Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Temat: Jak uniknąć nierówności

  1. #1
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Jak uniknąć nierówności

    JAK UNIKNĄĆ NIERÓWNOŚCI ?
    ( artykuł AP nr 22)

    Ile razy spotykamy się z problemem nierówności występujących na płytce? Bardzo często ! Pracując jako stylistki paznokci wiemy, że nierówności to powszechne zjawisko. Powodów mogą być tysiące, jednak największy tkwi w sposobie nakładania masy żelowej lub akrylowej. Oczywiście żadna "górka" nie jest straszna dla pilnika-to narzędzie pomocne w każdej sytuacji, ale nie tędy droga. Największe znaczenie ma technika aplikacji produktu na paznokcie. Dlatego też chciałabym podać kilka praktycznych wskazówek, które mam nadzieję okażą się dla Was pomocne.

    Przy rozpoznawaniu żelu powinniśmy pamiętać o wykonywaniu delikatnych ruchów nad powierzchnią przedłużanego paznokcia-żel powinien spływać z pędzelka, nie możemy go uklepywać. Często zdarza się nam wykonywac niekontrolowane ruchy, które powodują, że paznokieć wygląda nierówno. Każdy nasz gest powinien być celowy, dlatego też ważne jest skupienie się na tym, jak pracujemy z produktem. Ponadto, jak powszechnie wiadomo, żel ma właściwości samo poziomujące i to należy również wykorzystać. Przed jego utwardzeniem w lampie UV poczekajmy chwilę, aby produkt się wypoziomował. To w znacznym stopniu ułatwi i przyspieszy przedłużanie paznokci. Dużym udogodnieniem jest naprzemienna praca ( raz paznokieć jednej dłoni, a później paznokieć drugiej dłoni ), dzięki temu unikniemy rozlewania się produktu na skórki, a w związku z tym nie będziemy tracić zbędnego czasu na późniejsze wypiłowywanie nadmiaru żelu.

    Jak wiadomo technika pracy akrylu jest zupełnie inna niż technika pracy z żelem. Podczas nakładania aktylu powinniśmy skoncentrować się na konsystencji pudru połączonego z liquid'em. Nabrana na pędzelek kulka powinna mieć nie tylko odpowiednią konsystencję, ale również wielkość w zależności od powierzchni paznokcia. Przy metodzie akrylowej warto znać budowę pędzelka, gdyż prawidłowe wykorzystanie tej wiedzy w znacznym stopniu może przyczynić się do sprawnej aplikacji akrylu. Najsilniejszą częścią pędzelka jest "brzuszek". Dlatego też produkt należy rozprowadzać ("rozgniatając") na paznokciu właśnie przy jego pomocy. Dzięki temu powierzchnia będzie równa. Oczywiście dużą rolę odgrywa także wielkość pędzelka. Do "budowania paznokci" polecam pędzelki o rozmiarze #8 bądź #10, dla bardziej wprawionych osób nawet rozmiar #12. Dzięki temu opracowywana powierzchnia jest pozbawiona nierówności. Niektóre z osób pracują pędzelkami #6 i również doskonale sobie radzą. Jednak wymaga to od stylisty więcej pracy i uwagi, gdyż mała powierzchnia pędzelka wymaga aplikacji większej ilości kulek i ich opracowywania. Jeśli dostosujecie się do powyższych wskazówek, zrobione przez Was paznokcie powinny wyglądać idelanie, a problem nierówności stanie sie Wam zupełnie obcy.

  2. #2
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    dobry artykul
    wazny jest zel ktorym umiemy pracowac
    ja dostalm probkiz jednej firmy i za choinke nieumiem nanimpracowac
    wogole sie sam niepoziomuje
    jak skoncze pazury to sa gory i doliny

  3. #3
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    mam kochane odmienne zdanie na ten artykul ale napisze jutro bo dzisiaj to Ja juz padam...pewne rzeczy sa tutaj logiczne dla osob kiedy kolwiek trzymaly pedzelek w reku...pisza powodow moze byc tysiace a podali takie o ktorych wszedzie pisza a nie o tych na prawde najwazniejszych...

  4. #4
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    o to chetnie poczytam
    bo ja tojeszcze nie taka doswiadczona jak ty chyba
    ale nie zapomnij i napisz bo mnie zainteresowalas

  5. #5
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    no mnie tez, z checia przeczytam dobre rady,
    niecieropie fali na paznokciach !

  6. #6
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie

    ja takze czekam, u mnie fale to codziennosc
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  7. #7
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiasssss Zobacz post
    ja takze czekam, u mnie fale to codziennosc
    niestety u mnie też

  8. #8
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie

    Mnie się udało ostatnio bez fal, ale niestety tylko na jednym paznokciu...
    Annamon gdzie jesteś?

  9. #9
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    no ja robie bez fal hh
    ale jestemciekawa opini

  10. #10
    Rozkręcanko Avatar spokojna88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Jak uniknąć nierówności

    pomimo że pazurkami zajmuje się amatorsko i od niedawna nie wychodzą mi fale to z niecierpliwością czekam na ten artykul który z chęcią przeczytam

  11. #11
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Jak uniknąć nierówności

    a zapomnialam calkowicie o tym,jak znajde chwile to na pewno napisze..

  12. #12

    Domyślnie Odp: Jak uniknąć nierówności

    Czekam z niecierpliwością

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •