Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 107

Temat: Pielęgnacja piersi

  1. #26
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    tylko dzidziusia można mieć w różnym wieku

  2. #27
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    też prawda. ale niestety im później kobieta rodzi tym bardziej jest narażona na raka szyjki macicy. co naj miej do 30 lat powinna urodzić jedno dziecko.

  3. #28
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    no ale chodziło mi o to w jakim wieku miałyście robione pierwszy raz badanie piersi bo jak bym miała np 25 i urodziła dzidziusia to nie jest już taki poźniejszy wiek na pierwsze badanie piersi

  4. #29
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Kurcze teraz ja sie zastanawiam bo ja jeszcze nie miałam a 30 sie zbliza uuu musze popytać lekarza..
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  5. #30
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Ja też nie miałam i właśnie dlatego zapytałam w jakim wieku miałyście robione może by sie poprostu wybrać tak poprostu i zbadać ?

  6. #31
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    nie. nie jest. ja miałam robione w wieku 23 lat. a badanie mammograficzne wykonuje się od 25 roku życia. zresztą dziewczyny podaje wam ty linki gdzie wszystko jest opisane oraz jak dokładnie zbadać sobie i techniki badania ich piersi.Forum Ginekologiczne - Samodzielne badanie piersi - profilaktyka raka sutka
    Forum Ginekologiczne - Samodzielne badanie piersi - profilaktyka raka sutka
    Badanie piersi, Warto wiedzieć > Badanie piersi

  7. #32
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    hym...ja w wieku 17lat miałam pierwsze badanie piersi i co wizytę chcę mieć badane
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  8. #33
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    to pierwsze badanie miałaś ze względu na jakieś skierowanie czy sama poszłaś?

  9. #34
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    poszłam do ginekologa i sama zaproponowała a potem to już sama pytałam
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  10. #35
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    elinka wczesne badanie jest potrzebne zwłaszcza wtedy kiedy w rodzinie były takie przypadki zachorowań. i jeśli wykryjesz guzek, możesz sobie sama badać.

  11. #36
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    ja jeszcze nie mialam badania mammograficznego a jestem juz po 30-tce, trzeba bedzie o tym pomyslec

  12. #37
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Cytat Napisał goslava Zobacz post
    ja jeszcze nie mialam badania mammograficznego a jestem juz po 30-tce, trzeba bedzie o tym pomyslec
    kochana jeśli urodziłaś chociaż jedno dziecko i karmiłaś to jest to jak najbardziej wskazane. dlatego że z gułupiego mleczaka potrafi powstać komórka rakowa.

  13. #38
    No to..wpadłam Avatar bera0
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    ja w dosc młodym wieku ok 14 lat, poniewaz wyczułam drobne guzki w piersiach .. po jakims czasie dostałam zapalenia- poszłam do lekarza i okazało sie ze to torbiele i to ok 3 cm, lekarz nie chciał robic biopsji w tak młodym wieku dał jakies leki przeciwzapalne i sie uspokoiło.. po jakims czasie poszłam do kontroli do innej pani ginekolog i ze tak powiem 'wymacała' mi piersi i to tak mocno ze na drugi dzien znowu miałam atak bólu- znowu leczenie Póki co badam piersi ale torbiele sie wchoneły.. od ponad 2 lat biore tabl. antykoncepcyjne wiec moze dlatego bo kiedys słyszałam ze sie je uzywa w leczeniu terbieli.. ale ile w tym prawdy nie wiem mam spokoj i jest ok. poza tym regularne badania, co jest tez bardzo wazne co do tabletek to się zgadza. zawierają chormony i to pomaga.
    Ostatnio edytowane przez zizia ; 07-08-2009 o 23:55

    Zapraszam na mojego bloga: www.berenika-nails.blog.pl/

  14. #39
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Cytat Napisał ziziz5555 Zobacz post
    kochana jeśli urodziłaś chociaż jedno dziecko i karmiłaś to jest to jak najbardziej wskazane. dlatego że z gułupiego mleczaka potrafi powstać komórka rakowa.
    Izuniu urodzilam 2 dzieci, starsze dziecko ma juz ponad 11 lat

  15. #40
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    nie ma za co. więc najwyższa pora je zrobić

  16. #41
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    U mniee w rodzinie tez rak nas presladuje... no jak na razie mniie nie dopadl ale moje obie babcie w zeszlym roku mame- ,asakra strasznie to przezylam nie mowiac o mamie nikt sie tego nie spodziewal co roku chodzila na badanie mamograficzne a tu masz... to mialy byc piekne wakacje ja urodzilam synka i pojechalismy po raz pierwszy z 2 miesiecznym Kacperkiem do dziadkow zeby sie nim nacieszyli a tu taka wiadomosc caly urlop byl do d.... Z reszta caly czas siedzac tutaj z dala od mamy mysle o niej zeby nie dostala nawrotow! Ja po przyjezdzie poszlam do gin i powiedzialam czy moze mi zrobic badanie ale nie reka tylko mamografie albo USg chocby bo jestem obciazona genetycznie a ona mi na to ze nie moze ze moge badac sie sama i jesli cos ewentualnie wyczuje to wtedy mnie skieruje na konkretne badania....... I badz tu czlowieku madry....

  17. #42
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Skoro już przy pielęgnacji piersi jesteśmy...czasem lubię sobie poczytać o tym i owym, szczególnie jeśli chodzi o pielęgnację różnych części ciała i jeśli o piersi chodzi to znalazłam ciekawy artykuł na temat ich pielęgnacji. >>> Jak dbać o biust? | mamypomysl.pl . Polecam lekturkę, bo sama wyczytałam tam kilka ciekawych rzeczy.

  18. #43
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Cytat Napisał Ewelina83 Zobacz post
    U mniee w rodzinie tez rak nas presladuje... no jak na razie mniie nie dopadl ale moje obie babcie w zeszlym roku mame- ,asakra strasznie to przezylam nie mowiac o mamie nikt sie tego nie spodziewal co roku chodzila na badanie mamograficzne a tu masz... to mialy byc piekne wakacje ja urodzilam synka i pojechalismy po raz pierwszy z 2 miesiecznym Kacperkiem do dziadkow zeby sie nim nacieszyli a tu taka wiadomosc caly urlop byl do d.... Z reszta caly czas siedzac tutaj z dala od mamy mysle o niej zeby nie dostala nawrotow! Ja po przyjezdzie poszlam do gin i powiedzialam czy moze mi zrobic badanie ale nie reka tylko mamografie albo USg chocby bo jestem obciazona genetycznie a ona mi na to ze nie moze ze moge badac sie sama i jesli cos ewentualnie wyczuje to wtedy mnie skieruje na konkretne badania....... I badz tu czlowieku madry....
    Nikt Ci łachy nie robi. Jeśli w najbliższej rodzinie występowały nowotwory, to jesteś obciążona genetycznie i muszą Ci zrobić badania pod tym kontem. Będziesz wiedziała czy również dostaniesz raka, czy możesz być spokojna.

  19. #44
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Niektórzy ludzie są bezlitośnie :/ moja kuzynka wyczuła sobie guzka a ta zapisała ja doiero za pół roku i powiedziała że ją nie obchodzi czy ma raka czy nie

  20. #45
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Cytat Napisał elinka Zobacz post
    Niektórzy ludzie są bezlitośnie :/ moja kuzynka wyczuła sobie guzka a ta zapisała ja doiero za pół roku i powiedziała że ją nie obchodzi czy ma raka czy nie
    niestety jest taka nasza polska rzeczywistość. oczywiście może zrobić sobie badanie piersi na własną rękę i koszt. lub po prostu udać się do ginekologa na usg piersi. też jest wykonywane przez ośrodki zdrowia.

  21. #46
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    napisze wam co sie dowiedzialam od chirurga plastycznego na temat pielegnacji biustu

    najwiekszym wrogiem kobiety jest spanie bez stanika i masowanie piersi
    piersi nie wolno smarowac/masowac kremami tylko je delikatnie wklepywac, bo smarowanie rozciaga skore i do tego celu najlepsze sa UWAGA kremy do twarzy

  22. #47
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Cytat Napisał ivonna70 Zobacz post
    Nikt Ci łachy nie robi. Jeśli w najbliższej rodzinie występowały nowotwory, to jesteś obciążona genetycznie i muszą Ci zrobić badania pod tym kontem. Będziesz wiedziała czy również dostaniesz raka, czy możesz być spokojna.
    No ale oni wlasnie uwazaja ze nie muszai to w dodatku nie Polska tylko Niemcy co by sie moglo wydawac ze tu dopiero klada nacisk na profilaktyke.... Brak slow jak juz cos wyczuje to mam przyjsc tylko ze wtedy moze byc juz za pozno tak jak u mojej mamy....I sama juz nie wiem gdzie powinnam isc zeby ktos mnie przebadal no chyba ze jedynie prywatnie ktos to zrobi bo tak to chyba nie mam co liczyc..

  23. #48
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Cytat Napisał ivonna70 Zobacz post
    Kobitki badajcie się często, albo same, albo w czasie wizyty u ginekologa. Będąc w szpitalu na operacji piersi napatrzyłam się na takie przypadki, że głowa boli. Wiele kobiet nie bada się wcale, bo wychodzą z założenia, że lepiej nie ruszać, a potem tragedia. Ja wyczułam u siebie sama wielkości małego paznokcia i na szczęście zmiana była łagodna.
    Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji biustu to polecam krem firmy Pulanna. Jest to wspaniały preparat zarówno dla kobiet, które po karmieniu piersią chcą odzyskać sptężysty biust, jak i do pielęgnacji codziennej. Stosowałam go po zakończeniu karmienia i moje piersi były w opłakanym stanie. Kuracja trwała miesiąc i nie miałam problemów przez jakieś 14 lat. Teraz powtarzam kurację ze względu na wiek, aby sobie młodość przedłużyć.
    Zamieszczam rysunek obrazujący sposób masowania biustu po nałożeniu kremu Pulanna.
    Ivonko a ten 3 rysunek to wsmarowywać w kierunku sutka? bo myślałam,że odwrotnie- od sutka

  24. #49
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Masujesz tak jak jest na rysunkach, a ostatni jest od środka między piersiami, aż prawie po szyję. Odcinek skóry między piersiami, a szyją czyli dekolt jest najbardziej odpowiedzialny za jędrność naszego biustu.

  25. #50
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Pielęgnacja piersi

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    napisze wam co sie dowiedzialam od chirurga plastycznego na temat pielegnacji biustu

    najwiekszym wrogiem kobiety jest spanie bez stanika i masowanie piersi
    piersi nie wolno smarowac/masowac kremami tylko je delikatnie wklepywac, bo smarowanie rozciaga skore i do tego celu najlepsze sa UWAGA kremy do twarzy
    interesujące...

    ________________________________________


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Pielęgnacja dłoni i paznokci
    By seqoya in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:11
  2. Powiększanie piersi
    By Kamis in forum Humor :)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-07-2017, 17:48

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •