Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 31

Temat: Przedłużanie rzęs a sanepid..

  1. #1
    No to..wpadłam Avatar asiuniak33
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    141

    Domyślnie Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Ostatnio zainteresowałam się tym ponieważ chciałabym w przyszłości zająć się tym ale na zasadzie dojazdu do klientki.. (plus makijaż )napisałam do szanownego sanepidu i dostałam taką odpowiedź:

    W związku pismem przesłanym do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie drogą elektroniczną w sprawie prowadzenia działalności typu mobilna kosmetyczka, Oddział Nadzoru Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie informuje, że przy prowadzeniu tego typu działalności należy spełniać warunki określone m.in. w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 10 lipca 2006 r. w sprawie wykazu prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (Dz. U. Nr 133, poz. 939), w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2006 r. w sprawie badań do celów sanitarno-epidemiologicznych (Dz. U. Nr 25, poz. 191), ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. Nr 234, poz. 1570 z późn. zm.), ustawa z dnia30 marca 2001 r. o kosmetykach (Dz. U. Nr 42, poz. 473 z późn. zm.). Natomiast rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz. U. Nr 31, poz. 273) jest nieobowiązujący – uchylona podstawa prawna. W/w akty prawne są umieszczone na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (www.sejm.gov.pl).
    Klienci korzystający z usług kosmetycznych mogą być nosicielami wirusów przenoszonych drogą krwi (HBV, HCV, HIV) i innych wirusów oraz mieć wegetatywne formy bakterii, łącznie z prątki gruźlicy oraz grzyby. Nie będąc w stanie rozróżnić zagrożenia powinniśmy każdego klienta traktować jako osobę potencjalnie zakażoną.
    Na ryzyko zakażenia są narażone osoby świadczące usługi, a także istnieje możliwość przeniesienia drobnoustrojów na innych klientów poprzez zainfekowane dłonie w/w osób lub źle przygotowane narzędzia. W związku z powyższym ze wszystkimi narzędziami i sprzętem należy odpowiednio postępować, aby zapobiec przenoszeniu infekcji oraz przeciąć ich drogi szerzenia.
    Zgodnie ze stanowiskiem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny priorytetową metodą sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku naruszających ciągłość tkanek jest sterylizacja parą wodną w nadciśnieniu (w autoklawach). Jedynie narzędzia wykonane z materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę powinny być poddawane dezynfekcji wysokiego poziomu przez zastosowanie preparatów o szerokim spektrum działania (grzybobójczym, bakteriobójczym, wirusobójczym, sporobójczym). Sposób stosowania musi być zgodny z informacją zawartą na etykiecie preparatu.
    Ponadto na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach (Dz. U. Nr 42, poz. 473 z późn. zm.) kosmetyk wprowadzony do obrotu, używany w zwykłych lub w innych dających się przewidzieć warunkach, z uwzględnieniem w szczególności jego wyglądu lub prezentacji, oznakowania, wszystkich instrukcji użycia oraz innych wskazówek lub informacji pochodzących od producenta, nie może zagrażać zdrowiu ludzi.

    i teraz pytanko: dobrze zrozumiałam że autoklawa nas nie dotyczy bo przecież nie naruszamy ciągłości tkanek?
    jak to u was wygląda?

    Jeśli jest podobny temat a ja go nie znalazłam to przepraszam

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar monia_sc
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    159

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Ja się dziwie, że sex nie jest zabroniony

  3. #3
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Tego jeszcze by brakowało hehehehe

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar monia_sc
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    159

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Myślę że trzeba napisac do nich jeszcze raz. Aby konkretnie napisali o co im chodzi. Przedstawić zabieg dokladnie i prosić o odpowiedz "tak" albo "nie" bo rzucanie paragrafami nie rozjaśnia mi umysłu.
    Ostatnio edytowane przez monia_sc ; 09-02-2012 o 17:00

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Myślę, że nie dotyczy. Przy rzęsach większość materiałów jest jednorazowych. A pęsety nijak się mają do naruszania tkanki. Kiedyś słyszałam nawet, że w przypadku paznokci jeśli masz w ofercie tylko manicure biologiczny, to nie musisz korzystać z autoklawu - bo nie naruszasz tkanki więc można to różnie interpretować.

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Rzęs to nie dotyczy, tez sprawdzałam. Nie naruszamy tkanki,
    tkankę naruszamy przy niektorych zabiegach kosmetycznych przy tatuazy, makijazu permanentnym , dlatego np nie mozna przy mobilnej dzialanosci wykonywac makijazu permanentnego.

    Sanepid pisze Ci tak mniej wiecej:
    róbta co chceta, ale nie naruszajta skory , a pincety do rzęs skory nie naruszaja. (Chyba, ze bedziemy dziabaly nimi klientki w oczy i pojawi sie krew i osocze

    Jesli chodzi o mobilna dzialanosc gospodarczą i wymogi dotyczące tego w jakim pomieszczeniu masz wykonywac rzęsy to Ciebie to nie obowiazuje, bo ty jedziesz do klientki i klientka zgadza sie na warunki jakie ma u siebie w chalupie

  7. #7
    No to..wpadłam Avatar asiuniak33
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    no i od razu powinni pisać jak dzikakura... jasno i logicznie dziękuje najmocniej

  8. #8
    Nałogowiec Avatar MartaOSz
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Dzwonilam dzisiaj do sanepidu powiedziano mi tak:
    Istnieje niebezpieczeństwo naruszenia tkanki pincetami i trzeba miec kilka kompletow i normalnie sterylizowac jak przy paznokciach

  9. #9
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Chyba zadzwonię też do swojego sanepidu i zapytam jak to u nas wyglada, bo z tą instytucją jest jakoś tak, że co region to inaczej. Nie za bardzo chce mi się wierzyć w to, ze którakolwiek z nas naruszyła ciągłość tkanki (w domyśle powiek) jakiejś naszej klientki. Mnie się osobiscie nigdy nie zdarzyło kogoś pokłuć, a już tym bardziej zranić, nie mówiąc o tym że nie raczej nie mam sytuacji kiedy dotykam pensetami skóry klientki. Ja rozumiem bhp i tak dalej, ze lepiej dmuchać na zimne i że nigdy nie mów nigdy, ale aż taka dbałośc o sterylizację w tym wypadku to moim zdaniem przesada (zdaję sobie sprawę, że za chwile pewnie mnie ktoś zlinczuje ;p ).

  10. #10
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Dziewczyny, kazdy Sanepid interpretuje inaczej, a jak się zapytasz i postawisz zle pytanie to zawsze bedzie tak, ze czegos nie mozna. Ja mam np dwa komplety pincet jedne se moczę w lisoformince, kiedy tymi drugimi pracuję.

    Moze to niepopularne co powiem i mnie zjedziecie, ale cholercia uwazam, ze lisformina badz inny srodek uzywany do odkazania narzedzi wystarczy. Jesli chcecie być swietsze od papieza to mozna przeciez podpisac umowę z Zozem na jałowienie pincet w autoklawie. Ja swieta nie jestem, tkanki nie zdarzyło mi się naruszyć w sensie skaleczyc klientki , ale wiecie.. wszystko moze się zdarzyc.

    P.S. Nie wiem dlaczego nie przeczytalam posta Zen i w sumie napisałam to samo:-/

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Kura to porozumienie telepatyczne, wiesz jak jest ;d z tym że trochę rozwinęłaś to co ja napisałam

    uff nie jestem osamotniona, będą się czepiac nas obu

  12. #12
    Szkoleniowiec Avatar Iwona Oleksy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Ełk
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    powiedzcie mi dziewczyny jak jest z przedłużaniem rzęs w salonie - czy musi się odbywać w oddzielnym gabinecie (w sensie oddzielenia ścianami - czy mogą to być poprostu parawan lub wertikale/żaluzje?

    Bo u mnie w sanepidzie raz tak a raz inaczej - zgłupiałam

  13. #13
    Molestantka klawiatury Avatar zołzella
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Postów
    1 674

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    no najwięcej zalezy własnie od sanepidu bo one nie działaja wg 1 przepisu tylko kazy jak chce :/
    u mnie nie trzeba osobnego pomieszczenia ja mam tylko parawan i tyle i do niczego sie nie czepiali...

  14. #14
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Ja tez słyszałam tylko o parawanie

    I znów to samo, wg "mojego" sanepidu osobne pomieszczenie na dany zabieg powinno być wtedy gdy naruszamy tkankę i produkujemy odpady typu igły, zakrwawione waciki etc, a tak to nie trzeba, ale kazdy ma swoją interpretację, moze za duzo nie pytac?

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    ja wlasnie mialam wczoraj sanepid. u mnie jest tak ze jestem z fryzjerkami. poczekalnia jest bardzo duza wiec mam tam swoj kacik oddzielony parawanem. tam robie paznokcie, rzesy i makijaz. nie ma zlewu. i do niczego sie nie przyczepily, mowily ze tak moze byc, abym nie robila nic na twarz bo wtedy trzeba zlew, czyli nawet nie oddzielne pomieszczenie od paznokci!

  16. #16
    Molestantka klawiatury Avatar zołzella
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Postów
    1 674

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    no i znaczenie ma też to czy jest to działąnośc jednostanowieskowa czy tez nie...tzn jeżeli pracujemy same i nie zatrudniamy nikogo to tez sa inne warunki wtedy

  17. #17
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Ciekawa jestem jak sprawa wygląda, jak chciałabym założyć działalność jednoosobowa i zagęszczać u siebie w domku, legalnie.

    2 pomieszczenia nie będzie bo mam kawalerkę i mam zwierzaki w domu.

    Orientujecie się?

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Legalnie na pewno nie bedzie bo chcesz robic w domu, a sanepid ci nie zrobi odbioru bo w mieszkaniach nie robia odbiorow musialabys przeksztalcic na lok usl

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  19. #19
    Nałogowiec Avatar Gorzkajakmokka
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wroclove
    Postów
    699

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    A szkoda - bo tak to by było najwygodniej( w domku na legalu) Tzn dla mnie

  20. #20
    Wizażystka Avatar AnastazjaB
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Katowice
    Postów
    206

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Jeżeli chcesz robić u siebie w domu musisz mieć osobne pomieszczenie z osobnym wejściem i osobną toaleta
    Facebook: AnastazjaBalon
    - zapraszam do obserwowania i komentowania prac
    Dokładne informacje: www.anastazjabalon.com
    Mój blog: thebestmakeupartist.blogs pot.com

  21. #21
    No to..wpadłam Avatar pysialali
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Wracając do sanepidu...
    Gdy zakładałam działalność to stacja sanepidu w Katowicach odpowiedziała mi, że nie potrzebuje autoklawu bo w założeniu powinnam używać jednorazowych narzędzi.
    Ponieważ mając mobilną działalność nie są w stanie mnie sprawdzić to mam się pilnować gdyż każda jakakolwiek skarga czy wyrządzenie krzywdy klientce będzie ostrzej traktowane niż to w salonie.

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Cytat Napisał AnastazjaB Zobacz post
    Jeżeli chcesz robić u siebie w domu musisz mieć osobne pomieszczenie z osobnym wejściem i osobną toaleta

    i ta czesc mieszkania musi byc przeksztalcona
    ja mam salon w mieszkaniu przeksztalconym na lokal, i przy zglaszaniu do sanepidu musialam miec dokumenty potwierdzajace ze moj lokal jest lokalem uzytkowym a nie mieszkaniem

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  23. #23
    Rozkręcanko Avatar choco-lashes
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    To ja również mam pytanko, chciałabym wynając pomieszczenie ( box na małym ryneczku) w którym jest zlew ,lecz niestety nie ma toalety w środku . Czy toaleta jest konieczna? orientujecie się może?
    z góry dziekuje za odpowiedz

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Ministerstwo Zdrowia

    § 5

    Państwowy powiatowy inspektor sanitarny może, w przypadku zakładu stanowiącego wyodrębnioną część budynku lub lokalu, wyrazić zgodę na korzystanie z ustępu znajdującego się w innej części budynku lub lokalu, w odległości nie większej niż 75 m od zakładu, jeżeli dojście do tego ustępu odbywa się drogami komunikacji wewnętrznej.




  25. #25
    Rozkręcanko Avatar patka_przedluzanie_rzes
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    kościan
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid..

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    i ta czesc mieszkania musi byc przeksztalcona
    ja mam salon w mieszkaniu przeksztalconym na lokal, i przy zglaszaniu do sanepidu musialam miec dokumenty potwierdzajace ze moj lokal jest lokalem uzytkowym a nie mieszkaniem
    a co z toaletą?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy
    By meg19791 in forum Rzęsy
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 23-11-2022, 02:26
  2. Odpowiedzi: 3588
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 11:22
  3. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:25

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •