Pokaż wyniki 1 do 25 z 110

Temat: Banalne przepisy dla każdego

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Banalne przepisy dla każdego

    Banalny przepis na fajne śniadanko

    Wrzucamy masełko na rozgrzaną patelnię
    Robimy dziurę w chlebie - fajny jest taki prostokątny "wiejski" ale tak naprawdę to może być każdy
    Chleb z dziurą kładziemy na patelnię a do dziury wbijamy jajko.
    Solimy do smaku
    Jak białko się w miarę zetnie to przerzucamy na drugi bok
    Troszeczke czekamy i następny rzut na talerz i GOTOWE!

    Pizza na patelni

    Jajka, mąkę, posiekaną cebulę i mleko zmiksować na jednolite płynne ciasto.

    Dodać pokrojone w małe kawałki: wędlinę, pół pomidora i sery.

    Dodać łyżeczkę oregano, pół łyżeczki bazylii, odrobinę papryki słodkiej , sól i pieprz.

    Oddzielnie podsmażyć na maśle pokrojone drobno pieczarki z cebulką i dodać do ciasta.

    Na patelni rozgrzać olej - nie za dużo i wlewać ciasto. Nie za dużo aby nie wyszło nam za grube.

    Smażymy. Po kilku minutach odwracamy i smażymy drugą stronę.

    Kiedy jest już usmażone ukladamy na wierzch plastry sera i posypujemy startym parmezanem - opcjonalnie troszkę pomidora.

    Wkładamy następnie do mikrofali na opcję pieczenia jeśli taką macie jeśli nie to dłuzej trzymamy na patelni aby rozpuścił sie ser. Widać kiedy jest gotowe. Danie smakuje pysznie i jest super szybkie do zrobienia.

    Bardzo dobra sałatka do grilla

    Ziemniaki,por (bez liści ta dolna cześć),ogórek (wydrążyć miąż) pokroić w kostkę,dodać sos koperkowo-ziołowy,majonez i jogurt naturalny dodawać po trochu żeby nieprzedobrzyć.Wymieszać.

    Pasta z makreli

    Makrelę oczyścić z ości i podziabać widelcem, do tego dorzucić potarkowany na 4 dużych oczkach ser i wymieszać. Kto lubi powinien dorzucić coś zielonego
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  2. #2

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    ciekawa jestem tej pizzy trza wyprobowac kiedys
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  3. #3
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    Ja smażę na masełku chałkę - pychotka.

  4. #4
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    a jak się chałkę robi?

    ---------- Dodano o godzinie 20:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:42 ----------

    CEBULICA - czyli odwrotność jajecznicy
    Obrane cebule pokroić w talarki (niezbyt grube) i smażyć na rozgrzanym tłuszczu do zeszklenia. Podczas smażenia mieszać, tak aby talarki rozsypały się na puste kółeczka. Posolić do smaku, wbić jajko, wymieszać z cebulą i smażyć aż się zetnie. Podawać ze świeżym chlebem.
    Chleb jajeczny
    Chleb kroimy na kromki. Jajka rozczepujemy w miseczce. Moczymy chleb w jajkach a następnie kładziemy na patelnie na rozgrzanym tłuszczy. Opiekamy do zarumienienia z obu stron. Ściągamy z patelni na talerz solimy i smacznego.
    Wersja z serem polega tylko na tym, że gdy jedna strona się już zarumieni posypujemy kromke potarym serem przykrywamy patelnie i czekamy aż ser się rozpuści. Szybko, tanio i smacznie zwłaszcza dla dzieciaków i nie tylko
    Można polać ketchupem
    Chlebowe pulpeciki „koniec miesiąca”
    Bułkę połamać na kawałki, zalać ciepłym rosołem i zostawić na pół godziny. Odcisnąć nadmiar płynu i przetrzeć przez sito lub przepuścić przez maszynkę. Jajka ubić z solą, ziołami i tartym serem, wymieszać z bułką, a jeśli jest zbyt płynna, dodać tartej bułki. Zostawić na pół godziny. Po upływie tego czasu formować spore kulki, obtaczać je w tartej bułce, lekko spłaszczać i smażyć na rozgrzanym tłuszczu na złoty kolor.
    Domowe zwyczajne puree dla początkujących Pań domu
    Ziemniaki obieramy, kroimy i gotujemy w osolonej wodzie. Odcedzamy i czekamy chwilkę. Odstawiamy z ognia. Następnie miażdżymy.Dodajemy mleko i masło. Dalej miażdżymy i mieszamy. Próbujemy, jeśli trzeba dodajemy soli. Ma to mieć miękką konsystencję. Jest bardzo dobre do mięsa, szpinaku, jajek sadzonych itp.
    Duszona kapusta pekińska
    Kapustkę dorbno szatkujemy, również białe części.
    Cebulkę kroimy w kostkę. Koperek siekamy.
    Na rozgrzany olej (najlepiej do dużego wysokiego rondla) wrzucamy cebulkę, rumienimy.
    Następnie dodajemy kapustę, koperek.
    Wszystko dusimy pod przykryciem do miękkości co jakiś czas mieszając, w trakcie doprawiamy do smaku.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  5. #5
    No to..wpadłam Avatar Ewelinaaa
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    a ja nienawidzę gotować, mogę robić wszystko tylko nie to. za to mój facet jest mistrzem w kuchni, ja ewentualnie mogę po nim posprzątać

  6. #6
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    [quote=farbstift;32102]a jak się chałkę robi?

    , ha, ha, Kupuje się świeżą w piekarni, kroi na grube kromy i siup na patelnię...

  7. #7

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    ten chleb jajeczny to ja polecam do kapusniaczku pychota
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  8. #8
    Kosmetyczka Avatar lirene21
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    Pyta murzyna
    tak nazważ mój mąż coś co często robię nie mam pojęcia skąd on wziął taka nazwę ale idealnie pasuje
    robię ciasto drożdżowe z ziołami ( np bazylia oregano lub ziola prowansalskie) i świeżym przeciśniętym przez praskę czosnkiem. rozwałakowuje je i mniej więcej równomiernie rozkładam cienkie plasterki wędliny np salami jakaś szynka może być nawet mortadela oliwki pokrojone w plasterki żółty ser, dziś dodałam tez ogórki kiszone w plasterkach ( ale ciasto od nich robi się gumowate i wygląda jak nie upieczone) jak wszystkie składniki są już na cieście zawijam je ścislo jak roladę kładę na blachę i fruu do piekarnika rozgrzanego na ok 180 stopni. siedzą tam ok 20-25 min aż skorka zrobi się lekko brązowa. po wyjęciu odstawiam żeby trochę ostygły i kroje na mniejsze części. najlepiej smakują z sosem czosnkowym mój mąż uwielbia kiedy ciasto pęka i ser wypływa przypiekając się na brązowo

  9. #9
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Olesno
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    Polecam przepisy paleo bardzo mało produktów i super smak

  10. #10
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    Słyszałam juz bardzo dużo o tej diecie paleo. Jednak nie miałam okazji przetestować jej przepisów. Moze pochwalisz się tutaj jakimś? Zobaczymy czy rzeczywiście jedzenie jest tak smaczne jak się pisze o tym

    Ze swojej strony polecam ten przepis na grilla:
    www.przepisy.pl/przepis/szaszlyki-z-grilla

    Jest to przepis na szaszłyki, który wielokrotnie wyprobowałam i zawsze mi wychodził.Jest bardzo smacznie

  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    Ostatnio nie mam w ogóle ochoty ani siły gotować. i serio musze się do tego zmuszać, niestety:/ Mój pomysł na banalny przepis to .... telefon po pizzę

  12. #12
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    507

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    Cytat Napisał murenaz Zobacz post
    Ostatnio nie mam w ogóle ochoty ani siły gotować. i serio musze się do tego zmuszać, niestety:/ Mój pomysł na banalny przepis to .... telefon po pizzę
    Też lubię zjeśc pizzę raz na jakis czas, ale żeby tak codziennie? NIe ma takiej opcji! Mam skłonności do tycia. Jestem szczupła ale tylko dlatego, że pilnuje się z jedzeniem.
    Daję tutaj najlepszy przepis na młode ziemniaczki https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/ziemniak-wczesny/ jaki znalazłam:
    Szczypta soli
    Pęczek pietruszki i koperku
    2 łyżeczki masła
    0.5 kg ziemniaków

    Co ciekawe przepis jest z 1895 roku. Do ziemniaczków dodaję jajko, kefir, ser biały. Czy cokolwiek innego co mi przyjdzie do głowy
    Ostatnio edytowane przez ell ; 25-05-2018 o 15:16

  13. #13
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Banalne przepisy dla każdego

    Tak na szybko przychodzi mi do głowy zapiekanka makaronowa. Wystarczy kupić świderki arrighi, łososia wędzonego, krojone pomidory z puszki, szparagi suszone pomidory, małą cukinię. Do smaku dodaję zioła włoskie, parmezan i gotowe!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •