Strona 1 z 17 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 414

Temat: uczulenia na klej i inne produkty

  1. #1
    Wczytuje się Avatar lilia
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    12

    Domyślnie uczulenia na klej i inne produkty

    cześć dziewczyny! chciałabym poruszyć ważny temat uczuleń. otóż ja miałam klientkę, którą uczulił klej, ale nie od razu. stało się to podczas 4 uzupełnienia. spuchnięte, swędzące powieki, uczucie piasku pod powiekami. no i musiałyśmy zrezygnować z rzęs, bo próbowałam zrobić na innym kleju, niestety z tym samym opłakanym skutkiem. na dodatek tak mi głupio było, bo pani nigdy na nic nie była uczulona.
    to już było jakiś czas temu. a teraz mam inną klientkę, która ma uczulenie tylko na jednym oku. dokładnie takie same objawy, jak w poprzedniej historii, co mam z nią zrobić? ona nie chce rezygnować z rzęs, a mnie męczy świadomość, że klientka będzie musiała przez kilka dni chodzić do pracy ze spuchniętym okiem. macie jakieś rady na uczulenie?

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    uzywanie dlikatnego kleju dla alergików
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  3. #3
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Haaaa niezły temat, ja Wam opowiem jaką ja miałam przygodę
    Chodzę na rzęsy do jednej stylistki od lat, raz na jakiś czas (czyli od okazji do okazji) zakładała mi rzęsy - kępki, nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa, i było zawsze wszystko OK. Do ślubu zapisałąm się do niej na czwartek na 2 dni przed ślubem i zrobiła mi super rzęsy 1 do 1 wyglądało to super, ale po kilku godzinach od dołu do góry zaczęła mi czerwienieć biała część gałki ocznej w piętek rano (na dzień prze ślubem) mało zawału nie dostałam jak zobaczyłam swoje oczy, była to tylko niebieska tęczówka a reszta cała, doszczętnie przekrwiona ryczałam jak bóbr co oczywiście nie pomagało, oczy bolały, piekł i straszyły. Mój przyszły mąż rano się nie też przestraszył, ale na pocieszenie powiedział: nic już nie wymyślaj bo i tak jutro powiem TAK, starał się rozładować napięcie, ale ja jeszcze gorzej zaczęłam ryczeć, no same możecie sobie wyobrazić. No ale trzeźwo myśląc pierwsze co wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy do moich rodziców, na mój widok zbledli mama mnie od razu do auta zapakowała i do apteki, bez recepty (potem ją doniosłyśmy) dostałąm od pani w aptece sterydy do oka (na szczęści wiedziała co i jak bo sama też dostała kiedyś takie uczulenie od rzęs) i kazałą kropić co 4 godziny, w dniu ślubu z obawą zerknęłam rano do lusterka, ale na szczęście najbardziej widoczna część oka wróciła do normy, jedynie ta dolna część jeszcze byłą czerwona, więc na sesji niektóre zdjęcie zostały ominięte (te na których miałam patrzeć w górę). Nikomu nie życzę, żeby coś takiego przeszedł na dzień przed ślubem
    Ostatnio edytowane przez kasiulka81 ; 16-03-2012 o 22:50

  4. #4
    Szkoleniowiec Avatar marchewkowy_las
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kobyłka koło Warszawy
    Postów
    903

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    kasiulka, biedna, jak się namęczyłaś niestety, uczulenia się zdarzają ja też jestem uczulona, i próbuję coś wymyślić. tylko mam spuchnięte i swędzące powieki, a skóra przy inii rzęs zaczyna się łuszczyć. oczy wcale nie są zaczerwienione. tuż po aplikacji czuję się świetnie, problemy zaczynają się po 12-24 godzinach, i przez 3-5 dni mam skrajne uczucia: chcę zdjąć rzęsy, ale jak tylko spojrzę w lustro, to za wszelką cenę chcę je nosić
    jako stylistka rzęs mogę polecić klientkom, leki na receptę:
    Cutivate krem (uwaga! ze sterydami), ale skuteczny.
    Cortineff maść do oka na noc (sterydowo-antybiotykowa, na czerwone oczka jak u kasiulki przed ślubem)
    Dicortineff krople (też sterydy).

    bez recepty:
    krople Starazolin, złagodzą objawy uczulenia, swędzenia, pieczenia, ale nie są aż tak skuteczne.
    Hydrocortisonum krem łagodzi swędzenie.
    muszą być jeszcze jakieś tabletki, typu Telfast, Claritine, Zirtec .
    Koniecznie przeczytać ulotki, bo są różne przeciwwskazania.

    gdy nic nie miałam pod ręką, nasączyłam patyczek do uszu wodą utlenioną i posmarowałam brzegi powiek, w tym również dolne, od razu mi ulżyło, ale nie wiem, czy tak można
    Ostatnio edytowane przez marchewkowy_las ; 16-03-2012 o 23:49

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Czasem to nie jest uczulenie, a podraznienie jedynie.
    Ja mam podobne objawy jak marchewkowy, po aplikacji np placze jak bóbr 2 godziny, mam wrazenie, ze po prostu mam delikatne oczy, niekoniecznie u mnie to jest uczulenie,
    ja tez uwielbiam miec rzesy niestety
    jedynie norki mnie lubią, po wyryczeniu przepisowych 2 godzin i przemywaniu hektolitrami soli fizjologicznej wspomaganymi świetlikiem, po tych dwoch godzinach wracam do normy

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar kinga741
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz/UK-Strabane
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Dziewczyny tak sobie tutaj czytam i czytam o tych uczuleniach na klej i wogule ale tak sie zapytam czy ktoras robi sobie test uczuleniowy zanim zalozy rzeski?
    Mieszkam na wyspach i tutaj nie zrobia zabiegu dopuki nie ma sie testu 48 godzin przed zalozeniem.
    Pytam bo nie doczytalam sie tutaj o testach przed zabiegiem chyba ze cos przegapilam?

  7. #7
    Szkoleniowiec Avatar marchewkowy_las
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kobyłka koło Warszawy
    Postów
    903

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    ja dostałam uczulenia dopiero za 3 czy 4 razem. nie na wszystkie kleje reaguję tak samo. Ultra Plus jest dla mnie nie do zniesienia. ale ostatnio miałam zakładane na HS-5 z Evolashes, założone miałam w sobotę, w niedziele wieczorem odczułam swędzenie. nie brałam żadnych leków, tylko robiłam okłady z piołunu i wrotyczu (w równych proporcjach zaparzyłam 1 łyżeczkę na szklankę wrzątku). w poniedziałek i wtorek miałam z rana spuchnięte powieki, dalej robiłam okłady. od środy jest rewelacja, żadnych objawów. tylko śliczne rzęsy
    powinna być odpowiednia dawka alergenu, aby wystąpiło uczulenie. jeżeli zrobisz test na kilku rzęsach, może się okazać, że uczulenie wystąpi dopiero po całej aplikacji.

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar olao
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GBY
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    A myślałam ,że jestem w tym sama.Robię sobie rzęsy od chyba 2 lat.Na początku przez 1,5 roku było ok.Lekko zaczerwienione oczy po aplikacji.Potem doszło zapalenie spojówek ,ale z tym sobie radziłam kroplami,3 dni i po czerwonych oczach.Ale ostatnie 3 aplikacje jest koszmar! Swędzące bardzo czerwone powieki i tak jakby pękanie w zewnętrznych kącikach.Nie chcę rezygnować z przedłużania.Chyba kupię wszystko co poleca marchewkowy i dalej będę przedłużać.No chyba ,że będzie to nie do zniesienia i jeszcze gorzej.Oj,te baby durne!Ale nie wyobrażam sobie nie przedłużać........

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar kinga741
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz/UK-Strabane
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Dziewczyny myslalam o testach na skorze tak za uchem i na zgieciu lokcia kilka dni przed zabiegiem czy probowalyscie cos takiego .
    Moze jak klientka przyjdzie z uczuleniem zaaplikowac jej kropelke kleju za uszko i na reke i poczekac do nastepnej wizyty zobaczyc czy jest jakas reakcja.
    Pewnie czesami i nawet to nie wina kleju moze samych rzes uwierajacych dolana powieke.
    Jesli chodzi o te testy to tu w mojej okolicy tak sie praktykuje.Raczej zdaje egzamin i zawsze jest podkladka gdy klientka zacznie stwarzac problemy

  10. #10
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Kinga ja jeszcze nigdy nie zrobilam testu, mimo, ze przeprowadzam wywiad z klientka nie raz okazalo sie ze jest mega alergiczką... i co? po zabiegu oczy swędzą, pieką a ona i tak przychodzi na uzupelnienie
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  11. #11
    Szkoleniowiec Avatar marchewkowy_las
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kobyłka koło Warszawy
    Postów
    903

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    kinga, ja nigdy nie robiłam takich testów. i nawet nie wiem, czy mają sens. bo prawda jest taka, że przedłużamy rzęsy, nie aplikując kleju na powiekę, nie ma on kontaktu ze skórą, a jednak uczula
    spróbuj na sobie zrobić test - chodzi mi o to, że sprawdzisz, czy to w ogóle jest komfortowe, wydaje mi się, że nie. np jeżeli umazgram opuszki palców w kleju, to ten klej mi przeszkadza samą swoją obecnością, zaczynam go skubać. co dopiero będzie, jeżeli nanieść go za uchem?

  12. #12
    No to..wpadłam Avatar kinga741
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz/UK-Strabane
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Tak czy innaczej uwazam ze test zrobic trzeba dlatego pytam czy wogule dziewczyny robia.
    Jesli chodzi o aplikacje kleju pod wzgledem testu to tak sie to odbywa u nas myslalam ze i wy macie jakies sposoby.warto pomyslec o czyms takim jak test.
    Tak tu czytam ze dziewczyny maja przypadki z alergia mnie sie jeszcze nie trafilo ale szczerze mowiac czulabym sie okropnie wiedzac ze to po czesci moja wina .
    Nie chce zebyscie mnie zle zrozumialy ale tak sobie mysle ze producenci kleju powinni miec jakas opcje uczuleniowa w sumie na tych malych buteleczkach nic tylko nazwa i rodzaj i pojemnosc.Przydaloby sie pomyslec o czym takim jak test

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar marchewkowy_las
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kobyłka koło Warszawy
    Postów
    903

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Jeżeli przeprowadzisz taki test, napisz, proszę, relację. Na żadnym szkoleniu nie słyszałam o testach, taka informacja będzie dla mnie bardzo pomocna

  14. #14
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jelenia Góra
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    No tak : uczulenie i podrażnienie - obydwa problemy mogą być upierdliwe, a z rzęsek szkoda zrezygnować przynajmniej ja tak mam. Od problemu zresztą zaczęła się moja rzęsowa przygoda.
    Pierwsze, które miałam założone, podrażniały mnie tak bardzo, że w nocy nie mogłam spać, a w dzień myśleć o czymś innym, niż wydłubanie oka Czułam się, jakby na powiekach wyrosły mi kolce i jakby mnie ktoś nieustannie ciągnął za rzęsy (miałam założone 0,2 jakiejś firmy "kogucik"). Po niecałym tygodniu walki samej z sobą wróciłam do mojej rzęsistki z prośbą o zamianę na cieńsze. W nowych rzęsach czułam się już znacznie lepiej, ale nadal często odczuwam dyskomfort. Tak, jakbym miała je posklejane śpiochami
    No i teraz, kiedy Was poczytałam, zastanawiam się, czy to podrażnienie brzegów oka od twardszych niż naturalne rzęs i kleju, czy źle wykonana aplikacja.
    A swoją drogą, instynkt samozachowawczy mi podpowiada, żeby poszukać innej stylistki

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    moim zdaniem to mogly byc zalozone za blisko powieki, dlatego Cie kluly. to jest wlasnie uczucie porownywalne do ciagniecia za rzesy. albo mialas je posklejane wtedy gdy jedna wypada to druga ciagnie

  16. #16
    No to..wpadłam Avatar kinga741
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz/UK-Strabane
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Dziewczyny tescik mozna zrobic za uchem raczej malo widoczne miejsce jak rowniez mozemy posmarowac kilka rzes klejem ktorego bedziemy uzywaz dla danej klientki.Jesli chodzi o ucho to nabieramy troszku kleju na patyczek i delikatnie smarujemy za uchem cieniutka warstwe.Napewno klientka bedzie zadowolona wiedzac ze ma profesjonaliste przed soba.
    nawet jesli klej nie styka sie besposrednio ze skora to uczulenie moze wywolac sam odor czy zapach, jak rowniez to ze rzeski aplikujemy berdzo blisko naturalnej lini rzes.
    Fajnie bylo by jeszcze gdyby producenci opisali sklad chemiczny kleju wiedzialybysmy co ewentualnie wyeliminowac.
    To takie maje spostrzezenie i jeslichodzi o testy to tak wlasnie ja robie i potem do karty klienta wpisuje co i jak.

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar monia_sc
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    159

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Nie popadajmy w skrajność. Ja informuje klientki że może wystąpić reakcja alergiczna i w razie występienia uczulenia można smarować Hydrocortisonum i pić wapno, jeśli nie pomoże to rzęsy trzeba ściagnąc. Nie przykładam do tego zbytnio wagi bo kazdy jest dorosły i wie co robi. Nie będę bawić się w robienie testów, bo nikt nie ma czasu żeby przyjechać w jeden dzien na test a w drugi na założenie.

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    ja robie testy osobom ktore zakladaja rzesypierwszy raz i przed wieksza okazja np pannie mlodej
    zazwyczaj rzeski robia na ostatnio chwile, wiec nie ma czasu na niespodzianki typu zaropiale spuchniete oczy wysmarowane mascia

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  19. #19
    Totalna maniaczka Avatar luska102
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    1 255

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Ostatnio uzupelnialam 4 raz rzeski i nagle pojawilo sie pieczenie swedzenie i czerwone oczy i dziewczyna dzwoni ze chce sciagnac Bö juz nie moze wytrzymac
    Wczesniej nic takiego nie bylo. Produkty mam z evo. I Co teraz?

  20. #20
    Szkoleniowiec Avatar meraszka
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kraków
    Postów
    187

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    może spróbuj klej zmienić tej babeczce... dziewczyny coś chyba kiedyś pisały na ten temat i czasem się tak właśnie zdarza, że pojawia się uczulenie dopiero przy którejś tam aplikacji..

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar luska102
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    1 255

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    On jest taka ze nie da sie z nia dyskutowac ona odrazu zrobila Termin na sciagniecie. Ma przyjsc o 14 to moze jeszcze cos jej sprobuje powiedziec.

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Luśka czasem tak bywa ze dostaje sie uczulenia po kilku zabiegach - to tak jak ja - nigdy nie skubalam rzęs - dopóty dopóki nie okazalo sie ze caly cza mialam posklejane do 3 rzęs moich 1 i.. to wszystko kłuło i swędziało i... od tej pory jestem nałogową skubaczka i naprawde nie potrafie nad tym zapanować
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  23. #23
    Szkoleniowiec Avatar meraszka
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kraków
    Postów
    187

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    dzisiaj wyszło na to, że mogę robić za dowód nabywania uczuleń na klej- od dzisiaj jestem uczulona na d+, czuje jakby mi ktoś oko polał kwasem

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar luska102
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    1 255

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Edyta- robilam jej juz 4 razy i nic jej nie bylo. Ale Jak chciala to sciaglam. I chce znow przyjsc za tydzien zeby jej innym klejem zrobic

  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    pewnie trzeba znalexc ten wlasciwy
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Nowe produkty i promocje w Zby-Mal
    By paznokietek1000 in forum Sprzedawcy i Produkty
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 22:41

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •