Pokaż wyniki 1 do 22 z 22

Temat: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

  1. #1
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    7

    Domyślnie POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Witam. Dziewczny jestem tutaj nowa. Prosze o pomoc. Zrobilam kurs paznokci calkiem tanio. Dzis pokazalam rodzicom certyfikat to mi ojciec powiedzial ze to nie jest certyfikat. ZE tym sobie mogę tyłek wytrzec. Pazurki robie od dluzszego czasu i chce na staz isc gdzies i dlatego popszlam na ten kurs. POMOZCIE. Jak i gdzie sprawdzic czy certyfikat nie jest falszywy. Jak sprawdzic czy faktycznie jestem stylistką po kursie z certyfikatem w reku. W necie mozna sie czegos dowiedziec tu i teraz. Poprostu jestem zrospaczona..... Szukam pomocy tu i teraz

  2. #2
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    napisz prosze gdzie robilas kurs.czy byl to kurs znaleziony w internecie typu kup plyte zdaj test a otrzymasz 10 certyfikatow,czy byla TO jakas szkola.
    ciezko cokolwiek powiedziec bo malo napisalas

  3. #3
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Hmmm. Mialam rowniez problem z certyfikatem ale okazalo sie ze nie potrzebnie sie zmartwilam. SKontaktowalam sie ze szkoleniowcem i jest ok. Tobie rowniez radze tak zrobic i nie sluchac innych.... Najpierw dobrze sprawdz kochana bo ja narobilam troszke zamieszania niepotrzebnie za co sorki E......... kochana

  4. #4
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Cytat Napisał mala Zobacz post
    napisz prosze gdzie robilas kurs.czy byl to kurs znaleziony w internecie typu kup plyte zdaj test a otrzymasz 10 certyfikatow,czy byla TO jakas szkola.
    ciezko cokolwiek powiedziec bo malo napisalas

    Przepraszam ale nie chce tutaj podawac szczegolow bo to tak jak na innym forum dziewczyny wstawiaja fotki czyjes i je wysmieaja. Wstawiaja je bez zgody i ja tez nie chce podawac niczyich danych. Mialam spotkanie z pewno instruktorka 1:1. Usiadlam, opowiedziala o pazurkach, stanowisku pracy itd... pokazala, ja powtorzylam i koniec. Certyfikat miala uprzednia sporzadzony wiec od razu dostalam..... Co i jak sie sprawdza na certyfikacie

    Evelina nie chce do niej z tym sie kierowac. Chce najpierw gdzies to sama sprawdzic. Jesli bedzie cos nie tak to wtedy uderzam do niej z osoba trzecia zeby bylo mi razniej

  5. #5
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    hmmmmmm ja zanim chodzilam na kurs sprawdzalam czy ktos jest szkoleniowcem.akurat tam gdzie ja chodzilam to byli szkoleniowcy z firmy ns.
    kurcze ale jak sprawdzic certyfikat?nie mam pojecia.a moze przeslij nam kopie tu jego.mpzesz zakryc nazwisko szkoleniowca

  6. #6
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Moze wstaw ten certyfikat na forum w formie zdjecia, zakryj nazwy identyfikujace.
    Przede wszystkim jesli robilas kurs w jakiejs firmie to powinno byc logo, nazwa firmy, imie i nazwisko szkoleniowca, jego podpis, jakis kontakt pewnie tez, moze pieczatka z NIPem - nie wiem w sumie ale te waznejsze rzeczy powinny byc
    Agnieszka

  7. #7
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Cytat Napisał rudzia1985 Zobacz post
    Moze wstaw ten certyfikat na forum w formie zdjecia, zakryj nazwy identyfikujace.
    Przede wszystkim jesli robilas kurs w jakiejs firmie to powinno byc logo, nazwa firmy, imie i nazwisko szkoleniowca, jego podpis, jakis kontakt pewnie tez, moze pieczatka z NIPem - nie wiem w sumie ale te waznejsze rzeczy powinny byc
    No wlasnie. Moze moge po tym nipiem sprawdzic. Albo firme co

    Nie iem ale jak jest pieczatka to daje to wiarygodnosc moim zdaniem chyba co W sumie nie znam sie na ty. Dziewczyny Co pomoga napewno. Musi kto sie doczytac kto mial taka sytuacje.

    Ja bynajmniej o pieczatke sie zaniepokoilam i okazalo sie ze Pani kochana przeoczyla tylko i dostalam pononie z pieczatka i sie ciesze
    Ostatnio edytowane przez Evelina.J ; 05-01-2012 o 22:54

  8. #8
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    A gdzie mozna sparwdzic firme

    ---------- Dodano o godzinie 21:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:55 ----------

    Bo wlasnie jest tam pieczatka tej Pani.

  9. #9
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    to wydaje mi sie ze jesli podpis i pieczatka jest to ze nie jest oszukany
    a w pisz w google nazwe tej firmy albo nazwisko instruktora i zoibacz co wynajdziesz.ale wydaje mi sie ze nei jest podrobiony.
    a mam pytanko
    czemu twoj tata mowi ze certyfikat jest neiwazny?

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Tata jak zobaczyl to mowi CO TO MA BYC. On ma tez rozne kursy i mowi ze to wyglada jak dyplom ze szkoly za dobre sprawowanie

    ---------- Dodano o godzinie 22:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:03 ----------

    Tata mowi ze on ma jakis Nr ewidencji certyfikatu jakis nr wpisu do ewidencji dzial jakis cos tam mi tu tlumaczyl

  11. #11
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    hmmmmmmmmmm kurcze nie wiem jak to jest w pl ale u nas na certyfikacie jest
    -nazwa firmy (jesli pod jakims patgronem jest robiony kurs np nailselection)
    -pieczatka
    -adres firmy
    -podpis instruktora
    zadnych innych nipow i numerow nie ma.
    ja mowie na 99 prooc ze ten certyfikat jest dobry

  12. #12
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Tata mi karze jechac gdzies sprawdzic czy to faktyczna firma i czy faktycznie mam te uprawnienia

  13. #13
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Skad wzielas informacje o tym kursie ?
    Moze jest strona w necie o nich, sprawdz...
    Musza byc jakies informacje o danej firmie jesli dziala legalnie. Moze ktos opisal ta firme na innych forach i polecal albo odradzal...
    Agnieszka

  14. #14
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Od faceta ktory mi towar sprzedaje. nie ma str www. Szukalam

  15. #15
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Bardzo dziekuje za tak wyczerpujaca odp. Jestem tutaj nowa na waszym forum i jako nowicjusz nie bardzo wiem jak sie poruszac. Mozna wiedziec ile kosztuje np jakies doszkolenie poniewaz poczatkujaca nie jestem, nowego sie nic tantym kursie nie nauczylam poniewaz ja od dluzszego czasu pracuje sobie w domowym zaciszu i powiem ze nawet mi to idzie i jestem zachwalana w miescie. ALe ile kosztuje takie doszkolenie z waszej firmy
    Ostatnio edytowane przez natalia268 ; 06-01-2012 o 14:40

  16. #16
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Cytat Napisał Violett Zobacz post
    Tata jak zobaczyl to mowi CO TO MA BYC. On ma tez rozne kursy i mowi ze to wyglada jak dyplom ze szkoly za dobre sprawowanie

    ---------- Dodano o godzinie 22:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:03 ----------

    Tata mowi ze on ma jakis Nr ewidencji certyfikatu jakis nr wpisu do ewidencji dzial jakis cos tam mi tu tlumaczyl
    Możesz wejść na blogi i sprawdzić jak wyglądają certyfikaty innych dziewczyn, np moje.

    Ja mam na odwrocie napisany nr certyfikatu i bodaj rok. Czyli jakieś katalogowanie jest. Robiłam kurs u szkoleniowca w Asto

    Cytat Napisał Violett Zobacz post
    Od faceta ktory mi towar sprzedaje. nie ma str www. Szukalam
    Znaczy przedstawiciel?
    Czyli nie koniecznie firma z pierwszej łapanki
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar centerbeauty
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    śląskie / łódzkie
    Postów
    302

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Violett jestem w szoku czytając co piszesz i co mówi Twoj tata.

    Po 1. Wybierając się na szkolenie sprawdzasz firmę i osobę która Cię szkoli, przeglądasz stronę www, jej prace, zapoznajesz się z firmą której jest szkoleniowcem itp sprawdzasz przede wszystkim wiarygodność szkoleniowca (teraz takie dane można bardzo łatwo sprawdzic bo 90% instruktorów ma swoje prace w necie własnie dla reklamy)

    Po 2. Na dzien dobry Pani powinna Cie poinformować jakiej firmy jest szkoleniowcem od ilu lat szkoli i taki kilka słow o sobie

    Po 3. Szkolenie chyba było przeprowadzone na jakis produktach chyba możesz wejsc na str firmy i sprawdzic czy ta Pani wspolpracuje z ta firma - ceny szkolen sa jednakowe zarowno w siedzibie glownej jak i u instruktorow

    Po 4. Na certyfikacie powinno sie znajdowac:
    - twoje imie i nazwisko
    - nazwa i logo firmy
    - data
    - miejscowośc
    - pieczatka firmy pierwotnej i podpis wlasciciela firmy
    - pieczatka i podpis szkoleniowca wspolpracujacego z firma
    - zakres materialu [przerobionego na szkoleniu lub tematyka szkolenia

    Na certyfikacie nie musi byc zadnych numerów ponieważ firmy prowadza swoje ewidencje np wg nazwisk i nr pesel wiec jest pewnosc ze nikt nie podrobi twojego certyfikatu


    Co znacza Twoje slowa : ". Usiadlam, opowiedziala o pazurkach, stanowisku pracy itd... pokazala, ja powtorzylam i koniec." ?


    Ile trwalo szkolenie co ci pokazala? Co powtorzylas Kto byl Twoja modelka?

    Co dalej dlaczego Twoj tata twierdzi ze wyglada to jak dyplom z przedszkola czy on szkolil sie z zakresu stylizacji paznokci kazda branza gra swoimi prawami kazdy stwarza wlasny projekt certtyfikatu i nie sadze zeby certyfikat np mysliwego byl podobny do stylistki paznokci


    Kolejna rzecz dlaczego nie chcesz wstawic cert na forum zamaz dane szkoleniowca i sprawdzimy wiarygodnosc

    Poza tym ja mysle ze jesli na certyfikacie widnieja te dane ktore wczesniej wymienilam to z twoim certyfikatem jest wszystko w porzadku nie masz sie co martwic i uspokoj tate zeby sie nie zamartwial i nie krzyczal bo takie prawa ma ten rynek
    własną firmę reklamujemy w odpowiednim temacie
    - samaron


    ufff ale sie rozpisalam ;/


    Instruktor i Główny Dystrybutor NailSecrets na woj. Łódzkie

    http://www.centerbeauty.pl

    center.beauty@onet.eu

    https://www.facebook.com/Center.Beauty.Pajeczno

    Zapraszamy do współpracy

  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar malinowa
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    895

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    na moim certyfikacje widnieje nazwa firmy w której robiłam kurs, data ukończenia kursu, pieczątka firmy i podpis właścicielki firmy, stempel instruktorki zawodu i jej podpis oraz numer wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych no i oczywiście nazwa produktów na których było prowadzone szkolenie i z jakiej metody przedłużenia było to szkolenie, u mnie żelem, to wszystko.

  19. #19
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    W Polsce istnieje luka prawna jesli chodzi o szkolenia z tego zakresu kosmetyki (paznokcie, rzęsy)
    Można być:
    niezależnym instruktorem (certyfikat instruktora wydaje cech rzemiosł) (dostajecie certyfikat z wpisem do MEN)
    instruktorem firmy zajmującej się dystrybucją i sprzedażą produktów do stylizacji(rzęs, paznokci) (certyfikat instruktorowi wydaje firma, a wasz certyfikat wystawia Wam instruktor-albo ze swoją pieczątką jesli prowadzi działalnosc gospodarczą, albo z pieczątką firmy (instruktor może pracować dla firmy na umowę - zlecenie bądź umowę o dzieło)
    Są też instruktorzy, którzy świetnie szkolą, a potwierdzeniem ich umiejętności jest praktyka, albo posiadanie własnego salonu( certyfikat otrzymujecie z pieczątka firmy- salonu)

    Jeszcze raz podkreślam, instruktorem może być każdy, bo nie ma uregulowań prawnych z tego zakresu. (oczywiście po spełnieniu pewnych warunków, ale nie o tym mowa)




    Czy któryś z tych certyfikatów jest ważniejszy, albo mniej ważny? Nie dziewczęta- wcale nie w mojej opinii. Ważne jest to, czego nauczyłyście się od swojego instruktora, co Wam przekazał, jaki macie z instruktorem kontakt po kursie.

    Co jest miernikiem dobrego lub złego instruktora? Rachunek, faktura VAT? Nip? Nie! Opinia o nim, w jaki sposób szkoli ile dobrych stylistek już wyszkolił. Czyli jednym słowem, Wy- kursantki jesteście naszą wizytówką. W jaki sposob wykonujecie to co próbowano Wam przekazać, co wiecie z dziedziny, z której certyfikat wisi u Was na ścianie.

    Więc weryfikacja po Nipie jest .. taką sobie weryfikacją. Dla przykładu:
    moj nip: 5861673341
    do zweryfikowania na stronie:
    CEIDG - Strona główna

    Czy wpis do ewidencji gospodarczej czyni mnie dobrym instruktorem? Uspokaja Was to, że mnie tam odnajdziecie? Oczywiście, że nie! Ważna jest opinia o mnie-jak szkolę, moje prace oraz prace moich kursantek

    Jestem instruktorem dwóch firm, swoich przyszłych kursantek pytam.. jaki kolor certyfikatu wkomponuje im się lepiej w pomieszczenie, w którym będzie wisieć, bo wiedzę przekazuję tak samo.

    Więc nie weryfikujcie osoby po Nipie, czy po rachunku jaki może Wam wystawić, tylko zanim podejmiecie decyzję o pojściu na kurs (paznokci, rzęs) poszperajcie w internecie trochę, tam jest wszystko

    wpisujemy dobry instruktor paznokci-sosnowiec i wujek google prawdę nam powie

    P.S. Drogi kurs to nie zawsze znaczy dobrze i na odwrót, czasem warto dopłacić parę setek i skończyć szkolenie u instruktora, który ma opinię rzetelnego. Opinie, opinie, opinie... to się liczy.

    pozdrawiam

    Kura

    P.S 2 Samaron, jak gdzies puściłam reklamę, to zedytuj błagam, bo mój niewyparzony paluch czasem nie wie, co można, a czego nie
    Ostatnio edytowane przez dzikakura ; 06-01-2012 o 19:52

  20. #20
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Bardzo fajnie napisane Kurko. Masz racje! Ja sie nauczyłam od instruktorki. Zakladałam kilka rzęs dopiero od szkolenia ale zabieram sie za klientke i konczę zakladanie rzęs bez chwil zwątpienia. Chodzi o to że nauczyla mnie jak to zrobic i nie musze myslec w trakcie: boze jak mam zrobic to czy tamto.... Za to bardzo dziekuje i sorki za małe komplikacje z mojej strony. Instruktorka wie o co chodzi Ważne jest właśnie to czy maa sie kontakt ze swoim szkoleniowcem. W razie wątpliwości można sie zawsze dopytac. A takowe napeno będą bedąc osobą początkującą..... Violettt z tego co piszesz Ty takiego kontaktu nie masz bo pisalas ze do niej sie nie zwrócisz z tymi wątpliwościami. Ja ten kontakt mam. Mialam problem, zgłosiłam sie do szkoleniowca i się wszystko wyjaśniło. I to jest to o co w tym chodzi, to co jest tak ważne, cenne......

  21. #21
    Molestantka klawiatury Avatar zosia_29
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 683

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Zgadzam się z dzikąkurką, szkoleniowcem może być każdy tez długo tego szukałam i ja nie mając rangi szkoleniowca mogę szkolić i wystawić certyfikat ze swoją pieczątką to czego dany szkoleniowiec nauczy... to już inna kwestia w mojej moiejscowości mam babki z certyfikatami szkoleniowca ceny sa z kosmosu a umiejętności nie mają żadnych ja biję je na głowę ani osiągnięć nic.... jedna jak zobaczyła moje publikacje w AP to klientka mówiła że o mało salonu swego nie rozbiła....wydaje mi się że ważne aby dany szkoleniowiec coś sobą reprezentował, czyli prace

  22. #22
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: POMOCY-CERTYFIKAT-jak moge sprawdzic wiarygodność?? POMOCY

    Violett nie odzywasz sie a my ciekawe rozwiazania sprawy... Juz uspokojona po tym co Ci dziewczyny napisaly, wyjasnily itd?

    Ps. Jesli faktycznie masz niewazny ten dokument to podaj na forum instuktorkę aby ostrzec inne dziewczyny bo napewno nie jedna na nią jeszcze trafi...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •