Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 61

Temat: 8 rad jak wytrzymac na diecie

  1. #1
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Post 8 rad jak wytrzymac na diecie

    Zazwyczaj zacząć odchudzanie jest łatwo, ale znacznie trudniej wytrwać do końca. Skorzystaj więc z rad, dzięki którym dieta nie będzie dla ciebie drogą przez mękę.
    Pewnie masz już za sobą jakąś próbę zrzucenia nadwagi i wiesz, ile jest przed tobą pokus i stresów. Czekają cię również momenty wątpliwości i zniechęcenia. Tym razem więc, zanim rozpoczniesz dietę, obierz sobie strategię, która pomoże ci przebrnąć przez wszystkie te trudne chwile. Jeżeli będziesz konsekwentnie ją stosowała, na pewno uda ci się zrealizować swój plan oraz pozbyć niechcianych kilogramów.
    1. Nie waż się codziennie
    Początkowo waga spada dość szybko, co jest związane z pozbywaniem się nadmiaru wody z organizmu (pamiętaj, że przed okresem twój organizm gromadzi wodę i waga czasem wskazuje nawet o 2 kg więcej.) Potem jednak może chwilowo się zatrzymać lub wahać raz w górę, raz w dół - te różnice dochodzą nieraz w kolejnych dniach nawet do kilograma. Dopiero po jakimś czasie od rozpoczęcia odchudzania organizm zaczyna spalać zapasy tkanki tłuszczowej i wtedy ustala się stała tendencja spadkowa wagi. Wystarczy więc, że skontrolujesz ją raz w tygodniu, o tej samej porze dnia. Nie będziesz się wtedy zamartwiać brakiem sukcesów.
    2. Zakupy rób po obiedzie
    Pusty żołądek nie jest dobrym doradcą i weźmie górę nad rozsądkiem. Jeśli głodna będziesz biegać po supermarkecie, na pewno skusisz się na niejedną promocyjną przekąskę i w ten sposób zafundujesz sobie ponadprogramowe kalorie. W dodatku z pewnością zrobisz większe zakupy, niż planowałaś. A wiadomo, że nic nie może się zmarnować, więc to, co zostało kupione, oczywiście się zjada.
    3. Unikaj alkoholu
    Nawet jeden kieliszek może zniweczyć wszystkie twoje dotychczasowe wysiłki. Po pierwsze, alkohol nie ma żadnych wartości odżywczych, za to bardzo dużo kalorii. Dla organizmu są one znacznie łatwiejsze do spalenia niż tkanka tłuszczowa, więc... przestaje ją spalać, a ty chudnąć. Po drugie, alkohol osłabia siłę woli i pobudza łaknienie. A wtedy oczywiście dużo trudniej oprzeć się pokusom stołu.
    4. Nie trzymaj w domu łakoci
    Gdy będziesz wiedziała, że masz je w zasięgu ręki, to po prostu po nie sięgniesz. Lepiej przygotuj sobie owoce: jest w nich sporo cukru, ale również witaminy i mikroelementy, które pobudzają przemianę materii. Natomiast w lodówce, na samym przodzie, trzymaj chudy jogurt czy maślankę. Dzięki temu twoje ataki głodu skończą się mniej kalorycznie. Aby nie wystawiać się na zbyt ciężką próbę, usuń też z zasięgu wzroku orzeszki, chipsy.
    5. Odchudzaj się w grupie
    To bardzo dobry sposób, by w razie zwątpienia mieć obok siebie ludzi, którzy będą podtrzymywać cię na duchu. Poza tym będziecie się wspólnie dyscyplinować, jeśli np. pokusa zjedzenia pączków okaże się nie do odparcia. Łatwiej też wspólnie przygotowywać niskokaloryczne posiłki.
    6. Delektuj się jedzeniem
    Wtedy po prostu zjesz mniej. Do ośrodka sytości w mózgu pierwsze sygnały zaspokojenia głodu dotrą po ok. 20 minutach od momentu rozpoczęcia posiłku. Jeśli więc będziesz się spieszyć, zdążysz pochłonąć znacznie większą porcję, niż rzeczywiście potrzebujesz. Dlatego jedz powoli, bardzo dokładnie żuj każdy kęs i skup uwagę na tej czynności. Jeśli podczas posiłku zajmiesz się pasjonującą lekturą czy oglądaniem filmu, przegapisz moment, w którym będziesz najedzona do syta, więc już mogłabyś przestać jeść.
    7. Pij dużo wody niegazowanej
    Nawet do 2,5 litra dziennie. Woda ma nie tylko zero kalorii, ale także doskonale oszukuje głód. Zmniejsz natomiast ilość soków oraz innych słodkich napojów. Są one kaloryczne i jeżeli będziesz je piła w nadmiarze, a ograniczysz jedzenie, waga wcale nie spadnie.
    8. Prowadź zapiski i nagradzaj się
    Załóż kalendarz odchudzania. Wpisuj w nim nie tylko to, co jesz w ciągu dnia, ale także swoje osiągnięcia: spadek wagi, zmniejszenie obwodów w pasie czy biodrach. Nagradzaj się po każdym większym zrzuceniu wagi, np. zafunduj sobie odchudzający zabieg u kosmetyczki albo kup nowy ciuch.

    zrodlo:naj

  2. #2

    Domyślnie

    no ja zawsze zaczynam diete i skończyc nie mogę więc się to przyda , ale dopiero jak mi sie ta tarczyca uspokoi boteraz chudne i tyje na zmiane :/
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  3. #3
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    swietny material
    na penwo nie tylko mi sie przyda ale takze kazdej odchudzajacej sie forumowiczki

  4. #4
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie

    zgadzam sie,swietny material,ja cale zycie sie odchudzam
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  5. #5
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    No ja sie nie odchudzam ale pomyslalam ze sie przyda bo byl temat o dietach

  6. #6
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    dobre rady, ja sie odchudzam a racze staram sie patrzec na to co jem, och nie latwo ! nie latwo

  7. #7
    Szkoleniowiec Avatar nieszkam78
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Dublin , Citywest
    Postów
    495

    Domyślnie

    Kochane ja się odchudzam i jakoś nie wychodzi do 3 dni liczę kalorie i postanowiłam się nie złamać tym razem znalazłam na jednym z forum na bardzo fajny i pomocny tekst, oto on:
    I dziewczyny Nie patrzcie sie na wage caly czas bo waga lubi wariowac i doprowadzac czlowieka do rozpaczy

    *Wskazanie wagi: Waga lekko spada. Reakcja organizmu: Przy ograniczeniu pokarmu i spożywaniu większej ilości warzyw, przyspieszających perystaltykę jelit, przewód pokarmowy jest prawie pusty, co natychmiast uwidacznia się na wadze.

    *Wskazanie wagi: Waga stoi w miejscu. Reakcja organizmu: Trzymamy dietę, kiszki marsza rżną, a mimo to - ciężar się nie zmienia. Dlaczego? Ano dlatego, że organizm jeszcze chroni swój magazyn tłuszczowy.

    *Wskazanie wagi: Waga lekko spada. Reakcja organizmu: Dobra nasza: organizm zaczyna czerpać zapasy z "magazynu" czyli z tkanki tłuszczowej.

    *Wskazanie wagi: Waga znów stoi w miejscu. Reakcja organizmu: Pełna mobilizacja organizmu, który przestawia się na oszczędne spalanie energii. Wszystkie mechanizmy obronne pracują na pełnych obrotach.

    *Wskazanie wagi: Waga skokiem rusza w dół. Reakcja organizmu: Organizm zaakceptował kryzysową aprowizację. Czerpie energię z zapasów.

    *Wskazanie wagi: Waga stoi w miejscu. Reakcja organizmu: Kryzys kryzysem, ale wszystko ma swoje granice. Włącza się alarm: przestawiamy się na jeszcze oszczędniejsze gospodarowanie energią.

    *Wskazanie wagi: Waga stoi w miejscu. Reakcja organizmu: Organizm przyzwyczaja się do nowej wagi.

    *Wskazanie wagi: Waga skokowo idzie w dół. Reakcja organizmu: Organizm sięga jednak po zapasy energii do tkanki tłuszczowej.

    *Wskazanie wagi: Waga stoi w miejscu. Reakcja organizmu: Organizm przyzwyczaja się do nowej wagi - uznaje ją za coś normalnego. Akceptuje też zmiejszone zapasy magazynów.


    GDY PRZEBRNIEMY PRZEZ WSZYSTKIE TE ETAPY TO POZNIEJ IDZIE JAK PO MASLE. JEDNAK PAMIETAJCIE ZE NIE WOLNO PRZERYWAC DIETY I SIE PODDAWAC NAWET JESLI WAGA STOI W MIEJSCU OD MIESIECY. PAMIETAJCI ZE NAWET JESLI WAGA NIE SPADA TO TLUSZCZ I TAK SIE SPALA! MOZNA WIDZIEC ZE SIE CHUDNIE A WAGA I TAK STOI.

    POWODZENIA W ODCHUDZANIU.
    __________________
    Wszystko jest w naszych rękach, więc nie mogą zostać pominięte.
    (G. Chanel)

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar Ewelinaaa
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    154

    Domyślnie

    Przydatne rady tylko gorzej z rygorystycznym przestrzeganiu ich, ja jak nie widze efektów wystarczy chwila załamania, gorszy dzien i szlak trafia diete. 2 lata temu postanowiłam wspomóc odchudzanie brałam tabletki meridia ihmm efekt po nich jest nie powiem bo w 2 misiące 10kg mi ubyło, ale ucierpiał na tym cały organizm, a i tak po skonczeniu zazywania kilogramy wracają...

  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar nieszkam78
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Dublin , Citywest
    Postów
    495

    Domyślnie

    no właśnie mam ten sam problem....
    mam po prostu bardzo słabą "silną wolę"
    tym razem jednak postanowiłam, że nie będę wrzucać w siebie czego popadnie - jak do śmietnika, tylko warzywka, owoce cienkie zupki i dam rade.... chyba
    Wszystko jest w naszych rękach, więc nie mogą zostać pominięte.
    (G. Chanel)

  10. #10
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    hehe fajnie napisane ale ciekawe kto wytrwal do konca diety?noo przyznawac sie hehe ja jeszcze nigdy nie wytrwalam bo mam slomiany zapal

  11. #11
    Wzorki Club Avatar czarnulkaaa87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lille France,,, marzy mi się Gdańsk
    Postów
    664

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    Cytat Napisał karolinka_zuzia1989 Zobacz post
    hehe fajnie napisane ale ciekawe kto wytrwal do konca diety?noo przyznawac sie hehe ja jeszcze nigdy nie wytrwalam bo mam slomiany zapal

    Nie wiem czy tu ktos zaglada, ale na kopenhaskiej wytrzymalam do konca i na I fazie south beach, a dalej faz nie bylo bo zaszalalam

  12. #12
    Nałogowiec Avatar Cukierek
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    508

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    powiem wam co mi najbardziej pomogło rowieszenie na lodówce zdjęć chorobliwie otyłych kobiet i jednej z ładną sylwetką za kazdym razem jak chce coś przekąsić to mam ten obraz przed oczami

  13. #13
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    moja przyjaciolka na lodówce ma swoje wieeeeelkie zdjecie z przed paru lat jak była mega szczupła i podpis 'czy aby napewno chcesz zjesc?' hahhahahahahahha

    ________________________________________


  14. #14
    Nałogowiec Avatar Cukierek
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    508

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    dobrze wymyśliła jakbym miała takie zdjęcie też bym tak zrobiła

  15. #15
    Wzorki Club Avatar czarnulkaaa87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lille France,,, marzy mi się Gdańsk
    Postów
    664

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    Hehe dobra metoda
    Ale jak się mieszka z innymi to ciężko :/
    I na dodatek z teściami

  16. #16
    Nałogowiec Avatar Cukierek
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    508

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    zależy jakich się ma teściów ja gdybym mieszkała z moimi <przyszłymi teściami> nie miałabym problemu

  17. #17
    Nałogowiec Avatar czarnyaniol121
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kępno, kiedyś Zduńska Wola
    Postów
    511

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    u mnie problem polega na tym ze musze odchudzac sie po kryjomu...
    moj brzydal jak tylko uslyszy odemnie ze jestem gruba i musze sie odchudzac to zaraz sie drze...
    raz jak mnie "przyłapal" na diecie to tak sie pokłuciliśmy ze zerwalismy ze soba...ale po paru dniach sie zeszlismy znowu...
    wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach...

    http://pl.20dollars2surf.com/?ref=313218



  18. #18
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    super pomysly Tylko to nie takie proste jak sie wydaje

  19. #19
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    To co napisała Jade to świeta racja te rady plus liczenie kalorii to efekt murowany
    Wypysia

  20. #20
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    a moim zdaniem wszystko zależy od osoby- nie ma złotej rady Jednym będzie dobrze skrupulatnie zapisywać innym nie, jedni wolą mieć z góry ustalone co na który posiłek inni nie, jedni namiętnie ćwiczą inni po prostu tego nie lubią bądź nie mają czasu Sprawa bardzo indywidualna.
    Jedyna metoda to chcieć i robić to z głową i w taki sposób, aby nie było to dla nas mega uciążliwe i trudne bo szybko zrezygnujemy z diety



  21. #21
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    Ja przeszłam proteinową i nie powiem efekty są zadowalające od marca do czerwca straciłam 11 kg i już od 3 miesięcy jest ok . Z tym wyjątkiem , że uważam aby się nie objadać . To miała być moja pierwsza i ostatnia dieta i by tak było.

  22. #22
    Rozkręcanko Avatar Golebica
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    Z tym odchudzaniem w grupie- to super rada! Gdyby nie moje forum, już dawno rzuciłabym dietę, a tak... już ponad pół roku :-)
    Mogę dać jeszcze jedną radę... jeśli chcesz zgrzeszyć, popatrz na zdjęcie, na którym ważyłaś najwięcej w swoim życiu- mi to naprawdę pomaga.

  23. #23
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    wydrukowalam powiesilam na lodowce moze poskutkuje

  24. #24

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    Ach z tymi dietami... Ja chyba ze 100 razy byłam już na diecie i jakoś szczególnych efektów nigdy nie udało mi się uzyskać ale tym razem kupiłam sobie wagę i mam nadzieję, że chociaż to mnie zmotywuje i pozwoli wytrwać w swoich postanowieniach. Ale czekolada jest taka pyszna

  25. #25
    Debiutantka Avatar fiodrea
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łódź
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: 8 rad jak wytrzymac na diecie

    A ja słyszałam, że jeśli chcemy schudnąć to powinniśmy zakupić niebieski obrus i talerze, bo niebieski kolor zmniejsza apetyt. Testował ktoś tę teorię?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •