Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Temat: manicure i drogeria

  1. #1
    Debiutantka Avatar Kkarusia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Postów
    4

    Domyślnie manicure i drogeria

    Witajcie Drogie Forumowiczki
    Planuję małą działalność na wsi i stąd też prośba o opinie czy tak może być. Wiem, że typowy salon kosmetyczny się nie utrzyma, dlatego pomyślałam żeby otworzyć drogerię, a dodatkowo robić pazurki itp. tylko proste zabiegi na paznokcie, makijaż,henna. tak sobie wymyśliłam, że część pomieszczenia to byłaby drogeria a cześć stoisko do manicure.
    Chciałabym poznać Wasze opinie, czy miałoby to sens i czy można tak zrobić, aby drogeria była czynna np od 10-17, a poza działalnością sklepiku umawiałabym klientki na paznokcie. Tak sobie wymyśliła, ale nie wiem czy mogę to połączyć.
    Będę wdzięczna za każdą radę
    Karolina

  2. #2
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    wydaje mi sie ze zawsze jest jakis sposob by polaczyc takie dwie sprawy. Ale moze ktos bardziej kto orientuje sie w temacie powie Tobie wiecej
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar mar-kos
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Otwarcie drogerii to dosyć spora inwestycja, musisz ją zatowarować i to za gotówkę, bo raczej nikt nie da Ci towaru na kredyt, przynajmniej nie na początku. Jak wiadomo gusta są różne, więc musiałabyś mieć raczej szeroki zakres towaru.
    Natomiast wiele naszych klientek odsprzedaje swoim klientom produkty detaliczne do użytku domowego. Np do manicure hybrydowego IBD wypuściło linię zwykłych lakierów o tych samych kolorach. Praktycznie każda marka kosmetyków pielęgnacyjnych ma swoje odpowiedniki w pojemnościach malutkich detalicznych.

    Zostań fanką na facebook'u | Sprawdź naszą ofertę sklep.mar-kos.pl

  4. #4
    Debiutantka Avatar Kkarusia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Cytat Napisał mar-kos Zobacz post
    Otwarcie drogerii to dosyć spora inwestycja, musisz ją zatowarować i to za gotówkę, bo raczej nikt nie da Ci towaru na kredyt, przynajmniej nie na początku. Jak wiadomo gusta są różne, więc musiałabyś mieć raczej szeroki zakres towaru.
    Natomiast wiele naszych klientek odsprzedaje swoim klientom produkty detaliczne do użytku domowego. Np do manicure hybrydowego IBD wypuściło linię zwykłych lakierów o tych samych kolorach. Praktycznie każda marka kosmetyków pielęgnacyjnych ma swoje odpowiedniki w pojemnościach malutkich detalicznych.

    Wiadomo, jednak zatowarowanie nie byłoby aż takim problemem, a wiem, że salon mi się nie utrzyma. Chcę też zrobić od razu drogerię internetową, a pazurki chciałabym robić, bo to lubię, ale niestety z tego nie jestem w stanie w miejscu, gdzie mam lokal wyżyć dlatego chciałbym to jakoś sprytnie połączyć

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Dla mnie pomysł bomba. Jest w Lublinie sklep także w tej branży i jedna z forumek w nim pracuje, a dodatkowo robi rzęski i zabiegi na dłonie, to może się wypowie Artykuły do paznokci powinnaś mieć i z niższej i wyższej półki, a drogeria internetowa to super pomysł, ze względu na to, że klientka mogłaby sobie sprawdzić wcześniej cenę towaru, zarezerwować, czy zamówić i odebrać osobiście. Ja jestem na tak
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  6. #6
    Wczytuje się Avatar kropka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław/Jeszkowice
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Pracowałam kiedyś w perfumerii ,miałyśmy dodatkowe usługi w postaci :manicure,stylizacja paznokci, oraz makijaż okolicznościowy . Bywały takie dni,że większy był obrót na pazurkach i makijażach ,niż na sprzedaży.Pomysł jest dobry ,pod warunkiem ,że miejscówka będzie równie doskonała i będzie blisko parking. powodzenia!

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Moja znajoma pracuje w drogerii gdzie jest manicure, w tym hybrydowy, henna, teraz będą nawet rzęski i mówi, ze jest naprawdę sporo klientek. Moim zdaniem super pomysł.

  8. #8
    Debiutantka Avatar Kkarusia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    dziękuję za odpowiedzi czytając to, co piszecie zaczynam wierzyć w mój pomysł po weekendzie zabieram się do działania

  9. #9
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Kkarusia dawaj znac na biezaco
    super pomysl... jeszcze jak kobiety mowia ze tak mozna i nawet niektorzy tak pracuja to tym bardziej super
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  10. #10
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Znam właścicielkę takiego miejsca.Przez kilka lat miała samą drogerię i jak to w handlu bywa raz było lepiej raz gorzej.Postanowiła rozszerzyć działalność o manicure itp. i jest zadowolona

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar mar-kos
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Cytat Napisał Kkarusia Zobacz post
    Wiadomo, jednak zatowarowanie nie byłoby aż takim problemem, a wiem, że salon mi się nie utrzyma. Chcę też zrobić od razu drogerię internetową, a pazurki chciałabym robić, bo to lubię, ale niestety z tego nie jestem w stanie w miejscu, gdzie mam lokal wyżyć dlatego chciałbym to jakoś sprytnie połączyć
    Jeśli nie masz problemu z zatowarowaniem drogerii, to jak najbardziej warty uwagi pomysł. Wiadomo, że im więcej możesz zaoferować klientkom, tym większa szansa na sukces.

    Zostań fanką na facebook'u | Sprawdź naszą ofertę sklep.mar-kos.pl

  12. #12
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: manicure i drogeria

    Moim zdaniem obecnie naprawdę coraz więcej pań wykonuje sobie z powodzeniem paznokcie samodzielnie. Dostęp do produktów oraz rozwiązań jest ogromny dzięki czemu każdy może znaleźć opcję dla siebie. Taka drogeria to z pewnością propozycja godna do przemyślenia, więc pomysł uważam za dobry. Natomiast opowiem z mojej perspektywy, że od czasu do czasu ja również wykonuję sobie samodzielnie manicure oraz pedicure. Produkty, które używam zazwyczaj zamawiam po prostu online. Miałam okazję testować różne marki i praktycznie cały zestaw do wykonywania paznokci skompletowałam w drogerii internetowej https://www.ezebra.pl/ Mają bardzo rozbudowaną kategorię produktową "paznokcie", a w niej wszystkie potrzebne akcesoria, lakiery, odżywki czy żele. Teraz każdy ma dostęp do produktów profesjonalnych nawet w zwykłych drogeriach i coraz więcej osób korzysta z takich udogodnień. Może akurat moja wypowiedź dodana do tego wątku okażę się być przydatna dla kogoś z Was. Dajcie koniecznie znać jakie są Wasze odczucia w temacie zakupów tego typu produktów.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Golden Nails NOWY PROGRAM SZKOLEŃ
    By fashion.nails in forum Oferty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 23:11
  2. [09.10.11 Rzeszów] Warsztaty Manicure hybrydowego
    By Elizabeth76 in forum Archiwum warsztatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 22:32
  3. [04.09.2011] Rzeszów - Warsztaty manicure hybrydowy
    By Alicja Chrzanowska in forum Archiwum warsztatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 11:28

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •