cześć dyndellll po pierwsze- chwała Ci za to, że nie nakupowałaś jakiegoś allegrowego badziewia za piątkę po drugie- polecili Ci coś na szkoleniu? na jakich produktach było to szkolenie? każdy klej ma trochę inną konsystencję i właściwosci.. zaczynałam od sl- ultra bonding, teraz kleję na d+, a miałam szansę przetestować też u+...osobiście mnie najbardziej odpowiada u+. Ale po kolei.
ultra bonding z sl - woooolno schnie, można kota dostać i trzeba dużo pompką pracować, dla początkujących ok, bo masa czasu na poprawienie rzęsy ale po kilku aplikacjach trafi Cię szlag ;p i pojemność duża, nie zużyjesz. Oparów mało, zapach wyczuwalny tylko zaraz po wylaniu na kamień, trzyma dobrze. Konsystencja średnio gęsta- ładnie się na nim rzęsę 'wślizguje'.
D+ - schnie dość szybko, ale też bez przesady, czasem pompka jest potrzebna, ale rzadko, daje trochę czasu na poprawę rzęsy. Konsystencja wodnista i jest mniej śliski/lepki od tego z SL, nie drażni, oparów prawie nie ma.
U+ - schnie najszybciej z tych trzech, ale nie jest to mega błyskawica, konsystencja i lepkość jak w ultra bonding z sl, co mnie osobiście bardzo odpowiada. Zapach czuć trochę bardziej i chwilę dłużej po wylaniu na kamień, ale tragedii nie ma.

Jak zaczynasz, to poleciłabym Ci D+ bo jest chyba najbardziej uniwersalny. Ale mowię- nie wiem, co miałaś na szkoleniu i czy Ci to pasowało... Co do rzęs- to ja oczywiście polecam evo- rzęsy w paletkach. Ja na początek brałam B0,2 mix, bo kilka aplikacji na tym wykleisz, a chyba najbardziej uniwersalne są. Pensety te od nich też są super. Do tego wiadomo: płatki/taśmy, primer, itd. I oczywiście nie zapomnij o płynach do dezynfecji dłoni i penset.