Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 219

Temat: Nasza zmora - CELLULIT

  1. #1
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Nasza zmora - CELLULIT

    Ponieważ jeszcze nikt nie zaczął tego tematu a zbliża się okres negliżu na plażach to może ja zacznę...
    Rok temu z czystej ciekawości postanowiłam zrobić sondę wśród moich koleżanek na uczelni na temat cellulitu i zauważyłam (nie tylko własnie na sobie,) że większe kłopoty z cellulitem maja dziewczyny chude i szczupłe. Trudno mi to wytłumaczyć ale nawet gdzies w jakiejś gazecie o tym czytałam... postanowiłam więc już w tamtym roku walczyć z tą zarazą i po roku eksperymentów mogę wam poradzić jak się tego pozbyć.

    Wtedy kiedy zaczynałam walkę z „pomarańczą” nie byłam w dobrej kondycji finansowej więc uciekłam do najtańszych i najprostszych metod:
    Stwierdziłam że moja skóra nie jest wystarczająca ukrwiona więc beż żadnych specjalistycznych masażerów postanowiłam to zmienić. pewnego pięknego wieczoru biorąc prysznic wpadłam na genialny pomysł: wzięłam zwykłą szczotkę do włosów (taką okrągłą do modelowania z plastikowimi włoskami) i jeździłam nią lekko po udach i pośladkach... robiłam tak 3razy w tygodniu, a w pozostałe dni masowałam uda pośladki i brzuch najpierw zwykłą, ale bardzo szorstką gąbką, a potem kupiłam taką szorstka rękawicę (ok5zł). Pomyślałam też, że będę wcierać jakiś kremik na cellulit, więc kupiłam zwykły krem najtańszy jaki znalazłam (w BIEDRONCE za ok7zł) i wcierałam go codziennie. Ale koleżanka mi doradziła żebym go tak często nie używała, bo jak mi się za bardzo napnie skóra to zaczną się robić rozstępy. Odstawiłam więc go i zastąpiłam kremem nivea soft aby skórę nawilżyć. Natomiast (skojarzyłam ten „zabieg” z „zbiegiem” jaki robię na włosy) 3 razy w tygodniu smarowałam się tym kremem na cellulit na noc, obwijałam się folią spożywczą (oj mroziło strasznie) na to spodnie dresowe i kładłam się tak spać... czasem się budziłam w nocy i musiałam to ściągnąć. Jeśli macie czas w ciągu dnia to wystarczy tak siedzieć pod kocem we folii około godzinki i tez będzie OK. w każdym razie po masażach szczotką a potem rękawicą 3razy w tyg, i takie zabiegi „foliowo-kocowe” też 3 razy w tyg, doprowadziły moje nogi do stanu używalności po 4tygodniach...

    Aha Co jeszcze pomaga ukrwić nogi
    Ciepłe i zimne polewanie się na zmiane... no i peeling oczywiście

    Że byłam leniwa od jesieni i nic dalej z tym nie robiłam to znów się pojawiła ta zmora Ale od weekendu się za nią biorę

    Sama się przekonałam że wcale nie trzeba wydawać nawet 50 zł żeby pozbyć się cellulitu::

    więc do dzieła dziewczynki Cierpliwości i powodzenia
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 11-06-2009 o 23:44

  2. #2
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Zdecydowanie muszę zobaczyć na sobie. Jestem szczupła i borykam się z tym problemem już wiele lat, a to przez moje dwa grzechy główne: kocham sól i majonez. Próbowałam już wielu metod, jedne trochę pomagały inne nie. W zeszłym roku używałam elancyl, ale nie wiem czy to był tylko jego wpływ, czy duży wysiłek fizyczny w górach, ale nogi miałam cacy. Kiedyś przez jakiś czas robiłam peeling, który składał się z kawy, soli gruboziarnistej, cynamonu, imbiru, octu jabłkowego i oliwy. Fajny był po nim efekt, ale połączone składniki śmierdziały i przestałam go stosować. Teraz znowu kupiłam elancyl i zobaczę czy pomoże.

  3. #3
    Rozkręcanko Avatar Śnieżynka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ja tez juz od dłuzszego czasu stosuje elancyl i celulitu nie mam wogole, tyle ze jest to dosc droga przyjemnosc. Mimo wszystko polecam bo naprawde popłaca

  4. #4
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    ja probowalam wielu kosmetykow jednak najlepsza metoda jest sport, naprawde no i oczywiscie ograniczenie soli i slodyczy, z czym mi idzie gorzej,
    ja masuje czesto udka i pupcie (tu jest zawsze najgorzej) ale ogolnie nie jest zle, kupilam sobie pas do masazu nie moge zawsze uzywac ale kiedy robilam to systematycznie widzialam poprawe, no tak tak borykamy sie z tym swinstwem ale tu czesto jest efekt jojo !

  5. #5
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Cellulit jest chorobą. Większość z nas go nie akceptuje i postanawia z nim walczyć. Warto sięgać po coraz bardziej udoskonalone preparaty, by zapobiec jego dalszemu rozwojowi. Taka kuracja jest najbardziej efektywna, gdy rozpoczynamy ją już w pierwszym stadium "skórki pomarańczowej". Preparaty antycellulitowe są bardzo pomocne, ale same nie są w stanie zlikwidować choćby grama tłuszczu, ułatwiają one tylko uwolnienie tłuszczu z komórek tłuszczowych tzw. adypocytów, jednak, aby się go pozbyć, organizm musi go spalić podczas wysiłku fizycznego.

    Charakterystyka cellulitu

    Cellulit jest to przerost komórek tłuszczowych spowodowany przewagą syntezy kwasów tłuszczowych w stosunku do ich rozkładu czyli lipolizy. Skóra w miejscach objętych cellulitem jest gąbczasta, z nierównymi zgrubieniami i bruzdami, przypomina skórę pomarańczy. Cellulit to naturalny sposób gromadzenia zapasów tłuszczu w organizmie kobiet. Odłożony w skórze bioder i ud tłuszcz, stanowi rezerwę energii wykorzystywaną podczas ciąży. W naturalny sposób można ten zapas częściowo zmniejszyć podczas karmienia piersią, nie jest to jednak takie proste, o czym na pewno przekonało się wiele kobiet. Dzieje się tak dlatego, że nastąpiła zmiana naszego trybu życia, stajemy się coraz mniej aktywni fizycznie, prowadzimy siedzący tryb życia, jadamy coraz bardziej przetworzone produkty spożywcze, co niestety przyczynia się do tworzenia cellulitu.
    Dawniej uważano, że przypadłość ta jest związana z otyłością, dziś wiemy, iż cellulit dotyczy prawie 80% kobiet, począwszy od wieku dojrzewania, zarówno tych przy kości, jak również tych szczupłych.


    Podział cellulitu:

    Ze względu na podłoże, na którym się formuje, cellulit dzielimy na:
    twardy (wodny) – tkanka jest twarda, zbita, ściśle przylega do mięśni, skóra jest sucha, szorstka, widoczne są rozstępy, występuje u kobiet utrzymujących stałą wagę ciała, szczupłych, tancerek, sportsmenek.
    miękki (tłuszczowy) – luźny, nie przylega ściśle do mięśni, może zajmować duże powierzchnie i sprawia wrażenie, jakby tkanka znajdowała się między skórą a mięśniami, występuje u kobiet otyłych, nieruchliwych ze słabością tkanki mięśniowej i wiotką skórą, często po gwałtownym schudnięciu lub po dłuższym stosowaniu środków odwadniających.


    Trzy etapy rozwoju cellulitu.

    Stadium obrzękowe: niewidoczne gołym okiem, naczynia włosowate zatracają prawidłową przepuszczalność, co powoduje gromadzenie się płynów w przestrzeniach międzykomórkowych, opuchnięcie tkanki tłuszczowej i niedostateczny przepływ limfy; cellulit w tym stadium jest całkowicie uleczalny.
    Stadium włóknikowe: powiększenie zmian przez gromadzenie się komórek tłuszczowych – obrzęknięte tkanki uciskają na naczynia krwionośne, powodując zaburzenia mikrokrążenia w skórze i tkance podskórnej, a to z kolei powoduje niedokrwienie komórek tłuszczowych (zaczynają one gromadzić i wytwarzać substancje toksyczne oraz jednocześnie powiększają się).
    Stadium stwardnieniowe: zmiany przerośnięte, widoczne, powstałe przez kumulowanie się komórek tłuszczowych w grudki wielkości około 1 mm, występuje bolesność; nie leczenie cellulitu na tym etapie powoduje coraz większy przerost komórek, guzki mają rozmiary 2-20 mm; cellulit w tym stadium wymaga leczenia wewnętrznego.

    Przyczyny powstawania cellulitu

    Hormony.

    Cellulit najchętniej atakuje kobiety w czasie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą, ponieważ do powstawania "skórki pomarańczowej" najbardziej przyczyniają się żeńskie hormony estrogeny, a ściśle mówiąc ich zbyt wysoki poziom w stosunku do progesteronu (innego hormonu żeńskiego wydzielanego przez jajniki). Od tej dysproporcji zaczyna się łańcuch reakcji, którego efektem są grudki i nierówności na udach, pośladkach, brzuchu, a czasem nawet na piersiach i wewnętrznej stronie ramion. Cellulit dotyczy głównie kobiet, u mężczyzn zdarza się bardzo sporadycznie. Sprzyjają mu bowiem żeńskie hormony - estrogeny, które mają też wpływ na elastyczność i charakterystyczną dla kobiet strukturę tkanki łącznej. U mężczyzn włókna kolagenu i elastyny układają się jak siateczka i mocno podtrzymują komórki tłuszczowe oraz naczynia krwionośne. Natomiast u kobiet kolagen i elastyna układają się równolegle, dzięki temu tkanka łączna kobiet jest bardziej elastyczna i rozciągliwa i jest w stanie rozciągnąć się w czasie ciąży. Z jednej strony to wielka zaleta, ale z drugiej po porodzie może przysporzyć problemy. Pozbijane w twarde grudki komórki tłuszczowe mogą łatwo przesuwać się między włóknami kolagenu i elastyny, deformując tkankę łączną, która stopniowo twardnieje i traci elastyczność. Stwardnienia te mogą uciskać na zakończenia nerwowe w skórze, dlatego cellulit w zaawansowanym stopniu może powodować ból.

    Zaburzenia mikrokrążenia.

    Estrogeny wpływają również na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Płyn fizjologiczny przenika z krwi do tkanek i gromadzi się w przestrzeniach międzykomórkowych, powodując obrzęki, tak częste podczas menstruacji. Obrzęknięte tkanki uciskają na naczynia krwionośne, powodując zaburzenie mikrokrążenia w skórze i tkance podskórnej, a to z kolei powoduje niedokrwienie komórek tłuszczowych. Z braku tlenu i składników odżywczych wytwarzają one i gromadzą w swym wnętrzu substancje toksyczne. Tak więc komórki tłuszczowe mogą zwiększać swe rozmiary nie tylko gromadząc tłuszcz, ale również toksyczne odpady metaboliczne. Dlatego właśnie początki "skórki pomarańczowej" mogą pojawiać się już u młodych, szczupłych dziewczyn. Pojedyncze komórki tłuszczowe mogą z czasem powiększać swe rozmiary aż 10-krotnie co jest widoczne w postaci charakterystycznych grudek na skórze (każda pojedyncza komórka tłuszczowa może maksymalnie powiększyć się nawet 60-krotnie!).

    Zaburzenia w układzie limfatycznym.

    Krążąca po organizmie limfa zbiera substancje toksyczne i odprowadza je do węzłów chłonnych, skąd są transportowane do nerek i usuwane z organizmu. To, czy układ limfatyczny dobrze funkcjonuje, zależy w dużej mierze od sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Jeśli jest zbyt miękka i przepuszczalna, toksyny, zamiast wędrować do węzłów chłonnych, wnikają w inne tkanki np. gromadzą się w komórkach tłuszczowych. Tak więc sprawny układ limfatyczny pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych, a więc pośrednio zapobiega powiększaniu się cellulitu.

    Pielęgnacja skóry z cellulitem

    Zasady pielęgnacji skóry z cellulitem.
    Pielęgnacja skóry z cellulitem polega przede wszystkim na:
    przestrzeganiu właściwej diety,
    regularnej aktywności fizycznej,
    wcieraniu preparatów kosmetycznych,
    masażach,
    stosowaniu naprzemiennych ciepłych i zimnych natrysków pod niezbyt dużym ciśnieniem wody,
    stosowaniu doustnych preparatów leczących cellulit, które niedawno pojawiły się na rynku.

    Podczas stosowania takich preparatów kosmetycznych po pierwsze: należy uzbroić się w cierpliwość i być bardzo systematycznym. Po drugie: warto połączyć ich zastosowanie z masażem ciała. Naukowcy firmy Lierac odkryli zależność między chudnięciem a przyjemnością wywołaną masażem. Masaż pobudza produkcję endorfin skórnych tzw. hormonów szczęścia. Działają one uspokajająco i przeciwbólowo, ale też przyspieszają spalanie tłuszczów. Więc im większa przyjemność z masażu, tym większy efekt odchudzający. Trzeba jednak pamiętać, że samo posmarowanie się kremem, nie przyczyni się do utraty tłuszczu. Kremy pomagają rozłożyć tłuszcz do kwasów tłuszczowych i wyeliminować jego zapasy z komórek tłuszczowych. Tłuszcze rozłożone do kwasów tłuszczowych, trafiają następnie do układu krwionośnego, gdzie stanowią łatwo dostępne źródło energii i podczas wysiłku fizycznego zostają spalone, dzięki czemu organizm pozbywa się ich na dobre. Jeśli natomiast nie połączymy stosowania tych preparatów z wysiłkiem fizycznym, wówczas uwolnione tłuszcze znowu zostaną upakowane w komórkach tłuszczowych.

    Działanie preparatów przeznaczonych do walki z cellulitem.

    Działanie aktywnych składników roślinnych zawartych w preparatach przeznaczonych do walki z cellulitem polega głównie na:
    poprawieniu ukrwienia skóry poprzez pobudzenie mikrocyrkulacji w komórkach w celu przyspieszenia eliminacji produktów przemiany materii (tzw. odtoksycznienie skóry),
    pobudzeniu lipolizy (rozkładu tłuszczu), której efektem jest uwolnienie z komórek tłuszczowych wolnych kwasów tłuszczowych.
    Pierwszy cel działania preparatów antycellulitowych to działanie usprawniające krążenie, wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych oraz przeciwdziałające zatrzymywaniu wody w skórze. W tym przypadku stosowane są najczęściej następujące substancje i wyciągi roślinne:
    Bez czarny - eliminuje nadmiar wody w przestrzeniach międzykomórkowych,

    Algi zielone i brunatne - zmniejszają tendencję do zastoju płynów, poprawiają krążenie limfatyczne, kwas alginowy ma zdolność wiązania toksyn,

    Nostrzyk żółty - zawiera dużą ilość kumaryny, która działa wzmacniająco na naczynka limfatyczne, poza tym pobudza przepływ krwi i udrażnia żyły,

    Bluszcz - usprawnia krążenie, podobnie jak:
    Miłorząb japoński (Ginkgo biloba),
    Ostrokrzew, Skrzyp polny (Equisetum arvense),

    Arnika oraz rutyna (otrzymywana z rośliny o nazwie Ruta zwyczajna) - są pomocne zwłaszcza w przypadku osób mających problemy z rozszerzonymi naczynkami na nogach, wzmacniają one ściany naczyń krwionośnych i działają przeciwzapalnie. Osoby z problemami naczynkowymi powinny unikać preparatów rozgrzewających czy zawierających kwasy owocowe.

    Drugim celem preparatów antycellulitowych jest pobudzenie rozkładu tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Ostatnio wiele firm kosmetycznych zajęło się właśnie tym problemem czego efektem jest pojawienie się dużej liczby nowych preparatów. Aby zrozumieć ich działanie należy nieco przybliżyć procesy związane z metabolizmem tłuszczów w naszym organizmie. Dla człowieka tłuszcze (zbudowane z kwasów tłuszczowych i glicerolu) są głównym magazynem energii. Metabolizm tłuszczów jest ściśle uzależniony od procesu glikolizy czyli rozkładu glukozy zachodzącego w każdej komórce naszego ciała. Okazuje się, że przy diecie bogatej w węglowodany (glukozę) i ubogiej w tłuszcze, organizm zwiększa syntezę kwasów tłuszczowych, z których powstają tłuszcze, które są następnie gromadzone jako rezerwa energii w komórkach tłuszczowych. Powoduje to w następstwie zwiększenie objętości komórek tłuszczowych. Organizm mając do dyspozycji duże ilości węglowodanów, wykorzystuje je w pierwszej kolejności jako źródło energii, natomiast tłuszcze upychane są w komórkach tłuszczowych jako zapas na "gorsze czasy". Synteza kwasów tłuszczowych w organizmie jest regulowana na drodze hormonalnej przez trzy hormony: insulinę, glukagon i adrenalinę. W przypadku niedoboru energii, a więc przy niskim poziomie glukozy, glukagon i adrenalina hamują enzym odpowiedzialny za syntezę kwasów tłuszczowych. Przy wysokim poziomie glukozy w organizmie z kolei insulina stymuluje działanie tego enzymu, co prowadzi do wzrostu syntezy kwasów tłuszczowych i w konsekwencji do magazynowania tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Proces eliminacji tłuszczy z adypocytów (komórek tłuszczowych) jest zależny również od dwóch typów receptorów zlokalizowanych na komórkach tłuszczowych. Są to receptory L /alfa/ - do których przyłącza się insulina pobudzając gromadzenie tłuszczu, a co za tym idzie przyczynia się ona do powiększania objętości komórek tłuszczowych oraz receptory B /beta/ - do których przyłączają się glukagon i adrenalina, pobudzając rozkład tłuszczów i zmniejszenie rozmiarów komórek tłuszczowych.
    Problem skutecznej eliminacji tłuszczów z adypocytów (czyli komórek tłuszczowych) stał się głównym tematem badań wielu laboratoriów farmaceutycznych i kosmetycznych na świecie. Badania te prowadzi się w dwóch kierunkach:
    pierwszy cel, to znalezienie substancji blokujących receptory L/alfa/,
    drugi cel, to znalezienie sposobu obniżenia poziomu glukozy w komórkach niezależnego od drogi hormonalnej (czyli insuliny, która powoduje obniżenie nadmiernej ilości glukozy we krwi).
    Związkami skutecznie blokującymi receptory L/alfa/ okazały się substancje otrzymywane z roślin takie jak: ksantyna (wyciąg z zielonej kawy), rutyna (wyciąg z ruty zwyczajnej) teofilina i aminoteofilina (wyciąg z liści herbaty), kofeina (wyciąg z kawy, guarany), escyna (wyciąg z kasztanowca). Szczególnie escyna odznacza się dużą aktywnością, przyczepiając się do receptorów alfa hamuje ich rolę. W tym czasie receptory beta są stymulowane przez adrenalinę i glukagon, które aktywują rozkład i usuwanie tłuszczów. Kofeina ma dodatkowo zdolność blokowania jednego z enzymów przyczyniających się do gromadzenia tłuszczów. Należy jeszcze wspomnieć o L-karnitynie, która co prawda nie ma zdolności blokowania receptorów alfa, ale odgrywa dużą rolę w procesie rozkładu i spalania tłuszczu w komórkach, ułatwiając przebieg tych procesów, dlatego też tak często możemy ją spotkać w składzie wielu preparatów antycellulitowych.
    W badaniach nad obniżeniem poziomu glukozy we krwi, niezależnie od produkcji insuliny, duże osiągnięcia posiada medycyna wschodu: Chin, Indii i Japonii. Okazało się bowiem, że substancje czynne otrzymywane z roślin wschodu posiadają właśnie takie właściwości. Rośliny te podzielono na dwie grupy. Do pierwszej grupy należą rośliny, których wyciągi podawane wewnętrznie mają zdolność do pobudzania trzustki do produkcji insuliny, dzięki czemu następuje obniżenie poziomu glukozy we krwi. Rośliny te odgrywają dużą rolę np. przy leczeniu chorych na cukrzycę. Natomiast laboratoria firm kosmetycznych interesują się głównie drugą grupą roślin, które potrafią obniżać poziom glukozy w komórkach, zupełnie niezależnie od drogi hormonalnej. Do roślin tych zaliczamy m.in. żeń-szeń, karanta, fasola, jambol. Wyciągi z tych roślin mają zastosowanie w preparatach antycellulitowych. Dokładne działanie tych wyciągów, sposób w jaki wpływają one na rozkład tłuszczów w komórkach tłuszczowych nie jest jeszcze tak końca poznany, wiadomo, że ważną rolę odgrywają w tym procesie związki o nazwie glikany, wchodzące w skład ekstraktów wyżej wymienionych roślin.

    PRZYKŁADY:
    Norel – krem wyszczuplający z kompleksem antycellulitowym,
    Dax Cosmetics – specjalistyczny koncentrat wyszczuplający do redukcji cellulitu,
    Lirene - intensywny krem antycellulitowy, intensywny płyn antycellulitowy, aktywne serum antycellulitowe,
    Dermika – koncentrat antycellulitowy i wyszczuplający,
    Garnier – antycellulitowy żel wyszczuplający,
    Soraya – intensywnie ujędrniający krem antycellulitowy,
    Evelline Laboratories – serum intensywnie wyszczuplające i ujędrniające, antycellulitowe,

  6. #6
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    w dziale rozstępy wrzuciłam posta z przepisem na domową maskę, działa na jedno i drugie tu kopiuję sam skład:

    Przepis na domową maskę:

    cynamon
    imbir
    kakao naturalne
    wyciąg z kawy
    wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
    sok aloesowy



    oprócz tego dobre są ćwiczenia z agrafką / motylkiem/ gruszką (zwał jak zwał..) i bieganie (a przynajmniej te mi pomagają)dorzucam ćwiczenia na fitball - nie jestem ich autorem - , ( bo ogólnie ćwiczenia wg mnie podnoszą elastyczność) - piłkę można kupić w sklepach sportowych, a tańsza wersja (ja ja mam i jest ok) w tesco za 19zł Scyzoryk
    Ćwiczenie wzmacnia: mięśnie tyłu i przodu ud, pośladków; rozciąga mięśnie tyłu ud.

    Połóż się na plecach, łydki oprzyj na piłce FitBall. Ręce ułóż wzdłuż tułowia i unieś biodra tak, aby tułów i nogi tworzyły linię prostą. Nie opuszczając bioder, oderwij od piłki prawą nogę i ustaw ją pionowo. Następnie uginaj lewe kolano, przyciągając do siebie piłkę lewą nogą i unosząc biodra jeszcze wyżej.
    Zatrzymaj ruch, gdy na piłce pozostaną tylko palce lewej stopy, a prawa noga ustawi się pod kątem ok. 45 stopni do podłoża. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 10 powtórzeń i ćwicz drugą nogą.

    Skręty tułowia w klęku
    Ćwiczenie wzmacnia: brzuch, głównie mięśnie skośne, mięśnie pleców i tył barków.
    Uklęknij na kolanach, pochylając tułów do przodu, oprzyj dłonie na piłce stabilizacyjnej. Łydki rozsuń na szerokość bioder, wyprostuj kręgosłup i łokcie. Głowę trzymaj w linie prostej z łokciami i kręgosłupem. Napinając mięśnie brzucha, wykonaj skręt tułowia w prawo, jednocześnie sięgając lewą ręką pod klatką piersiową w prawo. Wróć do pozycji początkowej. To samo ćwiczenie zrób w przeciwną stronę, kończąc 1 powtórzenie. Wykonaj 10 powtórzeń.

    Łuk
    Ćwiczenie wzmacnia: mięśnie ud i pośladków; rozciąga mięśnie tułowia, przedniej części barków, zginacze bioder.

    Usiądź na piłce FitBall, a następnie przenieś stopy do przodu tak, by opuścić biodra nieco przed piłkę. Wstrzymaj ruch, gdy piłka będzie podtrzymywać górne części pośladków i kręgosłup do wysokości łopatek. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Ramiona przenieś w bok. Ugnij łokcie tak, by przedramiona ustawiły się pionowo. Na wdechu napnij brzuch i wyprostuj kolana. Jednocześnie wyciągnij ręce, ustawiając je równolegle do podłoża. Ciało powinno utworzyć łuk wsparty na piłce. Z wydechem wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj 10 powtórzeń.

    Unoszenie tułowia na piłce
    Ćwiczenie wzmacnia: mięśnie skośne brzucha, bioder; rozciąga mięśnie tułowia.

    Połóż się na lewym boku na piłce stabilizacyjnej. Lewe podudzie oprzyj na podłożu, a prawą nogę wyprostuj w kolanie i wyciągnij w bok, opierając stopę na podłożu. Wyprostuj ręce nad głową, na przedłużeniu tułowia. Dłonie skieruj wnętrzami do siebie. Na wdechu napnij mięśnie brzucha. Z wydechem unieś tułów i ręce do pionu; lewe biodro pozostaje oparte na piłce. Powoli wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 10 powtórzeń i ćwicz na drugim boku.

  7. #7
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    a ja właśnie sie smyram serum ujędrniająco wyszczuplającym od Eversun no i dziewczyny musze wam powiedzieć że widze poprawe to dopiero 4 dni stosowania ale zaczyna sie coś dziać
    I forum
    miłośniczka akrylu

  8. #8
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    ja polecam peeling z fusów kawy... Trzeba wsmarowywać w ciało 2-3 razy w tygodniu... i skóra jest taka wygładzona i w ogóle.. jak u niemowlaka ...

    ________________________________________


  9. #9
    Debiutantka Avatar gosia1986
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Hannover
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Niestety... tak jak piszecie - cellulit jest zmorą Nas wszystkich. Ma go 96 % kobiet. Więc warto sobie zadać pytanie czy W DZISIEJSZYCH CZASACH nie jest czasem to normalne zjawisko? Przy dzisiejszym trybie życia, odżywiania - nawet nie wiadomo czy w owocach i warzywach jest jeszcze choć 50% tych wartości odżywczych, które tam powinny być, a nie mówię o mięsie, makaronach itd. Wszystko ma pęłno chemii.... I stąd mamy tą "zmorę".
    Oczywiście w tych 96% kobiet znajdują sie osoby które są w 1 stadium (z 4). Pierwsze stadium charakteryzuje się tym, że na gołe oko nie widać cellilitu, dopiero po zmarszczeniu skóry rękoma widać, że on tam JEST. Trzeba robić wszystko, aby się on nie przekształcił w stadium 2 - widoczne dla wszystkich
    Wiele osób ma 2 stadium na udzie od tylnej strony - warto wtedy sprawdzić czy cellulit wtedy nie jest również na ŁYDCE od tylnej styrony - w 1 stadium- u 60% osób tak jest
    Znam wiele osób które walczyły z cellulitem - takie, które ważą 50kg i takie ważące 70 kg. Waga nie ma znaczenia - tylko - chemia jaką spożywamy. Uważam, że w dzisejszych czasach nie da się tego ustrzec. Nie znam kobiety, której zniknął celluluit... I chyba to już nie jest możliwe...
    A może jest tak, że my jesteśmy normalne bo jestesmy w większości 96% ?

  10. #10
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Kobitki Uważajcie przy stosowaniu Elancylu Nie wychodźcie po zastosowaniu na słońce i nie róbcie dużego wysiłku. Ja mam nauczkę i makabryczne wykwity na nogach. Wyglądam jakbym wyhodowała sobie czerwonego kalafiora na udach. Początkowo były to małe wykwity, które po paru godzinach znikały, ale dzisiaj wyglądam jak monstrum. Po wycieczce rowerowej zawitałam do apteki i dowiedziałam się, że to jest najprawdopodobniej efekt zastosowania preparatu połączony z wysiłkiem i słońcem. Mam nadzieję, że po lekach szybko ustąpi.

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    To i ja dorzucę swoje pięć groszy w tym temacie. Osobiście grzebałam mocno w internecie na ten temat i wygrzebałam ciekawy artykuł, opisujący to diabelstwo i sposoby zapobiegania/walki .>>>> Potyczki z cellulitem | mamypomysl.pl . Polecam lekturę, bo długa nie jest a parę fajnych rzeczy wyczytać można.

  12. #12
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    a ja kupilam maske planet spa z morza martwego z Avonu i folie spożywczą i bede się obwijać... zobaczymy czy jakiś efekt to przyniesie

  13. #13
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    ja lubię tą maskę, widać różnicę

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    ja lubię tą maskę, widać różnicę
    o to super! pocieszylas mnie dziękuje

  15. #15
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    skorzystałam z pomysłu Woszczurka i też skombinowałam swoj włąsny zestaw walki z tą zmorą zobaczymy jaki będzie efekt...

  16. #16
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Ja uzywam tego:Krem termoaktywny na cellulitis CREMA ANTICELLULITE TERMOATTIVA.Jest rewelacyjny.

  17. #17
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Cytat Napisał iwma Zobacz post
    Ja uzywam tego:Krem termoaktywny na cellulitis CREMA ANTICELLULITE TERMOATTIVA.Jest rewelacyjny.
    a z jakiej to firmy jak znajdziesz zdjecie to wklej prosze?albo jakis link

  18. #18
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    wpisz sobie ta nazwe co jest wyżej w google i wyskoczą Ci strony z tym kremem.

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar kalaga4
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Cork
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    ja polecam elancyl cellu reverse i tabletki cellasene. nie są tanie ale na allegro można znaleźć całkiem niezłe okazje po ciąży miałam straszny cellulit! okropny efekty były zauważalne już po kilku dniach polecam z całego serca
    Ostatnio edytowane przez kalaga4 ; 17-09-2009 o 21:48

  20. #20

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Najlepszy składnik który wydał mi się skuteczny to jod. Czasem balsamy mają go w składzie

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    kiedyś gdzieś czytałam ze bańki chińskie pomagają (tzn zasysa się skórę posmarowaną oliwką i się tak jeździe po niej) dziewczyny mówiły że nawet opuchlizna z łydek i kostek zchodzi. Kupiłam nawet takie ale jakoś brak mi chęci na masaże chyba musze zaczać bo u mnie to dopiero początki celulitu ale zdaję sobię sprawę że za jakiś czas może być za późno... Moja mama to ma dobrze- nigdy nie miała i nie ma z tym problemów, normalnie nie znajdziecie nawet jednej celulitowej kropeczki.

    tu temat o bańkach :masaż chińską bańką - Forum Wizaz.pl
    a tu bańki:Bańki akupunkturowe - bańki chińskie gumowe - 4 sztuki - Apteka internetowa Słonik - produkty kosmetyki Vichy Roche-Posay Avene Ducray Klorane A Derma

  22. #22
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    ja kupiłam takie bańki w aptece 4 za 15zł. są spoko, tylko jak przestajesz robić to momentalnie wraca. przynajmniej mi

  23. #23
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    poki chodzilam do szkoly, pozniej pracy to nie mialam problemu z tym diabelstwem jak zaczelam kiblowac w domu od 1,5 roku w Niemczech to problem stal sie dla mie strasznie wnerwiajacy...jakbym nie ubrala stroju kapielowego i nie spojrzala w lustro to bym nawet nie wiedziala ze mam "pomaranczke" jestem szczupla a nawet bardzo ale wszystko idzie mi w uda
    ogolnie cwicze na steperze i wzmacniam miesnie ud i czasami latam na basen pomachac nogami, do tego moj chlop czasami masuje mi udzielce i posladeczki ale jak zawsze on ma z tym problem bo mu sie nie chce...
    moze w koncu po jakims czasie zminimalizuje jego widocznosc

  24. #24
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    mnie pomaga guam ,okłady z błota,jest kilka rodzai rozgrzewające i zimne co kto lubi.
    ja często kupuję guam rapid bo zabieg tylko trwa 15 minut czyli króciutko!
    jest też i dla mężczyzn))

  25. #25
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    e tam się przejmujecie, ona się nie przejmuje i w miniówkach lata
    Smog.pl - Cellulit Rihanny - OBEJRZYJ ZDJĘCIA!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •