Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 414

Temat: uczulenia na klej i inne produkty

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Wczytuje się Avatar lilia
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    12

    Domyślnie uczulenia na klej i inne produkty

    cześć dziewczyny! chciałabym poruszyć ważny temat uczuleń. otóż ja miałam klientkę, którą uczulił klej, ale nie od razu. stało się to podczas 4 uzupełnienia. spuchnięte, swędzące powieki, uczucie piasku pod powiekami. no i musiałyśmy zrezygnować z rzęs, bo próbowałam zrobić na innym kleju, niestety z tym samym opłakanym skutkiem. na dodatek tak mi głupio było, bo pani nigdy na nic nie była uczulona.
    to już było jakiś czas temu. a teraz mam inną klientkę, która ma uczulenie tylko na jednym oku. dokładnie takie same objawy, jak w poprzedniej historii, co mam z nią zrobić? ona nie chce rezygnować z rzęs, a mnie męczy świadomość, że klientka będzie musiała przez kilka dni chodzić do pracy ze spuchniętym okiem. macie jakieś rady na uczulenie?

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    uzywanie dlikatnego kleju dla alergików
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  3. #3
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Haaaa niezły temat, ja Wam opowiem jaką ja miałam przygodę
    Chodzę na rzęsy do jednej stylistki od lat, raz na jakiś czas (czyli od okazji do okazji) zakładała mi rzęsy - kępki, nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa, i było zawsze wszystko OK. Do ślubu zapisałąm się do niej na czwartek na 2 dni przed ślubem i zrobiła mi super rzęsy 1 do 1 wyglądało to super, ale po kilku godzinach od dołu do góry zaczęła mi czerwienieć biała część gałki ocznej w piętek rano (na dzień prze ślubem) mało zawału nie dostałam jak zobaczyłam swoje oczy, była to tylko niebieska tęczówka a reszta cała, doszczętnie przekrwiona ryczałam jak bóbr co oczywiście nie pomagało, oczy bolały, piekł i straszyły. Mój przyszły mąż rano się nie też przestraszył, ale na pocieszenie powiedział: nic już nie wymyślaj bo i tak jutro powiem TAK, starał się rozładować napięcie, ale ja jeszcze gorzej zaczęłam ryczeć, no same możecie sobie wyobrazić. No ale trzeźwo myśląc pierwsze co wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy do moich rodziców, na mój widok zbledli mama mnie od razu do auta zapakowała i do apteki, bez recepty (potem ją doniosłyśmy) dostałąm od pani w aptece sterydy do oka (na szczęści wiedziała co i jak bo sama też dostała kiedyś takie uczulenie od rzęs) i kazałą kropić co 4 godziny, w dniu ślubu z obawą zerknęłam rano do lusterka, ale na szczęście najbardziej widoczna część oka wróciła do normy, jedynie ta dolna część jeszcze byłą czerwona, więc na sesji niektóre zdjęcie zostały ominięte (te na których miałam patrzeć w górę). Nikomu nie życzę, żeby coś takiego przeszedł na dzień przed ślubem
    Ostatnio edytowane przez kasiulka81 ; 16-03-2012 o 21:50

  4. #4
    Szkoleniowiec Avatar marchewkowy_las
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kobyłka koło Warszawy
    Postów
    903

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    kasiulka, biedna, jak się namęczyłaś niestety, uczulenia się zdarzają ja też jestem uczulona, i próbuję coś wymyślić. tylko mam spuchnięte i swędzące powieki, a skóra przy inii rzęs zaczyna się łuszczyć. oczy wcale nie są zaczerwienione. tuż po aplikacji czuję się świetnie, problemy zaczynają się po 12-24 godzinach, i przez 3-5 dni mam skrajne uczucia: chcę zdjąć rzęsy, ale jak tylko spojrzę w lustro, to za wszelką cenę chcę je nosić
    jako stylistka rzęs mogę polecić klientkom, leki na receptę:
    Cutivate krem (uwaga! ze sterydami), ale skuteczny.
    Cortineff maść do oka na noc (sterydowo-antybiotykowa, na czerwone oczka jak u kasiulki przed ślubem)
    Dicortineff krople (też sterydy).

    bez recepty:
    krople Starazolin, złagodzą objawy uczulenia, swędzenia, pieczenia, ale nie są aż tak skuteczne.
    Hydrocortisonum krem łagodzi swędzenie.
    muszą być jeszcze jakieś tabletki, typu Telfast, Claritine, Zirtec .
    Koniecznie przeczytać ulotki, bo są różne przeciwwskazania.

    gdy nic nie miałam pod ręką, nasączyłam patyczek do uszu wodą utlenioną i posmarowałam brzegi powiek, w tym również dolne, od razu mi ulżyło, ale nie wiem, czy tak można
    Ostatnio edytowane przez marchewkowy_las ; 16-03-2012 o 22:49

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Czasem to nie jest uczulenie, a podraznienie jedynie.
    Ja mam podobne objawy jak marchewkowy, po aplikacji np placze jak bóbr 2 godziny, mam wrazenie, ze po prostu mam delikatne oczy, niekoniecznie u mnie to jest uczulenie,
    ja tez uwielbiam miec rzesy niestety
    jedynie norki mnie lubią, po wyryczeniu przepisowych 2 godzin i przemywaniu hektolitrami soli fizjologicznej wspomaganymi świetlikiem, po tych dwoch godzinach wracam do normy

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar kinga741
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz/UK-Strabane
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Dziewczyny tak sobie tutaj czytam i czytam o tych uczuleniach na klej i wogule ale tak sie zapytam czy ktoras robi sobie test uczuleniowy zanim zalozy rzeski?
    Mieszkam na wyspach i tutaj nie zrobia zabiegu dopuki nie ma sie testu 48 godzin przed zalozeniem.
    Pytam bo nie doczytalam sie tutaj o testach przed zabiegiem chyba ze cos przegapilam?

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs 1:1 - wątek ogólny cz.2

    Dziewczyny ja z innej beczki...
    Wiadomo była mowa o uczuleniu klientek na klej. A jak to jest z Wami? Ja ostatnio zauważyłam ze po stylizacji rzęs dosłownie w ciągu godziny się rozkichuję pieką mnie i szczypią oczy i mam masakryczny katar. Ostatnio zaczęłam używać pierścionka na klej i chyba podczas stylizacji mam go za blisko twarzy... Ma któraś tak może...? Kurcze co zrobić w takiej sytuacji. Bardzo wygodnie mi z pierścionkiem ale jestem nie do życia potem...

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Sylla niestety mam to samo. W ubiegły czwartek robiłam pierwsze rzęski po kursie i czułam, że umrę. Oczy mnie szczypały, kichanie, katar i drapanie w gardle. Pomyślałam, że to przeziębienie i nic nie brałam. Potem w sobotę robiłam kolejne i powtórka z rozrywki z tym, że w podwójnej dawce. Całą niedzielę spędziłam na kichaniu i smarkaniu, a o 18 już musiałam iść spać, bo oczy mi nie dawały spokoju. Dziś już jest lepiej, ale jutro mam znów rzęsy i się boję. Po wzięciu clemastinu lekka poprawa, więc już wiadomo, ze to alergia. Pewnie będę musiała zmienić klej bo teraz mam U+ z Evo.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  9. #9
    Nałogowiec Avatar karchola
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    406

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Generalnie mocne kleje, na dłużej wiążące mają mocniejszą emisję oparów. Ja mam hs5 i u+ nie widzę między nimi różnicy ale mnie nic nie uczula więc nie wiem jak w przypadku wrażliwca...

  10. #10
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    sylla ja kleje w maseczce juz teraz

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Też pomyślałam o masce. Teraz tak muszę spróbować....
    Ale oczy? Szczególnie jedno miałam bardziej podrażnione . To które było bliżej pierścienia. A pracuje w okularach to już sama nie wiem...

  12. #12
    Rozkręcanko Avatar patka_przedluzanie_rzes
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    kościan
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    cos co uczulalo moje klientki i mi lzawilo oko, to SL ultra + , a klientki ktore przychodzily z uczuleniem niemal tasmowo to byl maxi power 4YL.

  13. #13
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    W sobotę uzupełniłam znajomej rzęsy (po innej stylistce). Zakładało się dobrze. W trakcie okazało się, że nie domyka powiek. Mówiłam jej, że jest to jednym z przeciwwskazań do zakładania rzęs - ale ona chodzi w takowych od roku i mówiła, że nic się jej nie działo. Wszystko było ok ( no może poza efektem - miała założone 14 0,25 B a ja założyłam jej 0,15 - no więc nie taki efekt chciała - ale ja akurat grubości jakiej chciała - nie miałam na stanie). W niedzielę pisała mi, że oczy czerwone i bolą. To pierwsza osoba, która się do mnie zwróciła z jakimiś obiekcjami po zabiegu. Wytłumaczyłam że to może być reakcja alergiczna na klej i że może przyjechać to jej ściągnę - nie chciała bo ma jakiś wyjazd. Dzisiaj jest podobno troszkę lepiej - ale ledwo się do mnie odzywa.

    Kurcze jak ja nie lubię takich sytuacji. Z mojej strony zrobiłam wszystko dobrze - klej mam Evo B ultra +, trzymam w lodówce, otworzyłam go miesiąc temu więc z pewnością się nie popsuł.
    W trakcie trochę kolagen jej do oka podjechał a nigdy wcześniej nie miała na płatkach robione - więc może to, to ?

    Poleciłam jej przelewanie solą fizjologiczną.

    Nie wiem jak ustrzec się przed takimi sytuacjami na przyszłość.

  14. #14
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    a wczesniej tez tak bylo?
    u mnie po redzie jedna spuchla i zaczela sie luszczyc. druga luszczyla sie i byla zaczerwieniona ;/

  15. #15
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Spróbujcie potraktować klientke Nano misterem po zabiegu. U mnie dwie alergiczki zero ucZulenia nawet.na Reda.

  16. #16
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    wlasnie latam z jezykiem na brodzie zeby kupic wode destylowana i nigdzie nie ma. tak czy siak wrocilam do hs4. masakrycznie wolny jest

  17. #17
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    rzeczywiście hs 4 wolny jest dla mnie obecnie najlepszy jest hs 5,dużo szybszy i nie robię sklejek

  18. #18
    Nałogowiec Avatar Gorzkajakmokka
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wroclove
    Postów
    699

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    Cytat Napisał Mysiaczeq Zobacz post
    wlasnie latam z jezykiem na brodzie zeby kupic wode destylowana i nigdzie nie ma. tak czy siak wrocilam do hs4. masakrycznie wolny jest
    Ja kupiłam w cerf. W części dla aut i widziałam też obok desek do prasowania
    Facebook

    Filip i Mikolaj <3

  19. #19
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    w moich warunkach hs5 nie dziala

  20. #20
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    mysiaczek stacja benzynowa tam na bank maja

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    ja też podwędziłam buteleczkę wody demineralizowanej mężowi bo kupował do auta


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    dzis podskocze na stacje i kupie

  23. #23
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    mam wode moge dzialac

  24. #24
    Nałogowiec Avatar mucha
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Irlandia
    Postów
    574

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    no to działaj Mysiaczeq

    Ja póki co próbowałam na sobie mężu i dzieciach, bo cudeńko śliczne, się całe towarzystwo zleciało. "Mi też" "mi też"
    wspaniałe uczucie na twarzy... niesamowite. Musze na włosy też wypróbować. Wody mam dwa litry to łohoho.

  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: uczulenia na klej i inne produkty

    wczoraj na kolezance testowalam i dla mnie bomba

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Nowe produkty i promocje w Zby-Mal
    By paznokietek1000 in forum Sprzedawcy i Produkty
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 21:41

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •