Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 96

Temat: Rozstępy

  1. #1
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Rozstępy

    Przyczyny powstawania rozstępów
    Powstawanie rozstępów nie jest związane tylko z nadmiernym rozciąganiem skóry. Rozstępy są w dużej mierze rezultatem wzrostu poziomu kortyzolu we krwi. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza. Jego ilość wzrasta w okresie ciąży, dojrzewania, otyłości, wzrostu wagi. W okresie ciąży również wzrost poziomu estrogenów przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia możliwości pojawienia się rozstępów. Ponieważ tabletki hormonalne mają wpływ na żeńskie hormony płciowe, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, iż mogą być jednym z czynników sprzyjających rozstępom.
    Na tworzenie się rozstępów wpływa również używanie regularnie i przez dłuższy okres czasu leków steroidowych, ponieważ przyczyniają się one m.in. do ścieńczenia naskórka, zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej oraz degradacji już istniejących włókien kolagenowych.
    Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów.
    I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki.
    Osoby mające predyspozycje do tworzenia się rozstępów:
    ludzie otyli,
    nastolatki w okresie dojrzewania,
    kobiety w okresie ciąży, menopauzy,
    kulturyści,
    osoby o częstych wahaniach wagi,
    osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych,
    osoby przyjmujące leki steroidowe,
    osoby z predyspozycjami genetycznymi.
    Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Problem ten dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal 90% kobiet w ciąży.

    Charakterystyka rozstępów

    Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenu odznacza się niesamowitą wytrzymałością na rozciąganie. Trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg, aby zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1mm. Upośledzone - m.in. z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi - fibroblasty, zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry jak to ma miejsce np. w czasie ciąży, z powodu kruchości włókien dochodzi do zrywania tej regularnej sieci, czego efektem są właśnie rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne.
    Rozstępy wyglądają jak wrzecionowate pasma, występują najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach, piersiach. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów:
    W fazie I - zapalnej mają one postać czerwonych pasm. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse, aby się ich pozbyć.
    W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Dzieje się tak dlatego, iż zmienione włókna kolagenu oraz cieniutkie włókna elastyny starają się jak gdyby zregenerować zerwaną sieć. Jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki, wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, będących już w fazie zanikowej może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%.


    Pielęgnacja skóry z rozstępami

    Ponieważ przyczyną tworzenia się rozstępów są m.in. zmiany hormonalne i skłonności genetyczne, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec. Możemy jednak ograniczyć ich powstawanie, poprzez:
    unikanie w miarę możliwości częstych wahań wagi i "cudownych" diet, które w rezultacie dają tylko efekt jo-jo,
    przestrzeganie odpowiedniej diety, która zapewnia wystarczające dawki witamin oraz mikroelementów, zwłaszcza cynku i krzemu. Można także pomyśleć o uzupełnieniu diety suplementami.
    Jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki powstawania rozstępów lub też znajdujemy się w sytuacjach sprzyjających ich tworzeniu, chodzi tu zwłaszcza o okres ciąży czy dojrzewania, warto regularnie masować ciało stosując oliwki, olejki, balsamy lub jeden z dostępnych kremów przeciw rozstępom. Trzeba też pamiętać, że rodzaj kremu nie jest tak istotny jak sam masaż skóry. Krem jest tylko czynnikiem wspomagającym.


    PRZYKŁADY:
    Perfekta Body – galaretka przeciw rozstępom (też dla kobiet w ciąży),
    Oceanic Cosmetics AA – intensywny krem na rozstępy (też dla kobiet w ciąży),

  2. #2
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    ja osobiście polecam krem Fissan mam na piersiach straszne rozstępy.. pomagał i były efekty
    I forum
    miłośniczka akrylu

  3. #3
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Ja ten krem stosowałam w czasie ciąży i po przez kilka tygodni. Nie mam nawet jednego paseczka, bo pięknie mnie uchronił przed rozstępami. Jest rewelacyjny.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Dzięki anikol myślę że nie tylko kobietom w ciąży się przyda

  5. #5
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    nie ma sprawy kosmetyka jest moja pasją więc z miłą chęcią dodam parę tematów

  6. #6
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Cytat Napisał Kamis Zobacz post
    Dzięki anikol myślę że nie tylko kobietom w ciąży się przyda
    no tobie kamisku to na pewno się przyda

  7. #7
    No to..wpadłam Avatar Angie1722
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Przemyśl
    Postów
    132

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Dziewczyny a mam pytanie, jakiś dobry sposób na usunięcie rozstępów z pupu i z ud. Straszne mam i aż się wsztydze na plaże wyjść w gatkach...hehe pomóżcie

  8. #8
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Przepis na domową maskę:

    cynamon
    imbir
    kakao naturalne
    wyciąg z kawy
    wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
    sok aloesowy

    wszystko trzeba porządnie wymieszać aby wyszła maź, będzie trochę gumowa ale powinna być taka żeby się dała nałożyć na ciało.

    nakładamy to na ciało i owijamy się folią spożywczą (tą przeźroczystą)

    wytrzymujemy tak 20 minut (ponieważ jest alkohol i aloes będzie nieco piec)

    następnie rozwijamy się z tego i zmywamy, nakładamy krem nawilżający. skóra początkowo może być lekko zaczerwieniona, ale to przejdzie, za to efekty - - jak dla mnie rewelacja używam co 2 dzień.


    dodatkowo powiem że coś takiego jest do kupienia na allegro, ale ja robie sobie sama
    KONIEC Z CELLULITEM ! TO DZIAŁA ! DETOREN 500ml (665998481) - Aukcje internetowe Allegro

  9. #9
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Angie spróbuj tego kremu Fissan można go kupić w aptece i wcale nie jest oszałamiająco drogi.. działa rewelacyjnie.. ja miałam obrzydliwe rozstępy na piersiach kiedy nagle z płaskiej dechy miałam miseczke B.. ładnie sie zagoiły tzn widać lekkie ślady tam gdzie było najgorzej
    I forum
    miłośniczka akrylu

  10. #10
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    zaciekawił mnie ten krem fissan, o którym piszesz, znalazłam go na allegro za 20 zł. myślę że wkrótce w niego zainwestuję, skoro polecasz

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Dziewczyny dzięki za pożyteczny post. Na pewno się przyda. Niestety, my kobiety musimy się martwic o wiele rzeczy, jak cellulit, rozstępy, ech....
    Asiu, krem Fissan możesz znalezc w kazdej aptece. Myślę, że jeśli chodzi o kremy do pielęgnacji, lepiej kupowac w aptekach. Jakoś osobiście nie mam zaufania do kupowania kosmetyków przez internet.
    Pozdrawiam Was dziewczyny kochane.

  12. #12
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    fakt, ja często proszę o zdjęcie daty ważności, jeżeli chodzi o allegro. a o fissanie nigdy wcześniej nie słyszałam, ale skoro jest normalnie w aptece to jutro zobaczę

  13. #13
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    a macie jakies sposoby domowe na cellulitis

  14. #14

  15. #15
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    Przepis na domową maskę:

    cynamon
    imbir
    kakao naturalne
    wyciąg z kawy
    wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
    sok aloesowy

    wszystko trzeba porządnie wymieszać aby wyszła maź, będzie trochę gumowa ale powinna być taka żeby się dała nałożyć na ciało.

    nakładamy to na ciało i owijamy się folią spożywczą (tą przeźroczystą)

    wytrzymujemy tak 20 minut (ponieważ jest alkohol i aloes będzie nieco piec)

    następnie rozwijamy się z tego i zmywamy, nakładamy krem nawilżający. skóra początkowo może być lekko zaczerwieniona, ale to przejdzie, za to efekty - - jak dla mnie rewelacja używam co 2 dzień.


    dodatkowo powiem że coś takiego jest do kupienia na allegro, ale ja robie sobie sama
    KONIEC Z CELLULITEM ! TO DZIAŁA ! DETOREN 500ml (665998481) - Aukcje internetowe Allegro
    Czy tą domową maske mozna stosowac w czasie ciazy ?

  16. #16
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Cytat Napisał Evelina.J Zobacz post
    Czy tą domową maske mozna stosowac w czasie ciazy ?
    Nie powinno sie , poniewaz dziala rozgrzewajaco, a w ciazy powinno sie tego unikac

  17. #17
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Cytat Napisał unita Zobacz post
    Nie powinno sie , poniewaz dziala rozgrzewajaco, a w ciazy powinno sie tego unikac
    Szkoda bo jestem w ciazy i stad moje pytanie. Jak chodzilam pierwszy raz w ciazy to smarowalam sie cale 9 m-cy oliwka dzien w dzien i rozstepow mam bardzo, bardzo malo. zaledwie kilka i na szczescie w niewidocznym miejscu, na pupie pod bielizna wiec nie jest zle Ale teraz znow szaleje i martwie sie o to aby po ciazy wygladac tak jak przed Moj maz mowi ze mam bzika na tym punkcie. Ale to chyba dobrze moim zdaniem. Jestem jeszcze mloda wiec jeszcze chce pochodzic w mini

  18. #18
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    ten krem co dziewczyny polecaja jest skuteczny, wiec na razie sie tym smaruj, a ewentualnie jak juz urodzisz to sie bedziesz smarowac tym cynamonowym mazidlem, osobiscie polecam guam

  19. #19
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    jeśli jesteś w ciąży to najpierw sprawdź dokładnie czy jaki kol wiek można stosować krem na rozstępy. a ja ci radze dla bezpieczeństwa kupić sobie z pantena lub z jonsona krem na rozstępy dla kobiet w ciąży. bedziesz pewna jest bezpieczny. a jeszcze dodatkowo po po rodzie i w czsie ciąży możesz wypić jedni rozbite białko jest bespieczne i skóra się nie rozciaga.. jest to sprawdzony sposób

  20. #20
    Kosmetyczka Avatar Gakka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Gdynia / Kielce
    Postów
    742

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Ja używam tych kremików i jestem bardzo zadowolona z ich działania.

    perfecta extra slim - wyniki wyszukiwania

  21. #21
    Stylistka na medal Avatar rudi80
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Berlin
    Postów
    759

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    mi lekarka polecila taki olejek do masarzu dla kobiet w ciazy, jest tylko jeden problem-strasznie ciezko go dostac, siostra szukala w bydgoszczy w aptekach i nic-bede musiala kupic w niemcach a tu jest bardzo drogi
    frei - Olejek do masażu

  22. #22
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Cytat Napisał rudi80 Zobacz post
    mi lekarka polecila taki olejek do masarzu dla kobiet w ciazy, jest tylko jeden problem-strasznie ciezko go dostac, siostra szukala w bydgoszczy w aptekach i nic-bede musiala kupic w niemcach a tu jest bardzo drogi
    frei - Olejek do masażu
    rudi tu jest za 39 zł : frei na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro
    jeżeli nie masz konta na allegro to mogę ci zamówić, napisz pw jakby co

  23. #23
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    dla kobiety w ciazy polecam krem mustela jest genialny
    mialam rozstepy ogromne i sino fioletowe a po tym kremiku mam cieniutkie biale paseczki

    jest bardzo drogi, ale warto

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar Valia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    741

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Ja musze w takim razie tego fissana spróbować. Używałam musteli i clareny i powiem szczerze, że nawet całkiem całkiem troszke mi sie wybieliły. Ale pamiętajmy, żeby były efekty trzeba używać regularnie i systematycznie
    KAMIS AJ LOF JU

  25. #25
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Rozstępy

    Ja w ciazy uzywalam frei oil co prawda nie uchronilo mnie to przed rozstepami ale na pewno byly duzo mniejsze niz normalnie mogloby byc-
    w sumie to pojawily mi sie tylko na nogach!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •