Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 33

Temat: Ból nadgarstka

  1. #1
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Ból nadgarstka

    Od 1,5 tygodnia mam straszny ból w nadgarstku. Nigdy nie miałam żadnych urazów czy złamań. Myślę, że troszkę przesiliłam reke przy remoncie. Nie uderzyłam się ani nie upadłam. Po kilku dniach po remoncie zaczął się ból. Nie mogłam nic nosić ani chwytać, obracać nadgarstkiem, zginać nadgarstek do wewnątrz czy odgiąć. Praktycznie nie mogłam robić nic ręką. Smarowałam maścmi przeciwbólowymi i związywałam nadgarstek bandażem. Ból jakby się troszkę zmiejszał ale uczucie jakby blokady dalej było, i od wczoraj nagle wszystko się pogorszyło.Robiłam normalne prace domowe, posprzatałam w mieszkaniu i zrobiłam obiad ale to wcześniej tez robiłam, a dziś w nocy obudził mnie ból, na nadgarstku pojawila sie jakaś kulka, która przy dotyku strasznie boli, wogóle przy dotyku boli, czasami czuję jakby takie łamanie w palcach, nadgarstku i przedramienu.Nie mogę opuścić nadgarstka w dół bo ból jest niesamowity. Bez poruszania ręki ból ciągle towarzyszy. Przypomniałam sobie , że jak byłam młodsza to taki ból też mi towarzyszyl, nosiłam wtedy opaske sciągająca ale nie pamiętam ile trwał ból. Czy jest to coś poważnego? Powinnam udać się do lekarza czy czekać aż samo przejdzie?


    No i jak ja mam teraz paznokcie na konkursy robić? Mam nadzieję, że wkońcu przejdzie...
    Ostatnio edytowane przez dzidzia1987 ; 22-04-2012 o 13:58

  2. #2
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    Osobiście radziłabym iść do lekarza nawet jeśli to ma być kontrolne....
    Może to być zwykłe przeciążenie nadgarstka,
    ale i coś gorszego.
    lepiej szybko sprawdzić żeby mieć pewność.
    i wtedy tylko będziesz musiała oszczędzać rączkę.

    Moja przyjaciółka miała podobnie z kostką...
    najpierw bolało ale nogą trochę ruszała i niby miała skręconą po miesiącu zwolnienia, okazało się że jednak było złamanie. i kolejne 3 tygodnie gipsu.

  3. #3
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    dzięki Germana...najgorsze jest to,że najpierw muszę iść do rodzinnego po skierowanie i potem drugi raz do specjalisty...

  4. #4
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    No neistety

    Spróbuj też poobkładać sobie chłodnym okładem 1-2 razy dziennie. i faktycznie jakaś opaska "uciskowa" żeby troszkę ograniczyć też ruszanie.

  5. #5
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    reka troche przestala bolec, smaruje altacetem i nosze opaske sciagajaca, ,,kulka'' jak ja to nazwalam, tak jakby sie rozlala, jest mniej wypukla ale za to 2 razy wieksza, poczekam do konca tyg i jak sie nie zmieni ide do lekarza

  6. #6
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    oh je to widze ze nie tylko ja cierpie na to.od wczoraj boli mnie to samo miejsce co ty.Teraz jest troszke lepiej ale dzis rano nie moglam drzwi przytrzymac jak wychodzilam z domu tak bolalo....

  7. #7
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    wspolczuje...mnie boli juz 2 tygodnie

  8. #8
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    Oby to nie był zespol ciesni nadgarstka -> to taka najgorsza wersja.
    Dosc sie o tym nasluchalam to podchodzi pod chorobe zawodowa i boli to malo...
    napier... nicza jak sto.

    Mnie tez boli nadgarstek jak np za dlugo manewruje myszka od kompa. To wszystko przez nieergonomiczne stanowisko pracy.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  9. #9
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    mnie bardzo często bolą nadgarstki, palce i inne stawy, dzisiaj chciałam odkręcić słoik i jak mi coś przeskoczyło w nadgarstku to aż mi łezki do oczu naszły, potem zaczęła mnie boleć lewa kostka i prawe kolano i kuśtykam jak paralityk, jeszcze trochę to się rozsypię... starość nie radość

  10. #10
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    nanami7 tez sie juz o tym duzo naczytalam, i moze wlasnie to mam. czytalam o operacji ale ponoc to nic nie daje, a bol dalej jest

  11. #11
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    A wiecie o tym że przy ciesni nadgarstka jest taki bol nie do wytrzymania ze ludzie sami sie nacinaja? Bo wystarczy naciac ktores sciegno a na operacje sie dlugo czeka. A jak sie sami nacinaja to czesto konczy sie zle a nawet smiercia.
    Mialam o tym na ergonomii i chorobach zawodowych...
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  12. #12
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    heh nacinac to ja sie narazie nie bede

  13. #13
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    udffffffffffffff mi na szczescie juz przechodzi.moze gdzies nadwyrezylam sobie

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    Kurcze... teraz się doczytałam że masz kulke.

    wygląda jak taka mała kuleczka pod skórą?
    jeśli tak to na 85% to "ganglion"

  15. #15
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    germana przepraszam, że dopiero odpisuję. Tak taka mała pod skórą...Co to jest ganglion? Pierwszy raz o tym słyszę-muszę w wikipedii poszperać.
    Dobra wiadomość to taka, że ręka już prawie nie boli i chyba ani śladu ,,kulki" nie ma


    Kochana chyba naprowadziłaś mnie na dobry trop. Jak zobaczyłam grafike na google, to było już wszystko jasne. Pewnie miałam coś z tego, no może nie aż w takich wielkich rozmiarach jak ci inni ludzie ale wyglądało podobnie. Dobrze tylko, że znikło samoistnie. Mam tylko nadzieję, że ból znowu szybko się nie pojawi...no i ta kulka również...
    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez dzidzia1987 ; 03-05-2012 o 23:19

  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    w necie wyglądają strasznie ale zazwyczaj jest to nie groźne a dość upierdliwe.

    Jeśli to było to to najlepsza opcja to:
    położyć gumkę do ścierania i ścisło obwiązać badarzem... ;p
    dosłowna opinia jednego z lekarzy

    "gulka" wciska się samoistnie ewentualnie można jakieś zabiegi typu rozbijanie ultradźwiękami w ostateczności przy bardzo częstym nawracaniu "zabieg" chirurgiczny.


  17. #17
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    z mojego doswiadczenia miałam taka gulke w nadgarstku na pulsie odrazu lekarz mnie skierował na wycieńcie a ja ścisnelam elastycznym bandażem i jakos sie wchłonelo na zabieg nie poszłam . musze powiedzieć ze reka pobolewa ale nie wiem czy to akurat ma zwiazek z ta gulką . Ale najlepiej odwiedz lekarza

  18. #18
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    oo matko.. właśnie zdałam sobie sprawę, że ja mam ten ganglion.. w ogole nie wiedziałam że coś takiego istnieje.. jak wykręcę nadgarstek jakoś źle to mi wyskakuje ale 2-3 dni i znika.. no i tak raz na jakiś czas...

    tylko nie takie hardcorowe jak w grafice w google

    żyje z tym i mam się dobrze, chociaz jak boli to boli

    ________________________________________


  19. #19
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie

    no te w google to straszne są ja też aż takiej wielkiej nie miałam, ale jak dotykam w tym miejscu gdzie ona była to czuję lekki ból. Jestem ciekawa czy zniknie czy juz tak zostanie?

    No ja to mam pecha Dziś od rana znowu boli mnie nadgarstek, guzek znowu zaczyna sie pojawiac w tym samym miejscu co poprzednio. Tym razem nie przesililam reki wiec nie wiem czym to jest spowodowane minelo ponad dwa tygodnie i bol znowu sie pojawil
    Ostatnio edytowane przez asia ; 28-05-2012 o 22:55

  20. #20
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    jesu dziewczyny i mnie dopadl jakis dziwny bol w lewym nadgarstku szczegolnie jak odginam go do zewnatrz. Wcale ostatnio duzo nie pracowalam ale martwi mnie to bo jak piluje prawa reka a lewa przytrzymuje sobie palec, to tak mnie boli ten lewy nadgarstek ze az usta krzywie z bolu.. jak rano sie obudzilam bylo ok ale teraz ciagnie az do kciuka ... masakra
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    a ból masz bardziej tak jakby z mięśni czy taki mrowiąco ciągnący? może być nawet lekko piekący czyli bardziej z nerwu
    opisz mi dokładnie przy jakim ruchu gdzie boli i jak
    kiedy bardziej się nasila ? jak z chwytaniem przedniotów?

  22. #22
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    też mam problem z lewym nadgarstkiem i na 100% to jest ganglion juz wyszperalam w necie wczesniej. jak ulożę dłoń w dół to pojawia sie taka gulka na stawie i wygląda jakby mi kosć ze stawu wyskoczyła. Nie boli, ani nic, ale jak sie bardzo ta reke nadwyreza to bedzie roslo. podobno to jest taki guzek w srodku ktorego znajduje sie jakas maź, wystarczy pojsc do lekarza ktory nakluje to igla. oczywiscie zalezy od przypadku.
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  23. #23
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    Germana tak bardziej ciagnie ... szczegolnie przy odginaniu do zewnatrz. Dzisiaj jest ciut lepiej, ale mam troche pracy w gabinecie wiec zobaczymy wieczorem.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    rudzielec - prawdziwy ganglion albo "wciska się na miejsce" albo wycina w całości o typowym nakłuwaniu nie słyszałam...
    ostatnio gadałam z moim profesorkiem i mówił że czesto po tych operacjach jeszcze gorzej się ręka blokuje. więc nie wiem co gorsze.

    nanami może to podraznienie nerwu? jakoś krzywo spałaś,
    albo przeciążyłaś jakoś rączke.
    daj znac jak się sytuacja rozija

  25. #25
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Ból nadgarstka

    Ja też mam problem z nadgarstkiem. Generalnie ze stawami. Przychodzi taki moment że kolana zaczynają "skrzypieć" i nie mogę ich wyprostować, po kilku dniach przechodzi. Nadgarstek też mnie tak łapie co jakiś czas, ale już nie "skrzypi" tylko tak jakbym miała ścięgno naciągnięte, chociaż nie miałam żadnego urazu ani go nie nadwyrężyłam. Jak zaczyna boleć to nawet szklanki nie mogę utrzymać ani noża w ręce- a zazwyczaj boli prawy. Ortopeda przepisał mi glukozaminę ale nie pomaga. Ostatnio zaczął mnie znowu ten nadgarstek pobolewać ale ja dzielnie wysprzątałam całą łazienkę w każdym kącie łącznie z szorowaniem i potem 2tygodnie bolało jak jasna cholera. Nadgarstek bolał nawet przy ruszaniu palcami. Macie jakieś sposoby na takie coś? Ja chyba kupię sobie usztywniacze na oba nadgarstki i będę w nich spać. Wydaję mi się że jakoś je w nocy wyginam dziwnie, ale to tylko moja teoria, pewności nie mam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •