Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki 51 do 68 z 68

Temat: Żele//kolejność nakładania

  1. #51
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    Witajcie!
    Ja z takim pytaniem...bo już głupieje od tego.Mam takie płyny/lakiery i nadal nie wiem który pierwszy mam dawać...Płytkę paznokcia wiem już mniej więcej jak przygotować pod tipsa,z piłowaniem troszku problemu mam-chyba przesadnie piłuję ale może z czasem dojdę do wprawy i teraz...przemyć czy ten primer?
    Mam tak;
    - clean & preap (odtłuszczacz)
    -base coat (lakier podkładowy)
    -tip blender (pilnik)
    -top gloss (utwardzacz i nabłyszczacz)
    -silver protect(odżywka ochronna)

    Proszę Was napiszcie co i jak (jaka kolejność).
    Próbowałam robić french na tipsie,ale polituj się....Posiadam żele jednofazowe,średniogęste,clear,rózowy kryjący i biały z firmy Sunny Nails-tylko coś ten biały to na biały nie wygląda,albo zle coś robię.Czytałam na forum żeby już tym różowym nie smarować po białymKurcze to jak to zrobić? A może najpierw pociągnąc po całym tym różem a potem białymNie mam bladego pojęcia-czekam na Wasze cenne rady
    I jeszcze jak już ten żel zaczęłam piłować to wszystko (ozdoby)się porysowało i poodpadało
    Ratujcie!
    pozdrawiam

  2. #52
    Totalna maniaczka Avatar _kasiunia_4
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wołów/Wrocław
    Postów
    867

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    z różu ( o ile jest to przezroczysty róż ) albo clear dajesz warstwę cieniutką na tips już przygotowany odpowiednio potem całość kamuflażem do granicy tipsa ( bo używasz tipsów french ) czyli uśmiechu i budujesz pazurka żelem clear

    pokaż co ci wyszło to dziewczyny ci doradzą

    i jak już robisz na tipsach to lepiej na clear albo mlecznych i sama ucz się frenczyka malować białym żelem

  3. #53
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    Róż mam kryjący-tak pisze,wybacz ale nic z tego nie rozumiem i jeszcze jakiś kamuflaż A biały (czyli ten uśmiech) na końcu się maluje? Ciężko mi to pojąć

  4. #54
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    agusia najlepiej zacznij od początku, bo mamy na forum tematy jak zrobić pazurki

  5. #55
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    Ostatnio edytowane przez Sildre ; 18-09-2010 o 17:23
    " Podjęcie próby to pół sukcesu, a bycie dobrej myśli to 3/4 sukcesu..."





  6. #56
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    Poczytałam wszystko,ale nadal zastanawiam się po cholere mam aż tyle tych lakierów Chyba ze wszystkich nie muszę korzystać I jeszcze raz zapytam czy frencha na tipsie można zrobić tak: cienka warstwa clear lub tego żelu kryjącego-róż (ale na cały tips),potem biała końcówka i jeszcze raz clear? I to też trzeba pod koniec spiłować? Nie "zedrze" się ten biały żel Kurcze,ale namotałam...Sory,za te pytania-pewno nie jedna z Was za głowe się złapie
    pozdrawiam

  7. #57
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    Mozesz nalozyc na tipsie cienka warstwe clearu, na to ten roz, albo najlepiej cover konczac go jajeczkiem od strony wolnego brzegu ( ja daje na chwile do lampki by mi sie nie rozlal ), pozniej na to spokojnie mozesz nalozyc bialy ksztaltujac linie usmiechu ( do lampki ) i na to clear w wiekszej warstwie bo przy okazji zbudujesz krzywa no i pozniej pilujesz do odpowiedniej ksztalu

  8. #58
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę

    Przy czym starasz się tak zbudować pazura by jak najmniej później piłować. Oczywiście nie jedziesz pilnikiem jak dziki reks tylko delikatnie powoli zmieniając pilniki na te o większej gradacji (kończąc blokiem polerskim).
    A co do lakierów to hmmm nigdy nie używałam base coat do żelików (tylko jako bazę pod lakiery), także jak dla mnie osobiście uważam że jest raczej zbędny...
    Z Twoich płynów/lakierów kolejność byłaby taka:
    - clean & preap (odtłuszczacz) <= chociaż tu proponowałabym aceton kosmetyczny
    -base coat (lakier podkładowy) <= odpuściłabym
    -tip blender (pilnik) <= tylko na próg tipsa, chociaż ja też nie używam
    ~ tu dodałabym primer na naturalną płytkę, tak aby nawet odrobinki nie dać na tipsa
    - żele tak jak pisałam lub tak jak pisała rudzia
    - clean & preap (odtłuszczacz)
    -top gloss (utwardzacz i nabłyszczacz)
    ~ tu proponuję oliwkę na skórki

    -silver protect(odżywka ochronna) <= co do odżywki coś mi tam się kołacze, ale tak tylko się upewnię czy jest w formie lakieru? jeśli tak to używałabym ją także pod lakiery lub po zdjęciu pazurków.
    " Podjęcie próby to pół sukcesu, a bycie dobrej myśli to 3/4 sukcesu..."





  9. #59
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    witam wszystkich jestem nowicjuszką i mam pytanko. Rozpoczynam swoją przygodę z żelami i chciałam poradzić się co zakupić na początek, dodam że jestem amatorką podpatrującą swoją koleżankę która jest stylistką paznokci. Chciałabym skompletować zestaw startowy i popróbować narazie na sobie. Proszę doradźcie co powinnam zakupić na początek. Będę Wam bardzo wdzięczna za rady

  10. #60
    Totalna maniaczka Avatar malinowa
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    895

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    jeśli dopiero zaczynasz i nie bardzo się orientujesz co do czego służy i co ci się przyda, a co nie, to proponuje ci kupić sobie gotowy zestaw startowy np. /www.dobrarada.com.pl/p16207,zestaw-startowy-do-stylizacji-zelem-uv-podstawowy.html, ale za nim zaczniesz robic sobie pazurki zapaznaj się dokładnie do czego słuzy dany produkt i co po kolei nakładać, wszystkiego się dowiesz z tego forum, korzystaj z opcji szukaj, powodzenia

  11. #61
    No to..wpadłam Avatar zuziajanosz
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Pruszków
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    ,010Dziewczyny (te z doświadczeniem ) powiedzcie mi czy nakładanie żelu w ten sposób jest ok? Nauczyłam się od koleżanki która jest szkoleniowcem,:

    baza
    cienka warstwa clear
    cienka warstwa cover
    biała końcówka
    2 warstwy clear
    przemycie warstwy dysp.
    piłowanie
    gloss

    paznokieć jest bardzo płaski, wcześniej robiłam to w inny sposób żeby była krzywa C widoczna.
    Robiłam białą końcówkę na bazie, dopełniałam coverem i zalewałam clearem.
    Mów mi Zuza

  12. #62
    No to..wpadłam Avatar olao
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GBY
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    Dla mnie zbyteczny jest punkt 2.Jak masz baze to nie potrzebujesz klera.Jak pracujesz jednofazowo-to zamiast bazy dajesz kler,bo pod covera raczej trzeba coś dać. A żeby mieć ładny apex,to po prostu daj kulke klera w miejscu gdzie trzeba i tyle,albo na zkładkę połóż 2 warstwy klera.No i właściwie po co robić jak koleżanka jak Teój sposób był dobry.Ja robię zawsze najpierw jajo z covera ,a potem biały.Jak wjadę białym na cover to przecieram i już,
    Ostatnio edytowane przez olao ; 03-02-2012 o 21:37

  13. #63
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    U mnie tak:

    cienko baza
    cover
    biala
    clear grubsza warstwa lub dwie ciensze ale tam gdzie ma byc krzywa to daje wiecej
    i cala reszta
    Agnieszka

  14. #64
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    a ja robie na formie to tak:

    cieniutko nakladam na naturalny i cieniutko przedluzam pazurka
    odklejam forme
    cover
    bialy
    jedna grubsza warstwa krzywa c
    opracowanie
    nablyszczacz

  15. #65
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i proszę o pomoc. Dostałam kilka żeli i lampę, ale nie bardzo wiem, który do czego służy. Żele są firmy Ever Shine. Jest : Clear, Soft Shining, Mega white, Pink, Jasny zielony i Czerwony. Który do czego i w jakiej kolejności? Z góry baaardzo dziękuję za pomoc

  16. #66
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    Monika, przeczytaj sobie cały ten temat,jest naprawdę krótki... Poczytaj też na stronie EVERSHINE opisy żeli, będziesz wiedziała, który jakie ma zadanie. W tym temacie dziewczyny polecają także tematy, które warto przeczytać, kiedy zaczyna się swoją przygodę z pazurkami.
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  17. #67
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    A ja mam pytanko walcze cały czas z żelem i mam mały problem. Kolejnośc i szkolenie mam, ale trenuje praktykę.
    Mój problem polega na tym że w momencie gdy robie szkielet i go opiłowuje to pęka mi ta warstwa przy rogach paznokcia.Hmmm i cała stylizacja żelowa siada.
    Szczególnie gdy ktoś ma płaska płytke- jak nie usunę nadmiaru materiału to paznokiec wyglada jak kwadratowy klocek... Jak sobie z tym radzić?Może jakieś praktyczne sugestie?!...
    Będę wdzięczna
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  18. #68
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Żele//kolejność nakładania

    Spróbuj bez piłowania samego szkieletu, tylko nakładaj warstwy budujące na nieprzemyty szkielet, i dopiero po nadaniu wszystkich krzywych zacznij opracowywać. Szkielet stworzony na formie jest bardzo cienki, a przynajmniej powinien być, nie ma potrzeby piłowania go, i nie trudno go uszkodzić. Co do kształtu zacznij stosować zaciskarkę, nadasz dzięki temu odpowiedni kształt szerokim paznokciom.
    Aleksandra Sowa nail tech educator Euro Fashion AP
    www.candy-nails.pl


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Różne sposoby nakładania brokatu
    By kingaaa in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 252
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 23:31
  2. Krok po kroku
    By Kamis in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 604
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 20:09

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •