Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 52

Temat: (Nie) jawny cennik.

  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie (Nie) jawny cennik.

    HEj Dziewczyny ja mam problem, mam na facebooku u siebie folder z paznokciami i generalnie wszyscy wiedzą, że robie je zarobkowo, ale w domu, sporadycznie, max 3-4 klientki w miesiącu przy naprawde świetnym okresie. I troszkę uciążliwe jest dla mnie i innych pewnie też, że nigdzie nie mam ceny i wszystkie zainteresowane piszą do mnie prywatne wiadomości. Mianowicie postanowilam rozwiązać problem zrobiłam sobie mały cennik i chciałam umieścić go w tym folderze z pazurkami. i Tutaj pojawia się moj problem, bo boje się, że jak będę miała tak " jawnie" że robie to zarobkowo to ktoś mnie sypnie do skarbówki i będę miala problemy, jeśli nie mam cennnika zawsze mogę się wyprzeć. Co myślicie? realne jest takie zagrożenie, że ktoś mnie podkabluje, czy jestem przewrażliwiona. Dodać chcę, że jestem z baaaardzo małej wsi i zakładanie oddzielnej stronki/bloga itd nie ma większego sensu. Jak myślicie, dodawać do siebie na facebooka ten cennnik czy nie? proszę o radę, bo nie wiem co zrobić

  2. #2
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Ja w ogole nie rozumiem dziewczyn, ktore pracuja w domu, robia pazury, nie maja swojej dzialalnosci i nie sa zarejestrowane w US a do tego afiszuja sie w calym internecie, ze wykonuja pazury w domu i zarabiaja na tym. Przeciez to jest smieszne...
    Kazda z osob moze do Was przyjsc i sprawdzic czy tak naprawde robicie za darmo czy bierzecie kase za to. Ta kazda osoba moze byc pracownic z US i pozamiatane.
    Nie wiem, ja bym sie nie odwazyla na takie kroki
    Agnieszka

  3. #3
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    generalnie, to może Cię podkablować nawet zazdrosna koleżanka z forum ... także wcale nie musisz posiadać cennika aby być narażona na takie sytuacje..

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

  4. #4
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Ja cię rozumiem, zrób sobie cennik zapisz gdzieś na komputerze i jak ktoś napisze to wysyłasz mu jego odpowiedni fragment
    Gdyby w tym kraju nie było takie chore prawo to większość osób które tak pracują mogły by założyć działalność. Ale nie da się tego zrobić mając 3, 4 czy nawet 10 klientek w miesiącu, biorąc pod uwagę wszystkie koszty, dodatkowe zajęcia itp

  5. #5
    Nałogowiec Avatar souki2020
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Białystok
    Postów
    349

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Ja uważam, że jeśli osoba pasjonuje się tym co robi i robi to dobrze, ale nie ma klientek wielu, bo np. pracuje uczy sie itp. ma prawo wziąć pieniążki za paznokcie przynajmniej za materiały ... ja robię głównie na znajomych więc tu problemu nie ma, ale czasem jakaś kobieta z zewnątrz się zapyta, to odpowiadam, że nie robię tego zarobkowo, ale jeśli pani chce to chętnie przyjmę mleko dla synka, ubranka, papersy itp zawsze za materiały się zwraca

    nie miałabym narazie czasu na dzialalność, mam 2latka w domku i do tego szkola wiec na dalszy plan wszytsko
    Konstruktywna krytyka mile widziana ;p

    http://nailsbysouki2020.zor.pl/

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Wszelkie fora, nk, fb itp. to jedne z narzędzi pracy urzędników. Niestety w naszym kraju za wszystko musimy płacić, nawet za własne pasje
    Znam historię znajomej, która nie dostała kredytu bo: pracownicy banku znaleźli jej profil na portalu społecznościowym na którym miała dużo zdjęć z jednym mężczyzną, po zdjęciach doszli że są oni w nieformalnym związku, prześwietlili kolesia i okazało się że posiada on firmę która jest w stanie upadłościowym, stwierdzili że pozyskane środki mogą wspólnie ulokować w niepewnym interesie i zgody nie dostała. Czy to nie paranoja
    Ja przez urzędy przeszłam ze swoją działalnoścą gładko ale na koniec zatrzymałam się na konserwatorze zabytków Więc zawsze jest coś pod góre. Jak nie chcesz nic otwierać to w końcu Cię znajdą jak chcesz to znajdą coś żeby Ci to uniemożliwić - Polska.

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Cytat Napisał rudzia1985 Zobacz post
    Ja w ogole nie rozumiem dziewczyn, ktore pracuja w domu, robia pazury, nie maja swojej dzialalnosci i nie sa zarejestrowane w US a do tego afiszuja sie w calym internecie, ze wykonuja pazury w domu i zarabiaja na tym. Przeciez to jest smieszne...
    Kazda z osob moze do Was przyjsc i sprawdzic czy tak naprawde robicie za darmo czy bierzecie kase za to. Ta kazda osoba moze byc pracownic z US i pozamiatane.
    Nie wiem, ja bym sie nie odwazyla na takie kroki
    Śmieszne jest ocenianie ludzi zupełnie ich nie znając. Dla wiadomości- do kwietnia tego roku regulranie chdoziłam do szkoły, zdałam mature i egzamin zawodowy w zawodzie ekonomisty, teraz miałam wakacje, a za miesiąc będę przykuta do łożka na 4 miesiące. Za rok ide dalej na studia i mając 20 lat nie stac mnie na zakładanie żadnego własnego salonu, tym bardziej, że nie miałam nawet czasu czy pieniędzy na kursy. A z samych tipsów raczej nie wyżyje miesięcznie mając 3 klientki bo tutaj na wsi wiecej mieć nie będe na pewno, skoro wszystkich mieszkańców jest niecałe 100 osób. Aha i jeśli dla Ciebie mój prywatny profil na facebooku to "cały internet" to super, bo jak juz napisalam wcześniej nie mam ani bloga ani stronki ani zupelnie nic.


    Nie Izi, nie mam koleżanek w US
    Ostatnio edytowane przez Patrycja_92 ; 14-09-2012 o 11:42

  8. #8
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Patrycja ja nie mam profilu na fb ale czy tam nie jest tak że możesz sobie zablokować dostęp do niego? Bo jeśli będą widzieć to TYLKO twoi znajomi to chyba nie ma czego się bać. Chyba że masz koleżanki w US?

  9. #9
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    ja bym się na Twoim miejscu nie porywała na cennik ten kto chce to zapyta na priv

    ________________________________________


  10. #10
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Ja tez bym sie nie odwazyla na umieszczanie cennika na fb, nk itp.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    oki, dzięki dziewczyny, myślę, że zrobie tak, że jak ktoś zapyta to będę wysyłała cennnik na meila

  12. #12
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Nie pisalam tego konkretnie do Ciebie ale do "dziewczyn", ktore tak postepuja. Ja tego nie rozumiem i tyle. Piszac, ze "sie wyprzesz" jesli nie bedziesz miala cennika nic nie da. Sama tez sie boisz, ze ktos "zyczliwy" Cie podkabluje
    I co ma wspolnego poznanie osoby, czym sie zajmujesz itp a danie oficjalnie cennika na fb, nk i innym portalu. Sama sobie podkladasz nogi, jesli nie zajmujesz sie tym profesjonalnie.
    Jesli robisz pazurki w domu a nie zglosisz tego do US ( np. nie otworzylas dzialalnosc w domu ) to zarabiasz "na czarno" ( pieniadze dostajesz do reki ) a znajac polskie prawo, nie mozesz wykonywac uslug za oplata bez rozliczania sie. Co innego jak przyjmujesz jedzenie, ciuchy, kwiaty ( jak kolezanka Souki napisala )
    W Niemczech jest taki przepis, ze do 400 euro mozesz zarobic sobie bez podatku, ale musisz zgloscic do US, majac nawet druga prace, obojetnie ile zarabiasz.

    Nie pisze tego zlosliwie. Pytalas, odpowiedzialam moze i w oschly sposob ale ja to tak widze. Nie moge napisac "wez na fb daj cennik" a za kilka dni dostane po uszach, ze Cie do tego namowilam.
    Ostatnio edytowane przez rudzia1985 ; 14-09-2012 o 22:25
    Agnieszka

  13. #13
    Nałogowiec Avatar souki2020
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Białystok
    Postów
    349

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Ja boję się brać pieniądze i puki nie mam działalności unikam tego, zazwyczaj proszę o rzeczy dla małego, jedzenie, kosmetyki itp i uwierz mi czasem ludzie nie świadomie ofiarują mi więcej warte rzeczy niż bym sobie zamarzyła za pazury, bo np. ostatnio dostałam kombinezon dla syna na zime i buciki w stanie idealnym gdzie musiałabym w sklepie za to wydać około 15ozł a jak już kobieta nie ma co wymyślić wciska mi pieniądze w rękę i mówi, kup coś synkowi, co uważasz Robię tak dlatego, że moja teściowa jest Radcą Prawnym i sama mi powiedziała, że jeśli przyjmuje rzeczy (wymiana) to nic mi nie mogą zrobić, natomiast nawet jak ktoś da mi 5zł to niestety
    Konstruktywna krytyka mile widziana ;p

    http://nailsbysouki2020.zor.pl/

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Rozumiem, to też jest bardszo fajny pomysł, tylko, że ja nie mam dziecka, męża i nie za bardzo jest co mi dać. A wiadomo, że kasę biorę małą, bo tyle co mi się zwróci za żele i prąd. Jak któraś klientka zechce dać mi ksiązke albo coś to i tak będę musiała materiały kupić za swoje, a kieszonkowego mam 70 zł miesięcznie czyli praktycznie nic
    Za rok chcę iść na studia zaocznie na kosmetologie a pracować będę gdzieś na mieście, myślałam o salonie kosmetycznym właśnie, mogłabym robić pazurki, żeby zarabiać na studia, tylko najpierw muszę wybrać się na kurs albo chociaż jakieś doszkolenie, wiadomo że np tutaj z forum można się nauczyć bardzo wiele, ale jednak nie wszystkiego

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Patrycja skoro skończyłaś szkołę a nie pracujesz to rejestruj się jak najszybciej w Urzędzie Pracy (jeśli jeszcze nie jesteś), możesz sobie wtedy wybrać dowolny kurs (jeśli placówka jest wpisana do ich rejestru) i UP Ci go sfinansuje. Nie masz jeszcze doświadczenia i wyższego wykszałcenia więc masz większe szanse że będzie Ci przyznany. Napewno plusem jest bycie dłużej bezrobotną osobą ale jak nie teraz to później. Dowiaduj się w swoim UP kiedy są nabory na takie szkolenia. Bo to występuje cyklicznie. Warto. Jeśli dobrze kojarzę to dokładają ok. 3-4 tyś do szkoleń.

  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Ale w Polsce też można dorobić dziewczyny. Zgłaszasz raz do roku w rocznym zeznaniu wpisujesz kwotę , np. 150 zł z działalności wykonywanej osobiście i wtedy nie odprowadzasz podatku, bo do 3 tysięcy złotych rocznie możesz zarobić bez podatku, czyli jakieś 200 zł miesięcznie to jest kwota wolna od podatku, ale zgłosić należy. Wtedy masz już "przykrywkę' i nawet jeśli w rzeczywistości zarobisz więcej to masz wykazane dopiero pod koniec roku, także urząd niewiele robi- jestem byłą pracownicą US. I uwierzcie, że Urząd i tak ma kupę roboty i takich domowych biznesów się nie czepia, bo ma tartaki, komisy samochodowe, stolarnie itp. gdzie trzepią kasę na podatkach .
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  17. #17
    Totalna maniaczka Avatar malinowa
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    895

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    sztynka to wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpisze się zarobioną kwotę i będzie ok, czy wcześniej trzeba zgłosić do US ?

  18. #18
    Rozkręcanko Avatar laurencja
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    84

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Cytat Napisał sztynka Zobacz post
    Ale w Polsce też można dorobić dziewczyny. Zgłaszasz raz do roku w rocznym zeznaniu wpisujesz kwotę , np. 150 zł z działalności wykonywanej osobiście i wtedy nie odprowadzasz podatku, bo do 3 tysięcy złotych rocznie możesz zarobić bez podatku, czyli jakieś 200 zł miesięcznie to jest kwota wolna od podatku, ale zgłosić należy. Wtedy masz już "przykrywkę' i nawet jeśli w rzeczywistości zarobisz więcej to masz wykazane dopiero pod koniec roku, także urząd niewiele robi- jestem byłą pracownicą US. I uwierzcie, że Urząd i tak ma kupę roboty i takich domowych biznesów się nie czepia, bo ma tartaki, komisy samochodowe, stolarnie itp. gdzie trzepią kasę na podatkach .
    Właśnie do mnie przychodzi znajoma z US i poradzila mi tak samo

    ---------- Dodano o godzinie 21:24 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:22 ----------

    Cytat Napisał malinowa Zobacz post
    sztynka to wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpisze się zarobioną kwotę i będzie ok, czy wcześniej trzeba zgłosić do US ?
    tak wystarczy nie trzeba zglaszac wczesniej

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar katarina1977
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    można założyć sobie zeszyt dokumentujący co zarobiłaś - jak nie jesteś pewna babeczki wpisujesz sobie do zeszytu na podstawie niego rozliczasz się z us - to się nazywa umowa zlecenia pomiędzy osobami fizycznymi Umowa zlecenia pomiędzy osobami fizycznymi - Inne formy zatrudnienia - Pracownicy i ZUS - Interpretacje

  20. #20
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Już jestem zarejestrowana w urzędzie jako bezrobotna, ale w ciągu najbliższego pół roku nie będę się nadawać na zadne szkolenia, do żadnej pracy itd, potem na pewno pomyślę o kursie na poważniej dziękuje bardzo za pomoc jesteście kochane a co do tego zgłoszenia do rozliczania się w picie to chyba udam się do US i zapytam osobiscie bez podawania personaliow ze kiedys o tym myslalam i chcialabym się dowiedziec jak to działa.
    Dla wszystkich kochanych duszyczek, ktore jeszcze nie wiedzą, dlaczego nie poszłam na studia/ do pracy itd to wstawiam Wam zdjęcie tego, co mi założą za równo miesiąc w celu wydłużenia za krótkiej nogi
    Zdjęcie pochodzi z polskiej strony o aparacie ilizarowa. Polska strona o Aparacie Ilizarowa

    Ja będę miała to na prawym udzie przez minimum 4 miesiące od 17 października.

  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar Iraa
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    928

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Oj Pati wspóczuję i trzymam kciuki

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Patrycja trzymam kciuki bo to nic fajnego, wiem bo mój brat niedawno przez to przechodził. Ale na udzie? Tak też się da? A w te wakacje grałam z nim już w piłkę. Powodzenia

  23. #23
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    trzymaj sie PATI

    będzie dobrze,uwierz w to wiara czyni cuda

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Dziękuje Moje Kochane, z takim wsparciem to na 100% będę miała dobry humor codziennie

    Tak, będę miała na udzie, bo na udzie mam skrót, łydki mam prawie równe, więc tylko na udzie
    I jest jeden plus tego aparatu, będe miała duuużo czasu na ćwiczenie wzorkow i kwiatków one stroke hahahah

  25. #25
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Auć...na sam widok mnie boli, ale pewnie gdybym była w podobnej sytuacji, co Ty Pati, to nie mogłabym się już doczekać. Trzymam mocno kciuki.
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Cennik - przedłużanie rzęs
    By charolina in forum Rzęsy
    Odpowiedzi: 348
    Ostatni post / autor: 04-01-2022, 13:49

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •