Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 34

Temat: Praca czy oszustwo?

  1. #1
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Praca czy oszustwo?

    Kochane..mam otoz taki problem ,od jakiegoś czasu piszę maile z kobietą która podobno ma otwierac salon *fryzjer,kosmetyka,solar* ,i spodobaly jej siię moje prace i zaprosiła mnie na próbne pazurki. Oczywiscie się zgodziłam bo wiadomo ze trzeba pokazac umiejętnosci...natomiast dziś do mnie zadzwoniła i zapytała czy moze przyjechać do mnie na paznokcie albo czy ja mogę do niej przyjechać jej zrobic...Problem jednak dotyczy tego ze niby jej salon jest dopiero otwierany i robią remont itp...(realnie nie wiem czy on istnieje..) więc kwestia podjechania do niej nie sprawia mi kłopotu zrobić jej paznokci aby mogła zobaczec moją prace..tyle ze myslę o tym duzo to dla mnie to dziwne bo jesli ona szuka co chwile innej stylistki i robią jej pazury za darmo i potem się juz nie odezwie? Swoich materiałów ona chyba nie ma bo nic nie wspominała ,a jako ze salon jeszcze nie otwarty to pewnie nie ma wybranej firmy i produktów. Jako ze szukam pracy bo chcę zrezygnować z dotychczasowej,zastanawiam się co zrobić..Jak myslicie czy to moze byc jakas oszustka?Ktora poprostu chce stylizację za darmo ,czy poprostu jechac zrobic jej paznokcie ale ją uprzedzic ze to kosztuje (i jesli tak to w jaki sposob) bo w zyciu się z taką sytuacją nie styknęłam...wiec nie wiem co robić...
    Salon ma byc otwierany w Sosnowcu na Niwce...bardzo bede wdzieczna za rady

  2. #2
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    mnie już w życiu nic nie zdziwi...

    czy ona miałaby cię zatrudnić czy podnająć stanowisko?/

    jeżeli to pierwsze to można jej zrobić niech sie kobitka przekona ,że umiesz itd a jeżeli to drugie to niech zapłaci za usługę ,a tak w ogóle to guzik ją powinno obchodzic jakie robisz pazury,bo jak dostanie kasę to wara jej od ciebie nawet gdy jest właścicielką pomieszczenia

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał ania38 Zobacz post
    mnie już w życiu nic nie zdziwi...

    czy ona miałaby cię zatrudnić czy podnająć stanowisko?/

    jeżeli to pierwsze to można jej zrobić niech sie kobitka przekona ,że umiesz itd a jeżeli to drugie to niech zapłaci za usługę ,a tak w ogóle to guzik ją powinno obchodzic jakie robisz pazury,bo jak dostanie kasę to wara jej od ciebie nawet gdy jest właścicielką pomieszczenia
    Kochana ja miałabym u niej pracować. nie bede podejmować stanowiska . nie dziwię sie ze chce zobaczec kogo przyjmuje itp..ale dziwi mnie jej postawa.. i zastanawia bardzo..hm zobaczymy moze ktoś jeszcze ma jakiś pomysł

  4. #4
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    ja bym normalnie zazyczyla sobie za stylizacje, bo z tego co rozumiem to jzu drugi raz bys jej robila tak jesli to bylyby pierwsze pazurki ktore jej robisz to luzik, moze zrob jje kazdy inny powiedz ze chcesz pokazac co umiesz i na jednym french drugi hybryde, strołki i kwiatki akrylowe jesli takowe robisz albo zapytaj wprost czy to typowo pokazowe(wiec rozne) czy typowo uzytkowe wiec chcesz tyle i tyle, ale fakt podejrzana sprawa


    a moze poprostu zakrec sie kolo tego miejsca i zobacz czy w ogole stawia/remontuje sie tam ten salon

  5. #5
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał Paulka Zobacz post
    ja bym normalnie zazyczyla sobie za stylizacje, bo z tego co rozumiem to jzu drugi raz bys jej robila tak jesli to bylyby pierwsze pazurki ktore jej robisz to luzik, moze zrob jje kazdy inny powiedz ze chcesz pokazac co umiesz i na jednym french drugi hybryde, strołki i kwiatki akrylowe jesli takowe robisz albo zapytaj wprost czy to typowo pokazowe(wiec rozne) czy typowo uzytkowe wiec chcesz tyle i tyle, ale fakt podejrzana sprawa


    a moze poprostu zakrec sie kolo tego miejsca i zobacz czy w ogole stawia/remontuje sie tam ten salon
    Paulka własnie w tym problem ze nie powiedziała nic wiecej o salonie..adresu nic.. Pazury bede jej robic pierwszy raz. A jak zazyczy sobie komplet np french? albo jak skonczę i nie bedzie chciała mi zapłacić? niewiem jak to prosto wyklarować tak zeby u niej się nie spalić bo wiadomo moze byc w porzadku babka i faktycznie mówi prawde..a moze byc na odwrót...

  6. #6
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    poproś o adres, jedź i sprawdź czy to istnieje i tyle

    ________________________________________


  7. #7
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał natalia268 Zobacz post
    poproś o adres, jedź i sprawdź czy to istnieje i tyle
    No dobrze pojade zobaczę,moze faktycznie bedzie ,no ale co mam jej robic stylizacje za free na moich produktach? juz nie mówię o czasie bo to ja się staram o pracę ale materiały mi się wydaje ze pracodawca powinien zapewnić..

  8. #8
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    no wlasnie albo popros o adres,a lbo zakrec sie w tym miejscu czy faktycznei rozwijasie tam jakis salon, zapytaj czy mozesz wziac swoja modelke, przeciez to powinno byc bez roznicy komu zrobisz, a jak powie ze nie to moze byc podejrzane...w ogole nie pytaj co masz jej robic tylko rob swoje, czyli na azdym cos innego....a jesli wyskoczy z tekstem ze chce np frencha to ty wyskocz ze zdziwieniem i przypomnij jej ze to mialy byc pokazowe paznokcie...albo zro jeje te pazury i tyle pewnosci ze oszukuje nie masz a zakladac ze oszukuje w sumie nie ladnie...


    a produkty, no wlasnie zapytaj na czyich produktach mialabys pracowac...powiedz ze swoich nie masz albo ze koncowki, lub ze nie masz sie jak z tym zabrac, najpierw powiedz ze nie masz, ciekawe co odpowie, jak bedzie zmyslac dlaej t omozesz wspomniej ze nie masz jak sie zabrac ze wszystkim,...ja jak szlam na probne pazurki to wzielam swoje ale i tak wlascicielka poduswala swoje i ze swoja modelka, kilka pomalowalam lakierem, kilka zelem robilam i rozne zdobienia

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał Paulka Zobacz post
    no wlasnie albo popros o adres,a lbo zakrec sie w tym miejscu czy faktycznei rozwijasie tam jakis salon, zapytaj czy mozesz wziac swoja modelke, przeciez to powinno byc bez roznicy komu zrobisz, a jak powie ze nie to moze byc podejrzane...w ogole nie pytaj co masz jej robic tylko rob swoje, czyli na azdym cos innego....a jesli wyskoczy z tekstem ze chce np frencha to ty wyskocz ze zdziwieniem i przypomnij jej ze to mialy byc pokazowe paznokcie...albo zro jeje te pazury i tyle pewnosci ze oszukuje nie masz a zakladac ze oszukuje w sumie nie ladnie...
    no tak co racja to racja ale wiesz tez co chwilę komuś robic pazury za free na swoich materiałach to trochę dziwne

  10. #10
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    to wiesz co moze po prostu zadzwon i zapytaj jakby mialy wygladac te probne pazurki...jesli powie jak typow klienta "chce frencha z lekkim zdobieniem" to wiadomo ze chce je na swoj uzytek, i poprostu powiedz delikatnie ze chcialabys jakiejs symbolicznej zaplaty za zuzyte materialy, i zrob jej taniej ciut, tak zebys ty faktycznie nie dokladala do tego, jesli powie ze chce zrobaczyc jak robisz frencha, i jakies zdobienia, czyli kazdy inny to od zaplaty bym sie wstrzymala, albo tez wspomniala ale jeszcze mniej, nie ma co wyskakiwac za kasa bo tez moze sobie cos pomyslec i odrzucic twoje CV

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał Paulka Zobacz post
    to wiesz co moze po prostu zadzwon i zapytaj jakby mialy wygladac te probne pazurki...jesli powie jak typow klienta "chce frencha z lekkim zdobieniem" to wiadomo ze chce je na swoj uzytek, i poprostu powiedz delikatnie ze chcialabys jakiejs symbolicznej zaplaty za zuzyte materialy, i zrob jej taniej ciut, tak zebys ty faktycznie nie dokladala do tego, jesli powie ze chce zrobaczyc jak robisz frencha, i jakies zdobienia, czyli kazdy inny to od zaplaty bym sie wstrzymala, albo tez wspomniala ale jeszcze mniej, nie ma co wyskakiwac za kasa bo tez moze sobie cos pomyslec i odrzucic twoje CV
    Dobrze mówisz Paulka..tak tez zrobię samo wyjdzie najwyzej jedna nauczka na zycie wiecej..)

  12. #12
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    pisalam pisalam i mi sie net rozkraczyl :/ Nie pros o Adres bo poda ci np.adres jakiegos tam saloniku.Zanim zrobisz jej paznokcie popros ja o to ze bardzo chcesz zobaczyc to miejsce i zeby cie ona osobiscie tam zabrala zeby pokazala w srodku jak to wyglada jak ma wygladac.Jezeli by cie zatrudnila gdzie bedzie twoje stanowisko pracy itd.Jezeli zacznie sie wymigiwac to znaczy ze babka kreci.Bo jak dla mnie to powinna ci pokazac gdzie bedziesz pracowac i jak to sobie ona wyobraza,produkty,oplaty itd.Najpierw ty ja sprawdz!A paznokcie zrobisz jak ci to pokaze.Bo jak dlamnie to jakas kretaczka

  13. #13
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    jezeli poda jej inny adres to moze wejśc do salonu i zapytać czy znają taką kobietę itd

    Ale racja możesz poprosić ją o spotkanie i obejrzenie miejsca, lokalizacji. Możesz powiedzieć, że zastanawiasz się jeszcze czy będziesz miała czym dojeżdżać, że chcesz zobaczyc czy w okolicy są inne salony itd itd

    a później rób paznokcie jeśli wszystko będzie okej.

    ________________________________________


  14. #14
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    no moja Jade jak zawsze pomocna
    Dziekuje Wam wszystkim kochane za rady
    Zdam relację co i jak..jak się z nią spotkam !

  15. #15
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Powodzenia Kochana

  16. #16
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    Powodzenia Kochana
    Nie dziekuje a Ty się szykuj niedługo przylecę do Ciebie ! na te obiecane malowanki

  17. #17
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    No ja czekam i czekam i doczekac sie nie moge ......

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    No ja czekam i czekam i doczekac sie nie moge ......
    no w październiku na bank bede chociazby na week

  19. #19
    Nałogowiec Avatar Paulistka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    WARSZAWA/mce
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Kasiula napisz mi na pw imię i nazwisko tej osoby, bo miałam podobną sytuacje...tylko salon miał być w Sosnowcu gdzieś koło Plejady!

  20. #20
    Szkoleniowiec Avatar Iraa
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    928

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Czego to już dziewczyny nie wymyślą,żeby mieć pazurki,pierwszy raz słyszę taką historię...
    Sindii jutro pogadamy,bo aż jestem ciekawa co to za historyjka z tą babką

  21. #21
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Cytat Napisał Iraa Zobacz post
    Czego to już dziewczyny nie wymyślą,żeby mieć pazurki,pierwszy raz słyszę taką historię...
    Sindii jutro pogadamy,bo aż jestem ciekawa co to za historyjka z tą babką
    Pewnie Iraa jutro Ci opowiem co i jak ! )

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    szczerze pierwsze slysze ze na rozmowie o prace robi sie calego seta paznokci
    zazwyczaj robi sie 2 gora 3 paznokcie
    sama dawno temu pracy szukalam i walsnie na kazdej rozmowie tak to wygladalo, w tej chwili ja szukam dziewczyny i rowniez wymagam 2 gora 3 sztuk, czyscioch, zdobienia akrylowe i farbki
    jakbym od kazdej dziewczyny wymagala pelnego seta zycia i czasu by mi braklo zeby kogos znalezc wiadomo pelna stylizacja trwa od 1 do 2,5h, a zrobienie 2-3 sztuk gora 30 minut.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  23. #23
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Agus zapewne jakbys potrzebowala zeby ktos zrobil Ci paznokcie, bo z ronych przyczyn sama bys nie mogla, to uwierz mi nei szkoda byloby Ci czasu
    no ciekawa jestem jak ta sprawa sie wyjasni...

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Ja też jestem bardzo ciekawa jak to się rozwiąże.

  25. #25
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Praca czy oszustwo?

    Dziewczyny uf...wyjasniło się wszystko zapytałam poprostu jak sobie to wyobraża ,ile czasu i ile paznokci jej będe robić itp..zeby wiedzieć jak czasowo się przygotować i nastęna klientkę móc zapisać ..a ona mi napisała ze przychodzi jako normalny klient do mnie i normalnie zapłaci za całą stylizację wiec juz mi stres opadł..Dziekuje Wam i teraz tak wogóle troche mi głupio ze ją podejrzewałam.. no ale z drugiej strony lepiej uważac bo mamy czasy jakie mamy ale Dziekuje za wsparcie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Praca kosmetyczka z kursem czy bez?
    By xjotkax in forum Stylistki, klientki itp
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 08:25
  2. [Konkurs] No Flowers :)
    By samaron in forum Konkursy Zdobienia Paznokci
    Odpowiedzi: 270
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:16
  3. Praca stylistki w Polsce a praca stylistki w innym kraju
    By marzena.k in forum Akademia Paznokcia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 11:30
  4. [Prace konkursowe] Piechotą do lata
    By samaron in forum Konkursy Zdobienia Paznokci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 15:04

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •