Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 42

Temat: problem z paznokciami

  1. #1
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    5

    Domyślnie problem z paznokciami

    Mam pewien problem z paznokciami. Nawet nie wiem jak to dokładnie opisać. Na płytce paznokcia mam dołki takie poprzeczne na całej długości. Brzydko to wygląda. Już od dłuższego czasu wogóle nie maluję paznokci. Wydaje mi się że będzie wyglądało jeszcze gorzej a poza tym może to lakier ma jakiś wpływ? Jeżeli macie jakieś pomysły, rady to czekam. Już myślałam żeby iść do jakiegoś lekarza ale raczej staram się ich omijać w poważniejszych sprawach a co dopiero mówić o tym problemie. W końcu to tylko paznokcie.

  2. #2
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    żadne "tylko"! na pazurach najszybciej widać różne poważne schorzenia, niedokrwistości etc! nie wolno ich lekceważyć, nie licząc tego, że zadbana, estetyczna dłoń to wizytówka każdego czlowieka !

    wrzucaj fotke zaraz zobaczymy co to jest i czy masz stan chorobowy. czy mialas jakis wypadek, przytrzasnięcie plytki drzwiami czy cos w tym stylu? od jak dlugiego czasu masz bruzdy? czy zawsze są w tym samym miejscu? jaki mają kolor?

  3. #3
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    To są po prostu takie dołki bez żadnego koloru. Wiem że dłonie zawsze powinny być zadbane i z tego powodu trochę się wstydzę. Może to nie rzuca się aż tak w oczy innym ale kiedy ja widzę je blisko jest mi trochę źle. Mam je dłużej niż miesiąc. Są na kilku paznokciach. Raczej nie przypominam sobie żebym je uderzyła przytrzasnęła czy coś. A może to być efekt źle zrobionych paznokci żelowych? Tylko że to było już dawno gdzieś z 3 lata temu. Wtedy pamiętam kilka mi pękło i był straszny ból.

  4. #4
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    może uszkodziła Ci się macierz i dlatego masz takie bruzdy. Powodów może być wiele.

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar RedSunset
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    woj. śląskie, okolice Myszkowa gg11632818
    Postów
    1 296

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Jeżeli bruzdy pojawiły się kilka miesięcy temu, to nie jest możliwe aby macierz została uszkodzona podczas tamtej stylizacji - 3 lata temu, bo...gdyby tak było, paznokcie od razu po tejże stylizacji rosłyby z bruzdami. Tak samo to że paznokcie pękły...dlaczego one pękły uderzyłaś o coś miałaś zbyt duży odrost, krzywa się przesunęła i pękły
    Może wycinasz skórki Odsuwasz je patyczkiem Może podczas odsuwania uszkodziłaś macierz na tych kilku paznokciach?

  6. #6
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    RedSunset nie chodziło mi o uszkodzenie macierzy podczas stylizacji wykonanej 3 lata temu ;p tylko właśnie w wyniku usuwania skórek lub jakiegoś innego urazu mechanicznego

  7. #7
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    wrzucone zdjęcie tych paznokci bardzo by pomogło w ocenie problemu ...

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar RedSunset
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    woj. śląskie, okolice Myszkowa gg11632818
    Postów
    1 296

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Nyszka ma rację, zdjęcie byłoby bardzo pomocne.
    Karolcia, wiem o co Tobie chodziło Odpowiadałam Sarusi, gdyż zadała pytanie czy te bruzdy mogą być wynikiem źle wykonanych paznokci żelowych

  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    sarusia bardzo prosimy, wrzuć zdjęcie paznokci z danym problemem, bo bez tego możemy w nieskończoność stawiać błędne "diagnozy"
    Aleksandra Sowa nail tech educator Euro Fashion AP
    www.candy-nails.pl


  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    1

    Domyślnie odłamany cały bok paznokcia u nogi

    Witam

    Kilka miesięcy temu złamał mi się na całej długości bok paznokcia u małego palca u nogi. Nie bolało ani nic. Nie wiem dokładnie jak to się stało, ale po niedługim czasie jakby kawałek się wykruszył i ta reszta złamana zaczęła odstawać i np. podczas chodzenia w skarpetach czy spania zahaczała się o materiał co powodowało ból. Obcięłam to maksymalnie krótko i było ok. Teraz znowu odrosło i jak spałam to zahaczało mi się o kołdrę i bolało znowu ukróciłam, trochę boli, boo podrażnione. I jest teraz sobie taki mały kikucik przy samym początku paznokcia, w ogóle nie zrośnięty z jego resztą. Nie wiem co z tym robić. Ta ułamana część rośnie sama sobie, ani myśli zrosnąć się z pozostałą częścią paznokcia.
    Czy jest na to jakaś domowa rada? A jeżeli nie to powinnam udać się do dermatologa czy raczej do kosmetyczki?
    Będę ogromnie wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

    prosze o przejrzenie forum i napisanie postu w odpowiednim temacie nim zalozy sie nowy watek. Nie zasmiecamy forum, dbamy o porzadek // Nanami
    Ostatnio edytowane przez nanami7 ; 10-07-2013 o 15:51

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Dziewczyny, mojej mamie zrobiło się kilka dni temu takie coś. Boli ją, nie może chodzić. Z racji tego, że mama ma skłonność do brodawek, od razu założyłam, że to kolejna, ale teraz myślę, czy to po prostu nie odcisk. Nie wiem jak jej pomóc, nie chcę tego ścinać, frezować ani nic, bo jak kurzajka to jeszcze się rozniesie! Ktoś coś?
    P.S. Nie krytykujcie kiepskiego stanu pięt, mama jest tydzień po pedicurze, niestety u nas taki problem z naskórkiem to rodzinne

  12. #12
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    wydaje mi się ze to właśnie nagniotek. widac chyba nawet srodek. ale na stówę nie wiem.




  13. #13
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Zuzaneczka jest to nagniotek z rdzeniem. Śmiało możesz opracować skalpelem i frezem próżniowym, a potem frezarką. Sama mam hiperkeratozę, więc stan pięt mnie nie dziwi.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  14. #14
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Ja mam problem następujący: kilka miesięcy temu odgniotłam sobie tak bardzo duży palec u stopy, że zrobił się siniak. Zażelowałam (tak wiem, możecie krzyczeć bo żelowanie czegoś takiego to głupota) i pojechałam na urlop. Po urlopie pazurek coraz bardziej odstawał od palca, aż w końcu po ściągnięciu żelu prawie cały go obcięłam.
    Teraz mam praktycznie jeden palec łysy Wiem, że do końca lata mi pewnie nie odrośnie ten pazurek, ale mam pytanie czy mogę mu jakoś pomóc żeby rósł szybciej? Polecacie jakąś odżywkę na taką głupotę

  15. #15
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    a nie możesz przedłużyć? bo coś zostało prawda?




  16. #16
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    No ze 3 milimetry zostały nieestetycznie to wygląda. Jutro postaram się fotkę wstawić. Kurcze całe lato bez pazurka to tak niefajnie, tym bardziej że jeszcze kolejny urlop przede mną

  17. #17
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    no, wstaw fotę zobaczymy. w razie czego zakleisz plastrem




  18. #18
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Wstawiam tą fotkę, ale uprzedzam, że nie wygląda to ładnie
    Wszystko jest suche, nic się nie sączy, nic nie boli, ale wygląda nie fajnie

  19. #19
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    wg mnie jest ok, w sensie nic sie nie dzieje. ja bym przedłużyła (zaczep zrobić) i przezroczystym akrylem przedłużyć (czy też zelem) i pomalować. no i kontrolować, po to przezroczysty




  20. #20
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Dziękuję ale nie wiem o co chodzi z tym zaczepem? Jak to zrobić, co to takiego? Nie bardzo wiem nigdy czegoś takiego nie robiłam, nie widziałam czegoś takiego. Gdzieś mogę podpatrzeć taką czynność? Wiem, że dla Ciebie to pewnie głupie pytanie, ale ja pazurki robię tylko hobbystycznie

  21. #21
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    wyjedź akrylem bądź żelem na opuszek (kilka mm), potem (po utwardzeniu) odczep delikatnie od palca (nie powinno być problemu) i masz jakby zaczep pod szablon.

    tak się teraz zastanawiam co by było gdyby cały palec pokryć masą i właśnie odczepić od palca, czy tak by nie można ale tego to ja już nie wiem




  22. #22
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Aha mniej więcej już rozumie o co chodzi, postaram się sprostać temu zadaniu i jak tylko się za to zabiorę to oczywiście wstawię fotkę
    Kiwaczek bardzo Ci dziękuję za pomoc trzymaj proszę kciuki oby się udało

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar claudia.c
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Radom / Szydłowiec
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    jeżeli pazurek nie będzie wystawał poza opuszek to nie potrzebny jest szablon tylko budujemy normalnie bez i nic nie podważamy w trakcie wzrostu sam sobie poradzi



  24. #24
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    czyli jednak tak prostu na skórze można jednak? w sumie to się pewnie i samo odczepi




  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: problem z paznokciami

    Cytat Napisał claudia.c Zobacz post
    jeżeli pazurek nie będzie wystawał poza opuszek to nie potrzebny jest szablon tylko budujemy normalnie bez i nic nie podważamy w trakcie wzrostu sam sobie poradzi
    ... a jak klientka będzie uczulona na masę to na drugi dzień przyjedzie ze spuchniętymi palcami
    nie powinno się ciapać na gołe ciało - powinno się robić zaczepkę i podłożyć łaskawie szablon
    no chyba, że szukacie przygód ...

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. farbki akrylowe??
    By marta01_11 in forum Sprzęt do przedłużania paznokci
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 12:32
  2. "wstydliwy" problem z paznokciami...
    By Gość in forum Pedicure
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 00:56
  3. problem
    By krasta in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 00:35

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •