Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Temat: Uczulenie na akryl

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Question Uczulenie na akryl

    Cześć. Pytanie jak w temacie. Nie wiem o co chodzi. Zawsze robiłam sobie paznokcie żelowe, wczoraj zrobiłam pierwszy raz akrylowe (krótki frencz). I mam problem... Paznokcie, wszystkie!, bolą mnie, jakbym uderzyła się bardzo mocno. :/ Czy to może być jakieś uczulenie? A może to wina, że za mocno ścisnęłam tunel? Dodam, że nabłyszczyłam pazurki Quick Finishem i włożyłam do lampy na 3 min. Czy to może być wpływ lampy na akryl? Mam jak najszybciej zdjąć pazurki czy ból przejdzie po jakimś czasie? Przy żelach nie miałam takiego problemu... Proszę o rady.



  2. #2
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Moim zdaniem to że je nabłyściłaś żelem nie powinno mieć na to wpływu bo też tak zawsze robię, a z tego co wiem to uczulenie raczej by się objawiało jakąś wysypką lub innymi zmianami skórnymi. A sprawdziłaś daty ważności produktów?

  3. #3
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    może być to efekt utwardzania się akrylu, mocno zaciśnięty tunel to potęguje - całkowite utwardzenie następuje po 24 godzinach
    niewielki procent kobiet odczuwa właśnie taki dyskomfort przy pierwszych stylizacjach akrylowych
    a te co są wrażliwsze mogą takie uczucie ściśnięcia płytki odczuwać ( krótko) nawet po nałożeniu niektórych nabłyszczaczy w pędzelku ...

    tak jak fryzz napisała - uczulenia to przeważnie wysypka, zaczerwienienia, obrzęki ....

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar izu91
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowy Targ
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Dzięki dziewczyny. Produkty nie są jeszcze przeterminowane. Ból minął po około dwóch dobach. Chyba trochę spanikowałam, ale nie wiedziałam co się dzieje, bo ból był naprawdę nieprzyjemny.
    A czy po jakimś czasie przyzwyczaję się? Czy już za każdym razem tak będzie bolało po robieniu pazurków akrylowych?



  5. #5
    Rozkręcanko Avatar nitko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Czy któraś z Was zetknęła się z taką sytuacją - Jak przedłużam sobie sama paznokcie akrylem, około doby po nałożeniu pojawia się silne swędzenie palców oraz dłoni, w miejscu gdzie trzymam pędzelek. Na skutek drapania oczywiście mam te miejsca zaczerwienione i leciutko opuchnięte. Po około 3-ech dobach przechodzi.
    Jak zakładałam paznokcie koleżance, to swędzenie pojawiło na prawej ręce od pędzelka i na lewej, w miejscu którym musiałam się opierać na ręczniku papierowym, o który wycieram pędzelek.
    Używam akryl i liquid firmy Alle paznokcie. Dodam, że zaczynam się uczyć przedłużać paznokcie ale na początku nic złego się nie działo.
    Poracie co robić. Nie chciałabym się poddawać.

  6. #6
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Konin
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    nitko może rękawiczki? ja mam uczulenie na pył z żelu i nawet sobie robię w rękawiczkach nitrylowych, obcinam same koniuszki i odsłaniam tylko paznokcie

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar nitko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Spróbuje... Dobry pomysł z tym obcinaniem.
    Spróbuje również kupić inny liquid, bo wydaje mi się, ze w tym tkwi przyczyna.
    Kurcze, zastanawiam się dlaczego mam coś takiego , na nic nigdy nie byłam uczulona.
    Ciekawa jestem czy ktoś zetknął się z takim uczuleniem...

  8. #8
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Konin
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    U mnie uczulenie też pojawiło się nagle. Kilka lat robiłam sobie paznokcie u kogoś, a uczulenie pojawiło się jak zaczęłam sama sobie robić. Poza alergią na pył pojawiła mi się nagle alergia na nikiel (a nikiel jest nawet w pożywieniu-pomidory, banany, ryby, orzechy, kakao itp....) i to ta najsilniejsza jak wyszło w testach, w wyniku której rozwinęło się atopowe zapalenie skóry. Jak to określiła moja pani doktor (dermatolog, bo alergolog nie mógł odkryć co mi jest) jest to alergia wieku dorosłego, która pojawia się nagle i już raczej na wieki wieków... Miałam spokój jedynie od drugiej połowy ciąży do niedawna (synek ma 2,5 roku), więc długo, mogłam jeść co chciałam, a teraz znowu muszę sobie wielu rzecz odmawiać, bo inaczej wyglądam jakby mi ktoś przyłożył

  9. #9
    Rozkręcanko Avatar nitko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Rękawiczki zdały egzamin
    Teraz swędzi tylko troszkę.
    Jeszcze raz dzięki markotko
    Pozdrawiam i życzę żeby zniknęło tak szybko jak się pojawiło.

  10. #10
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Konin
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    cieszę się, że mogłam pomóc możesz sobie jeszcze calcium allergo wypić przed albo po.

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Sa dwa rodzaje liquidu MMA-silnie uczulajacy i EMA-ogolnie uzywany. Sprawdzcie sklad moze plyny maja domieszke MMA.

  12. #12
    Wczytuje się Avatar Kasia1989
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Uczulenie na akryl

    Ja odnośnie tematu mam pytanie... Daaaawno nic nie pisałam (chyba od momentu jak ładnych kilka lat temu się zarejestrowałam hihi) więc jeśli coś źle umieściłam lub nie tak proszę nie krzyczeć
    Kupiłam niedawno nowy akryl - zawsze używałam jakiś no name postanowiłam teraz zainwestować i wertując Wasze rady wybrałam ibd. Problem w tym, że za każdym razem jak go położę (kładę tylko sobie - czasami ewentualnie komuś z rodziny/znajomych) bardzo swędzą mnie skórki, które dodatkowo są bardzo opuchnięte i takie hmm gorące. po 2-3 dniach świąd znika za to pojawiają się takie krostki-ni to rybia łuska... i kilka razy już schodziła mi skóra.
    Czy możliwe, że tylko akryl tej firmy może mnie tak uczulać? od dobrych kilku lat nosze akryl(z malutkimi przerwami) i nie wyobrażam sobie z niego zrezygnować. A żelu nie mogę bo z moją płytką się nie lubią.
    Proszę o radę.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Golden Nails NOWY PROGRAM SZKOLEŃ
    By fashion.nails in forum Oferty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 23:11
  2. Kolorowy akryl barwi płytkę!
    By Nancy in forum Metoda akrylowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 14:54

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •