Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 36

Temat: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

  1. #1
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    wiem że ten temat nie bardzo pasuje do naszego forum ale chciałam tylko was ostrzec przed naciagaczami ze strony Pobieraczek.pl - Twój dostęp do Usenetu strona ta podobna jest do torrentów czyli do ściągania plików wszelkiego rodzaju. korzystanie jednak z niej udostępnione jest po tzw akceptacji regulaminu, co później nazwane jestZAWARCIEM UMOW, a następnie po REJESTRACJI a potem nazwanej KUPNEM USŁUGI.

    13 czewrca zarejestrowałam się tam poszukując programu do modelowania molekuł z fizyki kwantowo-chemicznej. niestety nic nie znalazłam, więc sie wylogowałam i zapomniałam o sprawie, kiedy po 10 dniach przyszło mi pismo od nich o uregulowaniu zapłaty na cały rok i "groźbami że jesli nie zapłace to oddadzą spadę do sądu, do komornika"... i Bóg jeszcze wie gdzie... radziłam się kolegi który miał podobną sytuacje a le z usługą innej firmy i doradził mi aby to kompletnie olać... w tej chcili dostałam 3 ponadlenie do zapłaty co nazwali "przedsadowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek.pl"

    przesiedziałam kilka dni nad różnymi forami na ten temat i nie tylko ja zostałam oszukana... napisałam maila (jak wiele innych osób) maila do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, oraz maile o tej samej treści do radia ZET, RMF FM, do uwagi i do interwencji

    a oto przedstawiam kilka linków gdzie mozna się przekonac ile osób oszukano... cierpliwi poczytają:
    § www.pobieraczek.pl KRADNIE!POMOCY - Strona 2 - Forum Prawne
    PrawoSOS.pl - pobieraczek.pl .... :/
    Wykop.pl - Pobieraczek.pl - uważaj na to oszustwo!

  2. #2

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Słyszałem już jakiś czas temu o tym pobieraczku, trzeba uważać i czytać wszystko małym druczkiem

  3. #3
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    tylko że to nie chodzi o czytanie małym druczkiem... to chodzi o czytanie całego regulaminu i wychwycenie w nim jedengo jedynego zdania, które jest haczykiem... ale kto czyta te kilkustronicowe regulaminy przeciez to jeden wielki bełkot zamieszczony nie na całej stronie tylko w okienku rejestracyjnym o wymiarach mniej więcej 8x5 [cm]...

  4. #4
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    trzymam kciuki że sprawa ci się jakoś rozwiąże, ja pierwszy raz słyszę o tej stronie

  5. #5
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    nawet ostatnio. bodajże w zeszłym tygodniu był o nich program w telewizji

  6. #6

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    nawet od 11 latka kase chcieli wyciągnąć oszusty .. Czy Pobieraczek.pl może żądać zapłaty od 11-latka?

  7. #7
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    ja niestety trafilam na cos podobnego w Niemczech, standartowo nie czyta sie regulaminow i kosztowalo mnie to 50euro, oddali sprawe do Sadu.
    Od tamtej pory wszystko dokladnie czytam

  8. #8
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    to jakas masakra dobrze, że ja tam nie trafiłam bo z reguły akceptuje regulamin nieczytając go

  9. #9
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    moja koleżanka tez miała taki przypadek i wiem, że wszystko pomyślnie się zakończyło ona ich zaczęła straszyć sądem

  10. #10
    Nałogowiec Avatar aneczka19895
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    koniec świata... ;)
    Postów
    640

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    To samo było z moim bratem. Ma 16 lat i zarejestrował się tak bo chciał sobie jakiś tam program poszukać. Później oczywiście zapomniał, że w ogóle się tam rejestrował. po jakimś miesiącu wysłali mu na maila, przedsadowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek.pl to było jakieś 98 zł z groszami. i też go sądem straszyli. Dzieciak się wystraszył, że pójdzie siedzieć. Skontaktowałam się z kumplem z Wawy który jest adwokatem i powiem Wam, że gdyby naprawdę chcieli sprawę do sądu oddać to sami zapłaciliby grubą kasę bo ten cały pożal się Boże regulamin ma wiele nieścisłości. Podawali nr IP w tym mailu co już jest niezgodne z prawem. a co najlepsze ten nr nie był prawdziwy. I właśnie tym nr IP straszyli, że go znajdą, że pójdzie siedzieć i takie tam... Radek, ten mój znajomy powiedział, żeby to olać a jak będą faktycznie coś do domu wysyłać to żeby mu wszystko na maila wysyłać to znajdzie na nich tyle paragrafów, że z torbami pójdą. Więc olać ich

  11. #11
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    A no własnie jak się podaje swoje dane osobowe, bo jednak podane być musiały skoro przychodziły ponaglenia to trzeba czytać całe regulaminy. Ja czytam bo zawsze się obawiam po co mam podawac swoje dane. Tymbardziej w pobieraczku.

  12. #12
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    moze kogos zainteresuje

    [img]
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    [/img]

  13. #13
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    odswiezam temat, powstala nowa strona w stylu pobieraczka, tu wiecej szczegołów
    Walczmy razem ? Demotywatory.pl

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    JA też swego czasu nadziałam się na pobieraczka. Masakra jakaś. Nich to....
    Nie polecam nikomu. Trzeba uważać jak nie wiem co...

  15. #15
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Ja również kiedyś na nich trafiłam, wysyłali mi maile ale po przeczytaniu informacji o nich w internecie olałam ich i już nic więcej mi nie wysłali

  16. #16
    Rozkręcanko Avatar Dorociadoti
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    No uważać trzeba na pewno na nich.

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar mar-kos
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Olewać takich rzeczy nie wolno, bo mimo wszystko poprzez kliknięcie, że akceptujesz regulamin zgadzasz się na ich warunki.
    Zgodnie z obowiązującymi przepisami:

    Usługobiorca (Klient) będący jednocześnie konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
    Dodatkowo jeśli nie dostaniecie na piśmie stosownego regulaminu lub choćby odpisu z tego regulaminu odnośnie prawa do odstąpienia od umowy termin powyższy wydłuża się do 3 miesięcy.
    Można odstąpienie od umowy wysłać email'em ale lepiej zrobić to na piśmie listownie dla świętego spokoju. Nie dajcie sobie również wmówić, że odstąpienie od umowy po 10 dniach, ale przed 3 miesiącami jest nieważne bo jest ważne w świetle obowiązujących przepisów.

    Jeśli to olejecie to po 3 miesiącach nikt wam nie pomoże jeśli dostaniecie wezwanie sądowe.
    Z drugiej strony wątpliwe jest wezwanie sądowe, ponieważ koszt przygotowania sprawy to wydatek rzędu 600zł,(no chyba że za hurtowe zamówienie jakaś kancelaria prawnicza da im rabacik ) a ile kosztuje pobieraczek na rok 100zł ? Pobieraczek i inne tego typu serwisy zarabiają na ludziach którzy się boją i płacą



    Tak na marginesie dodam, że nie trzeba czytać regulaminu, wystarczy wyszukać w nim frazy związane z opłatami.
    Ctrl + F i jesteście bezpiecznie

    Zostań fanką na facebook'u | Sprawdź naszą ofertę sklep.mar-kos.pl

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar pysialali
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Również mialam tą samą nieprzyjemną sprawę z POBIERACZKIEM.

    Olałam wszystkiego rodzaju grożby z ich strony i sprawa ucichła. Na dzień dzisiejszy po prawie roku czasu mam spokój i już tej strony nigdy nie odwiedzę.

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar Blejsia
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Sztum
    Postów
    222

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Do mojeje kolezanki ostatnio przyszedł list z wydrukiem do zaplaty . Pożniej ponaglenie ale olala sprawe i dali na luz ale tez straszyli sadami itp.

  20. #20
    Molestantka klawiatury Avatar zosia_29
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 683

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Mim zdaniem olewać nie można bo za jakiś czas można mieć problem i to duuuży....

  21. #21
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    mialam to samo;/ na poczte mi wszystko przyszlo bo podalam tylko imie i nazwisko prawdziwe adres podalam inny niz prawdziwy... wiecej na tego maila nie weszlam juz nawet hasla nie pamietam a pewnie juz moze nawet skasowane jest

  22. #22
    Rozkręcanko Avatar Edytkaa
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Suwałki
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Hej dziewczyny! nie przejmujcie sie pobieraczkiem miałam ten problem w 2010 roku i to jest niezła sciema. Nie powiem bo chciałam iść zapłacić ale brat mnie powstrzymał i zeby mi było raźniej też sie tam zalogował i też grozili pisali, sądem straszyli i teraz wogóle nic. Jeszcze pamietam taka wiadomość ze jakis procent urósł i cisza nic sie nie dzieje. To jest jedna wielka bujda która działa na ludzi takich jak również i ja przed rozmową z bratem. Poprostu czlowiek sie wystraszy i chce leciec zapłacić oby tylko ten procent nie szedł juz do góry itp. nie chce żadnych nieprzyjemności. Wiele ludzi zapłaciło i tak właśnie sobie zarabiaja na biednych ludzich... Więc główka do góry i olać to hehe

  23. #23
    Debiutantka Avatar Maura
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    Wiele osób dało się nabrać temu portalowi. Ale mają/mieli sprawę w sądzie o oszustwo.

  24. #24
    No to..wpadłam Avatar carmenita
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    207

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    To jest koszmar! Ja też miałam z tym styczność w 2010r i niestety zaplacilam im. Niby po uiszczeniu opłaty tam ten limit ma się na rok, więc obawiałam się żeby i po roku znowu mi nie kazali płacić! Na całe szczęście więcej nie wysyłali żadnych pisemek... Nie korzystałam z tego konta, nawet się tam nie logowałam ,więc myślę, że to konto już jest dawno nie aktywne.

  25. #25
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: strzeżcie się oszustów- POBIERACZEK.PL

    sprawa tej firmy jest juz w sądzie, takze mysle, ze juz mozemy byc bezpieczne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •