Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 86

Temat: Kasa fiskalna - obowiązek?

  1. #51
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    No więc w Lublinie od stycznia 2014 też musimy mieć porozbijane kody, właśnie weszło jakieś rozporządzenie. Tak, więc US będzie miał czarno na białym jakie są zabiegi, trole jedne. A kasa to chyba od 2014 to już dla wszystkich ?
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  2. #52
    Nałogowiec Avatar tomaszka
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    LUBLIN
    Postów
    359

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Dziewczęta może któraś przeczytała w internecie i by wrzuciła link właśnie do tych nazw kasowych dla usług. Wiem, że dziewczyny na forum już troszkę powiedziały, ale może jeszcze cuś macie?
    Profesjonalne artykuły do stylizacji paznokci. Dystrybutor SUN FLOWER, EVERSHINE. Artykuły do przedłużania rzęs - NOBLE LASHES.
    LUBLIN UL. LUBARTOWSKA 47.
    DLA FORUMOWICZEK 2% RABATU. TEL. 515 292 993.
    F: http://www.facebook.com/pages/Styliz...83661101693490

  3. #53
    Szkoleniowiec Avatar centerbeauty
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    śląskie / łódzkie
    Postów
    302

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Ustawa o wyszczególnieniu kodów weszła z dniem 1 października i na ten dzień wszystkie kasy powinny być przystosowane My mamy prawe 400 kodów wraz ze sprzedażą.
    Tomaszka jeśli chodzi o rozbicie to musisz dopasować do swoich usług.


    Instruktor i Główny Dystrybutor NailSecrets na woj. Łódzkie

    http://www.centerbeauty.pl

    center.beauty@onet.eu

    https://www.facebook.com/Center.Beauty.Pajeczno

    Zapraszamy do współpracy

  4. #54
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Chyba jednak w styczniu weszła ustawa, bo ja wprowadzałam kasę w listopadzie i wtedy mogłam mieć np. makijaż, hennę itp tak bardziej ogólnie, a wczoraj wpadły Panie z US i dostałam mandat, bo powinnam mieć np. hennę brwi innym kodem, a rzęs innym... To samo inne usługi, np. jak robię oczyszczanie twarzy i do tego daję maseczkę to na oczyszczanie kod + na maseczkę inny kod, paranoja jakaś

  5. #55
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Ustawa weszła w styczniu to na pewno . Wisienka widzę, że u Ciebie jakieś bardzo czepliwe Panie się wzięły. My mamy 27 kodów w gabinecie i przeszło, więc dla mnie to dziwne. Powinni opublikować ogólny wzór kodowania dla wszystkich gabinetów i byłoby w porządku i sprawiedliwie.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  6. #56
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    sztynka nie chciałam się z paniami kłócić, żeby mi większej kary nie wpisały, ale jak pytałam jak w takim razie mam porozbijać te kody to same nie bardzo wiedziały, więc teraz rozpiszę wszystko na czynniki pierwsze i będę mieć 500 kodów, a klientki paragony na kilometr

  7. #57
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wisienka masz rację, z nimi lepiej nie zadzierać, tylko potulnie udawać, że żałujesz za grzechy Miałam przyjemność pracować w US na przeciw pokoju kontroli i niestety, ale osoby pracujące są takie chamskie na co dzień, także szczerze współczuję. Nie zdziwię się jak do nas przyjdą za rok inne Panie i okaże się, że jednak złe pozycje są
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  8. #58
    No to..wpadłam Avatar Nilvena
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    A wogóle to kontrola US się jakoś zapowiada? Czy pop prostu wpadają?

  9. #59
    No to..wpadłam Avatar Selenna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wpadają,ale lepiej żeby nie wpadali,do tego jakieś prawo z utylizacją śmieci ma wejść,np butelki po zmywaczach itp. trzeba będzie gdzieś oddawać,umowę specjalną z kimś mieć podpisaną,nie wiem dokładnie o co chodzi dlatego piszę tak mało konkretnie.

  10. #60
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    nilvena ano wpadają i nie obchodzi ich, że coś robisz w tym momencie, ja np. kleiłam rzęsy i musiałam dziewczynę przeprosić na 15 min...

  11. #61
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    A powiedzcie kochane, jak już 'wpadną' to co konkretnie chcą sprawdzać? i czy długo taka kontorla trwa? Nie wyobrażam sobie zostawić np. klientki w trakcie zabiegu z kwasami...

  12. #62
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wszystko zależy od osoby która przyjdzie

  13. #63
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Agnieszko, a u Ciebie była taka kontrola? Jeśli tak, to czego sobie życzyli?

  14. #64
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wszystko zależy od urzędnika. Ale nie mieliśmy nigdy problemów z obsłużeniem do końca klientki. Kontrola ma się odbyć w godzinach pracy urzędu, które mogą się pokrywać z zabiegami i ja mam prawo ten zabieg wykonać. Jeśli Pani nie pasuje kontrola , to powinna przyjść w innym terminie. Z reguły chcą jakieś dokumenty i miejsce gdzie się z nimi mogą zapoznać, a Ty dokańczasz zabieg w tym czasie.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  15. #65
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    No widzisz sztynka, a jak ja powiedziałam, że wykonuję zabieg i czy mogłyby przyjść później, albo w innym terminie to powiedziały, że mam obowiązek im udostępnić dokumenty teraz, już... I że jak się nie zgadzam to mogą przyjść z policją... Takie *** mi się trafiły...

  16. #66
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    no to pech :/ u nas bezproblemowo, zabiegi były wykonywane, Pani sobie chodzila ogladala, zagladala do szaf, szafek, biurek etc etc, dokumenty też chciala wszystkie po kolei, ale bez stresu czy nieuprzejmosci czy czegos

  17. #67
    Szkoleniowiec Avatar lusill
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wałcz
    Postów
    480

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Cytat Napisał wisienkakwspz Zobacz post
    Chyba jednak w styczniu weszła ustawa, bo ja wprowadzałam kasę w listopadzie i wtedy mogłam mieć np. makijaż, hennę itp tak bardziej ogólnie, a wczoraj wpadły Panie z US i dostałam mandat, bo powinnam mieć np. hennę brwi innym kodem, a rzęs innym... To samo inne usługi, np. jak robię oczyszczanie twarzy i do tego daję maseczkę to na oczyszczanie kod + na maseczkę inny kod, paranoja jakaś
    chyba jaja se robią ja mam hennę i regulację pod jednym kodem..
    mam kilka kodów, tzn tyle ile usług, ale żeby wyszczególniać tak dokładnie to już paranoja, a co my sklep spożywczy prowadzimy czy usługi?

  18. #68
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    W końcu się zebrałam i porozbijałam te kody - łącznie ze sprzedażą wyszło mi 170, gdzie sprzedaję 25 produktów... a niech mają co czytać

  19. #69
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Sam zakup kasy fiskalnej to nie jest jakiś mega problem. Dla jednoosobowej firmy można kupić kasę za 1000 zł przy czym jest bardzo duża ulga na zakup pierwszej kasy chyba nawet 90%. Gorzej z tymi wszystkimi przepisami, przeglądami, papierami. Dziewczyny a o tym wiecie?

    Kasa fiskalna dla kosmetyczki - w 2015 obowiązkowo? | Kasy Fiskalne 2013
    Kosmetyczki niezależnie od tego czy przekroczą 20,000zł w roku czy nie będą musiały mieć kasę. WSZYSTKIE!
    Dla mnie to porażka. Niedługo nawet sprzątaczka będzie drukować paragon. Zawsze muszą uderzyć w tych najbiedniejszych.

    ---------- Dodano o godzinie 12:19 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:16 ----------

    Od stycznia 2015 dla wszystkich kosmetyczek i fryzjerek bez względu czy osiagają limit 20,000 czy nie. Tu jest o nowym rozporządzeniu - Kasa fiskalna dla kosmetyczki - w 2015 obowiązkowo? | Kasy Fiskalne 2013

  20. #70
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    No to fantastycznie...nie dosc ze czeka mnie kasa to jeszcze konczy mi sie ulgowy zus. Mozecie mi powiedziec gdzie tu sens gdzie logika? Jak ja mam na to wszystko zarobic zeby jeszcze cos zostalo? w tym kraju nie da sie zyc! a Wy dziewczyny jestescie na vaci, ryczalcie na karcie? Jak Wam sie najbardziej oplaca?

  21. #71
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wszyscy mają kasę... maaaam iiii ja

    Patinka jeśli to Twoja pierwsza kasa to należy Ci się "refundacja". Tzn. jeśli jesteś Vatowcem to masz prawo do ulgi podatkowej a jeśli nie rozliczasz podatku Vat to US może zwrócić Ci na konto refundowaną kwotę. W tej chwili jest to chyba 90% kwoty wydanej na zakup urządzenia do fiskalizacji ale nie więcej niż 700zł (ale to musiałabyś się dokładnie dowiedzieć). Fajną kasę można kupić za ok. 1000zł więc po uldze nie będzie to wcale taki wielki wydatek.

    Wszystko wskazuje na to że jednak od stycznia wejdzie ustawa. Ja radzę zaopatrzyć się w urządzenie wcześniej bo może później być problem z jego nabycie, a i ceny na bank skoczą w górę. Tak było ostatnio gdy zmniejszono próg z 40tyś dochodu na 20. Urządzeń w sklepach brakowało a ceny producent podniósł o ok. 300zł na każdej sztuce. (mówię o konkretnym punkcie w Warszawie, nie wiem jak radziły sobie inne sklepy).

    A! warto pamiętać że jeśli skorzysta się z refundacji należy prowadzić działalność i używać urządzenia przez co najmniej 3 lata.


    Ja osobiście nie jestem Vatowcem i rozliczam się na zasadach ogólnych PKPiR.

  22. #72
    No to..wpadłam Avatar sora-imagica
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Przeczytałam Wasze ostatnie posty i wystraszyłam się :/ Ale moja księgowa wykonała kilka telefonów i powiedziała, że jest to jedynie PROJEKT i ma minimalne szanse wprowadzenia w życie. A że mam kumatą księgową to jej wierzę i ufam.

  23. #73
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Sora projekt rozporządzenia został przygotowany w lipcu a ma zostać podpisany w listopadzie (czyli niebawem). Na obecną chwilę nie wprowadzono większych zmian więc myślę że wprowadzenie tego rozporządzenia w takiej formie w jakiej podano go w lipcu jest więcej niż pewne.
    Ale masz rację do póki nikt nie klepnie oficjalnie to nie ma co gdybać.

    Przed kasą i tak prędzej czy później nikt nie ucieknie to tylko kwestia czasu. Nawet dla zwolnionych z obowiązku te 20tyś to wcale nie jest dużo. Dzieląc to na poszczególne miesiące wychodzi nie wiele ponad 1600zł.

  24. #74
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Nawet dla zwolnionych z obowiązków,co to znaczy
    jakich obowiązków?

  25. #75
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Aniu, osoby, które nie przekraczają kwoty 20.000 obrotu rocznie są obecnie zwolnione z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (mówię tu o usługach kosmetycznych). Od stycznia 2015r limit ten ma być całkowicie zniesiony i wszyscy bez względu na dochody i obrót kasę rejestrującą posiadać będą musieli (o ile rozporządzenie zostanie zatwierdzone). Tyczy to głównie: mechaników samochodowych, lekarzy, prawników, fryzjerów, kosmetyczek i osób świadczących usługi gastronomiczne.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •