Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Temat: Uczulenie na akryl

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Question Uczulenie na akryl

    Cześć. Pytanie jak w temacie. Nie wiem o co chodzi. Zawsze robiłam sobie paznokcie żelowe, wczoraj zrobiłam pierwszy raz akrylowe (krótki frencz). I mam problem... Paznokcie, wszystkie!, bolą mnie, jakbym uderzyła się bardzo mocno. :/ Czy to może być jakieś uczulenie? A może to wina, że za mocno ścisnęłam tunel? Dodam, że nabłyszczyłam pazurki Quick Finishem i włożyłam do lampy na 3 min. Czy to może być wpływ lampy na akryl? Mam jak najszybciej zdjąć pazurki czy ból przejdzie po jakimś czasie? Przy żelach nie miałam takiego problemu... Proszę o rady.



  2. #2
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Moim zdaniem to że je nabłyściłaś żelem nie powinno mieć na to wpływu bo też tak zawsze robię, a z tego co wiem to uczulenie raczej by się objawiało jakąś wysypką lub innymi zmianami skórnymi. A sprawdziłaś daty ważności produktów?

  3. #3
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    może być to efekt utwardzania się akrylu, mocno zaciśnięty tunel to potęguje - całkowite utwardzenie następuje po 24 godzinach
    niewielki procent kobiet odczuwa właśnie taki dyskomfort przy pierwszych stylizacjach akrylowych
    a te co są wrażliwsze mogą takie uczucie ściśnięcia płytki odczuwać ( krótko) nawet po nałożeniu niektórych nabłyszczaczy w pędzelku ...

    tak jak fryzz napisała - uczulenia to przeważnie wysypka, zaczerwienienia, obrzęki ....

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Dzięki dziewczyny. Produkty nie są jeszcze przeterminowane. Ból minął po około dwóch dobach. Chyba trochę spanikowałam, ale nie wiedziałam co się dzieje, bo ból był naprawdę nieprzyjemny.
    A czy po jakimś czasie przyzwyczaję się? Czy już za każdym razem tak będzie bolało po robieniu pazurków akrylowych?



  5. #5
    Rozkręcanko Avatar nitko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Czy któraś z Was zetknęła się z taką sytuacją - Jak przedłużam sobie sama paznokcie akrylem, około doby po nałożeniu pojawia się silne swędzenie palców oraz dłoni, w miejscu gdzie trzymam pędzelek. Na skutek drapania oczywiście mam te miejsca zaczerwienione i leciutko opuchnięte. Po około 3-ech dobach przechodzi.
    Jak zakładałam paznokcie koleżance, to swędzenie pojawiło na prawej ręce od pędzelka i na lewej, w miejscu którym musiałam się opierać na ręczniku papierowym, o który wycieram pędzelek.
    Używam akryl i liquid firmy Alle paznokcie. Dodam, że zaczynam się uczyć przedłużać paznokcie ale na początku nic złego się nie działo.
    Poracie co robić. Nie chciałabym się poddawać.

  6. #6
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Konin
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    nitko może rękawiczki? ja mam uczulenie na pył z żelu i nawet sobie robię w rękawiczkach nitrylowych, obcinam same koniuszki i odsłaniam tylko paznokcie

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar nitko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Spróbuje... Dobry pomysł z tym obcinaniem.
    Spróbuje również kupić inny liquid, bo wydaje mi się, ze w tym tkwi przyczyna.
    Kurcze, zastanawiam się dlaczego mam coś takiego , na nic nigdy nie byłam uczulona.
    Ciekawa jestem czy ktoś zetknął się z takim uczuleniem...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Golden Nails NOWY PROGRAM SZKOLEŃ
    By fashion.nails in forum Oferty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 22:11
  2. Kolorowy akryl barwi płytkę!
    By Nancy in forum Metoda akrylowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 13:54

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •