Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 47 z 47

Temat: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

  1. #26
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Cytat Napisał sylwia-p_86 Zobacz post
    Akryl to najlepiej wymoczyć w acetonie w takich fajnych kapturkach co się na paluszek zakłada,ale prawda taką,że zanim się to odmoczy to trzeba liczyć z 30min.Możesz też piłować zależy co szybciej ci pójdzie. Jak odmoczysz pazurki w acetonie to razem z tipsem one zejdą,jeśli będziesz piłować to możesz tipsa zostawić tak jak w żelach.
    Tylko żal oglądać palce po kilku takich moczeniach w acetonie. Ogólnie wiadomo, że aceton jest szkodliwy dla płytki a trzymać w nim 30 min palce to zabójstwo nie tylko dla płytki paznokcia. Skóra ludzka ma zdolności absorbcyjne i aż strach pomyśleć ile szkodliwych związków przenika wówczas przez nią do organizmu. Na wszystkich renomowanych warsztatach i szkoleniach trąbi się, że bezpieczniej jest spiłować masę. Oczywiście trzeba to robić umiejętnie.

  2. #27
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Cytat Napisał ssisi2 Zobacz post
    Tylko żal oglądać palce po kilku takich moczeniach w acetonie. Ogólnie wiadomo, że aceton jest szkodliwy dla płytki a trzymać w nim 30 min palce to zabójstwo nie tylko dla płytki paznokcia. Skóra ludzka ma zdolności absorbcyjne i aż strach pomyśleć ile szkodliwych związków przenika wówczas przez nią do organizmu. Na wszystkich renomowanych warsztatach i szkoleniach trąbi się, że bezpieczniej jest spiłować masę. Oczywiście trzeba to robić umiejętnie.
    No i znowu się ssisi włączyła....
    Nie chcę cię urażać, ale jak już wiele dziewczyn zauważyło, gdy tylko Ty się pojawisz na forum robi się troszku nieprzyjemnie A jak myślisz jak dziewczyna nie ma frezarki, to chce jej się i klientce siedzeć przy twardych pazurkach akrylowych po kilka godzin?! Ból pleców, wielka ilość pyłu, dużo czasu, narzekania klientki na długość wykonywania usługi... Ja zdejmowałam moje paznokcie akrylowe acetonem i jakoś nic im nie było. A co do tych "szkodliwych" związków - ktoś umarł przez aceton i te MINIMALNE ilości "szkodliwych" związków czy one komuś kiedykolwiek zaszkodziły Może widziałaś kiedyś klientke mdlejacą lub trafiającą do szpitala przez zdejmowanie pazurków przez aceton Owszem skóra i pazurki są troszkę przesuszone przez aceton, ale jeśli wie się i wytłumaczy się klientce jak o nie przez krótki czas zadbać - nikomu nic się nie stanie.
    Ostatnio edytowane przez szpila59 ; 13-08-2009 o 21:09


  3. #28
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Jesli chodzi o skore to proponuje posmarowac oliwka przed moczeniem, zmmniejszy ryzyko wysuszenia ,,skóry". Aceton wysusza ale przeciec nie siciagamy jednej klience co kilka dni, notorycznie pazurkow bo i by bylo bez sensu zdejmowac calosc po to aby zakladac znowu.

    Mam nadzieje ze uspokoilm troszeczke atmosferke, także spokojnie Może ssisi2 nie chciała nic złego powiedziec....

  4. #29
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Cytat Napisał Sweet-ka Zobacz post
    Jesli chodzi o skore to proponuje posmarowac oliwka przed moczeniem, zmmniejszy ryzyko wysuszenia ,,skóry". Aceton wysusza ale przeciec nie siciagamy jednej klience co kilka dni, notorycznie pazurkow bo i by bylo bez sensu zdejmowac calosc po to aby zakladac znowu.

    Mam nadzieje ze uspokoilm troszeczke atmosferke, także spokojnie Może ssisi2 nie chciała nic złego powiedziec....
    Też tak myślę, ale po protu pisze takie wypowiedzi, że nawet nie zauważa że może urazic parę osób... co do oliwki zgadzam się mi pomagała hehe


  5. #30
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    co do onycholizy oddzielenia płytko od łożyska przyczyn moze być wiele zdaża się to najczęściej podczas urazów mechanicznych np na wskutek silnego udeżenie ale też w takich przypadkach kiedy mamy słabe, przpiłowane paznokcie wystarczy że formę pod paznokciec za mocno wciśniemy, czy przy czyszczeniu ostrymi pilnikami, dłutkami... paznokieć się nadrywa czasem tego nie widać zwłaszcza jak mamy przedłuzone paznokcie potem to już tylko podrażniają detergenty, proszki, płytny, nawet zmywacz...i onycholiza się pogłębia
    ja męczyłam się z onycholizą pół roku jeszcze zanim zaczęłam przedłużać paznokcie malowałaj je dość częto któregoś razu przy czyszeniu ostrym pilnikiem za mocno wcisnęłam pilnik pod paznokieć -niby nic nie było widać ale kiedy zmyłam lakier zauważyłam że paznokieć po środku był oddzielony , oczywiście dalej malowałam paznokie, zmywałam... aż onycholiza sie pogłębiła do połowy paznokcia poszłam do lekarza dr kazała cierpliwie czekać nie dłubać , nie malować unikac detergentów,obciąć na krótko, smarować obficie clotrimazolem (maść przeciwgrzybiczna) i tak po pół roku paznokcieć wkońcu przyrósł
    onycholiza jest o tyle niebezpieczna iż nieodpowiednie dbanie o takie paznokcie może prowadzic do usunięcia paznokcia chirurgicznie, zniekształceń, może się rozwinąć grzybica...
    absolutnie nie przedłużać takich paznokci to tylko pogorsy stan
    smarowac clotrimazolem - bez recepty
    wzmocnic płytkę oliwką, odżywką
    Zapraszam na mojego bloga

  6. #31
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Cytat Napisał szpila59 Zobacz post
    chodzi Ci o to jak ściągać akryl
    nie,ja tylko nie wiem czy to jest doslownie tak jak piszecie,czyli czy sciagacie akryl,bo ja paznokci zelowych nie scigam tylko spilowuje
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  7. #32
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    kasiu aceton zelu nie bierze tylko akryl, ja zelik piluje ale chodzi mi po glowie to urzadzenie do sciagania masy o ktorym annamon pisala w ktoryms poscie

  8. #33
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    No wiadomo co robi aceton z paznokciami i skórą,ale mimo to tą metodę się stosuję nawet w renomowanych salonach.Jak raz na jakiś czas klientka tak zrobi to jak słusznie zauważyła szpila nie umrze od tego,a nie każdą osobę stać na frezarkę bądź inne cuuuudowne urządzenie do ściągania masy.Noo ale mniejsza z tym temat jest inny...

  9. #34
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    dziwczyny pomocy
    wlasnie mialam wypadek, wczoraj robilam sobie akrylki, a dzis wrocilam z pracy i chcac wyjac plyn z szawki walnelam tak mocno srodkowym paznokciem w szafkę ze az mi odpadlo pol paznokcia razem z naturalna plytka

    najpierw nic nie czulam, a kawalek akrylu wraz z plyka wciaz sie tzymal wiec wzielam cazki i go obcielam
    za chwile poczulam okropny bol i pelno krwi.

    pobieglam do lazienki ale zimna woda tylko zwiekszyla bol.

    wiec polalam paznokiec (a raczej to co z niego zostalo) woda utleniona i i zawinelam krwawiace miejce w gaze i owinelam bandazem.

    co mam dalej robic pomozcie bo bardzo boli

  10. #35
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    jak dla mnie musisz go opatrzyć, przemyć, i niestety czekać aż się rana zasklepi i troszkę podgoi bo teraz to nic nie zrobisz z nim



  11. #36
    Rozkręcanko Avatar karola2020
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Siedlce
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Ja miałam tak całkiem niedawno na kciuku ale po dezynfekowaniu paznokieć już odrasta

  12. #37
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    czy mam dezynfekowac zwyklym spirytusem kosmetycznym?

    opatrunek zminiac codziennie?

  13. #38
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    najlepiej woda utleniona lub spirytus, na noc póki świeże opatrunek (pilnować, żeby się nie przykleił do rany) i w ciągu dnia w miarę możliwości chodzić bez (uważać na niego bardzo) żeby oddychał-szybciej się wtedy wygoi jak się podgoi to spiłować trochę akrylu który ci jeszcze został Będzie dobrze
    Opatrunek zmieniać codziennie



  14. #39
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    dzieki za pomoc

    czekam tez na inne rady

  15. #40

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Ałć, anka, aż mnie w sobie zabolało, też tak kiedyś miałam że od uderzenia odpadł mi sztuczny razem z połową mojego Ja polałam wtedy wodą utlenioną zawinęłam paluch dopuki nie przestał krwawić i czekałam aż paznokieć choć troszkę odrośnie żeby go na nowo przedłużyć...

  16. #41
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    ana_zaba idz do apteki i kup sobie maly octenisept, wytlucze wszystko lacznie z grzybami, wirusami i innym dziadostwem, przyspieszy gojenie i bedziesz w 100% pewna ze nic nie zlapiesz po drodze
    ja musialam go uzywac po zerwaniu pazura, po uzyciu spirytusu czy wody utlenionej myslalam ze sie zesr** z bolu
    octenisept nie szczypie i nie boli
    za noc zabezpieczaj sobie plastrem ale tylko takim ktory nie przylepi sie do rany, i najlepiej luzno opatrzyc zeby zabezpieczyc a zeby plaster z rana nie mial kontaktu

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  17. #42
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Mi wczoraj narzeczony polewal to woda utleniona i zawijal to tak bolalo, ze stalam w lazience i normalnie plakalam.

    Teraz to owiniete mam bo w pracy jakos musze zabespieczyc.
    a jutro sie do apteki wybiore dzieki

  18. #43
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    [quote=ana_zaba;190287]
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Kochana miałam identyczną sytuację, poczekaj aż rana się troszkę zagoi i wtedy delikatnie możesz spilować masę lub ją rozpuścić. Ale to kilka dni paluszek w plasterek i zostawić w spokoju. Potem Ci wszystko ładnie odrośnie. Ja jak mi siętak stało nawet go dotknąć nie mogłam tak bolało. teraz wszystko jest ok...

  19. #44
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Znam ten ból...

  20. #45
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Minely juz 4 dni od mojego pechowego dnia gdy zerwalam paznokiec

    wyglada już dość dobrze i nie boli az tak

    Stosuje sie do waszych rad i po pracy sciagam opatrunek zeby paluszek sobie trochę "pooddychał"

    a tak teraz wyglada


  21. #46
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    już się goi super



  22. #47
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Help;( Odeszła płytka paznokcia po ściągnięciu akrylu

    Mój już jest króciutki, ale zrósł na całą długość łożyska więc dziś już sobie zrobiłam szpicki na wszelki zrobiłam zdjęcia i skróciłam, zostawiając tylko łożysko uformowane z covera. Pazurki wyglądają jak naturalne, a ja w każdej chwili mogę robić pazurki na konkurs, bez bolesnych przygód. Nie wiem czemu tyle mi zajęło opatentowanie tak prostego sposobu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •