Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 52

Temat: (Nie) jawny cennik.

  1. #26
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    noo właśnie Askar, kurcze nie wiem dlaczego, ale właśnie nie mogę się już doczekać, wiem ze będzie boleć, wiem, że to 4 miesiące zależne od najbliższych mi ludzi, bo sama sie przeciez nigdzie dalej nie ruszę, ale i tak czekam na to może to po protstu już zmęczenie tym, że cały czas było coś nie tak, ograniczenia itd i teraz wreszcie będzie juz wszystko tak jak u normanych ludzi

  2. #27
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    bardzo dobre podejście.

    Mój braciszek też od urodzenia się z tym borykał, podkładki w butach, specjalnie robione na zamówienie podeszwy, kręgosłup też swoje odczuwa. Konstrukcja jest spora więc niewygodnie się w niej poruszać ale możesz to teraz wykorzystać śniadanka do łóżka itp. Korzystaj może to być jedna z niewielu szans

  3. #28
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    partycja oczywiscie trzymam kciuki zeby wszystko poszlo sprawnie bezbolesnie i sie udało

    ale trzeba naprowadzic Was bo temat mial dotyczyc zupelnie czego innego...
    wiec wracajac do tego cennika o ja oczywicie nigdzie bym go nei umieszczala, to bo najzwyklej w swiecei przyznanie sie ze zarabiasz na lewo. tak by to widzial skarbowka tyle. wiec trzymaj sobie go dla siebie, jak ktos bedzie ptal to odp

  4. #29
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Dziękuje za wsparcie, widze wśród forumowiczek nawet są osóbki obeznane juz z moim problemem

    A wracając do tematu to rzeczywiście zrezygnowałam z cennika,w internecie go nie będzie, ale będę sobie miała go w domu, żeby klientka nie była zdziwiona jak jej za coś doliczę.
    Ostatnio miałam taką sytuacje, że kobieta chciała żel na naturalnych bo ma niby długie, okazało się ze pięciu brakuje, przedłuzyłam na tipsie, żeby wyrównać długości wszystkich a po skonczonej pracy zapłaciła mi tlyko za żelowanie naturalnych, bo przecież takie chciała. A że się dopominała przedłużenia reszty to juz zapomniała. Nic sie nie odezwałam bo to sąsiadka ale nastepnym razem pokaże cennik ze za przedłużenie każdej jednej sztuki tez sie płaci i będzie jasność a Jak juz skoncze przygode z aparatem to pojade osobiscie do US zapytac jak to jest z tym rozliczaniem się takich minimalnych kwot

  5. #30
    Rozkręcanko Avatar charolina
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    70

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    souki i rudzia... obojętnie czy przyjmujemy pieniążki czy jakieś prezenty wzamian za naszą usługę należy odprowadzić podatek "od wzbogacenia się" więc praca np. za pieluszki dla dziecka też jest pracą na czarną, czyli tak samo oszukujemy państwo jak w przypadku brania pieniążków.

  6. #31
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Dokładnie tak jak pisze Charo jest to tzw. usługa za usługę, która wymaga spisania umowy darowizny, np. pieluch w zamian za usługę zdobienia paznokci. U nas w US się praktykuje np. rachunki imienne, czyli ja jako os. fiz. mogę wystawić Pani Zosi kwitek na paznokcie za 50 zł+ podatek i wtedy ja ten podatek biegnę w ciągu 7 dni zapłacić. Lub właśnie w rocznym zeznaniu wpisuję. Ja tez jestem w UP zarejestrowana i mam akurat jawny cennik, może trochę strasznie brzmi, ale już znam procedury urzędasów z autopsji, więc jakoś bym sobie poradziła
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  7. #32
    Totalna maniaczka
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    985

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    A należy w takim razie zgłaszać działalność gospodarczą? Czy wystarczy mieć przy sobie te rachunki imienne ? Możecie opisać jak to dokładnie działa i co powinno się pokazać w razie kontroli US

  8. #33
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Charolina, wiem, ja to nazywam "lapowka" za wykonana usluge ale nie sadze by za np. sloik dzemu z biedronki, ktos sie z US doczepil lub Ciebie podkablowal bo kazda osoba moze robic z zarobionymi pieniedzmi co chce
    Dostaniesz sloik dzemu od kogos ale nikt Ci nie udowodni, ze bylo to za wykonana usluge, rozumiesz
    Agnieszka

  9. #34
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Mam nadzieję, że nigdy żadnej z nas nikt nie wsypie ale jak coś to Sztynko polecimy do ciebie po pomoc

  10. #35
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Nadzieja nadzieją, ale pamiętajcie, że lepiej być przygotowanym niż niemile zaskoczonym:
    http://forum.wzorki.info/stylistki-p...skarbowki.html


  11. #36
    Kosmetyczka Avatar violcias
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    151

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Cytat Napisał sztynka Zobacz post
    Dokładnie tak jak pisze Charo jest to tzw. usługa za usługę, która wymaga spisania umowy darowizny, np. pieluch w zamian za usługę zdobienia paznokci. U nas w US się praktykuje np. rachunki imienne, czyli ja jako os. fiz. mogę wystawić Pani Zosi kwitek na paznokcie za 50 zł+ podatek i wtedy ja ten podatek biegnę w ciągu 7 dni zapłacić. Lub właśnie w rocznym zeznaniu wpisuję. Ja tez jestem w UP zarejestrowana i mam akurat jawny cennik, może trochę strasznie brzmi, ale już znam procedury urzędasów z autopsji, więc jakoś bym sobie poradziła
    Sztynka jesteś zarejestrowana w UP i masz jawny cennik Tzn na jakiej zasadzie ?
    Przecież będąc na bezrobociu nie możemy " Dorabiać - zarabiać "

    Jeżeli coś źle zrozumiałam to proszę o sprostowanie

  12. #37
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Można dorabiać będąc zarejestrowanym w Up, ale nie może to być kwota wyższa niż połowa zasiłku dla bezrobotnych .
    Ja przecież dorabiam na polu u teściów i z tego żyję od kilku lat i Panie w UP to wiedzą, przecież wiadomo, że za coś muszę przyjechać na wizytę Jedynie mówiły, aby właśnie na US uważać, czyli jeśli robicie dość sporo pazurków, to jednak musicie wykazywać to w zeznaniu. Ja robię 2 stylizacje w miesiącu maksymalnie, także nie dotyczy to mnie. Ja nie robię klientkom , tylko znajomym osobom.
    Ostatnio edytowane przez sztynka ; 18-09-2012 o 16:12
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  13. #38
    Rozkręcanko Avatar charolina
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    70

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    rudzia... a kto udowodni że brałam pieniądze? jak byłby ktoś złośliwy to zbierze świadków i wszystko udowodni

  14. #39
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    No juz by sie znalazly sposoby na to
    Gadu gadu a prawda taka, ze lepiej dmuchac na zimne i po prostu isc do US i zapytac jak taki problem rozwiazac. Moze trafi sie na jakas mila pania, ktora wszystko wytlumaczy
    Agnieszka

  15. #40
    Nałogowiec Avatar karchola
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    406

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Ja w te miłe Panie z urzędu chyba średnio wierzę Charolina teoretycznie możesz się kłócić z babką - jej słowo przeciwko Twojemu. Myślę, że wtedy urząd przyśle kolejna dla potwierdzenia. No i tu nasuwa mi się myśl, że raczej urząd się w takie rzeczy nie bawi chyba, że trafi się nam, dobra koleżanka/sąsiadka, która nas podwali choć i klientka po złości może. No ale niestety choćbyśmy były cud miód i orzeszki zawsze znajdzie się ktoś komu nie podpasujemy

  16. #41
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    A jak wygląda sprawa kiedy ma się stałą pracę i do tego raz na jakiś czas robi się paznokcie? Czy wtedy też obowiązuje tu kwota 3091zł? Pracując gdzieś na stałe odprowadza się przecież podatek w rocznym zeznaniu. Czy wtedy od każdej dodatkowo zarobionej złotówki trzeba odprowadzić podatek, czy też do w/w kwoty dodatkowy zarobek jest wolny od podatku?

    Mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo i zrozumiecie mnie
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  17. #42
    No to..wpadłam Avatar Artemis
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Essen nordrhein-westfalen
    Postów
    157

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Pati trzymaj się i żeby ten czas z aparatem na nożce minał szybko. W UP nie wiem czy teraz będą mieć jakieś kursy i szkolenia bo jest koniec roku ale na samym początku nowego roku zapytaj i się możesz wstępnie zapisać, zależy też od danego UP czy mają dofinansowania na kursy itp.

  18. #43
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Pamiętajcie o głównej myśli tematu !

    ________________________________________


  19. #44
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Cytat Napisał Askar Zobacz post
    A jak wygląda sprawa kiedy ma się stałą pracę i do tego raz na jakiś czas robi się paznokcie? Czy wtedy też obowiązuje tu kwota 3091zł? Pracując gdzieś na stałe odprowadza się przecież podatek w rocznym zeznaniu. Czy wtedy od każdej dodatkowo zarobionej złotówki trzeba odprowadzić podatek, czy też do w/w kwoty dodatkowy zarobek jest wolny od podatku?

    Mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo i zrozumiecie mnie
    Z tego co wiem, to trzeba wpisać w zeznanie kwotę zarobioną rzeczywiście, np. niech będzie to 568 zł, jako punkt :" działalność wykonywana osobiście" (czy jakoś tak) i tam jest miejsce oblicz kwotę podatku, wtedy obliczasz standardowo i odprowadzasz go, ale on jest do zwrotu, że tak powiem potem i tak wyjdzie Ci nadpłata.
    Jednak mojego taty księgowa kiedyś zrobiła tak, że on miał fikcyjną kwotę na umowie, że zarabia jakoś 500 coś złotych/miesięcznie i nie odprowadzany był podatek, tylko jakieś zamoty były i bło ok, bo ja wtedy w US pracowałam i mi sprawdzili od ręki i stwierdzili, że ok jest. Także proponuję jakiejś księgowej zapytać.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  20. #45
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Drogie Panie u mojego męża na forum pojawił się
    Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i włączył sie w rozmowę. Poinformował wszystkich że jako instytucja monitoruja google i określone frazy na temat ich działalności. Jeżeli ten departament tak robi to skarbówka w 100 % !
    Ostrzegam Was żebyście ostrożnie dobierały słowa , bo w ten sposób możecie ukręcić sobie bat na swoje 4 literki.
    To nie jest żart
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  21. #46
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Nie warto się afiszować z nielegalnym zarobkiem. Nigdy nie wiadomo, kto przyjdzie do Twojego domu.Rozumiem, że nie zawsze opłaca się od razu zakładać działalność, bo ZUS kosztuje nie mało. To już są dylematy moralne. Z drugiej strony, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

  22. #47
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Dziewczyny bo juz wszedzie szukalam i nigdzie nic nie znalazlam. :-(
    Ogolem moze zaczne pd tego, ze jestem z Warszawy. Chce zaczac robic paznokcie w domu (zele i hybrydy). Tylko teraz nie wiem co mam zrobic. Ogolem mam 17 lat, jesli chodzi o przychod to nastawiam sie na max 150 zlotych miesiecznie przynajmniej na poczatku. I teraz pytanie czy musze to jakos rejestrowac czy wystarczy, ze rocznie w PITcie wpisze ile zarobilam i potraktuje to jako prace dodatkowa? Obawiam sie troche skarbowki, a chcialabym miec jawny cennik i nie bac sie, ze co druga klientka moze byc ze skarbowki. :-)

  23. #48
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Cennika to raczej nie podawaj na FB. Przecież jak ktos do Ciebie dzwoni możesz mu podac cenę. Jak nie będie chciał to sie nie decyduje. Dorobic możesz - jest kwota wolna od podatku.
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 09-04-2015 o 20:43

  24. #49
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Cytat Napisał Domka Zobacz post
    Dorobic możesz - jest kwota wolna od podatku.
    owszem, jest coś takiego ale dla firm..
    osoba która świadczy jakiekolwiek usługi bez działalności lub umowy która ją do tego upoważnia robi to poprostu na lewo- na czarno
    dla szarej strefy czegoś takiego nie ma

  25. #50
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: (Nie) jawny cennik.

    Cytat Napisał rzęsowa Zobacz post
    owszem, jest coś takiego ale dla firm..
    osoba która świadczy jakiekolwiek usługi bez działalności lub umowy która ją do tego upoważnia robi to poprostu na lewo- na czarno
    dla szarej strefy czegoś takiego nie ma
    Wlasnie to mialam na mysli. Dzialalnosci nie trzeba zakladac jesli nie sa to czynnosci powtarzajace sie. I jest to bardzo problematyczne bo nie oplaca sie zakladac dzialalnosci gospodarczej przy tak niskich dochodach gdzie trzeba do tego jeszcze doplacac.

    Troche o tym poczytalam, niedlugo tez bede rozmawiac ze znajoma z us, ale obawiam sie, ze wyjdzie na to samo. Na czarno nie chce pracowac, a innej mozliwosci niestety tu nie widze. Szkoda bo chcialam sobie troche dorobic, a paznokietki niezle mi wychodza, prosze nie myslec, ze jestem jedna z "pseudo stylistek" dla ktorych liczy sie tylko kasa. :-)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Cennik - przedłużanie rzęs
    By charolina in forum Rzęsy
    Odpowiedzi: 348
    Ostatni post / autor: 04-01-2022, 12:49

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •