Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 219

Temat: Perfumy

  1. #1
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Post Swiat zapachow

    Tęsknota za pięknem i luksusem. Romantyczne, tajemnicze, zmysłowe... Każde o niepowtarzalnym charakterze. Zapach mówi o kobiecej wrażliwości, temperamencie, guście

    Do niedawna panowało przekonanie, że elegancka kobieta używa tylko jednego zapachu perfum przez całe życie. Dziś to anachronizm. Zmieniamy perfumy tak często, jak mamy na to ochotę. Dobieramy je do pory dnia, okazji, nastroju. Nosimy jak dodatek do ubrania. Każdego roku pojawiają się dziesiątki nowych perfum różnych firm. Jak wybrać te, które dostarczą nam zmysłowej przyjemności. Przede wszystkim nie ulegajmy reklamie. Jedynym wiarygodnym przewodnikiem w świecie zapachów jest własny nos. Warto mu zaufać. Węch to przecież najczulszy ze zmysłów.

    Pachnące kompozycje
    Współczesne perfumy różnią się zdecydowanie od klasycznych. Dziś są to najczęściej mieszanki łączące w sobie różne zapachy. Tradycyjnie dzielimy je według dominującej nuty.
    Kwiatowa. Składają się na nią zapachy kwiatów, między innymi róży, narcyza, tuberozy, jaśminu, konwalii. Kwiatowe nuty, które stanowią 50 proc. zapachów perfum, mogą być bardzo lekkie, świeże lub nieco cięższe, słodsze, bardziej zmysłowe.
    Owocowa. Tworzą ją najczęściej aromaty śliwki, porzeczki, nektarynki, maliny, melona.
    Szyprowa. Przebija w niej zapach mchu, porastającego korę dębu, z dodatkiem akordów kwiatowych, owocowych.
    ldehydowa. Powstała w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy aldehydy (związki organiczne, o bardzo przyjemnym aromacie) zaczęto wykorzystywać do kompozycji zapachowych perfum. Zyskały dużą popularność dzięki perfumom Chanel N° 5, kwiatowo-aldehydowym.
    Zielona. Dominuje w perfumach, których aromat kojarzy się ze skoszoną trawą, łąkami, liśćmi.
    Orientalna. Pojawia się w zmysłowych, dość ciężkich, perfumach z wyrazistymi akordami balsamicznymi (np. wanilia, kadzidło) i zwierzęcymi (ambra).
    Cytrusowa. Świeża, orzeźwiająca, pobudzająca, oparta głównie na olejkach eterycznych z owoców cytryny, pomarańczy, bergamotki czy grejpfruta.

    Perfumy gwiazd
    Już od wielu lat kompozycje zapachowe powstają na zamówienie gwiazd ekranu, sportu, modelek, które sygnują je swym nazwiskiem. Modę tę zapoczątkowały Elizabeth Taylor i Paloma Picasso. Dziś swoje perfumy mają Gabriela Sabatini, Isabella Rossellini, Celine Dion i Jennifer Lopez. Popularna modelka Naomi Campbell może pochwalić się już trzema zapachami. Coraz częściej perfumy stanowią uzupełnienie kolekcji projektantów mody, np. Kenzo, Calvina Kleina, Pacco Rabane.

    Jak brzmią nuty
    Perfumy są skomponowane z trzech warstw zapachowych tzw. nut, które stopniowo rozwijają się na skórze.
    Nuta głowy (górna) zawiera najbardziej ulotne, ale mocno pachnące komponenty. Wpływa na nasze pierwsze wrażenie. Wyczuwalna już w momencie otwarcia flakonu perfum. Ulatnia się po kilku minutach.
    Nuta serca (środkowa) stanowi główny motyw kompozycji zapachowej. Jest cieplejsza i cięższa od pierwszej. Rozwija się pod wpływem temperatury ciała dopiero po kilkunastu minutach, niekiedy po pół godzinie od momentu naniesienia perfum na skórę. To ona ujawnia całe bogactwo akordów kwiatowych, owocowych, zielonych, orientalnych.
    Nuta bazowa (głęboka) zawiera składniki utrwalające zapach. Utrzymuje się na skórze najdłużej (nawet 6-8 godzin). To najbogatsza część kompozycji. Ujawnia się po dwóch godzinach i zmienia zależnie od woni skóry.
    Rzadziej spotyka się perfumy o konstrukcji linearnej, kiedy wszystkie nuty rozwijają się jednocześnie. Ich zapach nie zmienia się od chwili naniesienia na skórę do ulotnienia. Tak skomponowane są np. perfumy Allure marki Chanel, Eau de Parfum Gucciego. Można je wyczuć tylko z bliska, bo "trzymają się" skóry, w przeciwieństwie do perfum, które unoszą się, zostawiając za nami wonny obłok.

    Dobrane duety
    Zakochane pary mogą używać tych samych perfum, w wersji dla niej i dla niego. W niektórych zestawach "męsko-damskich" w dowcipny sposób zaznaczono różnicę płci. Lekkie wgłębienie w wersji kobiecej i niewielka wypukłość w męskim wariancie pozwalają odróżnić oba zapachy, np. Emporio Night - Giorgio Armani. Postawione obok siebie buteleczki wyglądają jak dwa przeciwne, ale przyciągające się ładunki elektryczne.
    Flakoniki, buteleczki, kapsułki
    Perfumy kuszą nie tylko zapachem, ale i opakowaniem, które bywa dziełem sztuki. Niektóre zachwycają bogactwem formy, inne urzekają prostotą. Flakony zaprojektowane przez mistrzów, zajmujących się na co dzień tworzeniem biżuterii, udają klejnoty. Buteleczki sygnowane nazwą domu jubilerskiego Van Cleef & Arpels przypominają kamienie szlachetne. Na przeciwległym biegunie znajdziemy flakony, których projektanci hołdują zasadom minimalizmu, tworząc eleganckie, proste formy, określające nowoczesność zapachu. Ultraviolet Paco Rabanne to fioletowa, futurystyczna kapsuła nawiązująca do opływowych form architektury przyszłości. Czasem opakowania charakteryzują zapach, np. flakon w kształcie liścia Parfum d'ete Kenzo nawiązuje do zielonej nuty.
    Ulubione miejsca perfum
    Jeśli używamy perfum we flakonie, stosujmy się do starych zasad. Nanośmy je na umytą skórę tam, gdzie krew krąży najżywiej, tzn. w miejscach przebiegu dużych naczyń krwionośnych (okolica za uszami, dekolt, przeguby rąk, szyja, skronie). Można też skrapiać włosy i ubranie, ale tylko z włókien naturalnych, na których zapachy długo się utrzymują. Wystarczy odrobina aromatu na rąbku spódnicy czy pod kołnierzem żakietu, a pachnący obłok będzie podążał wraz z nami. Świetnie zapach trzymają skóry i futra. Perfumujmy je od wewnętrznej strony, by uniknąć odbarwienia

    Kupuj na nos
    Zapewne każdej kobiecie zdarzył się nietrafiony zakup perfum. Winny zazwyczaj jest pośpiech. Nasz nos może rozpoznać naraz niewiele zapachów. Przy większej liczbie przestaje wyczuwać poszczególne nuty. Dlatego najlepiej rozpylić na papierku tylko kilka nieznanych perfum. Wystarczy wybrać spośród nich 2-3 zapachy, które nam się najbardziej podobają. Jak pachną na skórze, sprawdzamy spryskując wewnętrzną część przegubów dłoni mgiełką perfum (nie rozcieramy jej, to "warzy" zapach). Poczekajmy 2-3 godziny, aż wszystkie nuty się rozwiną. Dopiero wtedy przekonamy się, czy perfumy nam się podobają. Właściwie wybrane, powinny być dla nas ledwo wyczuwalne. Oznacza to bowiem, że idealnie komponują się z aromatem naszej skóry.
    Wonna symfonia
    W przemyśle perfumeryjnym wykorzystuje się około 35 tysięcy różnych składników. Wiele z nich, np. drzewo sandałowe, kadzidłowiec, znane były już w starożytności. Jednak tysiące aromatycznych substancji powstaje w chemicznych laboratoriach. Syntetyczne bywają nawet zapachy znane z natury, np. kwiatów konwalii i piżma. Współczesne perfumy składają się z około trzydziestu składników zapachowych, ale może być ich nawet pięćset. Mistrzowie potrafią "zbudować" nowy, oszałamiający zapach z kilku klasycznych składników.
    Mgiełka z kropelki
    Zwyczaj skrapiania perfumami skroni czy nadgarstków przetrwał z czasów, gdy zamykano je we flakonach ze szklanym korkiem. Teraz zwykle sprzedawane są w buteleczkach z atomizerem. Perfumując się rozpylamy zapach w powietrzu, tuż nad głową. Wonna mgiełka osiada na włosach i skórze.
    Jak przechowywać
    Perfumy trzymamy poza zasięgiem światła, najlepiej w kartoniku, szczelnie zamknięte. Słońce i powietrze zmieniają zapach perfum. Jeśli przez dłuższy czas nie mamy zamiaru ich używać, włóżmy je do lodówki. Tam przechowają się dobrze nawet przez kilka miesięcy.
    Serie limitowane
    Produkty znane w Polsce pod angielską nazwą "one sho" wchodzą na rynek na określony czas albo w ograniczonej liczbie. O ich pojawieniu się decyduje głównie kalendarz, a czasem jakieś wyjątkowe wydarzenia, dla uświetnienia których firmy wypuszczają kolekcjonerskie egzemplarze. Edycje okazjonalne pojawiają się najczęściej przed Bożym Narodzeniem oraz walentynkami. Informacja, że seria jest limitowana, znajduje się na opakowaniu. Czasem widnieje również na nim kolejny numer produktu.
    Pierwszy zapach z dużym stężeniem aldehydów połączonych z aromatami róży i jaśminu, Chanel N°5, Chanel. Woda toaletowa 100 ml - 387 zł.
    Zielone, świeże nuty bambusa, liści herbaty oraz pietruszki przełamane delikatnym aromatem kwiatów lotosu, białej róży i wodnego jaśminu, Mat, Masaki Matsushima. Woda perfumowana 40 ml - 198 zł.
    Uwodzicielskie, ciepłe perfumy o orientalnej nucie z bukietem róż i jaśminu oraz waniliowymi, pudrowymi akcentami, Shalimar, Guerlain.

    zrodlo:uroda.onet.pl

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Perfumy

    jakie perfumy uzywacie?
    ja osobiscie uzywam bruno banani i naomi campbell cat deluxe

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar annie82
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świdnica
    Postów
    104

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Divine - oriflame od 5 lat są moim zapachem
    TIPSY ŚWIDNICA

  4. #4
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: Perfumy

    ja dostalam od chlopaka HUGO BOSS XX sa super a wczesniej uzywalam NAOMI CAMPBELL

  5. #5
    Stylistka na medal Avatar rudi80
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Berlin
    Postów
    759

    Domyślnie Odp: Perfumy

    ja uzywam Jil Sander Stylessence i Lacoste Touch of pink -uwielbiam je

  6. #6
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Perfumy

    a ja uzywam takich ktore mi sie spodobaja,za duzo zeby wymieniac

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar moniczka690
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Preston UK
    Postów
    837

    Domyślnie Odp: Perfumy

    hehhe jade mam to samo ale zawszę w domu muszę mieć calvin klein

  8. #8
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Ja mam Kylie Minogue i Britney Spears a tak to mase perfum z Avonu i Dancing Lady z oriflameJeszcze bym uzywala jedne ale niestety to sa meskie ale uwielbiam ten zapach jak niewiem co,na odleglosc go wynucham czarny adidas,mniami

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar majkarodzik
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Lubin
    Postów
    270

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Ja uzywam AMOR AMOR CACHAREL i ESPRIT HORIZON. I pare innych z avonu, bo jestem konsultantka
    "Gdyby życie było rajem, można by było obejść się bez lęku i bólu".

  10. #10
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    Ja mam Kylie Minogue i Britney Spears a tak to mase perfum z Avonu i Dancing Lady z oriflameJeszcze bym uzywala jedne ale niestety to sa meskie ale uwielbiam ten zapach jak niewiem co,na odleglosc go wynucham czarny adidas,mniami
    Mojego męża wyniuchałam po czarnym adidasie i nadal sobie poniuchuję...
    A ja YSL nu oraz Dior addict.

  11. #11
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Perfumy

    A powiedz mi kochana czy u was tez juz nie ma perfum surrender?Bo tak je lubilam a tu u nas juz nima,byla ostatniego czasu wyprzedaz po 3.50f i wzielam cholera tylko dwa i juz mi sie koncza(moglam wziac wiecej)

  12. #12
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie Odp: Perfumy

    ja używam Euphori CK i Cacharel Amor Amor Tentation mm
    I forum
    miłośniczka akrylu

  13. #13
    dawniej sylwiakolodziej1985 Avatar Euphoria
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    katowice
    Postów
    701

    Domyślnie Odp: Perfumy

    jA TEŻ Euphoria-uwielbiam
    poza tym mam Obsession at night C.Kleina
    a z niższje półki lubię nową Currarę foletową, Far away Avon i również SUrrender...i cholercia nie ma....
    jakbyście dziewczynki gdzieś wyczaiły to dajcie znać na priv proszę

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Ja mam mnustwo perfum i prawie wszystkie z avonu
    "Milczenie jest krzykiem uradowanych motyli"

  15. #15
    Totalna maniaczka Avatar pa_pi1
    Zarejestrowany
    May 2009
    Postów
    715

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Ja używałam kiedyś Fendi Palazzo - trudno go dostać jedynie na internecie więc wole nie ryzykować!
    A teraz kupiłam sobie Gucci by Gucci

  16. #16
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Cytat Napisał samaron Zobacz post
    Mojego męża wyniuchałam po czarnym adidasie i nadal sobie poniuchuję...
    A ja YSL nu oraz Dior addict.
    Hihi ja tez

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar majkarodzik
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Lubin
    Postów
    270

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    A powiedz mi kochana czy u was tez juz nie ma perfum surrender?Bo tak je lubilam a tu u nas juz nima,byla ostatniego czasu wyprzedaz po 3.50f i wzielam cholera tylko dwa i juz mi sie koncza(moglam wziac wiecej)
    Przykro mi, ale nie ma. Mysle, ze dopiero moze sie pokazac po wakacjach. Jak tylko bedzie to zamowie wieksza ilosc i dam znac
    "Gdyby życie było rajem, można by było obejść się bez lęku i bólu".

  18. #18
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    Hihi ja tez
    A teraz jeszcze mu się spodobały Adventure Davidoffa, a mnie Ewan McGregor, który je reklamuje..., niedługo ma urodziny to nie będę musiała za długo myśleć, he, he.

  19. #19
    Totalna maniaczka Avatar białaaaa
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Stalowej Woli
    Postów
    1 056

    Domyślnie Odp: Perfumy

    J używam i gorąco polecam CURRARA jungle fever

  20. #20
    Totalna maniaczka Avatar Aneta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    854

    Domyślnie Odp: Perfumy

    armani-code tylko i wylacznie nic wiecej

  21. #21
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Perfumy

    od 15 lat uzywam acqua di gio armaniego, probowalam sie przestawic na cos innego ale nie dalo rady, chyba sie uzaleznilam

  22. #22

    Domyślnie Odp: Perfumy

    a mi sie przpomnialo o moich perfumach ktorych daaawno nie uzywalam , uwielbiam pume rozowa i siwa mmmmmmmm
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  23. #23
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Miałam kiedyś pumę różową i przyznam, że jest śliczna

  24. #24
    Wizażystka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    520

    Domyślnie Odp: Perfumy

    ja uwielbiam perfum adidas fruity rhythm

  25. #25
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Perfumy

    Ja jestem uzależniona od Coco Chanel -Mademoiselle to mam ZAWSZE i w łazience i w torebce-KOCHAM TEN ZAPACH A inne zapachy do dobieram w zależnosci od pory roku, nastroju oraz czasami aby wypróbować jakąś nowość
    SZCZĘŚLIWA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •