Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 106

Temat: Dlaczego żel piecze w lampie UV

  1. #76
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Wrażliwy klient

    ja masochistką nie jestem i wyjmuje ręke z lampy jak zaczyna mnie piec mam jeden zel z holywood nails nie ma róznicy czy połozy się cienką warstwę czy wielka kluchę .......piecze niemiłosiernie...nie do wytrzymania

  2. #77
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    tusia tak samo jest z galaretka basic piecze jak diabli, mnie przy szkielecie loze poparzyl, jak piecze to reke lepiej wyjac niz sobie pozniej kuku zrobic

    ja sobie kiedys tak pazura zajechalam ze nawet nablyszczacz mnie piekl

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  3. #78
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    a ja niedawno postanowilam wyprobowac zel z ra nails i chyba jestem inna bo mnie niesamowicie piecze.juz jak tylko na niego patrze to paznokcie sie kurcza ze strachu.nie wiem dlaczego bo czytalam dobre opinie a i inne zele nie daja tego efektu.moze mam uczulenie.a generalnie to dobry zel i troche mi szkoda bo dobrze sie z nim pracuje.

  4. #79
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Może porównaj sklad tego żelu do poprzednich, które Cię nie piekły.
    The world is mine

  5. #80
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    wiewioora wyciagaj rękę z lampy jak tylko zaczyna piec, przestanie...włóz spowrotem.....tak jak pisałam wyzej piecze mnie zel HN i strong GN...ale nie mam zamiaru ich wyrzucac bo są dobre i pazurki trzymają sie jak beton
    dla mnie jest plus pieczenia żelu w lampie......jak zaczyna mnie piec, to wiem ze juz moge pazura zaciskać

  6. #81
    No to..wpadłam Avatar justi9
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    leszno
    Postów
    147

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Cytat Napisał tusia Zobacz post
    wiewioora wyciagaj rękę z lampy jak tylko zaczyna piec, przestanie...włóz spowrotem.....tak jak pisałam wyzej piecze mnie zel HN i strong GN...ale nie mam zamiaru ich wyrzucac bo są dobre i pazurki trzymają sie jak beton
    dla mnie jest plus pieczenia żelu w lampie......jak zaczyna mnie piec, to wiem ze juz moge pazura zaciskać
    ja tez zaciskam jak zaczyna piec zauwazylam za lepej mi to idzie

  7. #82
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Ja się tak odzwyczaiłam od żelu, że na warsztatach jak robiliśmy żele to mnie tak piekło, że ło matko Kiedy wsadzamy paluszka do lampy nasz żel się utwardza=zachodzi reakcja chemiczna i przy niektórych wrażliwszych płytkach niestety czujemy gorąco Sprawa po 1. indywidualna 2.Rodzaju płytki (problematyczna czy nie, grubość itp) 3. Moment cyklu (nami kobietami rządzą hormony i podczas @ lub tuż przed jesteśmy bardziej wrażliwe na bodźce, a co za tym idzie również na pieczenie w lampie-dlatego najlepiej umawiać tak pazurki aby ominąć ten najgorszy dla nas jak i otoczenia okres) Jako punkt 4 mogłabym napisać inne Czasami stres, stan naszego organizmu czy nawet nastrój



  8. #83
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Tak jak wspomniałą Emilia B. czynników wywołujących pieczenie jest kilka.
    Warto również nadmienić, że duży wpływ na to czy będzie nas piekł żel podczas utwardzania czy nie, jest ile materiału położymy do przedłużenia paznokcia. Tzn. Jeżeli na raz nałożymy bardzo dużo żelu wówczas proces polimeryzacji będze bardziej odczuwalny.
    Kolejnym powodem może być złe przygotowanie płytki paznokcia, np. jej przepiłowanie.
    Ale o tym już chyba wcześniej pisano

    W każdym bądź razie jak czuje się lekkie ciepło przy utwardzaniu trzeba wyjąć na chwile rękę z lampy co powinno załatwić problem pieczenia

    Koleżanka Seqoya bardzo ładnie napisała na stronie pierwszej tegoż tematu :

    ,,Utwardzanie żelu polega na polimeryzacji, czyli łączeniu, jego cząsteczek pod wpływem promieniowania UV. W trakcie utwardzania, cząsteczki żelu zaczynają się szybko "przemieszczać" i wytwarzać ciepło, im grubsza warstwa żelu, tym ciepło będzie bardziej odczuwalne nawet jako pieczenie. Możemy spowolnić proces utwardzania poprzez kilkukrotne wyjęcie dłoni z lampy na kilka sekund. Dłoń należy umieścic poza zasięgiem światła.
    Im bardziej wrażliwa płytka, tym bardziej ciepło będzie odczuwalne.''
    Ostatnio edytowane przez Anika ; 17-06-2010 o 10:51
    The world is mine

  9. #84
    No to..wpadłam Avatar Milijanovic
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Belgrad. Serbia :)
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Cytat Napisał justi9 Zobacz post
    ja tez zaciskam jak zaczyna piec zauwazylam za lepej mi to idzie
    co zaciskac macie na mysli formowanie tunelu Tutaj sie tylu rzeczy nauczylam .. Dziekujeeeeee.. a tak wogole to u mnie nikt nie mowi o formowaniu tunelu badz o tym gdzie trzeba wzmacniac najbardziej paznokietki.. Mieszkam w Serbii i tutaj dziewczyny nie za bardzo sie chca podzielic doswiadczeniem i radami Takie baby okropne

  10. #85
    Rozkręcanko Avatar planetka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Kazdy zel ma swoja tzw. termokurczliwosci, energia jak wytwarza sie w prosesie polimeryzacji, to poporstu wysoka temperatura, jedne zele maja ja bardzo wysoka inne nizsza, troche to zalezy od jakosci zelu (choc nie zawsze) im wiecej zelu nalozymy, tym energii w procesie polimeryzacji wiewcej i temp. wyzsza...ale sposob na stopniowe utwardzanie, czyli wkaldamy i wyciagamy reke, jest dobry ale niestety wydluza czas stylizacji..najlepiej pracowac na takich ktore nie pieka, komfort dla nas i klientki

  11. #86
    Wczytuje się Avatar sweetkicia84
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    rzeszów
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    a ja na poczatku myślalam ze to przez primer tak pieklo w lampie co za blondynka ze mnie ale teraz dzieki wam sie dowiedzialam cos innego
    reset mózgu...i wsioo problem z głowy

  12. #87
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    a czy nie wydaje się Wam ze teraz w te upały jest jeszcze gorzej? moja kazda klientkę pieką już wszystkie żele oprócz białego nawet te, które kiedys nie piekły

  13. #88
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    no przez te upały niestety tak jest...na dodatek żel bardzo szybko spływa
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  14. #89
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    nasze ciało jest przegrzane i jeszcze bardziej w taką pogodę odczuwamy wszelkie bodźce (zwłaszcza te gorące). Tak samo z frezarką-moje klientki szybciej "się nagrzewają" niestety...
    Płytka jest już i tak ciepła + reakcja chemiczna (żel) lub tarcie (frez) = uczucie gorąca i pieczenie
    Co tam, żeby być piękną trzeba trochę pocierpieć



  15. #90
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    ja czasem wymiękam kiedy zamiast adnie uformowanych pazurków na szablonie powstają mega gluty-kulfony

  16. #91
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    treść artykułu mojego autorstwa, który można przeczytać na portalu dla stylistek
    "Dlaczego żel piecze w lampie?"

    Ostatnio bardzo często można spotkać się z tym pytaniem. Proces utwardzania polega na łączeniu, czyli polimeryzacji, cząsteczek żelu pod wpływem promieni UV. W trakcie utwardzania cząsteczki żelu zmieniają swoje położenie i łącząc się w łańcuchy zaczynają wydzielać ciepło, które objawia się pieczeniem. Następuje reakcja łańcuchowa. W składzie żelu znajdują się fotoinicjatory, czyli związki chemiczne, które zaczynają reakcję twardnienia pod wpływem światła ultrafioletowego.

    Pieczenie żelu zdarza się w kilku przypadkach tj. gdy warstwa żelu jest zbyt gruba, płytka zostanie przepiłowana, paznokieć jest w stanie chorobowym lub zachodzą zmiany hormonalne, np. podczas ciąży, ponieważ wpływ hormonów jest taki, iż łożysko naturalnej płytki staje się bardziej unerwione i bardziej wrażliwe na bodźce, w tym również na proces łączenia żelu. Sama płytka jest martwym tworem, ale podczas polimeryzacji to nie sama płytka nas piecze, a łożysko paznokcia. Rosnąc, płytka posuwa się po łożysku paznokcia. Łożysko jest unerwione, bo jest tkanką, która pod wpływem hormonów jest bardzo wrażliwa. Mnie samą, będąc w ciąży, żel piekł o wiele bardziej niż poza tym okresem.

    Pieczenia można uniknąć poprzez kilkakrotne wyjęcie dłoni z lampy i umieszczenie jej poza zasięgiem świtała. Bardzo często stylistki proponują klientce, aby „piekący” palec docisnęła do blatu stolika, co jest błędem, gdyż podczas takiego dociskania przedłużony paznokieć „napręża się”, co może wpłynąć na proces łączenia z naturalną płytką. Dociskając palec do blatu musimy zauważyć, iż paznokieć chwilowo się „odkształca”. Odkształcona naciskiem płytka zmienia kształt, rozciąga się, napręża w miejscu stresu, a „przymrożony” już w lampie żel nie rozciąga się wraz z płytką. Może w ten sposób odejść od płytki lub w kilku punktach się zapowietrzyć, a nawet popękać. Mnie się tak zdarzyło na początku mojej pracy z żelem i moimi spostrzeżeniami w tej kwestii podzieliłam się z instruktorami, u których odbywałam szkolenia. Potwierdzili, iż tak właśnie może się wydarzyć podczas silnego naciskania palcem o blat czy spód lampy UV. Dlatego polecane jest kilkusekundowe „zamrażanie” żelu w lampie, a potem wyjęcie dłoni. Czynność taką należy powtórzyć trzy razy, a potem utwardzać tak jak zwykle.



  17. #92
    Rozkręcanko Avatar riczka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Aktualnie mam cleaner z Activ i strasznie piecze, z wypowiedzi zauważyłam ,że nie tylko ja mam problem z tym żelem więc spróbuję z innej firmy, którą polecacie.
    Po za tym inne rodzaje żeli z tej firmy nie pieką.

  18. #93
    Rozkręcanko Avatar silverghost
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Jak chodziłam na pazurki do jednej dziewczyny, to piekło mnie za każdym razem. Teraz, gdy robię sobie sama, nie piecze. Nie mam pojęcia, dlaczego tak jest (przeczytałam temat i za dużo kombinacji różnych możliwości), ale się cieszę

  19. #94
    Rozkręcanko Avatar riczka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    No więc tak Cleaner z ACTIV jest bardzo dobry poza tym,ze piecze, więc chcę sie przeżucić na taki co nie piecze, więc który z tych trzech jest najlepszy:
    a) RANAILS
    b) RENI-NAILS
    c) SPN Nails

  20. #95
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Cytat Napisał riczka Zobacz post
    No więc tak Cleaner z ACTIV jest bardzo dobry poza tym,ze piecze, więc chcę sie przeżucić na taki co nie piecze, więc który z tych trzech jest najlepszy:
    a) RANAILS
    b) RENI-NAILS
    c) SPN Nails
    ja mam pytanie czy aby na pewno chodzi o cleaner? czy to zwykła pomyłka i chodzi o żel?

  21. #96
    Rozkręcanko Avatar riczka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Cytat Napisał tusia Zobacz post
    ja mam pytanie czy aby na pewno chodzi o cleaner? czy to zwykła pomyłka i chodzi o żel?
    Kurczę sorry chodziło mi o żel przeźroczysty

  22. #97
    No to..wpadłam Avatar Sieciunia
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    249

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    cleaner raczej piec nie moze Chyba, ze pozacinalas skorki i przejechalas po nich to moze zaszczypac, bo to przecie alkoohol
    Ja z RaNails uzywam i czasem zapiecze, zalezy tez jak grube warstwy uzywasz, bo jak robilam moje aktualne pazurki to nie szczypalo. Reni Nails dobra slawo sie nie cieszy. SPN z tego so wiem dobra firma, ale RaNails jest tansza napewno od SPN, wiec wybor nazely do Cebie

  23. #98
    Szkoleniowiec Avatar Kamilia B.S.
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    z mojego doświadczenia wynika , że pieczenie żelu zależy też od jego czasu polimeryzacji; tzn, że im krótszy czas polimeryzacji żelu -inaczej mówiąc im szybciej się utwardza, tym większe prawdopodobieństwo pieczenia
    miałam żelik, który utwardzał się w 30sek. i pracowało się nim super -szybciutko, no ale piekł niestety jak szatan
    Instruktor i Dystrybutor GNC tel.: 603-843-209
    "Kami-Art studio" pełna stylizacja dłoni i paznokci
    Kraków CHT ul. krzywda 1/302

  24. #99
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    U mnie to nie wiem od czego zależy pieczenie . Pracuje na tych samych markach i jak robię sobie to czasem przy uzupełnieniu piecze, a np. przy zakładaniu nowych już nie, więc obstawiam na cykl kobiecy
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  25. #100
    No to..wpadłam Avatar Sieciunia
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    249

    Domyślnie Odp: Dlaczego żel piecze w lampie UV

    Ja mysle, ze to juz kwestia przygotowania (przepilowania ) plytki, grubosci wartswy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. dlaczego metoda żelowa
    By agusiaani in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 15:59

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •