Pokaż wyniki 1 do 17 z 17

Temat: Kurs fryzjerski

  1. #1
    Wczytuje się Avatar ajdida
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gorlice
    Postów
    15

    Smile Kurs fryzjerski

    Witam, coraz częściej zastanawiam się nad tym żeby moją pasje do tworzenia fryzur i pielęgnacji włosów jakoś wykorzystać w swoim życiu codziennym, najlepiej dokształcić się technicznie i teoretycznie i pracować jako fryzjerka. Największym problemem jest dla mnie to że szkoda mi dwóch lat żeby wracać do szkoły zawodowej i ją skończyć. Zastanawiam się nad zrobieniem sobie dobrego kursu z certyfikatem. Jednocześnie zastanawiam się jak dokładniej wyglądają takie kursy. Z tego co się zorientowałam różnie trwają takie kursy. Ten na który patrzyłam trwał 120h i obejmował praktykę i teorie. Co właściwie się ma po takim kursie Wiadomo certyfikat plus podstawowa wiedza. Jak to wygląda później ze zdobywaniem wiedzy praktycznej Czy ja mogę się starać o praktyki w jakimś zakładzie fryzjerskim Czy te praktyki będą płatne czy darmowe jeżeli ktoś by się zgodził na coś takiego Bardzo proszę o wypowiedzi osób które mają takie kursy za sobą lub prowadzą takowe. Z góry dziękuje


    PS. Jestem z Krakowa więc jeżeli można prosiłabym również o polecenie dobrej szkoły

  2. #2
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    Ja ukończyłam zawodówkę fryzjerską, nie trwa ona 2 lata tylko 3 ale szkołę do której chodziłam polecam wszystkim (100% profesjonalizmu, uczą tylko osoby dla których fryzjerstwo to pasja i codzienna praca, mają ogromne doświadczenie Zespół Szkół Projektowania i styliacji Ubioru w Sosnowcu ). Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że takie kursy dla kogoś kto nie skończył zawodówki w ty zawodzie lub technikum (jest ono gorzej postrzegane i szcerze mówiąc po ukończeniu go nic się nie potrafi gdyż praktyk jest bardzo mało), to zwyczajne wyciąganie kasy i są znikome szanse że znajdziesz po nich pracę. Z praktykami sprawa wygląda następująco: są one częścią nauki w ZSZ, trwają od 2 do 4 dni tygodniowo po 8 godzin, znaleźć dobre jest bardzo trudno, a w przypadku osoby pełnoletniej jest to praktycznie nierealne gdyż trzeba płacić za nią pełny ZUS a potrafi mniej niż normalny pracownik. Praktyki są też w technikum ale tylko 1 miesiąc w roku czyli niewystarczająco aby się czegoś nauczyć i nawet Ci włosów umyć nie pozwolą. Mona natomiast starać się o staż w salonie fryzjerskim, należy w tym celu iść do urzędu pracy i dowiedzieć się jak wygląda on w twoim mieście, zazwyczaj trwa on od 3 do 12 miesięcy

  3. #3
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    ja zapisałam się do rocznej szkoły o profilu "fryzjer damski" koszt to 79zł miesięcznie w żaku, jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć jak ucza, bo zaczynam od września. Póki co skończyłam w żaku wizaż. Jeśli chodzi o praktyczne zajęcia to nie dowiedziałam się nic nowego, za to zajęcia teoretyczne bardzo przydatne: rysunek odręczny, rysunek z elementami malarstwa, techniki doboru zapachów i na stylizacji: historia stroju.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  4. #4
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    A jaki dostaniesz dyplom/certyfikat po ukończeniu tej szkoły? Bo do egzaminu czeladniczego raczej nie będziesz mogła podejść

    ---------- Dodano o godzinie 22:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:03 ----------

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    ja zapisałam się do rocznej szkoły o profilu "fryzjer damski" koszt to 79zł miesięcznie w żaku, jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć jak ucza, bo zaczynam od września. Póki co skończyłam w żaku wizaż. Jeśli chodzi o praktyczne zajęcia to nie dowiedziałam się nic nowego, za to zajęcia teoretyczne bardzo przydatne: rysunek odręczny, rysunek z elementami malarstwa, techniki doboru zapachów i na stylizacji: historia stroju.

    A tak poza tym to widzę, że jesteś z Katowic więc jeśli chciała byś dodatkowo zrobić sobie kosmetykę to może to cię zainteresuje, ja jutro lecę się zapisać
    http://www.szkolamody.com/index.php?str=aktualnosci następnie należy wejść w
    "KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE"

  5. #5
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    nie, tylko specjalistę robisz jak po każdej szkole rocznej mnie fryzjerstwo nie interesuje na tyle, by iść na dwuletnie. Traktuję to bardziej jako uzupełnienie podstawowych zainteresowań, by móc zaoferować klientkom pakiet. Co do kosmetyki to już zaczęłam, ale nie skończyłam i od lutego kontynuuję, wiec już pochytane
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  6. #6
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    Aha, mnie akurat zainteresowała ich oferta ponieważ jest to podzielone na dwa kursy, kosmetykę twarzy i pozostałych części ciała (dłonie, stopy... itp) i jest napisane że po ukończeniu obydwóch można przystąpić do egzaminu na technika usług kosmetycznych, co bardzo by mi odpowiadało

  7. #7
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    a jak cenowo? bo na stronie nic nie pisze
    Wiem, że to nie ten temat, ale może ktoś widział gdzieś ciekawą szkołę związana z projektowaniem mody/ubioru?
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  8. #8
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    Darmowe przynajmniej z tego co czytałam na ich profilu na Facebooku, oni też zajmują się projektowaniem ubioru i są w tym świetni ale nie wiem jakie typy szkół mają obecnie w ofercie

  9. #9
    Nałogowiec Avatar wercia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Krakow
    Postów
    657

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    Hej dziewczyny. Ja mam podobny problem ale wydaje mi sie ze bedzie mi gorzej zostac fryzjerka otoz juz opisuje moj problem. Nie skonczylam szkoly poniewaz zaszlam w ciaze i niestety nie mialam mozliwosci dalej kontynuowac nauki, ale bylam w zawodowce i ukonczylam praktyke mialam super szefowa i dala mi taka mozliwosc, pracowalam tam pozniej w salonie na umowe jako asystentka fryzjerki, szefowa obiecywala mi kurs lecz niestety bylo im wygodnie jak bylam do pomocy i to odwlekaly caly czas wiec w koncu sie zwolnilam. I nie wiem czy jesli teraz zrobie jakis kurs bede miala mozliwosc pracy w tym zawodzie a bardzo bym chciala
    "Pozwól każdemu dniu stac się tym najpiękniejszym..."

  10. #10
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    wercia, a może poszukaj szkoły policealnej? Ja się do rocznej zapisałam a zajęcia są tak rzadko, że dałabyś radę.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  11. #11
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    Jeśli masz odbyte 3 lata pracy w zawodzie (praktyki, staż, praca) to masz prawo przystąpić do egzaminu czeladniczego, zadzwoń do najbliższej izby rzemieślniczej i spytaj o szczegoly

  12. #12
    Nałogowiec Avatar wercia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Krakow
    Postów
    657

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    Farbstift nie moge isc do takiej szkoly bo jestem po gimnazjum nie mial mi kto z corka siedziec matka sie d..pą odwrocila i stwierdzila ze mi nie bedzie pomagac pozniej juz coraz gorzej mialam zeby sie wybrac niby to tylko weekendy ale nia mial mi kto zostac z mala maz non stop w pracy i niestety A z tym ze moge zrobic czeladnika to pierwsze slysze ale i tak musialabym zaliczyc jakis kurs bo nauczylam sie na praktyce nie tyle co bym chciala. Bardziej bylam dziewczyna potrzebna do tych samych czynnosci a duzo rzeczy nie potrafie ale sie dowiem bo jesli mala pojdzie do przedszkola bardzo chcialbym pracowac jako fryzjerka mam nadzieje ze mi sie w koncu uda
    "Pozwól każdemu dniu stac się tym najpiękniejszym..."

  13. #13
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Kurs fryzjerski

    Co prawda kilka lat minęło od tej dyskusji ale może komuś taka wiedza się przyda. Więc w Warszawie działa świetna Akademia Gnatyshyn. Gdybyście szukały profesjonalnych kursów fryzjerskich to możecie zajrzeć na ich stronę i przejrzeć ofertę.

  14. #14
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Đ*оссия
    Postów
    161

    Domyślnie -

    Wg info od o. Marcelina to zarówno fitoterapeuta, jak i towaroznawstwo dają uprawnienia w prowadzeniu zielarskiego. Kończę kurs fitoterapeuty. Uważam że jest to czas stracony. Większość wykładowców mogłoby szanować nasz a zarazem swój czas i wysłać slajdy na maila. Nic oprócz nich z własnej wiedzy nie udostępniają. Jestem zażenowana poziomem wykładów. Rozważałam zrobienie naturopaty ale ostatecznie mam sporo innych zainteresowań, na które mogę przeznaczyć wcale niemałe pieniądze. Jeśli ktoś szuka konkretnej wiedzy to kompletnie nie polecam.

  15. #15
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Đ*оссия
    Postów
    161

    Domyślnie -

    To mój pierwszy post na tym wspaniałym forum - naprawdę jet tutaj kawał wiedzy.Chciałbym zapytać o kursy w Międzyborowie - kurs zielarz fitoterapeuta.Jestem bliski decyzji zapisania się na jego obecną edycję. Cel jest jeden - zdobyć jak najwięcej wiedzy.Nie jest to tania zabawa - prawie 5 tys. zł dojazdy, kwatery itp.Napiszcie proszę czy warto :-Pozdrawiam

  16. #16
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Đ*оссия
    Postów
    161

    Domyślnie -

    To nie burza, to rozmowa i wymiana poglądów :-Jako początek drogi zielarskiej kurs towaroznawstwa zielarskiego może być, przecież kazdy jakoś zaczynał, ale nie należy się na tym zatrzymywać.Pozdrowienia :-

  17. #17
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Đ*оссия
    Postów
    161

    Domyślnie -

    Towaroznawstwo zielarskie zdecydowanie należy zaliczyć w Międzyborowie przez internet. Tam są świetne materiały, część do czytania, część do odsłuchania, w tym filmy z wykładów naszego Admina, które wystarczy zaciągnąć sobie na dysk i czytać i słuchać do bólu nawet i 10 razy - jak masz na dysku, to nic ciebie nie ogranicza. W innych miejscach może są na żywo wartościowe wykłady, ale materiały z Miedzyborowa chyba są najlepsze.Materiały z anatomii są zrozumiałe, jeśli się ma na podorędziu Wikipedię, bo ilustracje są z Wikipedii, i to angielskiej, żeby było edukacyjnie ciekawiej ;-Teraz wiele szkół, które prowadzą zajęcia z zielarstwa dają na koniec też i świadectwo zaliczenia kursu towaroznawstwa zielarskiego. Musisz się sama dowiadywać.Ja stwierdziłam, że nie idę na żaden nowy kurs, zanim nie uporządkuję notatek z 3 lat Międzyborowa. Jeszcze do końca daleko... Hej, daleko... Pozdrowienia :-

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. BIAŁYSTOK kurs -żak
    By katarzynaw88 in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 21:48

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •