkowe badania są w normie i to podlega pod niewydolność ciałka żółtego .

  2. #27
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Zespół Policystycznych Jajników

    U mnie male zmiany. Mialam tylko ten prawy jajnik policystyczny poszlam na kontrole i lekarka mi powiedziala ze lewy jest bardziej policystyczny niz prawy... I wiecie co mialam taka zalamke przez jakis czas ze nie wiedzialam co zrobic. Teraz juz doszlam do siebie.

    Powiedziala mi ze jesli chce teraz zachodzic w ciaze, to ona mi zrobi zabieg latoroskopowo (czy jakos tak) i usunie mi te pecherzyki a jak nie to bedziemy leczyc farmakologicznie. No i teraz regulujemy hormony farmakologicznie. Biore przez 10 dni luteine a pozniej zaczynam przyjmowac Climen.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •